CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fir_za

Siape Penah Kena saman Berhenti kerja tanpa notis

Originally posted by Fir_za at 9-4-2009 08:02 PM
Cmpny ni kt jb...dulu firza keja kt KL tpi firza blik jb..tpi lpas kena co cm ni firza rse c serik lak..firza rse nk blik kl blik
yg firza benggang igt keja ngn c ...

org melayu mmg suke menjehanamkan bangsa sendiri

Balas #39 kelisa_kelabu\ catat

ye ke..tpi msti kelisa rimas kn..ye la diorg cal xbenti2..xsbarnye nk tggu sbtu ni last day firza keja

Balas #41 jac_diehard_fan\ catat

mmg pon...mgkin x sume..tpi kebanyakkan bngsa sndri suke amik kesempatan pda org yg sbngsa ngn die...tu yg tension

Balas #42 Fir_za\ catat

xdela.. diorg x call kerap sgt... ade 2-3 kali je.. pastu kelisa wat x tau je la..
last² die dah x tepon dah...

Balas #44 kelisa_kelabu\ catat

yeke..hhuhuh..firza lg 2 ari jek keja kt situ..tpi tiap2 ari diorg suh firza trik blik x yah resign ..xsbarnye nk tggu sbtu ni..

yeye..ari ni last day keja...tpi nape die x bg gaji eh...ni yg hangin ni..firza bknnye cabut.:@ :@ :@ :@

Follow Us
Call HR tanya nape gaji tak masuk lagi, jangan dia tahan gaji sudah.. itu yg paling ditakuti kalau jadi kes macam tu.

Balas #47 stanum\ catat

tu ar pasal..firza rse mmg die tahan ar..lgpon slalu gji msuk lmbt dlm 10hb cm tu..xpe isnin ni ngn muke x malunye firza nk tnye die

if I'm not mistaken, 3 days in a row without notifying ur superior y u didn't come to work will automatically turns yourself to be sacked!

Sonang aja, hantar surat berhenti ikut notis, then surat cuti sampai hambis tempoh hehehehe

dalam keadaan cam ni...baik ko berenti secara baik...sebb camne ko datang mintak keje...cam2 gak kalau ko nak blah...ala 2 bulan je...pejam celik..kejap je...pastu bagi alasan nak further study...abih cite....keadaan gawat camni..org wat apa saja untuk duit...so becareful...
itu pandangan aku kalo ko nak ikut la....

hi firza,

kes saya pun cam firza gak.. mmg tak tahan giler dgn bos sengal tu. apa saya dah buat ..
1) selalu AL
2) selalu mc (depress)
3) emergency leave of course lah kan
4) unpaid leave pun amik gak (depress ngan boss )

ada satu hari tu, dah tak tahan, mmg meletup gila dgn bos, saya pegi jumpa hr, discuss baik2, saya cakap nak resign 24 hour notice. dia explain semua consequences lah (kena bayar bond+3 months salary= nearly 15k tue..)

then HR and manager pujuk suh amik cuti seminggu, tenangkan diri, diorang transfer saya ke department lain. as of today, baru 2 hari report ke department baru.. bahagia

so.. saya rasa janganlah belah gitu aja.. saya pun benci ex-bos saya tu. saya siap cakap kat hr and manager "i don't want to see his face ever again"   (mcm bagusss kan?)

tapi kalu nak buat mcm gini, make sure lah awak ni company asset, or ada special skill, jadi comp akan consider untuk serap ke bahagian lain. kalau performance nan ado.. susah sikit lah nak buat gini. silap-silap company cakap "awak tak suka, awak boleh belah"

gud luck yea! tolong update kitorang ye..

