CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

teringat daisy masa matriks dulu di Kolej Telekom Blok B. Masa tu kantin B5 towkeynye nama Pak Ungku. dia ni macam ada 6th sense, dan pandai baca orang. banyak jugak dia cerita mengenai cerita2 seram di Kolej Telekom.

Daisy pernah kena gegar masa tengah tdo. Masa tu satu bilik ber4. jadinya ada 2 set katil double decker lah. daisy tidur katil atas. tengah tdo sedap2 tiba2 rasa katil bergegar. mula2 nya ingatkan member kat bawah tu yang pusing2 sampai bergegar. tapi rasa gegar ni lain. macam orang pegang tiang katil dan gegar. pehhh meremang lak bulu roma daisy.. daisy tak bukak mata, baca ayat2 suci, pasangl walkman dan sambung tdo..sampai pagi..

tapi zaman matriks tu banyak kejadian yang aneh2. tapi maybe sebab masa tu budak2 lagi jadi tak ambik port sangat. selamba je masa tu gi toilet sorang2 tengah malam.

teringat pulak satu kejadian ni. masa tu di bilik2 kat kolej kediaman takde dibekalkan kain langsir macam sekarang. mula2 nye daisy dan roomate gantung baju2 kurung kat tingkap utk buat ala2 curtain. bilik kami ni mengadap bukit. ada 1 maghrib tu, daisy dan 2 org roomate daisy ni baru lepas solat maghrin. dan masing2 masih dalam telekung sebab nak tunggu isya'. tiba2 ada bunyi dari arah bukit tu. macam bunyi burung sayup2..macam bunyi budak menangis.. tapi very sayup2.. kami ber3 diam je sebab malas nak tegur. berani pun sebab dalam wudhu kan..huhuhu.. sekali roomate yg ke4 ni baru balik dari toilet, masuk2 je bilik dia kata wei bunyi apa tu. hampeeehhhhhh.. nasib baiklah takde kejadian yg x diingini terjadi malam tu. tapi lepas tu, daisy balik balik rumah dan minta kat mak nak bawa curtain yg lama2 tu utk pasang kat bilik. takdelah rasa seram sangat.. Last edited by daisy_dukes on 21-11-2012 11:57 PM

Rate

1

daisy_dukes posted on 21-11-2012 11:51 PM
teringat daisy masa matriks dulu di Kolej Telekom Blok B. Masa tu kantin B5 towkeynye nama Pak Ungku ...

thank you mod bagi kacang..

Thanks Mod.. muahhh..

salam smua..

aku nk share experience aku mase kat uum..thn 2000..mase tu baru 2nd sem, 1st yr...citenyer gini..

aku dok kolej proton..block C..paras 2..so bilik kitaorg 4 bilik kat hujung corner..1 bilik 4 org...time tu weekend..ramai la yg tak balik especially org2 jauh ni...sorang je roomate aku yg balik sebab dia org perak je...

nak dijadikan cerita..mlm tu ramai yg lepak2 sembang2 bagai la...release tension konon sebab tak lama lagi exam..budak2 depan bilik aku plus dengan beberapa org budak dari bilik lain tetiba dok main rantai yg ikat dgn benang..then tanye kawin bila la..anak bape laa..(korang tau tak main ape tu..)...

aku tak main mase tu tapi nyebok tukang tengok and jadik tukang gelak je..so dipendekkan cite, time main tu tak jadik ape pun...sesi beriang ria saje...

lps abih main...smua balik bilik masing2...aku dgn lagi 2 roomate sambung sembang2 dlm bilik...tak ngantuk lagi..tak sedar dah lewat pagi...then nak dekat kul 4pagi gitu nak gi toilet..sebab nak tido dah..so pi la toilet same2..dari bilik aku nak gi toilet yg terletak kat hujung paras tu, kene lalu koridor panjang yang viewnye belah kiri tu ampaian,koridor menuju ke blok lain n tempat parking kete..belah kanan lak ngadap hutan..

