CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ms.hied

Hadiah Birthday yang sesuai untuk lelaki...

Balas #1 ms.hied\ catat

beli c4 jea, musti xberani dier nak tgl u nanti...

kalo aku bg shirt utk dia g keja.. lagipun ape yg rosak mesti aku belikan yg baru... so bukan bday je bg adiah... mcm tu gak dgn husband...

well, depend on korang ni couple yang jenis mcm mana.

Member aku couple yang gila2 sket (bukan gila). Member aku yang pompuan pernah ajak aku gi uptown danau kota cari boxer utk hadiah harijadi BF dia. Then aku pilih kan boxer yang ada katun spongebob. Comel tak? hehehe

Ada sorang lagi pakwe dia kuat gile merokok. Then aku suggest kat member aku belikan dia cigar yang mahal gile tu utk BF dia. bad idea actually, tp member aku beli gak.

hadiah mcm perfume, jam, wallet, belt, itu semua standard. Terpulang lah pada ko. yang penting semua org suka hadiah yang ikhlas dr hati, walaupun harga dia 10 sen.

haa satu lagi, member aku (laki) pernah wat birthday surprise kat KLCC. (ini idea aku)

caranya

diorang set date kat area fountain tu, member aku ni saje je usha awek dia dpd jauh. Then Slowly datang ke arah awek tu dgn muffin yang ada candle. Ala2 surprise lah. Lagi best kalau partner ko igt, yang ko lupa birthday dia. Mmg dia akan igt ko even ko kawin ngan org lain. hahaha

cube tgok arr kalo2 belt/wallet die dh lusuh ker per...
dlm bajet 100, kt jusco/metrojaya leh r gak dpt yg ok
bli yg discounted item pon ok gak.. hehe, yg pntg kualiti n design
em, leather shoes yg ok pn leh gak dpt tue...
cube tgok kalo2 ade diskaun 50%, yg rege rm200 kn dpt 100
hehe...
haa, x pon bli cincin silver yg couple
one for u n one for him
so sweet t pki same2
cm me n my cewek.. hehe

Aku nak tumpang gak kat benang tuan umah sbb aku tgk banyak nau thread besday so kang aku bkk slap2 kena cantas...

Aku dah baca asik cakap pasal wallet, belt, jam tangan.... So yang lelaki kat sini cuba bagitahu untuk ketiga tiga item ni, chap apa yang jadik feveret yang blh dijadikan hadiah??? jawap betul2 ek.... aku tanak dengar chap hayam, chap itek, downtown, uptown... Bagi chap yang semenggah sket... takkanlah nak bg hadiah beli kat uptown kot.. agak2 sket.... bukan slalu kan bg hadiah... ekekeke...

bg kiss jelah

Follow Us
ngoklah ko otak2...

Originally posted by ms.hied at 17-4-2009 10:44
Tolong..tolong.. next week birthday boyfriend saya.. tapi tu laa.. tak tau nak bagi hadiah ape.. boleh bagi idea sikit tak?

salam...satu lagi, kalau bf ko keje opis, bagi jek hadiah tie tapi mintala nasihat kat yg berpengalaman dari segi warna. pada aku lelaki ni mempunyai pemilihan tone warna yang berbeza dengan pompuan...

bopren aku dulu..masa bday dia aku minta florist anta kek+bunge (bukan bunga jambak..bunga dalam pot kira package beli kek tu) kat opis dia..surprise..aku rasa dia kembang giler coz kekawan opis dia jeles tgk dia dapat mende2 tu..  serious bukan pempuan jek yg suke dapat menda2 surprise nih

i pulak dapat bf yang childish cket.. dia suka benda yang comel cam kristal or aksesori.. masa besday dia 7thn dulu, i tempah keris emas kecil yang ada nama dia and i tapi almost 1k gakla.. that was the last la.. dekat rumah dia, penuh dengan gift yang i bagi.. semuanya kecil2, and dia letak atas pc, dalam kereta etc.. macam tu gak yang i dapat.. kalau barang kristal, costless tapi dia leh tengok selalu especially letak kat dalam keta or opis.. lagipun, barang-barang macam tu tak lusuh.. hadiah suppose boleh ingatkan dia pada kita.. lagi satu, replika kereta, rumah.. it was so fun.. susun jadi miniatur.. u mesti tak pernah buat kan?.. tu cadangan i jerla.. tiap tahun bagi satu.. dia pasti tertunggu apa hadiah besday seterusnya..

aku lak bg hadiah kat bf aku mesti bersertakan kad..
aku penah bg hadiah kasut, beg, parfume, baju, bangle n cincin.
tp bangle dan cincin tu dia hilang kan..mmg sedih la.

pasni xtau nak kasi apa dah...

Originally posted by shortie at 5-5-2009 23:25
ngoklah ko otak2...

apahal plk?

kalo nk bg jam, brand ape yg bgs?
byk sgt brand kt pasaran...tp jgn la bg mahal2...tercekik lak nk membyrnyer....

decorate card yg cun..handmade...pasti die terharu...

beli kad yg besar kat memory lane, beli kek 1 kg, masak dinner for him n korang pi la mkn kat taman...it will cost u less than rm100

bagi jelah potret dia dan anda....mst terharu giler

kalo aku nk hadiah yg xmahal tapi aku suka..iaitu kad..tapi kna la kreatif...bkn setakat beli kt kdai je..itu bgi aku la..

Balas #1 ms.hied\ catat

ko rse die ske ape..?

kalau macam aku ni, ko hadiahkan je koleksi novel ROHANI NORDIN : DIARI BONDA 1-4...nescaya aku peluk ko kt tmpt kjadian...

cuba hadiahkan shaver

jadi, faham la dia nak cukur biar licin sikit
kalau tak, janggut, misai tercancang cancang tajam

ermmmm kalau wid kan....wid takkan bagi pape.....(sejak dua menjak nie wid jd kejam skit)...

coz....watpe membazir.....lom tentu dia jd somi kite tau.....kalau rasa nak jugak kasi wid banje je makan & wish...tanda selebrite besday.....cukup arr tue kan....ekekekke

bukan apa...bila dah jd laki nanti....lagi romantik....siap plan dinner ke hape ke kan....pastu yg penting apa yg kita bagi kat laki kita tue esok...kita leh pakai skali....hehehehhe....then jimat kan...