CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12674|Reply: 57

Kayu Tas...

Aku baru blk dr sarawak nie. Pegi cultural village ada kaum sana jual kayu tas. Katanya leh halau serangga n also jin syaitan. Pasal serangga tu aku caya la skit, tp pasal halau jin syaitan nie kureng la skit. Ada sapa2 tau pasal menda nie. Aku nak tau sangat2 kebaikkan kayu tas. Incik Mod, kalao dah ada thread nie, sile la mergekan dan maafkan la saya.

Reply #1 ainnymidie's post

cop..die cam tebal kan? ayah aku penah beli mase kiterang visit rumah Penan...die cakap bleh halau ular,binatang buas bla bla.. tapi kalo cam jin jin nirh..aku rase takde efek pon sbb aku nyerh rumah penah kene masok ngan pencuri gak..pencuri yg stok gune santau2

cemane aku tau, sbb the next day kat blakang rumah aku..ade najis fresh..banyak lak turh..

bro ... ada member aku nie suka memburu, selalu ler dapat tangkap landak, napoh dan ayam hutan so, selalu ler jugak ke hutan, ada member nasihat dia supaya bawak kayu tas untuk mengelakkan diri dari bertemu binatang buas.... malangnya bukan setakat binatang buas, taik sekor binatang pun dia tak dapat....  adakah kerana kebetulan ker atau mungkin disebabkan kayu tu...  WAULLAHUALAM>.

[ Last edited by  MaxSteel at 14-4-2009 20:36 ]

tah la...makcik tuh kata letak kat 4 penjuru uamh tuk pendinding. tapi die kata kene letak in pair, takleh letak seketul camtuh... die nasihat letak dlm kete la, dlm handbag la kalo pompuan. nak rapatkan pasangan pun leh katanye..

Balas #3 MaxSteel\ catat

kayu tu xde kuasa apa.. semuanya berlaku dgn izin Allah semata..

paling bes, aku tanya makcik tuh, sebagai org Islam, leh percaya ke menda2 nie..makcik tuh wat muke..hehe, bolehhh katanya.

Follow Us

Balas #6 ainnymidie\ catat

sy ada tasbih satu.. org kasik... katanya dbuat dr kayu tas... tp xde plak dia nak cakap pasal halau jin setan.. dia cuma pesan soh wat zikir n wirid slalu...

Reply #4 ainnymidie's post

bab masok dalam handbag nirh aku setuju..agak2 nak kene kacau ngan penjahat jerh ko gune kayu pasturh ko cakap.. "jgn rapat,kayu nirh kayu ajaib" takpon buat gune lepok orang

kayu tas tuk takutkn binatang jer..
member aku ckpla..

Originally posted by Dotz at 14-4-2009 08:46 PM
bab masok dalam handbag nirh aku setuju..agak2 nak kene kacau ngan penjahat jerh ko gune kayu pasturh ko cakap.. "jgn rapat,kayu nirh kayu ajaib" takpon buat gune lepok orang

giler aaah nk wat lepok orang..panjang mana kayu tuuu nk dimuatkan dalam hand bag?     
tp aku suka idea ko..kayu ajaib tuuuu..hahahahahahaha..
aku ada gak simpan kayu nih dlm umah..buat hiasan je kt atas peti letrik   

hubby aku ada beli kayu tas ni kat sungai perak...ikut kata org yg menjualnya mcm tu ler...tapi kalau pukul  orag boleh gila...

camne eh rupe kayu tu?
ade pic x?
sbb aku xpenah tgk...
1 lagi khasiatnye yg bleh halau binatang tu..
teruja lak nk nengok..

yg ni kan? lol..buat la cam cite harry potter..avra kedavra...plink jadik taik kambeng..

sorry sorry

Originally posted by Dotz at 15-4-2009 12:18

yg ni kan? lol..buat la cam cite harry potter..avra kedavra...plink jadik taik kambeng..

sorry sorry

ak ah..mcm ni la rupenya..... die ada bau skit, mcm bau wangi2.

menurut hikayat, kayu tas ini diberi nama 'kayu tas' kerna amat sesuai diletakkan didalam tas tangan wanita kerna saiznya yang kompak. selain menghalau binatang buas dan nakal, kayu ini juga sesuai dibuat rencah masakan kurma dan kari kerna aromanya sungguh padu dan wangi, membikin roma jadi meriding dan saluran sinus jadi mengecil.

persoalannya, adakah secara scientific dapat disahihkan keberkesanan daya repellentnya terhadap hidupan buas? atau adakah ianya terbukti dengan adanya bukti fizikal (foto atau akaman video) akan keberkesanannya? atau kita menjadi mangsa mereka2 yg tamak dalam membuat keuntungan dengan jalan mudah?

jika tidak terbukti dari segi scientific, barangkali kepercayaan tentang kuasa kayu ini menghambat hidupan buas dan makhluk halus yang genit ternyata hanyalah satu tanggapan berunsur syirik dankhurafat, kerna mempercayai sesuatu yg lain selain Allah SWT sebagai mempunyai kuasa adalah perbuatan yang syirik.

Originally posted by Dotz at 14-4-2009 20:46

hehe...mcm kes bespren aku....dia pi ugut satu makhluk yg ske mencurik ni ngan satu bnda...
ckp bnda tu tangkal kalo sape mencurik nnti kena bala...
takutla member tu siap pulangkan balik duit yg dicuri nye tu...
yg funny nye..bnda yg knun nya tangkal tu...keychain je sebnarnya....yg ada ukir2 sket..beli kt srawak tu..hehe

Originally posted by halimi78 at 14-4-2009 20:38
kayu tu xde kuasa apa.. semuanya berlaku dgn izin Allah semata..

ha'ah.........

Balas #15 JodoKast\ catat

boleh buat ibu duit? kuar nomor 4 digit tak?

ye btul. sume kuasa Allah. tu yg makcik jegil mata kat aku tuh ..hehehe...maybe diorang nya moyang2 dah biasa ngan menda ni before kedatangan Islam lagi, so menda2 ni terbawak2 samp hari nie.

kayu tas ek....

erm...kayu kooka aku taula..