CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: f_zal

PERHATIAN KPD BAKAL PENYEWA

citer la lagi...best

Salam semua...nak kongsi jugak boleh..

Sebelum ni aku duk kat Shah Alam, selepas bertukar ketempat kerja baru di Taman OUG KL..Aku terasa beban sikit la..sbb jauh nak pergi kerja..jadi aku buat kep ...
cmf_eddie_world Post at 11-10-2009 12:34

alahai..seramnya eddie... tp pelik gak aaa... eddie sewa umah ker sewa bilik jer.. konpius la plak bila tuan umah nak kasi org lain sewa sama.. bkn ke kalau kita dah sewa umah.. umah tu dah jadi hak kita sementara.. mana leh kasi org lain sewa lagi.. unless laa kaalu kita sewa bilikje kan...

tp bgs gak si eddie ni.. pikir positif yer.. ehehe... dah duduk lama tu... takde apa2 dah la  kot kan...

alahai..seramnya eddie... tp pelik gak aaa... eddie sewa umah ker sewa bilik jer.. konpius la plak bila tuan umah nak kasi org lain sewa sama.. bkn ke kalau kita dah sewa umah.. umah tu dah jadi h ...
haneiy79 Post at 11-10-2009 13:40

eddie sewa rumah..sbb die pikir eddie duk sorang..sbb ade lagi 2 bilik kosong..sbb tu dia masukkan orang..mungkin dia pikir eddie boleh kurang sikit bayar..kire sewa bilik la ni ek..hehe..sekrang ni eddie yang uruskan semua..sape nak masuk rumah eddie yang interview..tuan umah x leh pandai2..

ermm saya pun nak share gak..tapi idak le seram sgt..
tapi saya dpt pengajaran lah..
cerita gini..dalam tahun 2000 lebih kurang la..
zaman ni saya masih lagi berpindah randah..hehehe mcm zaman org dulu kala lak..
saya sewa bilik jer..bila tak sesuai ke apa..saya akan pindah..masa tu hanya byk kain baju dan sikit brg2 lain..

jadi senang la nak pindah..nak di jadikan cerita..tuan rumah yg saya duduk ni call pepagi ckp, dia nak kan rumah yg saya duduk dgn kwn2 hujung bulan ni..dia akan bank in duit sebagai ganti rugi..

berpeluh kami masing..mana nak cari rumah atau bilik dlm masa seminggu..kami nekad, kalau tak de rumah kosong..kami terpaksa berpecah..
cari punya cari  rumah kosong tak de..tempoh tinggal 2 hari lagi..keputusan kami terpaksa berpecah..
saya cari lah bilik untuk disewa..kat 7 Eleven..call owner tu ..dia ckp masih ada..ptg tu gak saya g tgk bilik..rupanya2nya..dorang pun menyewa..just nak cari housemate..sebab ada 1 bilik kosong..rumah pun cantik gak, bersih..untk pengetahuan korang semua, 2 org kakak ni kira ketua rumah laa..bukak bisnes kedai bunga kat area kawasan ni gak..sorg lagi keje kat area ampang..dia ni jarang ada rumah..dlm sebulan kdg2 cuma 1 atau 2 hari jer ada kat rumah..tu kata 2 org kakak tadi lah..

so saya yg tgh terdesak ni terus lah byr deposit..ckp kat dorang mlm karang saya dtg hantar brg separuh dulu..dorang ckp ok jer..terus dpt kunci..mlmnya saya mintak tolong kawan2 saya hantarkan barang..masa tu semua ckp best nya rumah baru saya ni..saya ni tak berapa perasan lagi..dlm rumah byk bunga hidup..maklum lah tokey kedai bunga..

