CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

hest posted on 12-11-2012 03:15 PM
jalan yang mana ni eak? tak dapat tangkap.. jalan menghala ke mana, dari putrajaya?

Jalan exist keluar dari putrajaya..sebelah kiri padang golf..jalan tu straight je..tapi membukit

azilamie2 posted on 4-11-2012 12:50 AM
selalu dengar karak highway, jalan biasa gua musang kelantan, jalan biasa mentakab, jalan naik genti ...

i pernah termengelamun masuk memorial park nilai itu sampai pintu gerbang gelap gelita baru tersedar salah masuk jalan sepatutnya masuk rnr sebelahnya, waktu kejadian waktu malam hampir jam 12

azzira posted on 20-6-2012 12:18 AM
Reply 9# sylakasman

ninja boy posted on 13-11-2012 02:10 PM
i pernah termengelamun masuk memorial park nilai itu sampai pintu gerbang gelap gelita baru tersed ...

rasanye seram kat bukit putus di kuala pilah kot & tangkak menuju segamat klo jalan malam, al maklum lalu gunung ledang

Pengalaman Sendiri Melalui Jalan Kota Tinggi-Endau Rompin

Assalamualaikum.....

Pengalaman pertama aku menggunakan jalan lama seorang diri..
Pada raya haji ke2 tahun ini (2012) perancangan untuk memancing di Kuala Rompin Pahang. Aku tinggal di KL, dan kesemua kawan kawan yang ingin memancing semuanya ada di KL... Memandangkan pada hari raya haji tu aku ada buat akikah anak.... Jadi aku pulang ke kampung (Johor Bahru).... Pada mulanya aku niat nak cancel trip memancing pada raya haji ke 2 tu... sbb aku seorang sahaja yang dari JB... Kawan kawan semua dari KL...
Memandangkan jadual yang padat pada raya haji itu.... dengan adenya korban dan akikah... aku cuba tepati jadual dan janji untuk bertemu sahabat yg sudah lama tidak ditemui.... Malam raya haji still ada tetamu pada pukul 10 malam... janji dengan sahabat terpaksa di pinda kepada pukul 10.30 malam... memandangkan masa cuba ada 30 minit untuk persiapan untuk ke rompin sudah disediakan.... Aku minta diri dari tetamu untuk keluar jumpa kawan... tetamu tu adalah kawan ayah aku... Setelah salam dengan mereka... emak dan ayah aku pesan... elok elok drive sorang sorang ke rompin tu... Tetamu terkejut.... Nak ke rompin malam malam mcm ni ker... aku cuma gelak......

Pukul 10.30 aku sampai di kedai untuk bertemu sahabat.... borak pung pang pung pang..... tiba tiba dapat Sms dari kawan di KL " Kiteorang dah gerak ker Rompin, Kalau sesat aku call ko..."  Aku sambung borak sampai la pukul 12.30 pagi... Kami pun beredar.... aku terus memulakan pemaduan aku dari Hospital Sultan Ismail ker Kuala Rompin.... Dengan Lafaz bismillah aku mulakan perjalananan... Dalam hati aku.... betul ker ape yang aku buat ni... nak pukul 1 pagi dah ni.. ade ker orang lalu jalan Kota Tinggi Mersing waktu waktu mcm ni.... Tak ape lah.... ade CD yassin dan ayat ayat suci alquran... boleh la layan bile keseorangan nanti.... Mula mula perjalanan mcm biasa... Dari Austin Height - Tiram - Kota tinggi masih lagi ramai orang... maklumlah jalan masih dalam kawasan bandar... Kalau mereka semua ada yang nak ker mersing boleh juga buat teman.... x de la kesunyian....

Dengan jalan gelap gelita dengan aku bertemankan radio dari mula perjalanan tadi tiba la aku di  simpang 4 Desaru Kota Tinggi Mersing dan JB.... Di trafik light tu aku sorang je yang menghala ker Mersing... Jam pada mase tu dalam pukul 1.15pgi....
Ahh.... ape aku buat ni.... nak teruskan atau tak... Aku decide... aku teruskan juga perjalanan aku... dengan bertemankan Radio.... Aku bawa 60kmj dulu... sbb nak cari teman.... lama x lama tu  ade la triton ikut belakang... alhamdulillah... syukur... ada jugak teman... mula mula ingat nak suruh dia jalan depan.... takut plak kene rompak.... aku laju sikit .... dalam 100kmj mcm tu...
asalkan kerete tu x miss ngan aku... sesekali aku pecut... ada lagi nampak cahaya kereta dari jauh... masih ada teman...

