CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2275|Reply: 19

90:10 Principle - taste of your own medicine

Assalammualaikum dan salam sejahtera pembaca semua... sejak pakcik membaca kisah kisah suka duka, benci dan tak puas hati di sini... tergerak hati pakcik ingin berkongsi ringkasan dari satu slot presentation masa pakcik menghadiri management quarter briefing years back. Ianya mendetikan hati pakcik untuk menyedari yang life is short and penuh dengan splendid things.

This article presented by Mr. Stephen Covey - invited facilitator. Perhaps in many ways this method can help us to deal with some work and personal matters better too....

______________________________________________________________________________________________

90:10 Principle

Discover 9:10 principle (or at least, the way u react to situations)

What is this Principle?
10% of life is made up of what happens to u

Rate

1

dah baca benda nie...tak ingat dr mana sumbernya
human reACTion kot....kekadang tu tak sempat pikir
marah dulu....

kekadang kann....kepala nie kalo pikir
byk benda bodo2 kita tak buat...
tapi byk masa, tak sempat nak pikir
emosi dtg dulu esp kalo badan dah penat

tak dinafikan.. bila penat... memang tak tentu arah jadinya.. tapi pakcik kalu penat... nak marah pun tak kuasa... nak tido ajaaaaaaaa...kikikikikikikiki

Originally posted by pak_itam at 29-4-2009 08:08
tak dinafikan.. bila penat... memang tak tentu arah jadinya.. tapi pakcik kalu penat... nak marah pun tak kuasa... nak tido ajaaaaaaaa...kikikikikikikiki

memanglah pakcik....anak2 dah besar dan dgr kata
nie kalo penat....anak2 duk gado dlm bilik air
pong-pang..pong-pang.....
dgn mak nie sekali naik hanginnnn

tapi tak dinafikan, org lelaki lebih rasional dgn anak2
agaknya sebab masa dia dgn anak terhad kot...
seboleh mungkin taknak create the scene

Originally posted by pak_itam at 28-4-2009 19:26
Assalammualaikum dan salam sejahtera pembaca semua... sejak pakcik membaca kisah kisah suka duka, benci dan tak puas hati di sini... tergerak hati pakcik ingin berkongsi ringkasan dari satu slot  ...

maksud pakcik kalo pepagi tu kita kena set pikiran positif la ye bila certain mishaps happen... susah gak aku nak buat tu, aku ni kategori baran gak

Follow Us
Originally posted by ParinAmat at 29-4-2009 09:46

maksud pakcik kalo pepagi tu kita kena set pikiran positif la ye bila certain mishaps happen... susah gak aku nak buat tu, aku ni kategori baran gak

yerr... baran ko tuh kasi ubat laa.. zikir banyak... insyaallah..

aku pn sama baran jga hb plk penyabar org nya..jarang sangat lah tinggi sora dkt aku N anak2

Balas #7 pak_itam\ catat

bila baran aku diam je pak.. bini aku cakap  kalo aku hot tempered aku akan sound dia bukan nada yg tnggi, tapi kata2 aku cukup berbisa, berbekas kat hati dia..  last2 bini aku majuk.. dan bila dah cool down baru le aku yg pujuk..

Hemm..... mmg betul....

Balas #9 ParinAmat\ catat

Kau kategori pendiam + baran ker parin..

Cam hb aku..dia pendiam + baran., jarang dengar dia bercakap (komukasi lebih pd nota:lovelines)
s:

Tapi bila dia marah..pergghhh ayat2 cinta dia menyusuk dlam kalbu..pedih sampai ulu hati

Originally posted by carold at 29-4-2009 14:39
Kau kategori pendiam + baran ker parin..

Cam hb aku..dia pendiam + baran., jarang dengar dia bercakap (komukasi lebih pd nota:lovelines)
s:

Tapi bila dia marah..pergghhh ayat2 cinta dia m ...

ngan org aku pendiam, ngan bini aku memang talkative, sampai bini aku tak larat nak layan.. aku diam bila ngah marah je, bini aku ckp, aku time marah ayat2 yg kuar dari mulut mcm laki ko, pergh menikam sukma gitew..

...satu kaedah yang baik tuk kita nilaikan our priorities...dan at the same time...gaining ownership for the actions yang kita ambil...

Originally posted by pak_itam at 28-4-2009 19:26
It only takes willpower to give our selves permission to make the experience. Absolutely everything we do, give, say or even think, it抯 like a boomerang. It will come back to us. If we want to receive, we need to learn to give first, maybe we will end with our hand empty but our heart will be filled with love and those who love live have that feeling marked in their hearts.
...

sebagaimana cakap cikgu aku dulu,  bertanggungjawab terhadap masa depan anda, kerana di sanalah anda kan hidup.... apa yg anda lakukan skrg akan mempengaruhi masa depan anda....
bukan qada qadar sajork

yup..setuju..kiter sebenarnyer yg tentukan ape yg akan jadi dlm hidup kiter..tak dinafikan soal takdir, tp takdir pon ade yg boleh diubah..kiter dapat ape yg kiter usahakan...

memang pakcik bukan pesen baran.. tapi jenis simpan bungkus rapat2... jenis yg forgive tak forget. Lama2, makin tua, anak2 membesar... semua itu hilang macam tu jaaa... mungkin sebab dah takder tempat nak wat pangai... kikikikikikiki....

Originally posted by misy at 29-4-2009 02:35

sebagaimana cakap cikgu aku dulu,  bertanggungjawab terhadap masa depan anda, kerana di sanalah anda kan hidup.... apa yg anda lakukan skrg akan mempengaruhi masa depan anda....
bukan qada ...

exact..

cikgu pakcik kata.. u r what u eat.. u be what u speak... u die bcoz of your do...

Bagus artikel nie pakcik. Kena apply sokmo esp semasa with kids dan masa tgh drive. Tekanan darah selalu naik time nie.

slow2 kan tekanan tuh... tekanan+anger expedite ageing process.... bukan senang nak menten cool 24-7.. but at least.. we can try to kurangkan kacau bilau yg tak sepatutnya sekiranya setiap insiden mampu di kawal dgn minda yg positif