keesokkannya saya pun berpindah lah ke rumah baru ni..lepas kemas2 brg..2 org kakak ni ckp nak ke kedai dorang..saya ok jer..hari pertama ok lagi..
masuk hari kedua..saya mula nak solat zohor..sebab hari pertama saya pindah, saya uzur..ermm tak cerita lah ek....time nak solat tu..saya tak ingat niat nak solat..pelik lak..lupa mcm mana nak solat..berpeluh saya masa tu..duduk mcm org biul dlm bilik..lastly saya fikir saya mesti lawan..dpt baca fatihah pun ok dah..saya bukak quran sebelah sejadah..baca mula merangkak2 baca..tak habis fatihah..saya tak boleh baca..lupa surah fatihah..saya dah rasa pelik..sampai saya nangis sorang diri..sebab saya lupa mcm mana nak solat segalanya..

teus tertidur dgn telekung..sedar2 dah masuk asar..saya cuba lagi..masih tak boleh solat..maghrib pun gitu..saya hanya boleh sebut Allah Huakbar..ulang2 kali saya sebut..Isyak pun gitu..saya pelik yg amat sgt..mlm tu saya tidur tanpa solat..saya lupa nak baca apa2 surah..mmg tak tau..otak jadi blank gitu..

mlm tu saya kena tindih..masa tak boleh gerak tu..saya cuma boleh nampak mcm binatang berbulu bewarna hitam..besar..tgh duduk atas badan saya..matanya merah..seolah2 tgh marah..puas saya cuba untk bergerak..dgn kalimah Allah Huakbar..binatang tu tiba2 hilang..saya jadi lemah sgt..terus keluar..dptkan 2 org kakak kat bilik depan saya..
dorang kata saya cuma mimpi..mimpi?sedangkan saya betul nampak..
Esoknya saya ke tempat keje..saya cerita hal ni pd kawan saya..masa tu saya dah boleh ingat mcm mana nak solat..ingat semua surah2 dan zikir2..saya tulis dlm kertas..takut bila saya balik jer rumah saya tak boleh baca..semuanya..

berpandukan kertas saya yg tulis, alhamdulillah..saya dpt solat, mengaji mcm biasa..mlm tu saya masih lagi ditindih..tapi tak seteruk mlm pertamanya..siangnya saya terserempak dgn sorg housemate yg jarang ada kat rumah tu..dia bersebelahan dgn bilik saya..kami berborak dlm bilik dia..rupanya dia sebenarnya takut nak balik rumah tu..sebabnya kakak 2 org tadi bukan sahaja jadi tokey kedai bunga tapi juga sebagai bomoh..tak pernah org dtg rumah nak berubat tapi selalu nampak dorang menderem..saya yg mendgr dah mula panik..masa kami bercerita tu..kakak2 tu dah pegi kedai bunga dorang..

Housemate ni tunjuk segala brg2 memderem dorang..terkejut saya..semua brgan tu tersorok..saya jumpa beras kunyit, bawang merah yg telah dibuang kulit, limau purut, buah keras, jantung pisang, duri landak, kemeyan, jarum, kain putih dan beberapa jenis minyak..ada dlm satu botol tu dlm bilik dorang, kami jumpa serupa jenglot..

patutlah saya tak boleh solat, mengaji dan berzikir..kerana benda2 ni..dari housemate ni jugak saya dpt tau..bilik saya digunakan untk menderem..warghhh takutnya..
housemate ni ckp..dia berani balik disebabkan saya dah tinggal bilik tu dan dia tgk saya solat..pas tu kami bincang..nak cari rumah lain..terus saya contact kawan2 yg lain..nak tumpang tido untk mlm tu..

nak dijadikan cerita..mlm tu saya buat2 seolah saya g keje..masa tu saya keje ikut shift..jadi 2 org kakak ni ingat saya kene duty mlm..saya keluar mcm biasa..pas tu sampai kat depan simpang, saya melencong ke lain..dlm 15 minit gitu, saya dtg balik dari arah belakang..untk pengetahuan semua, apartment yg saya duduk ni ground floor tepi jalan..so kita boleh tgk dari tepi jln jer..dari jauh saya nampak mcm api kat tempat saya sidai baju..saya dekat lagi..sah dorang tgh menderem..siap bunyi loceng lagi..saya pegi kat tepi bilik saya..dgn jelas saya nampak..salah sorang kakak tu tgh menderem..dikepalanya mcm pakai scaft mcm budak pengakap..kain berwarna hitam, merah dan kuning..pas tu ada mcm 3 buluh halus diikat dan didirikan..mcm org nak salai apa..bawah buluh tu ada sedulang beras kunyit, bawang merah dan limau purut yg telah di cucuk dgn jarum..diantara dulang tadi dan buluh tu ada sebunjut kain putih yg digantungkan pd buluh..errmm korang boleh faham ke?