Sambung jap lagi......

Rate

1

Follow Us
lepas tu????

aaaaaa.... kenape la ramai yang suke wat macam ni...

sambung balik....

Lama lepas tu cahaya lampu kerete triton tu x de nampak dah... dalam pikiran dia masuk simpang kah...?.. aku keseorangan semula...
sebelum sampai  kat jalan batu tinggalan sejarah tu aku tukar kepada CD ayat ayat suci alquran... masa ni ada rase rase nak terkencing... mana aku nak benti pun tak tau.. buka gps petrol pump jauh lagi.. dengan seperti biasa mula mula Azan berkumandang dengan elok... sampaila "hai ya alas sola...." tibe tibe keluar perkataan error... uih.. ape pasal plak ni... keluar dan masuk balik CD tu.... pun tetap sama... x kanlah pasal aku bukak CD ni nak marah kot... tadi elok elok jer... aku nak gi mancing jer... bukan nak cari bende bende macam ni... tibe tibe aku boleh berpikiran mcm tu.. byk sgt tgk cerita melayu kot.. wakakaka...
Sambil drive sambil godeh godeh butang radio tu.. Kiri kanan dah nampak batu tinggalan sejarah tu... aku kurangkan perhatikan batu tu... fokus pada jalan depan danbutang radio tu... sesekali tgk mirror pandang belakang... manatahu ade cahaya lampu kereta...
Tp haram pun x de... kereta yang berselisih pun boleh kira... Orang semua balik Kg beraya....

Aku dah x tahan dah nak kencing... Aku jalan terus sampai ker Jemaluang sambil tangan dok tekan tekan bukan tukar balik ker radio pun tetap sama... Radio pun x boleh dengar... CD apatah lagi... 2 3 kepin CD aku test... pun x boleh... Sampai jer di Jemaluang... di bawah cahaya lampu aku berheti jap... x tahan nak kencing beb...
Lepas selesai... aku pusing kerete... chek tayar, sbb nak pecut... Radio memang dah x leh pakai... semuanya ok...

Masuk kereta... Bismillahhirahmanirrahim...trunkan tingkap sebelah seat driver...  Aku kata... Maaf aku tak tahan nak kencing... aku berhenti jap tujuan nak buang air jer... kalau ade sape sapa yang masuk sila la keluar balik ikut tingkap aku buke ni... aku sorang diri jer ni.. x leh nak buke pintu belah sana... kalau x keluar aku x leh nak u turn hantar balik nanti... lepas jer aku ckp mcm tu... kain sarung jorang yang terjuntai tu bergerak....pas tu....botol mineral yang aku bawa masa buang air tadi tergolek jatuh bawah... Makk Aiii.... berderau darah aku.... terus masuk gear pecut terus...

Aku terus diam pikir balik... ape yang berlaku tadi.... aku seram sejuk dari jemaluang sampai la ker Bandar Mersing.... Radio x godeh godeh lagi... terus drive jer....

Sambung lagi di Caltex mersing plak. Last edited by cmf_eddie_world on 17-11-2012 01:03 PM

Rate

1

le....punya laa aku refresh page..ingatkan internet opis lembap..rupanya tanah baru buka...
:x

sham-xv1986 posted on 17-11-2012 12:05 PM
aaaaaa.... kenape la ramai yang suke wat macam ni...

buat ape.... smbung sambung eh...
Panjang sgt beb... aku pun pening....

cmf_eddie_world posted on 17-11-2012 12:10 PM
buat ape.... smbung sambung eh...
Panjang sgt beb... aku pun pening....

hehe takpe2 bro... emotional plak... feeling dah naik pastu terbantut... aku tunggu ko abeh citer dulu...

ye sabar menanti ne...teruskan tt,,,

seb bek x ikot dok sebelah

sambung lagi tt. best2.

