CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Pengalaman Berubat di Darussyifa'

JulietTheOrange posted on 16-6-2009 05:14 PM
a'ah antu india..
sbb taim magrib jer, mak aku dngar bunyik loceng n idung die terbau colok org ind ...

Lebih kurang rumah aku lew...sebab owner nie india...before nie memang ada dengar bunyi2 guli and hubby aku mimpi macam2..tapi kitaorang ingat x de menda...so kitaorang buat dunnoe jea la..sekali balik pantang hambik kau..baby aku non stop nangis aku..macam2 ikhtiar ok..berabis duit..sampai ada orang taksub ngubat bukan2 pun yea..mana la ktorang tau kan..last2 selesai solat subuh masa bulan puasa..hati tergerak nak bawak pegi darulsyifa'....Alhamdulillah, dengan izin Allah anak aku ok sampai skang...andkitaorang just kene sembut air yg dia baca tue keliling umahstart dari kanan...lebih afdal lepas azan mahgrib...lepas dari tue baru anak aku berat naik,nyusu kuat & tido lena...

mcm mana nak pi darulsyifa kat Kelantan? ada tak?

Az_zy posted on 10-12-2013 05:28 PM
Boleh akak tahu..kalau rasa gerak2 kat bawah kulit tu kenapa ye..ada benda org letak 'menumpang' k ...

kalau ikut kata @Adiya dalam thread dia
tu tanda2 pengasih tu

Syumaimah posted on 23-12-2013 04:26 PM
Dah sembuh tu ada jugak lepak kat sana saje nak belajar sambil bantu sket sket. Sempat la berkenalan ...

aku pernah g berubat x sengaja 2 tahun lepas
masa tu ingat nak teman kawan
sekali ustaz tu kata wife aku ni muka nampak biru

minta kebenaran aku utk pegang jari wife aku
bari pegang kuku wife aku kata sakit
ustaz tu kata wife aku kena santau
tanya la kalau makan benda2 yg masa ada apa2 tak
wife aku kata batuk..kadang2 sakit mcm menikam
tu agen dia

terus bagi daun amenda ntah
suh blen pastu tapis amik air minum
dgn2 aku terbabit

masa tu la first time aku tgk muntah hijau dgn kuning
selalu dgr je org cite
sampai lembik badan aku dgn wife aku
last sekali kuar ketulan darah beku

leenaz posted on 10-1-2014 10:37 PM
aku pernah g berubat x sengaja 2 tahun lepas
masa tu ingat nak teman kawan
sekali ustaz tu kata  ...

Huh scary gak tu... camne ko boleh kena santau ek? Ada org hantar ka.. aku penah gak dikata kena santau... ada la buat rawatan... masa buat tu ada la nampak mcm benang emas keluar dari badan aku jatuh kat kain hitam tu... aku suspek masa berubat tu, ustazah tu senyap senyap buh benang emas tu... hehe... jahat tul speku aku nih...

tapi aku macam susah nak percaya la sebab aku tak de pulak ada tanda kena santau...

razhar posted on 10-1-2014 10:05 PM
mcm mana nak pi darulsyifa kat Kelantan? ada tak?

Ko bkak website die...kt situ ade bgitau senarai pusat rawatan kt sluruh ngara. Byk jgak pusat rawatannye di kelantan tu

Follow Us
Syumaimah posted on 10-1-2014 10:50 PM
Huh scary gak tu... camne ko boleh kena santau ek? Ada org hantar ka.. aku penah gak dikata kena s ...

wife aku kena kat opis
ustaz tu pesan..kalau org bagi makan jgn main makan je
x tau laa...kata ustaz tu org dengki dgn wife aku
baru masuk keje dah jawatan tinggi....

yg aku plak sebab ada org letak pembenci...
ni mmg aku perasan dulu...masa baru2 kawen..bila jauh rindu...kalau dinilai tinggi rindu aku dr everast

tapi bila dekat kalau perang nuklear....

alhamdulillah
dah ok...ustaz siap perli..ilmu kalau x diamalkan x menjadi

leenaz posted on 10-1-2014 10:59 PM
wife aku kena kat opis
ustaz tu pesan..kalau org bagi makan jgn main makan je
x tau laa...kata u ...

