CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kiblatku30

umah kosong berpuaka di b.b.bangi

takde pepe lah..b angi ni kaw moden da

Originally posted by putratropika at 26-4-2009 09:48
jom kita buat expose mistik group De'cari dagama (perghh,,,nama group..tak agak2...)
err..ketua...kiblat...yang lain2 assistant...nak kena ada OTAI dalam group ni..yang tau benda2 mistik ni..kan ...

nama group tak tahan betul..

amende dagama tu? sejenis mentimun laut ke?

aku selalu jgk lalu sini otw pergi ukm...selalunya tak rasa apa2 tapi sejak dah baca benang ni, mata ni jadi rajin dok tengok rumah tu...nasib tak nampak apa2 yang cun mahupun tak cun..

Originally posted by nauze at 26-4-2009 22:25

aku selalu jgk lalu sini otw pergi ukm...selalunya tak rasa apa2 tapi sejak dah baca benang ni, mata n ...

heheh...skali jumpa baru tau...seram bila ingat umah intan kat bangi tu...

aku duk bangi seksyen 1 dpn skolah menengah jln 2... tp selalu gak lalu sebelah umah DO ni memalam... alhamdulillah x de pe stakat nih... tp selalu je lampu umah terbukak..   dan skrang bile time mlm lampu jln persiaran bangi gelap apesal ar???

Originally posted by intandanial at 26-4-2009 23:44

heheh...skali jumpa baru tau...seram bila ingat umah intan kat bangi tu...

kalau terjumpe, harap2 benda alah tu buat bodo je..janganlah diusik diriku ini..

umah intan ada apa? pernah cerita ke dlm MPS ni?

Originally posted by nauze at 26-4-2009 22:25

aku selalu jgk lalu sini otw pergi ukm...selalunya tak rasa apa2 tapi sejak dah baca benang ni, mata n ...

so camne?..jom la wei! kita jumpe dlu reramai...kenal2 dlu..then baru kita plan grak ke sana.
aku xnk hangat2 najis si kucing je. just for fun guys!

Follow Us
Originally posted by kiblatku30 at 27-4-2009 02:03

so camne?..jom la wei! kita jumpe dlu reramai...kenal2 dlu..then baru kita plan grak ke sana.

tapi kan, betul ke rumah yang aku tengok tu rumah DO? sekali salah rumah da.. malu ai

aku tengah final exam ni..takut kang hantu ikut aku masuk dlm dewan exam..mati lah tak boleh jawab pasal hantu asyik dok lalu lalang je..tak boleh nak fokus pulak poyo je aku ni..

so far berapa orang dah setuju nak join ni bro?
10 orang ada?

Originally posted by nauze at 27-4-2009 00:27

kalau terjumpe, harap2 benda alah tu buat bodo je..janganlah diusik diriku ini..

umah intan ada apa? pernah cerita ke dlm MPS ni?

pernah intan selit2kan ... tapi biasa la nauze...bangi walau dah bergelar bandar baru bangi skalipun tapi masih banyak tempat diselubungi misteri..heheheh

banyak yang berlaku....tapi intan cite skit antara misteri yang penah berlaku.

Umah intan boleh dikatakan strategik jugak...ialah banyak kemudahan depan klinik, dekat dgn kedai, petronas, kawasan mmg aman damai..petang2 Rabu dan Jumaat leh tengok orang senamrobik poco2 kat klinik tu.

untuk pengetahuan semua gak, bilik tido, kat dapur, kat ruang tamu mmg stand by bekas berisi lada itam..paling banyak kat bilik..intan mula diganggu masa ngandung 2 bulan..boleh dikatakan setiap hari terjaga kul 2 pagi..meremang pastu nampak bayang orang tinggi sampai plaster siling..sesekali dia ketawa..tapi tak takut sangat masa tu..malas mau layan...tido..bila pusing mengadap asben badan mcm kena tolak sebelah..bayang mcm dia mencangkung tengok intan...baca lebih kurang intan tido..design umah tu tingkap masterbedroom besar, intan nampak bayang kepala botak besar kepala dia dua kali besar bola netball lalu ulang alik dpn tingkap..logiknya..mana ada manusia leh setinggi tu..baru la rasa tak selesa, kejut suami dan alih tempat..baru leh tido..