lepas dgr serapah dorang..mmg tak boleh difahami..siap ada api2 lagi dan bunyi loceng mcm org india sembahyang..bau kemeyan yg kuat buat saya beredar dari situ..
call member..tumpang tido kat rumah dia..mlm tu jugak housemate tadi call saya..dpt rumah kosong baru..hujung bulan dah boleh masuk..nak masuk sekarang..masih ada penghuni..jadi terpaksa tahan sampai hujung bulan baru boleh pindah..sejak mlm tu saya selalu tumpang tido rumah kawan2 saya sampailah saya dan housemate tadi pindah..

lepas saya menyaksikan acara menderem dorang, saya buat2 mcm biasa..paginya lepas dorang g kedai bunga dorang saya selongkar kat dapur..rupanya dlm bunjut kain tu ada jantung pisang dan dlm jantung pisang tu ada buah keras dan kemeyan..

yg peliknya..byk lagi bunjut2 putih gitu di belakang pintu..masalah nya dah berulat..er geli geleman saya dibuatnya..lepas selongkar semua, saya simpan balik..dgn 2 org kakak tu saya dan housemate berlakon seperti kami tak tau apa di dalam rumah tu..baru lah saya tau rumah tu tak bersih..dan telah dipagar oleh 2 org kakak tu..pagar yg dibina bukan nya dgn menggunakan ayat2 suci..tetapi dgn serapah yg tak difahami..di rumah tu jugak saya sentisa nampak kelibat hitam diseluruh rumah..

saya melawan dgn amalan saya..serba sikit, saya sakit gak..benda disitu semuanya kuat..sebelum saya pindah, saya terkena ilmu pengasih yg dorang buat..menyebabkan bila lelaki pandang saya semuanya suka..tapi bila kaum sejenis saya pandang saya, benci..tak ada sebab..saya dah berikhtiar berubat di kampung..alhamdullilah..saya pulih sedia kala..

maaf saya tak boleh cerita dgn detail..disebabkan ada sebab2 yg tertentu..harap kawan2 boleh faham..akibat bila terdesak cari tempat tinggal..
ini pengajaran buat saya..

Follow Us
4# stroberi_80

Off topic jap ehh,anak awk ke avatar tu stroberi?cute lah,tengah nak nangis pun comel

eddie sewa rumah..sbb die pikir eddie duk sorang..sbb ade lagi 2 bilik kosong..sbb tu dia masukkan orang..mungkin dia pikir eddie boleh kurang sikit bayar..kire sewa bilik la ni ek..hehe..sekrang  ...
cmf_eddie_world Post at 11-10-2009 13:53

haa... mcmni baru betul eddie... kita dah sewa umah.. so terpualng pd kita laa nak dok sorg or bg org lain sewa sama... isk ..kalau tuan umah ikut sedap dia je nak kasi kita hosmet..susah gk gini... isk isk... tp skrg eddie handle sndiri kan.. so ok laa tu...
so.. jadi ke niat nak membeli umah tu.. awat tibe2 rasa mcm nak beli umah tu,,..

ketot... pengalaman berharga tu.. .tp takpatut laa tuan rumah yg asal suh korang cari umah sewa lain dan2 tu jugak kan... patut bg laa tempoh pjg sikit...
tp pasal terdesak nakkan umah tu... lain kali kena hati2.. kadng2 kita tak nampak apa yg pelik.. dah duduk baru nampak.. tp ada certain2 org.. yg boleh scan.. leh nampak laa umah tu ok ke tak sebelum duduk.. mcm hani.. hani tak boleh scan..hani tgk umah tu ok..kedudukan ok.. tpt ok... rasa ok dlm hati.. ok jer laa kot.. hehehe...

kalau ko nak tau orang panggil nama ko sayup2 tu maksudnya hantu tu dok sebelah ko je.

sebab saya tak boleh scan la..saya rasa ok..
gerak hati tak menunjuk kan apa2 petanda..
lagipun rumah tu ok, kedudukan strategik..
haaa hambekkk betul2 tragissss..