Hehehe... agak agak dah insaf tak lepas kena perli sgn ustaz tu? Hehe

tu la... macam macam la nak buat orang nih... mintak ALLAH lindungkan kita seme

leenaz posted on 10-1-2014 10:34 PM
kalau ikut kata @Adiya dalam thread dia
tu tanda2 pengasih tu

Eh bukan aku la.. Arian yg kata..

Adiya posted on 10-1-2014 11:46 PM
Eh bukan aku la.. Arian yg kata..

arghhh
aku dah konpius
ye... @arian yg kata
salah org plak

Syumaimah posted on 10-1-2014 11:27 PM
Hehehe... agak agak dah insaf tak lepas kena perli sgn ustaz tu? Hehe

tu la... macam macam la n ...

insaf.....2 hari
hikhikhik

HAnaNAjima posted on 26-12-2013 10:03 AM
Aku pon pernah bnyk kali berubat dekat darulsyiffa ni...Tapi dekat bangi la...banyk kes...kdg2 tmn  ...

Ya Allah suami aku pun kene sepesen mcm abg hana kene. Mmg paling ketara sekali suami aku pakai baju yg kaler nya mmg sgt colours of rangoli. Now alhamdulilah dia dah baik. Cuma kne selalu tgk keadaan dia. Tkut dia kne balik.

Czaziq posted on 21-1-2014 01:11 AM
Ya Allah suami aku pun kene sepesen mcm abg hana kene. Mmg paling ketara sekali suami aku pakai ba ...

Kan....dia punya colour...ya allah mmg spesis tu la...abg hana ni bkn nk puji la dia hensem n mmg nmpk smart la...bila kne tu...dgn jambang serabut giler,rupa cm org xmandi,pastu selekeh ya amat...heh...alhamdulillah..skang org2 kita syg da pulih kan2..

HAnaNAjima posted on 22-1-2014 04:07 PM
Kan....dia punya colour...ya allah mmg spesis tu la...abg hana ni bkn nk puji la dia hensem n mmg  ...

Betul hana! Sepanjang laki aku kene tu, dia mandi x bersabun. Xsuka pakai perfume walhal faveret dia perfume tu. Pastu kalo aku tegur baju dia very the colours of rangoli bole lak dia marah. Cakap ini style ala wak doyok. Lmao!!

kwn aku ada berubat dgn darusyifa' ni.kne gangguan gara2 beli rambut pelesu. rupa rupanya rambut pelesu tu dibuat dari rambut org yg dh xde...

dia selalu mgadu bila nk berbaring utk tdo je, akan terasa mcm ada rambut2 dimainkan kt muka dia + dgr suara2 halus berbisik kt telinga + kepala selalu rasa sakit / berat. ms memula bwk gi berubat tu, ustaz tu terus bgthu yg sbnrnya dia diganggu adalah kerana tuan "asal" rambut tu dh suka sgt kt dia...nk berdamping la kiranya kot. smpi 4 kali la kne dtg berubat. bila dibacakan doa, sambil ustaz tu pgg ubun2 kwn aku tu, dia terus menjerit.. seram suara dia, lain.xsama mcm suara sbnr. pastu dgr la ustaz tu baca doa n suruh benda tu tgglkn jasad kwn aku tu..tp nmpk benda tu degil sgt.

kali ke3 berubat paling aku xleh lupa...kan ke dia punya bilik berubat tu xtertutup, so masa tu aku blh nmpk la apa yg jd kt kwn aku tu.. masa ustaz tu mula baca ayat-ayat suci tuh, (tp ms ni ustaz x pgg pun ubun2 kwn aku mcm sesi sblm2), tiba2 kwn aku tu mengilai n melompat ko. terus pastu dia duduk mencangkung pandang bwh sambil tgk dia mencakar2 lantai. pastu dia ckp bhs cina ke thai ntah. ustaz tu pun dgn pembantu dia terus tangkap la kwn aku tu balik.terus disapukan air bacaan doa tu ke muka...pengsan kwn aku tu.