so time nak balik ke bilik semula dr toilet (aku yg jln depan skali)..tetiba stop kat tengah koridor..tgk kat koridor bawah (yg menuju ke blok lain tu)...aku tgk ade sorang pompuan ni...dia berdiri sebelah tiang koridor..betul2 bawah lampu..tapi membelakangkan kitaorg (kira ngadap jalan raya la)..mula2 tgk dia, aku tak nampak pelik..aku ingat budak tgh gayut (tgh tepon dgn bf la..biasa la memlm kan)...budak tu pakai baju putih...cam night gown gitu..bila aku stop..lagi 2 romate ni pun stop gak tgk...aku tak sebut ape2..tapi roomate aku sorang ni (aku namakan dia Kak A) pi menegur lak..dia kata "eh, sape la yang dok luar memalam ni..gayut la tu..."..at the same time, aku tgh budak tu baju dia sampai paras lutut je..then bwh lutut tu TAKDE KAKI...gulppp...roomate aku smua nmpak gak...pastu aku cakap "Kak A, skrg kul bape"..kak A ni kebetulan tgh pakai jam..dia jwb "err..kul 4 laaa"...then tetiba we all berpandangan sesame sndiri..muka memasing dah lain macam dah...

then kitaorg trus pandang balik budak tu...tgk dia tgh nak pusing ke arah kitaorg and NAK TERBANG...uwaaaaaaaa...kitaorg ape lagi terus lari nak masuk bilik...aku lak yg 1st lari..dlm hati cakap jgn la tetiba dia block kitaorg kat depan bilik..sah aku akan pengsan dulu sebab aku paling depan sekali...

sampai je bilik, terus tutup n kunci pintu..memasing dok atas 1 katil sesama n berselubung..sorang roomate siap pegang yassin tapi tak dpt nk baca..terketar..at the same time, dengar kat kaca tingkap bunyi scratching dgn kuku...adduuhhhhhhh...boleh rasa bergegar katil 2 tingkat kitaorg tu sebab 3 org tgh mengigil..dlm selimut tu memacam la yg kitaorg baca...aku pun dah tak ingat..mmg xleh tido...berpeluh panas bwh selimut tu pun tak rasa sebab takut punye pasal..tak lama pastu bunyi azan subuh..baru benda tu diam...

huwaaaaaaa...esoknye kami bertiga demam...kwn2 dr bilik lain smua dtg ziarah n tekejut pasal benda tu..mlmnye lps maghrib, kwn2 bilik lain bujat bacaan yassin kat bilik kami nak bagi kami pulih semangat...lusa tu baru kebah skit demamnye...

then bila cerita2 dgn kwn2 lain..baru sorang member bilik sebelah kitaorg ni citer...mlm yg kitaorg kene tu..dia dgr bunyi kitaorg lari ramai2 masuk bilik n bunyi kitaorg hempas pintu bilik..at the same time, dia tgh layan diri nk tido ler..katil dia ngadap tingkap n dia tak tutup abih langsir dia..so lps kitaorg hempas tutup pintu bilik tu, dia ade nampak benda putih terbang melalui tingkap bilik dia menuju bilik kitaorg (kan sebelah je kan..)..dia pun tekejut n terus tutup muka dgn bantal nak tido...nasib baik masa kene tu tingkat bilik aku tutup full dgn langsir..kalau tak..lagi la pengsan kitaorg agaknye...tersebar gak citer kitaorg ni...ramai senior kata itu 'dang wangi'..legend uum yang dah agak lama...

so itu la pengalaman aku jumpa face 2 face dia benda itu...hilang semangat wehhhh.....sekiannnnn....