Post Last Edit by ketotmerah at 11-10-2009 18:09

sori double posting

kalau ko nak tau orang panggil nama ko sayup2 tu maksudnya hantu tu dok sebelah ko je.
shahrizal2009 Post at 11-10-2009 17:59

ko ni biar tul sikit..boleh takutkan org tau..
kalau dah kat sebelah..nape bunyinya sayup..bukan kuat ke

haa... mcmni baru betul eddie... kita dah sewa umah.. so terpualng pd kita laa nak dok sorg or bg org lain sewa sama... isk ..kalau tuan umah ikut sedap dia je nak kasi kita hosmet..susah gk gini. ...
haneiy79 Post at 11-10-2009 16:44

niat tu memang ada..sebab nak beli rumah ni kerana adik dah pindah sekolah kat sini...so kalau eddie pidah2 rumah..bertambah masalah plak nanti..kene urus perpindahan sekolah adik lagi..ibu bapa kene dtag dari jauh..menyusahkan orang tua lagi..
insyaAllah..kalau orang ke2 setuju..eddie beli la rumah sekrang ni..

boleh tu eddie..pelan2 kayuh ek
gud luck

boleh tu eddie..pelan2 kayuh ek
gud luck
ketotmerah Post at 11-10-2009 18:43

pelan2 kayuh bile nak sampai..hantu ikut belakang nanti..

niat tu memang ada..sebab nak beli rumah ni kerana adik dah pindah sekolah kat sini...so kalau eddie pidah2 rumah..bertambah masalah plak nanti..kene urus perpindahan sekolah adik lagi..ibu bapa k ...
cmf_eddie_world Post at 11-10-2009 18:18

ooo..beli sbb adik skolah kat sana laa.. hmm.. kena bincang lek lok laa dgn tuan umah kan.. ntah dia nakkasi ke tak org beli tu nanti...

eddie...kat umah tu betul2 dah ok ker.. hehehe..klu ada lagi.. citer la lagi..

sebab saya tak boleh scan la..saya rasa ok..
gerak hati tak menunjuk kan apa2 petanda..
lagipun rumah tu ok, kedudukan strategik..
haaa hambekkk betul2 tragissss..
ketotmerah Post at 11-10-2009 18:03

heheh..nak wat camno ketot..sbb kita tk leh nak scan.. kalau leh scan mcm setgh2 org tu..takde laa jadi mcm tu kan..
ni bukan strategik.. stragis dah... heeheh

heheh..nak wat camno ketot..sbb kita tk leh nak scan.. kalau leh scan mcm setgh2 org tu..takde laa jadi mcm tu kan..
ni bukan strategik.. stragis dah... heeheh
haneiy79 Post at 11-10-2009 21:30

penangan dia sampai hari ni boleh teringat
kawan2 saya kata, saya berani..sebab bila dah tau masih lagi duduk buat mcm biasa..
kalau dorang dah tentu cabut..pas tu dorang ckp saya boleh lak g selongkar semua brg2 tu..
habis..tu kita nak tgk..kalau ckp tak de bukti, fitnah namanya..
jadi saya kena tgk..baru boleh bercakap..
tapi mmg seram beb!

98# f_zal

takde tanda2 rumah dipecah masuk pun
rumah mmg kitorang letak byk mangga
mmg menguji keimanan n kesabaran ble nak bkk pintu..lg2 kalau time tu nak terkucil plak.seksa!

yg terbaru, ade plak org sangkut underwear kat side mirror kete aku lak
malas aku nak layan...org 'sakit' agaknye