pagi2 sblum nak solat subuh intan muntah2 (biasa, pregnant)...boleh dikatakan selalu selepas intan muntah, dan baring semula kat katil akan dgr suara orang muntah mcm kat bilik sebelah tapi lagi kasar..seolah2 mengejek..intan cuit asben tapi biasala...dia kata ada orang muntah sama kot...padahal umah sebelah kosong...takde penghuni.Nak solat pun problem...masa rukuk ada skali tu..rasa mcm orang intai main cak2 lak benda tu...

ayah dan asben slalu baca Quran...esp surah Al Baqarah..dia cuma takkan kacau malam tu je..ada skali tu masa kami solat berjemaah di ruang tamu ramai2, dengar suar lelaki garau berdehem dan mcm ngerang sakit kat sliding door..intan tepi skali...ayah dgr lagi dia baca kuat..

masa pantang bersalin intan tido bilik bawah...seminggu yang pertama tiap2 malam dia ganggu..berdiri kat ujung katil...slalu dia buat macam tu bila asben tak masuk tido lagi atau asben belum balik dalam kul 8 mlm dia dah start...mmg intan bertempik "gi kacau orang lain bangang! aku sakit la"..masa tu tak 'sempat' nak rasa takut, tapi geram sbb tak leh rest, tido..heheh... 'dengar kata' lak time tu.Bila anak dah ada...dia juga antara org fav yang kena kacau..:@ :@ :@

aman atau tak tido malam tu tgk my son...dia akan start diganggu masa nak masuk zohor, asar, magrib..bak orang kata kacau2 manja gitu...dia nangis sambil kuis2 dan menerawang tangan dia mcm nak halau sesuatu..selalunya kalau dah mcm tu, malam 'acara'nya lebih meriah...masa dia masih kecil waktu magrib intan paksa dia bangun dan susukan..sambil susu intan baca ayat2 tertentu kalau rasa meremang je..dia akan start menangis sekuat2 ati pada pukul 10 malam ke atas...dan kalau ta leh 'diusir' oleh ayah dia, atau tuk wan dia(tak leh/tak dapat call 'ayah angkat' dia ustaz kat kelantan juga) mau sampai kul 3 - 4 pagi..diselang seli dgn bunyi-bunyian yang tak sepatutnya..mcm dgr org berlari atas bumbung, bunyi pinggan mangkuk kat dapur la, suara orang lelaki garau la...sampai satu masa dgn intan2 bertempik ...mana tak hangin sampai naik lembik anak nangis..:@ :@

So slalunya intan dah standby....kredit hp mesti sentiasa ada...kalau dia nangis dalam 10 minit yang pertama..ayah dan asben akan try sedaya upaya halau..tak dapek baru last usaha call ustaz tu..hanya melalui telefon mcm dgr dia panggil nama anak...tak sampai 2 minit dia berenti siap sengih2 lagi...lepas dia berenti dgr budak belakang dan selang beberapa rumah menangis tak hengat..dia gi kacau lak.

sampai satu masa intan dah kalih...dah puas pagar rumah..dah gi jumpa dato' harun din lagi..usaha dua yang terakhir nampak ada kesan...tak teruk sangat la kena kacau..bagi intan kalau dia kacau intan takpe ... tapi anak minta maaf akan diperangi habis-habisan..harun din minta bawa garam kasar, lada itam, air kami letak kat darul syifa hari isnin tak silap, dorang baca yassin dan lain2 mlm tu..pagi tu harun din jampi ..

Balik je sebelum maghrib ayah 'rejam' garam, lada itam dan renjis air disekeliling rumah, dapur, ruang tamu...buat tiga hari berturut2...sakit kaki terpijak garam..hari jumaat baru kami sapu dan masuk dalam bunjut, ikat letak dalam tin susu kat stor dpn pintu masuk..guess wat...pagi sabtu tu bunjut tu merata....sampai ada yang pecah...abah tak nak takutkan kata mungkin kucing ni...sambil mulut dia kumat kamit..yang paling intan pelik, malam tu intan balik kg asben...sampai pagi kat umah dia...dalam kul 9 pagi nak gi pasar..adik ipar buka bonet dpn tengok ada 2 bunjut tu kat atas bateri!!sapa letak??tak penah buka bonet masa dalam proses tu.. mujur tak jadi apa2...  kedua yang terakhir dgn sorang ustaz kat seksyen 4..bukan orang darul syifa..masa nak amik dia tu..keta tiba2 problem tak leh start..padahal baru servis..tapi pk positif lagi..mungkin kebetulan nak jadi..tapi ustaz tu tahu dia siap kata, jadi mcm mana, lambat macm mana pun amik saya...saya akan tunggu..dia wirid lama kat air dan garam...dia minta buka pintu dan jalan sekeliling umah..malam tu rasa aman je tido...malam kedua waktu maghrib..dengar kuat sangat mcm ada hentakan (berlaga) kat dinding..heheh tak leh masuk la tu...padan muka ko..malam ketiga dengar orang nangis kat luar...kat bilik bawah..yang kali ni tahan lama skit..yang dato' harun din tu, dia tahan 2 bulan je aman..

adeh penat naip...so..baca dulu yang tu..