Rate

1

gopal posted on 22-11-2012 01:16 PM
salam smua..

aku nk share experience aku mase kat uum..thn 2000..mase tu baru 2nd sem, 1st yr...c ...

scary nye cerita ko gopal..

aku pernah dengar dari member aku cerita nak macam cerita yang jadi kat ko. aku kat Kolej Eon masa tu (blok E). Blok E ni belakangnya ada basketball court dan ada tebing tinggi. budak2 pompuan selalu la bergayut malam2 kat basketball court tu. member aku malam tu tengah bergayut dengan bf dia. dalam pukul 2-3 pagi gitu la. tiba2 dia nampak ada orang laki pakai serba putih tengah jogging di kat tebing tu. dia buat dek je sebab tak terfikir apa2 pon. sambil dia bercakap dia masuk dalam bilik dia dan berdiri tepi tingkap. masa tu roomate dia tak ade, balik kampung jadi tinggal dia sorang je. bila dia tengok di tingkap dia nampak lagi lembaga yang tengah jogging tu tapi dia baru perasan yang lembaga tu jogging macam slow motion. boleh imagine tak? macam movie yang kita slowkan pergerakannya. terus dia rasa tak sedap hati dan tutup curtain.

tapi budak ni memang hati keras. aku ingat nak tobat dah bergayut malam2 kat basketball court. malam esoknya dengan selambanya dia sambung balik aktiviti dia tanpa perasaan takut pon..

Rate

1

banyak cerita scary merry masa aku kat UUM. maklumlah dari tahun 1998-2005 aku kat dalam tu. dari single sampai dah berkahwin.. huhuhu..nanti kalau aku free, aku ceritakan kay..

Follow Us
byk org kata kole maybank (kolej kelamin) tu pun scary..udah ler terpencil sikit kan...aku penah pi sekali je..umah member yg dh kawin...tapi so far takde ape...

salam smua..

aku nk share experience aku mase kat uum..thn 2000..mase tu baru 2nd sem, 1st yr...c ...

klu tetiba tido kat sebelah

Dark_Vampire posted on 22-11-2012 01:55 PM
klu tetiba tido kat sebelah

ko jgn wehh..pengsan berjemaah ler gamaknye...

gopal posted on 22-11-2012 01:52 PM
byk org kata kole maybank (kolej kelamin) tu pun scary..udah ler terpencil sikit kan...aku penah pi  ...

memang scary wei..aku tinggal kat kolej tu 3 tahun. macam2 gangguan..antara gangguan yang hebat bila aku nampak sendiri lembaga tu di rumah aku. memang takleh lupa sampai bila2. dan bermula dari tu la aku sakit teruk. alhamdulillah dapat juga tamatkan pengajian. ada member aku yg stay kat apartment Universiti last2 berenti belajar macam tu je..

daisy_dukes posted on 22-11-2012 11:52 PM
memang scary wei..aku tinggal kat kolej tu 3 tahun. macam2 gangguan..antara gangguan yang hebat bi ...

apartment pun ade ye..penah dgr gak org cakap...huhu..

salam smua..

yeayyy dpt peanut...tenkius momod..

daisy_dukes posted on 22-11-2012 01:40 PM
scary nye cerita ko gopal..

aku pernah dengar dari member aku cerita nak macam cerita yang jadi ...

tq ye mod.. huhuhu..

pernah dengar kan mengenai benteng yang Ustaz HArun Din buat tu.

daisy pernah dengar cerita dari kawan husband mengenai benteng ni.
kawan husband daisy ni adalah pelajar dari indonesia yang datang belajar di UUM.
kitaorang memang rapat dengan student dari indonesia ini. husband daisy selalu main basketball  dengan diaorang petang2. diaorang pun selalu datang pinjam washing machine di rumah kami di Kolej Maybank.
Masa tu, diaorang dalam 3-4 orang stay di apartment.

ada sorang student Indonesia tu berasal dari Acheh. orangnya alim. kalau tengok muka dia putih bersih.
menurut dia, dia pernah bermimpi mengenai benteng tu masa mula2 pindah ke apartment.
dalam mimpi tu, dia nampak ada satu pagar yang tinggi dan besar. kedudukannya di tangga dari apartment ke masjid UUM tu.
di kiri kanan pagar tu ada anjing yang sangat besar dan tugas mereka mengawal pagar tu.
di sebalik pagar tu, ramai 'mereka-mereka' yang nak seberang ke alam kita. tapi tak dapat. mereka melambai2 dan memanggil untuk dia datang dekat kepada mereka.
dan bila dia datang berdekatan dengan pagar tu, dia digigit anjing yang menjaga pagar tu. terus dia terjaga.

