CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dotz

Sekolahku di Tanjung Agas

aku dah tak ingat encounter brape nirh..

okeh..kali nirh..member aku si C nirh dah maken betambah terok lak.. aku rase sbb dah pertengahan tahun event dah banyak..sekolah pon asek memekak jerh dari pagi sampai la ke malam..so "bende" turh sume pon cam dah angen kot..

time nirh jadi nak dekat maghrib..die baru balek dari shower..keadaan time turh cam tengah riuh gak lah dengar naqibah dok terjerit2 panggel students sume turun gi surau kat blok kiterang..oh bagi sesape yg tak faham,die cenggini...kiterang maghrib berjemaah,n sementara tunggu maghrib kiterang bace ah al-mathurat or yaa siin..(selang seli..isnin mathurat,selasa yaa siin)..

Jap..aku ingat lagik kot cemane naqibah turh selalu jerit..ngahahah "ASPURIIIIII,TURUN KE MUSOLLA SEKARANGGGGGGGG UNTUK BACAAN AL-MATHURAT" hhsshh..aku selalu turun lambat,sbb aku pepetang gi prektis basketball..dah lerh abes training 6.30..aku nak mandi lagik..die bajet kol 7 aku mesti ade kat musolla..mmg kene ah ngan aku..ok ok..termasok salah channel plak...

aku tengah siap2 dalam dorm,tetibe si C nirh masok tutup pintu dorm kekuat,tutup tingkap gi kat locker die..(locker die seblah locker aku..) aku pandang muke die style muke yang blur..beb,apsal?
then C cakap,,,they are here..flying around us....time turh aku cam takde perasaan sgt maybe aku tengah marah kat naqibah yg memekak dok jerit2 dari tadi..aku cakap ah ngan C,dierang tengah buat spot check kot sbb dorm kite hampir semua blom turun musolla..

oh ya..by this time..si C nirh asik diekori oleh seorang budak kecik..tapi die cakap,budak nirh suka sangat muncul unexpected..sampai kekadang dia baru abes mandi pon die muncul gak..tengah syok cuci baju tetibe die muncul..adei  and in fact,mase die masok dorm kiterang yg die cakap bende alah turh tengah round2 kat blok nirh die sebenanye tengah kene kejar ngan dak kecik turh..mase die tengah cuci muka kat shower,bile die pandang tepi,budak kecik turh tengah tengok dierh.. die ape lagik..terkujat ah!

mase on the way nak ke musolla,die jalan ngan aku..siap sound lagik..weih Dotz,jgn langgar die..aku dah la takleh nampak budak turh..bile die cakap jgn langgar..aku cam blur..abeh aku nak jalan cemane aku tak nampak die kat mane..pasturh die cakap lagik,dierang dah tak terbang dah..dierang tengah lepak atas bumbung tengah tengok budak2 sume gi musolla
once sampai surau,aku tanye..die ada lagi kerh..die cakap..ada,tapi die lepak luar jerh..

pasturh,bebudak yg uzur..bile sumerang tgh start sembahyang,dierang akan gi bilik rehat nirh untuk dengar usrah..tapi biasanya usrah nirh abes laigk cepat dari solat..so naek ah ke dorm bersiap nak gi prep malam.....on the way nak gi kelas,aku jalan ngan budak dorm sebelah..die pon dah siap awall..(oh aku uzur time nirh)...die tanye..tadi si C nampak bende alah turh kerh..aku cakap ha'ah..mane ko tau? ko ade kat toilet ngan die kerh tadi? die cakap..takde ah..aku rase mmg ade pon..sebab tadi aku antara org terawal naek..mase tengah bersiap turh aku bau bende hanyirrr kat luar dorm nirh..aku dah agak dah,bende nirh sure tgh melepak kat area sini..

[ Last edited by  Dotz at 14-4-2009 12:02 ]

org2 yg boleh nampak ni memang ada kan.. mcm si C kawan si Dotz tu..

ada sorang cousin kawan aku pun jenis boleh nampak2 gak.. tapi dia takde le time tu nampak time tu dia cakap kat kitaorg.. esok2 baru dia cakap.. tak mau kitaorg takut ler tu.. kitaorg ni memang la tak berapa berani.. kawan aku tu lagi la, penakut yg amat..

ok Dotz sambung lagi..

ape mende yg ramai tu C tak cakap ke? hantu kubor sebelah tu ke  kee.. jin ke apa..