Sampai jer aku kat Caltex Mersing pukul dalam 2.40 pg.... benti jap tenangkan pikiran...
Dapat call dari kawan aku, katanya sesat kat jempol... ikut jalan karak lama pulak... Aku surh patah balik sampai la dia jumpa jalan sbenar ker ROmpin.... semasa tgu feedback dari dia tu... aku sejukkan kereta dalam 15 minit... isap rokok sebatang...
Test run radio balik... Alhamdulillah.... baik sedia kala....
Kat depan ni ada lagi satu jalan hutan kat Mersing -  Endau Pulak....

Teruskan perjalanan.... masih seorang diri... masa ni nampak bulan hampir penuh... betul betul atas kepala... sungguh terang... laulu celah celah hutan nampak cahaya bulan.... lama x merasa mcm ni...  Masa tgk tgh - tgh hutan tu radio buat hal lagi.... dari caltex aku dok layan radio india rupenyer... radio kadang kadang ada... kadang kadang x de... mebi x de siaran kot... masuk CD rock xpdc... ngam ngam plak ngan lagu pertama pontianak - xpdc... yang liriknya... Pontianak dengar la lagu... nyayian ku hanya untuk mu...
Huh... pale otak dia.. tgh tgh hutan dengar lagu mcm tu... tukar balik pada CD Raihan.... Lagu iman mutiara.... dan abis lagu tu... lagu Allahu plak... gatal tangan nak test CD Alquran plak... mula mula mesti azan dulu... Allahu akbar Allahu akbar.. Allah hu.... pastu terus diam balik.... alamak... CD ni dah rosak ker.... tukar ker radio terus bunyi sssssssssshhhhhhhhhhhhhhh...... tiada siaran.... terus tutup..... depan lama tu ada lori bawak getah sekerap... slow ya amat... aku ikut je la dia... slow pun slow la... janji ade tman...
aku ikut lori tu ada dalam 5 minit... pastu dapat sms... kawan aku dah kat muazam... fuh lajunyer... aku potong lori tu pecut la sikit.... dok layan selekoh smbil masuk jalan sebelah... wakakakaka....
Drive la sampai Endau.... kat sini dah terang... kiri kanan ade jalan...
Oh..aku lupe la nak citer... Masa gerak tu aku ada daging akikah nak bagi kat mak mentua kat Rompin...

aku sampai di rompin pukul 3.40 mcm tu... Singah kat 7E bandar baru Rompin.. sbb janji ngan kawan kat situ... Rompin tu tempat aku jugak... baru setahun dua dok jadi orang sana.. hihi... Aku park kat depan depan 7e tu... masuk la kat 7e beli air ngan stok rokok untuk mancing esok.... Masa aku masuk tu...

Pekerja 7e : tanya dari mana bang pagi pagi ni
aku : ckp dari Johor Bahru..
Pekerja 7e : mancing ker?
Aku : Ahh...
Pekerja:  2 orang jer ker?
Aku : x lah berlima..
Pekerja 7e : aik kete kecik naik 5 orang...
Aku... Eh x tak la... 4 orang dari KL, aku sorang dari JB..
Pekerja 7e : nampak mcm abg berdua tadi..
aku : terus ker pintu 7e...  tgk dengan dekat... x lah aku sorang jer...
barang mancing aku kat belakang tu...

aku terus bayar.... makan roti dan dok depan kaki lima 7e tu...

pukul 4.30 pg member aku sampai....

Alhamdulillah... selamat semunya.....

Masa aku makan tu aku test lagi CD yang x boleh tu... aku x puas hati... aku buke pintu kereta sambil dengar ayat ayat suci tu..
Masalah x de plak timbul...

Bengong betul....

aku citer kat kawan... aku jadi citer drama melayu plak harini...

Sekian.... Nanti aku update sikit sikit lagi.. lepas aku balik JB balik...

Rate

1

alamak... dah la aku plan nak lalau situ bile nak gi mersing... huhuhu

sambung la lg... ngah feeling ni.....

Baru balik dr rompin aritu...ada paintball game at lanjut resort...mmg jauh rasanya nak me 7e pekan tu

huuu dasat, hati kering giler jalan sorang2 time tu...