dia juga pernah cerita yang pada mula2 dia masuk ke apartment tu, bila dia nak solat dia akan rasa seperti ditolak dari belakang. tapi dia ni memang ada gift dan dapat berinteraksi dengan perkara2 begini. dia cuma cakap, aku datang sini nak belajar. janganlah ganggu aku nak menunaikan solat. kalau nak solat sekali, mari kita sama2 berjemaah. lepas tu dah tak ada gangguan dah semasa dia solat.

masa daisy diganggu di apartment kami di Kolej Maybank, dia ada kata yang kalau dia nak tau apa masalah rumah tu dia kena datang bermalam di rumah tu. dan sapa2 pun tak boleh ada dengan dia waktu tu. tapi sebab masing2 busy jadi dia tak sempat nak datang ke rumah daisy. cuma dia ada bagi beberapa surah untuk daisy amalkan sebagai pedinding diri.

gopal posted on 23-11-2012 07:59 AM
apartment pun ade ye..penah dgr gak org cakap...huhu..

ada gopal.. masa di apartment/kolej maybank tu la daisy kena gangguan yang hebat. memang seram sebenarnya area tu..

.:Apa yang mengekori aku?:.
Org kata tasik guthrie dan tasik kolej laluan A ( dah lupa nama kolej tu) anker.. Boleh jadi jugak sebab pernah terbaca kawasan air tenang seperti tasik dan lombong ni mmg kawasan permainan jin... Derang suka mandi kat tengah2 tasik waktu malam... Huhuhu skeri... Uum ni mmg cukup sifat nak jadi kawasan anker sbb ada banyak tasik, dekat hutan, dekat pulak dgn bukit bukau...

Berbalik pasal tasik, selama 4 tahun aku belajar kat uum 1998-2001, pernah sekali aku jalan sorang2 kat tasik guthrie tu.. Masa tu aku stay kat kolej paling hujung di laluan B (perwaja)... Zaman ni cuma ada kolej laluan A dan B jer.. Aseana, bukit kaci semua tu blum wujud lagi... Jalan nak masuk uum pun kena lalu ladang getah yg saujana mata memandang...

Hari tu aku ada discusion kat the mall ( bagi yg tak tau, the mall ni duduk kat tengah2 antara 2 laluan kolej ) so kalau discusion apa2 slalu buat kat sini sbb sini jugak ada pusat kegiatan pelajar... Group mate aku semua geng kolej laluan A.. Aku sorang jer dok laluan B  ( kolej hujung skali lak tu)... Discusion malam tu abis lambat around kul 11.30 mlm... Aku jalan la sorang2 ikut laluan menghala ke tasik gutrie... Mula2 tu aku lalu rumpun buluh... Yg nampak skeri la jugak .. Dr ekor mata aku cam perasan pokok tu gerak2 sikit... Aku tak berani pandang... Jalan laju jer sambil baca ayat quran dlm hati ( rasanya banyak gak kalori yg terbakar time tu.. Ekekek)...

Aku jalan laju langsung tak toleh kiri kanan... Bila aku sampai kat kawasan tasik jer aku dengar suara bercakap2.. Som.. Sek. .. Sok sek.. Dan dengar bunyi derap kaki kat blakang aku.. Aku tak berani nak toleh... Nak pastikan orang ker bukan... Alhamdulillah sampai gak tangga kolej aku.. Derap kaki dan suara tu berhenti sampai kat situ jer...

Sori elk tak berapa seram... Aku bersyukur sangat sbb tak pernah nampak apa2 setakat dok situ.. Cuma meremang dan rasa seram tiba 2 atau bunyi yg mungkin jugak buni manusia betul... Kalau tak!!! Huhuhuhu...aku kat uum ni lebih takut kat penjenayah ( to be specific perogol)... Sbb aku pernah terserempak dgn mamat pengintai kat toilet time aku bangun nak mandi kul 6 pagi..  Lebih2 lagi time tu ada org cerita ada siswi yg kena rogol masa balik dari library malam2... Huhuhuh

