CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 118711|Reply: 55

Kepala Pusing tapi tak pening

Kenapa ye 2, 3 hari ni kepala adik rasa pusing2 tapi tak sakit pening. Kadang2 mata rasa berpinar2..... bila bangun dari duduk kepala terus rasa pusing2 dan badan macam terhuyung hayang..
apa sebab yer? kalau sesapa pernah alami dan camna nak hilangkan.....

Originally posted by adik77 at 7-5-2009 03:18 PM
Kenapa ye 2, 3 hari ni kepala adik rasa pusing2 tapi tak sakit pening. Kadang2 mata rasa berpinar2..... bila bangun dari duduk kepala terus rasa pusing2 dan badan macam terhuyung hayang..
apa se ...

cuba pegi jumpe doktor..
check tekanan darah
saya aritu pun sakit kepala jugak..sama cam awak la..

tekanan darah saya ok..
maybe disebabkan cuaca panas dan power cermin mata yg x seswai kata doc tu...

dia just bagi ponstan dan ubat tahan loya je

dah lama tak bersenam kut..

Ko tak peningkan? tapi ada tak rasa nak termuntah? pernah tak ko baring, tetiba dia pnya pusing kaw2 nyer... Klu ada samala mcm aku kena... vertigo.... infection thru telinga....

tekanan darah rendah kot..
cm aku gak..

mata penat kot...lama sangat mengadap pc

Follow Us
Ader pakai contact lens x..
Kadang2 contact lens pon jadi penyebab..cam aku ari tu...

Makan ubat..ilang jap..pastu sakit balik
Last2 aku gi klinik mata..check my cc n power cc
Sekarang dah ok..

yalah... kadang2 rasa macam nak muntah..... time baring memang berpusing2 kepala ni... adik tak pakai cermin mata pun apatah lagi contact lens.....

yupp kepala pusing ni biasanya dikaitkan dgn masalah tekanan darah rendah.Dulu masa sy pregnant selalu dapat simptom tu.

aku rasa baik ko jumpa dkotor...takut tekanan darah ko tinggi kot...or maybe ko kena vertigo..penyakit mcm ni ambil masa lama nak sembuh...

Balas #8 adik77\ catat

klu time baring pusing dia lagi kaw2 maknanya konfem vertigola... Ni based on experienxe aku.. first time aku kena, aku tak pening, tapi dia punya pusing membawa ke tahap nak muntah... jalan memang imbalance, terpaksa berpaut pada something... mcm org mabuk kot. Tapi aku tak taulah orang kalu mabuk apa rasa dia...

Pastu aku cek doc kata ni takde pape, just pening biasa je. dia dah cek blood pressure suma ok. Pastu dia ubat tahan sakit jelah. Aku still tak puas ati sbb after 2 days tak elok2 gak..... last2 aku pegi kat klinik kat opis aku, doc tu tanya simptom aku, pastu dia kata tu kena vertigo where ada infection dari telinga, dia effect terus. So bila jadik macam tu automatically balancing kita akan lari. Last2 dia jep aku...

Aku tak pandai bab ni tapi klu pikir logik kan Ear, Nose n Throat related.. Aku slalu morning akan kena selsema, then aku sneeze, pastu aku hembus kaw2... so dia slalunya akan detect kat telinga aku...

So adik, kalaulah ko alami macam aku ni, mgkn ko kena vertigo, kalau lain tu tak tau nak cakap.The best solution is still pegi jumpa doc.

Balas #1 adik77\ catat

dulu sy pun pernah rase mcm ni...bila gi check doc...mmg tekanan darah rendah...
skarang ni ade gak la sesekali kena mcm ni....kena bila perut terlalu lapar...sampai angin dah masuk..sbb sy mmg takleh perut kosong sbb gastrik....

Balas #1 adik77\ catat

Gejala ni macam nak pitam, maksudnya kepala tak balance. MMg pun org melayu kata ni berpusing tapi tak pening, sebenarnya nilah pening kepala bukan sakit kepala. Kalau tekanan darah sume ok, ini adalah kesan dari terlalu penat, tidak cukup tidur dan mungkin adik selalu buat kerja terburu-buru, stress dengan keadaan masa. Cuma kena cukup rehat aje. Ini yang doktor saya advice, sebab sy pun slalu mcm ni.

aku selalu je kene macam adik77 ni..

bila bangun dpd duduk, terus kepala pusing2 n mata berpinar. adela dlm 5-10 saat..pastu ok balik..dh lama la benda ni, sejak aku sek rendah lagi, skrg dh abes U pon, still ade je..

memula aku igt migrain/barah otak/etc..bila cek doktor, dia kata xde pape. mcm bengang gak la masa tu..lama2 dh biasa n malas nk amek tau..

rasanya musti berkaitan dgn kelancaran darah dlm otak, kan?

paling teruk aku kene masa aku form 5, time tu aku bangun nak solat jumaat, tetibe je mcm nak collapse/pitam..sbb mata blur/gelap je..dlm 30 saat kot..sib baik dpt cover

tu la yg paling teruk..

sorry...VERTIGO tuh sakit apa...??? apa ubatnya..??? boleh sembuh tak..?????

mcm saya pun ada simptom mcm niih.........

Originally posted by shortie at 9-5-2009 14:05
klu time baring pusing dia lagi kaw2 maknanya konfem vertigola... Ni based on experienxe aku.. first time aku kena, aku tak pening, tapi dia punya pusing membawa ke tahap nak muntah... jalan mema ...

vertigola pun sakit macam mana?
aku tak pernah dengar pun..

explain arr skit

Balas #17 exora\ catat

not vertigola....vertigo....

dia nak kata vertigo la.......

Originally posted by cikguranggi at 12-5-2009 14:09
not vertigola....vertigo....

dia nak kata vertigo la.......

oo salah la....

sy pon slalu kena mcm nie... sejak dr sek rendah lg smpai skang... biasa kalo duduk smbil menyandar baek punye... mesti bila bangun kepala rase pusing... mata lak nmpak gelap bape saat...

biase kira naseb baik kalo tak pitam... sbb sy pnah collapse tak sedar diri 5-6 minit... jadi mcm tu dh dekat 5 kali... tak duduk mase tu... tetiba rasa kepala pusing (x pening)...mata gelap... n tak cukup nafas... bila dh sedar org suh g jumpe doktor... sy taknak... TAKUT
cuma skali tu... kna gak jumpe doktor... sbb bila collapse kepala terantuk pe ntah... smpai kena jahit kepala nie 3 jahitan jer... bila doc tanye nape pale bley luka... sy ckp pitam... pastu die bg minum air ape ntah... rase die payau ckit... doc tu pon tak check laen lagi... dan sy pon mmg TAKNAK..

pastu wat conclusi sndiri... munkin darah rendah... sbb bila wat medical checkup... blood pressure slalu 90/70.. camtu rendah la kan ???