lps dh sedar, ustaz tu suruh kwn aku mnum air utk pulih semangat.n mintak kwn aku bwkkn rambut palsu tu ms kali ke4 rawatan. katanya nk tlg buangkan. sbb benda tu mmg xnk tgglkn kwn aku tu wpun dh dipujuk. klu kwn aku buang sendiri, kemungkinan besar benda tu akan ikut balik..hehe.

kali ke4 dia bt rawatan aku xnk ikut..sbb dia bwk rambut palsu tu..takut kot2 benda tu ngikut org lain pulak.eheh. so yg kali ke4 tu, dia pun pgi la dgn fmly dia yg trun dari kg hanya semata2 nk temankan dia berubat. skrg, alhamdulillah. kwn aku tu dh sihat.

Last edited by dazzlingDentist on 29-1-2014 01:43 PM

nak tanya boleh x, kalau berubat kat darul syifa' berapa bayaran yg dikenakan ek? just nk tau... kalau boleh biar yg pernah berubat kat situ ar yg bgtau hehehe... tq2

bulanbulat posted on 9-6-2013 02:04 AM
salam a'laik. nak kongsi dan mintak pendapat jugak pasal nenek. saya asal, kedah.

nenek selalu sa ...

Waalaikumussalam.

Pasal nak mengubat nenek tu..tujuannye utk apa ye? Nak kembalikan nenek jadi normal?

Kenapa saya tanya ialah sebab selalunya kita nampak yg zahir je..sedangkan itu adalah kifarah Allah s.w.t beri sebagai tanda betapa Maha Pengampun Allah dalam mencuci dosa2 silam sebelum pemergian nenek berjumpa dgn Nya.

Pasal atuk awak tu pun..betul le dia x leh tolong. Kalau masih menyembunyikan ilmu dan tidak membuang amalannya lagi.

Salam..

Nak tanya pada yg pakar, 2 org sepupu saya ada semua tanda2 gangguan saka dan dah berubat tp semua xelok2 lg...saka ni dr arwah opah saya, wallahualam..

Skrg ni saya kerap mimpi rumah arwah opah saya, mimpi jumpa sepupu saya rambut tutup muka sambil ketawa suara mcm laki, siap kena 'tindih' mcm ada org duduk kt kaki , berat sgt, baca ayatul kursi bru boleh bangun...

Adakah saka tu pon kacau sy jugak? Mcm mana boleh saka tu kacau 2 org spupu sy ? Sy igtkan saka ni pilih sorg je

salam semua.. aku pon nk tanya ni..

few years back.. aku ada gi darussyifa yg tempat asraf muslim tu ler..
seingat aku ada beli air mineral 2,3 botol besor..
mak aku ler soh tengok2 kot2 ada benda menghalang jodoh aku..
cek2 xdek pon.. die baca2 apa ntah kat air tuh.. soh aku minum and amalkan certain2 ayat2 quran ler..

soalan aku: aku ni bukan penggemar air masak/air mineral. lagi2 kalu tak sejuk masuk peti ais.
jadi air yg di beri tu luak sikit jek.. so smp sekrang tak abih2.. err.. apa patut aku buat?
aku pon xtau elok lagi ke tak air tuh bertahun tak sentuh huhuh..
nak buang, rasa mcm tak patut pulak..
adik aku kata buat ler bancuh air sirap ke apa ke..

evilcooler posted on 3-2-2014 11:54 AM
Waalaikumussalam.

Pasal nak mengubat nenek tu..tujuannye utk apa ye? Nak kembalikan nenek jadi  ...

hilangkan 'penyakit'nya lah.

penyakit medical, mcm nyanyuk or apa, kita paham dah nature dia macam mana.

tapi kalau sakit atas sebab makhluk lain ni, kalau boleh naklah kita ubatkan..