[ Last edited by  intandanial at 27-4-2009 15:31 ]

Balas #108 intandanial\ catat

uish..tahan intan yer..ni rumah sendiri ke?kalau rumah sendiri mmg kena sabarlah kan..geram jugak bila baca kisah intan dgn menda ni..asik nak mengacau jer..

Originally posted by hanna1905 at 27-4-2009 10:26
uish..tahan intan yer..ni rumah sendiri ke?kalau rumah sendiri mmg kena sabarlah kan..geram jugak bila baca kisah intan dgn menda ni..asik nak mengacau jer..

umah sendiri hanna...nak tak nak kena hadap..

Originally posted by nauze at 27-4-2009 02:56

tapi kan, betul ke rumah yang aku tengok tu rumah DO? sekali salah rumah da.. malu ai

aku tengah final exam ni..takut kang hantu ikut aku masuk dlm dewan exam..mati lah tak boleh jaw ...

ye ye arr je dorang ni... dah terase cam crite princebrunei laks..siap ade pict segala...

pe kate pb join gak, kan die suke dan nampak benda pelik2 neh...

Originally posted by kiblatku30 at 26-4-2009 02:53

tak angker.aku hari2 lalu...

uiks..laki aku kate agak angker la..tapi aku tanye die, tak pernahnye nak cite sebab die tau aku selalu dok umah sowang2 kalau die outstation.. die pun sebenarnye takut2 berani je   coz selalu balik lalu situ area jam 2, 3 pagi gak..  

lagi satu dak ofis aku ckp, area silikon nak naik susur ke kajang tu selalu org tetibe eksiden, alih2 je...   tu aku suh korang speku...  apu namenye degama ke ape ke tadi..?

Dah dapat ke ahli degama?heheh.apa makna nye ye?

decari degama...

Originally posted by kiblatku30 at 27-4-2009 02:03

yok laa..aku bukannya takat hangat2 tak kucing ni..siap ternangsang lagik dek pencarian ahlil de'cari dagama ni...

yok la..nak mula bila?

nama2 ahlil jemaatul de'cari dagama seekers...

1.kiblat
2.intandanial degama
3. nauzeeeee..
4.put (belakang tabir)

haaa..lagi2...wanggeh!!

nota kepala hangguk :dagama diambil dari sempena nama seorang pelayar portugis vasco da gama, orang PERTAMA belayar secara langsung dari eropah ke india. Jadi..apa kata kita jadik group PERTAMA dalam CARI?mesti gempak punya..

DE'CARI DAGAMA SEEKERS...di CARI...(hantam saja lah labuu..janji modus operandi, jalan!)

[ Last edited by  putratropika at 27-4-2009 15:17 ]

put...

no. 2 tu saya ke?hahaha..ramai intan berlian dalam cari ni...

[ Last edited by  intandanial at 27-4-2009 14:21 ]

Originally posted by intandanial at 27-4-2009 14:09
putra...

no. 2 tu saya ke?hahaha..ramai intan berlian dalam cari ni...

call me PUT please..

edited, tq

Balas #108 intandanial\ catat

tension pulak jadinya baca kisah intan ni..

menda alah tu sokmo nak mengacau..pi la kacau mat rempit ke, mat pet ke, kan lagi berfaedah tu..

eh, macam ada sambungan lagi je cerita intan ni?

Originally posted by nauze at 27-4-2009 15:08
tension pulak jadinya baca kisah intan ni..

menda alah tu sokmo nak mengacau..pi la kacau mat rempit ke, mat pet ke, kan lagi berfaedah tu..

eh, macam ada sambungan lagi je cerita intan ni?

nauze..?i masukkan nama u juga sebagai ahli jemaah de'cari dagama eh?nama dah terpacul..tq

nauze...

ramai yang kata bunian 'yang nakal' duk kacau...diselang selikan dgn 'rakan seperjuangan' yang lain...yang bestnye dia tak kaco sangat asben..

ada banyak pengalaman kat situ...nanti kalau senang intan taip..hahaha..