Ni kat sekolah sains muar ke..? yg kat tgh2 padang ada kubur tu ke??

skola ni x bes pon

Balas #104 MinahKarat\ catat

yer ini sek men sains muar,,,
+ sekolah ni bestt giler,,walaupun "keras" tapi macam2 kenangan pahit manis kat sini

Follow Us
Originally posted by Dotz at 13-4-2009 19:59

thanks Ax cause uploadkan..ngeh ngeh ngeh

HUWARGH!! aku dah try resize dah....issk..sape leh tolong besarkan nirh

dik, surau ko x highlight la.. ada senior mau tau di mana..

Originally posted by GwenStef at 14-4-2009 16:52
yer ini sek men sains muar,,,
+ sekolah ni bestt giler,,walaupun "keras" tapi macam2 kenangan pahit manis kat sini

hahaha..

memang best coz Sekolah Menengah Siang Malam

Reply #107 zeed's post

oh sorry sorry..akan diperbaiki..jap eh

Reply #103 Delifrance's post

batman...

Reply #102 Airis's post

issk..elok la turh..jgn jadik cam C nirh.dah tau aku takleh nampak..bleh lak sound elok2 jgn langgar dak kecik turh..jadik tak keruan aku nak jalan.dah cam tengah menari tango tau..

[ Last edited by  Dotz at 14-4-2009 19:01 ]

Reply #105 Ax's post

secara jujur nyerh..aku tak brape nau skola nirh..bukan nak dabel stended..tapi kiterang ade kes gak ah ngan warden2 kat sini..jap aku nak luahkan perasaan jap..(nirh bukak crite hanturh tapi realiti..ahahaha)

urm time turh kiterang dilarang buat jamuan dorm...tah cemane bebudak turh still buat gak..(time turh aku takde..aku balek umah..tak ingat sbb ape..)malam turh warden naek buat serangan baek nyerh...dah turh denda cam bangang..cabut rumput kat taman blok kiterang turh (kalo korang nak tau..taman turh..rumput pon can segan2 nak tumbuh..kalo ujan confirm dah jadik cam sawah masa musim baru nak bercucuk tanam)

dah la budak2 turh tak dikasi nye masok tidur..member aku siap ade yg tertido2 kat kaki lima..ade yg dah tertonggeng kat taman turh..tetibe dengar pintu bilik warden terbukak.sume bangun terpisat cabut rumput lagik..tetibe warden sound..ha,jgn curi tulang (sambel naek tangga ngan skirt pendek gile babeng die turh) tetibe BBBBAKKKKK!!! WARDEN AKU JATUH TERDUDUK..

dah bebudak nirh gelak gile2 nirh daripada ngantuk jadik tak ngantuk...adoiii:@

Reply #113 Dotz's post

wakakakkakaak.... sape la tak anti warden

Balas #113 Dotz\ catat

wah wah wahh,skirt pendek lagi,bukan ke kita kat aspuri kene pakai elok2 ,

Reply #115 GwenStef's post

takde maknenye..die nirh ngan housemate dierh urrmmm.. muda remaja lagik..stok yg gi sekolah pon baju kebaya ala-ala saloma.. ahahahah dah dah terlari topik nirh!

tatau ah kalo zaman2 senior..warden time Dotz mmg satu macam sket...macam sorang kawan Dotz turh sume barang2 die body shop..so kene hangkut,esok gi sekola pinjam deodorant member..wahahahaha..motif barang2 turh kene angkot ngan warden ---> barang2 nirh mahal..sepatutnye student takleh ade bende2 nirh sume...

[ Last edited by  Dotz at 14-4-2009 20:42 ]

Balas #116 Dotz\ catat

takleh terima langsung la alasan..

huhu

dotz, sambung la lagi..

laki aku dak sekolah siang malam ni dah baca thread ni...
tersengih2 je dia

dia kata dia tak pernah kene kaco atau nampak apa2 sepanjang dia kat situ

kalo ade free time..akan disambung..sebab ade lagik 2 peristiwa yg aku sampai ari nirh takleh nak jawab..and takde jawapan..busy sket sekrang sbb dah nak final..

nak best kene tunggu citerh nanie..sbb time nirh (aku intro sket) skolah turh di serang secara besar-besaran..sampai esok turh diisytihar cuti gak ah sbb student sume kepenatan deal ngan makhluk2 allah nirh

Balas #116 Dotz\ catat

aha..sorry aku pon off topik jap------yerla zaman kitaorg dulu (91-92) warden very the old fashion , kalau jumpa derang kat bilik siap berkemban lagik kekeke

haha brg mahal? ker derang jelouss studnt pakai brg mahal,,apadaa punyer reason