Rate

1

Balas #52 |issa\ catat

hai lisa...nsib baik lisa faham ape yg firza rsa...
kdg2 org yg x pnah rse die akan cakap tggu je la kn..tpi mmg mcam nk mltup kepale ni dok tahan marah n bengang..:@ :@ :@ :@
prblm ni dh settle dh....mse ngh tension mmg pkir nk cabot jek..tpi bile firza pikir balik firza masuk keja kt situ elok2 n firza nak kuar pon care elok...so firza trus jmpe HOD n bincang msalah firza..mule2 die mmg trkejut n suh firza fikir balik..dlm mse smggu tu tiap2 ari die sruh firza trik blik surat benti..tpi firza nekad gak nk benti... tpi bkan tuk tkar dprtment lain atau ape..tpi nekad firza nak berhenti...skrg ni firza xrse menyesal pn brhnti walaupn firza lom ade kerja..cm tu skali bengangnye firza keja kt situ
apepun firza hrap firza akan dapat dan dapt satu team work yg blh bkrja sama n bertolak ansur...insyallah firza nak amik sume ni sebagai pengalaman dan pengajaran dalam hdup firza

Reply #52 |issa's post

wah..betul punya marah ni....

klo belom confirm boleh jer benti tapi notis 24 jam..klo da confirm tu hati2 la sikit..ade company yg kisah ade yg x kisah..kalau yg kisah tu susah sikit..dia saman..n kna naik mahkamah..kawan saye penah kna..jadi klo rase kje tu x sesuai bek benti sebelom confirm

aku pn ada cadang nk benti keje. tp co aku ni besaq la. tp ada sorang member aku, MIA (missing in action) 3 days pastu kire dia tu self-terminated ar. tp co aku ni besar baiii. buruk rekod kalo lari gtu. co besaq ni sng je dia nk sue kite. aku tgh nk cari keje lain ni. huhu

Benda ni akan berlaku kat ayah Rhyno nanti..

Ayah Rhyno keja kat sebuah taman buaya (swasta) dah 16 tahun dah...dia jd dj untuk show..then ada member offer dia jd kat tempat lain dengan gaji lebih lumayan..so ayah Rhyno nak behenti keja lepas dapat gaji nanti..dia tak bagi notis 1 sebulan sebab dia nak keja cepat2 kat tempat baru tu masa cuti sekolah nanti agar dia dapat belajar daripada kawan dia sebab time cuti sekolah ramai org...kalau wat notis berhenti 1 bulan tu so dia akan terlepas la cuti sekolah nanti and tak dapat la nak belajar...ok ke tindakan dia?

Balas #57 Rhyno

bagi notis 1 bulan then baki hari apply cuti tahunan + ambik MC if tak cukup + tak cukup lai ambik EL..aku dulu company tak extend contrat aku then aku bagi gak notis 1 bulan wlpn ikutkan aku tak payah bg notis punn..(kebetulan aku masuk keje co baru pun lmbat)..

aku baru berenti kejer tak cukup sebulan notis awal bulan 3 aritu. aku mmg dh tak tahan sgt dah kejer tu, meluat! pas tu aku dpt surat suruh pulangkan brg2 depa sedangkan aku dh pulangkan semua! lps tu dpt surat suruh hadir ke pejabat buruh. aku buat bodoh. HR x henti2 call aku, die ckp kalau settle luar pejabat buruh, bayar kurang dr sebulan gaji. aku pun iyekan je la dlm tepon. die dh bengang ngan aku sbb wat bodoh jer, diaorang pi tepon mak aku. ni mmg aku x puas hati, melibatkan mak aku pulak! pas tu die email bgtau akan ada sebutan kali kedua di pejabat buruh. die mintak aku settle luar mahkamah. aku wat bodoh. aku cuak gak sebenornya,tapi wat bodo jer la...aku harap x de la aper2 yg serius lps ni...huhuhu.

Balas #56 aladin\ catat

huhuhuuh...firza pon penah benti kire cbut gak ar dri compny besar tu...tpi klau diorg call n firza jwb leklok n ape sbb firza nk benti...n firza ikut sume prosuder yd diorg nk..firza benti pon sbb tmpt keja jauh x tahan nak ulg alik...sehari dkat 100km perjalann..huhuhuh..
tpi skng ni firza dh selesa ngn kerja bru...n last week compny besor ni offer kja kt firza n area dkt ngn rmh...mmg wt firza truja but,, firza skng ni xmau dh melompat2 company...firza nk stay dulu kt cmpny skrg sbb firza blh dikatekn selesa n serasi kt situ