Last edited by midori_katana on 29-11-2012 04:31 PM

----edited sbb keluar font tak dikehendaki--------- Last edited by midori_katana on 3-12-2012 06:22 PM

hi..aku bru je join ni..aku bkn ler student uum ponn..sje je suka2 baca thread kt sini..aku ade citer la kt uum ni..xkene kt aku ponn..kene kt mber aku..thun 2008/09 camtu..xingat da..
camni citer dia..time tu cuti semester bln 4-7..aku g lepak uum..umah mber(anak naib cancelor uum)..time tu parent dia g oversea kot..dia tgal sorang2..sje la g teman dia..aku n mber aku..3org la kitorg lepak kt atas bukit tu yg kediaman naib cancelor tu...1st xde mende pon..2nd day tu mber aku fr perak nk tmpg tido..2org A n S..umah ponn besar xde hal la..mlm tu kitorg bosan kuar la g lepak mkn kt jitra..dlm kul 12 lebey tu blk la..masa naek bukit tu xde ape ponn..masing2 da ngantuk..smpai je kt umah pegawai2 tu  b4 nk smpai umah mber aku tetiba je mber aku si S ni ckp..eh sape tu dpn umah tu..ahh sudahh..drebar Si A ni ckp xde sape la..sungguh2 si S ni ckp ade la..pompuan bju putih tgh lambai kt dia.yg bestnyer mber aku (ank nc) ckp mne ade org umah tu..kosong la....aku dgn mber yg dok blkg ni da cuak da..smpai je umah terus lari msuk umah..yg drebar ng si S slamber je lepak lg dpn umah isap rokok bagai..aku n lain da msuk umah..aku siap naek atas sorg2 g mandi..nseb xde pape2..hahah..pastu xde ape2 ponn la berlaku kt kitorg..ok la kan...xp 2-3 bln lepas tu..semester bru msuk blk u..kitorg student u lain la..si A ponn bukak citer(dia bru nk citer sbb xnk kitorg takut msa mlm tu)..utk pengetahuan korg si S ni bkn same uni ng kitorg..si A ckp yg si S ni kene kaco mlm tu ng pompuan bju putih tu..lepas kitorg sume msuk umah..si A n S ni lepak kt luar merokok, si S ni ckp pompuan xd ikut la..ade kt pagar tu...da la utan kot ats bukit tu..mber aku A ni da start cuakk la beb..dia ni kira brani la jgk..xp da ikut bagai kecut gak la..dorg ponn cpt2 la msuk umah..pastu lepak tgk tv..si S ni da ngantuk msuk blk nk tdo..pergghh pompuan tu siap dtg kt tngkap blk maen ketuk2 tgkap lak..smpai pg hah..xp mber aku si A xde lak kene kaco...nseb aku b the gang xkene..kitorg siap bbq lg 3org mlm2 tepi umah tepi utan tu..xp mata aku ade gak usya2..slamat xnmpak ape2...haishh...mmg seram la kt atas bukit tu..kwsan kediaman nc,tnc n pegawai2 uum...sunyi sepi je..siang ponn xde org..yg ade tkg kebun n makcik cleaner je ari2 dtg..

ade lg citer..ni xde la seram mne..juz menjadi tanda tya jer..masa tu thn 1995..aku darjah 5 time tu..parent aku antar aku n abg n cousin aku join summer camp kt kampus uum..seronok la beb..smgu dok sana..darjah 5 da merasa dok u..hahah..kitorg dibahagikn ikut kump..laki n pompuan la..summer camp ni islamic sket..so grup ponn xcampur la..setiap group ade la dlm 10-11org..so dpt la blk 2org 1blk..aku xingat kolej mne..mmg best ler..awal2 tu ok je..aktvt sume best..mlm2 terakhir ni yg jd mcm2..mcm nk jd citer mlm tu ramai plak yg kene..kitorg sebelum tido kene la bca2 doa bagai..pastu akak2 fasi n ustaz  pesan tdo mengiring kanan..aku mengiring kanan menghadap dinding..mber sebelah menghadap aku..aku da pesan kt mber aku tutup lmpu b4 tdo..biar lampu study je bkk..aku pon tdo la..xp ntah npe xley tdo mlm tu..b4 tu aku da check pintu sume kunci..mber aku da tutup la lampu blk tgl lmpu stdy je..tetiba je aku dgr org jln2 kt koridor dpn blk..maybe ade yg nk g toilet kot..xp tba2 snyp ble smpai dpn blk aku..n aku dgr mcm org jln menuju ke meja study(xp xdela dgr pintu org bukak ke ape) tba2 je lmpu study tertutup mcm ade org tutupkn..so aku biarkn je la(aku bajet mber aku yg tutupkn)..lgpon lmpu jln tu ade..so blk aku xde la gelap sgt..n smbg tdo...esknye aku tya la roomate aku, ade tutupkn lmpu study tu ke..dia ckp mne de..dia ingatkn aku yg ttp..ahh suda..musykil aku..pastu bercerita la ng mber2 grup aku..kuar la byk citer mlm tu je ade 2-3 kes..mber grup aku ni dia kongsi blk ng a..kak fasi sbb grup aku ade 11 org kot time tu..so dia sorng kene kongsi ng akak fasi...kan aku ckp kitorg kene mgiring kanan masa nk tdo tu..dia menghadap akak fasi..dia buka mata dia tgk ade mende putih berbaring sebelah akak fasi tu..dia ni mmg jenis jiwa kental kot..smbg tido..1lg kes..kene kt adik mber grup aku..kitorg time tu darjah 5..adik dia darjah 4..kebetulan grup adik dia sumenye umur 6-9thn..adik dia sorg je umur 10..kecik2 comel je adik2 grup tu..yg kesiannye blk2 dorg penghujung alam..tepi utan..dorg tido 1 blk je ramai2..takut..mmg la ade akak2 fasi area situ..xp ni bdk2 kot..mlm tu tgh tdo ramai2..tetiba je ade lembaga terjun atas dorg..ape lg menjerit la...kecoh gak la mlm tu...nanges2 bdk2 tu..trus mlm last tu kitorg sume tdo 1blk je..himpit2..abg aku citer lak blok laki ponn sme..kecoh jgk..xp xingat da kes ape..yg aku tau dia ckp dorang jmpe 1 blk ni penuh ng bekas darah..darah sembelih ayam(sbb ade ayam tergantung)..kalo dia tipu kira aku tipu korng jgk la..hahah...ade ckp blk tu ade upacara smbelih kot...ntah la...yg start jd kes masa summer camp tu lepas ade upacara camp fire...

aku antara first batch yang kena pindah ke bukit kachi 2... dapat plak blok yang dekat dengan utan dan bilik air aku memang kat ujung blok yang dekat dengan utan tu.. tapi aku memang xde la pernah jumpa apa2 kat bilik air tu walaupun kekadang ada gak rasa mcm  diperhatikan je masa dlm bilik air tu.. lagi satu, memang pantang aku gi bilik air tengah2 malam... maklum je la, aku tinggal sorang je sebilik.. roomate aku pi jadi PATI kat bilik best friend dia.. choy!!!

yang aku kena ni kat bilik aku sendiri.. masa tu dah last sem n tengah study utk last paper (time final exam le ni).. time tu dah tengah mlm, aku dok pulun baca buku kat meja study bila dengar bunyi mengilai kat luar.. memula tu, bunyi mcm dekat je.. so, aku buat derk je la since org tua kata kalo bunyi dekat maknanya dia dok jauh.. tapi kalo bunyi jauh, maknanya dia ada dekat... bila lama sangat bunyi tu, aku mula la mengutuk dia dalam ati.. bising, kacau konsentrasi aku yang nak study la apa la.. tapi lama kelamaan bunyi tu makin sayup plak.. mcm tau je aku ngutuk dia.. aku mula cuak tapi tak berani nak selak langsir utk tengok sendiri.. last2, aku gi selubung bawah selimut atas katil tu tapi bunyi tu masih ada.. disebabkan tak tahan gak, aku tekap le bantal ke telinga.. akhirnya aku tertido sampai ke pagi gak... pi exam dengan perasaan bebal coz tak dapat study disebabkan cik langsuir tu!!!