CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ratu_cinta

Cerita seram di Universiti Utara Malaysia (UUM)

aku dulu duk kolej petronas...tahun 1998-2001

aku tak pernah jumpa menda2 camni, alhamdulillah..

tapi member aku pernah jumpa..mungkin orang lain pun pernah jumpa..

citernya camni..ada satu malam tu diorang keluar naik kete...baru lepas buat assignment kat bilik member ...so on the way balik tu diorang lalu kat depan klinik uum...tiba2 nampak kat side mirror ada nampak motor nak potong..member aku pun bagi la motor tu potong...

motor panther tu pun potong dengan selambanya..tapi penunggang motor bukan tunggang motor macam biasa..dia pandu motor tapi duduk menghala ke belakang..pastu senyum kat kawan aku dalam kete tu...then hantu tu terus pecut and hilang dari pandangan..

taktaula hantu ke orang..tapi kalo orang memang terer la dia bawak motor tapi badan, kepala semua menghala ke belakang.huhu

p/s dulu memang selalu kejadian budak2 mati eksiden motor kat area klinik tu..kanke jalan dia straight je, sedap la kalo nak pecut lelaju..lepas kejadian2 eksiden tu baru pihak uum keluarkan notis larang bawak motor lebih 110cc...kalo 110cc pun cuma boleh ex5 ngan kriss je...

Rate

1

Ni nak share satu  kisah seram yg famous kat UUM. Cerita ni memang diturunkan dr satu batch ke satu batch. Ala-ala urban legend gak tp biasalah byk versi. Ni satu versinya...

Dari dulu kat UUM kan memang ada kuliah malam kan! Biasanya, kat Dewan Kuliah yg merata-rata kat kampus. Tapi ada satu masa pihak pentadbir decide to stop for awhile night classes. Ni disebabkan banyak kes-kes menyeramkan berlaku dlm kuliah terutama sewaktu lecturer mengajar kat depan.

Yang paling terkenal kisahnya macam ni:

Dalam sebuah Dewan kuliah yang besar tapi student tak berapa ramai, seorang lecturer wanita baru sahaja masuk mengajar permulaan satu bab, memberi penerangan dan student sume pun concentrate mendengar dan amik notes. Tiba-tiba je waktu masih tengah mengajar, lecturer tu stop sekejap, lepas tu dia kata " Sorry class, saya rasa agak kurang sihat malam ni, apa kata kita tangguhkan kelas awal malam ni. Kita jumpa next class, semua boleh bersurai, sekian, terima kasih". Apa lagi semua pun baliklah sebab lecturer dah cakap macam tu. So, lepas beberapa hari ada student yang datang jumpa lecturer tu dan tanya "Puan, hari tu waktu kelas malam tu puan tamatkan sebab puan nampak sesuatu dalam kelas kan?" kata student tu.
"Eh, macam mana awak tahu? Ingatkan saya sorg yg nmpk" balas lecturer tu.
"Ada juga beberapa org yg nampak malam tu, tapi kami diam sahaja takut jadi kecoh" kata student lagi.

Sebenarnya semasa mula mengajar malam tu kelas memang tak berapa penuh, maklumlah dewan kuliah besar. Kapasiti student agak kecil. Jadi banyak kerusi yang kosong...
Jadi semasa mula mengajar semuanya nampak normal dan cool, jadi lecturer mulakan kuliah seperti waktu kebiasaaan. Memandangkan student menghadap lecturer dan lecturer yg mengajar akan dapat lihat setiap student dia, waktu itulah lecturer ni  tiba-tiba terperasan ada sorg "student wanita" yg tiba-tiba muncul di tempat duduk paling belakang.

Tapi wajahnya tak jelas sbb jauh cuma kelihatan berbaju kurung putih dan berambut paras bahu. Tapi sekelip mata bila lecturer ni menoleh lagi, susuk student ni beralih ke tempat duduk depan pula, makin lama lecturer menoleh dan perhati kedudukan gadis ni makin ke depan, makin depan, semuanya berlaku sekelip mata. Walhal susuk tubuh gadis ni mcm berada di sebuah tempat tanpa pergerakan pun yg terdengar...

Mustahil dia berpindah secepat kilat. Jadi tatkala lembaga ni dah hampir sampai ke ruang depan kuliah menuju ke depan mata lecturer ni, ....Terus lecturer ni tangguhkan kuliah malam tu utk elak kejadian2 yang lebih menyeramkan berlaku. Dia beranggapan hanya dia seorang yang nampak lembaga wanita berbaju putih tu tapi rupanya segelintir students dia pun rupanya nampak. Misteri hingga kini tiada siapa tahu sapa sebenarnya gadis berbaju kurung putih tu.......

Tapi sejak tahun 2006, kuliah malam di UUM telah kembali sebab jumlah student dah semakin bertambah dan ruang kuliah tak mencukupi. Adakah kisah-kisah seram di dewan kuliah akan berulang? Wallahualam....

Rate

1

Banyak jugak cerita hantu kat UUM ni ye..

Kawan aku pernah citer, dia palapes..ada meeting kat sana..
biasalah depa selalu pegi naik motor..dah habis meeting, pergi melepak kat pekan sintok tu sampai tengah malam..lepas tu naik motor ramai-ramai balik hostel..

Biasalah lelaki, berlumba2 nak balik..dia masa tu yang belakang sekali..tetiba kepala tertolah ke kiri..nampak cik ponti tengah race sama..

Nasib baik dia menten cool jer..

Rate

1

hah tu dia seram gile citer pasal lecturer nampak antu tu

62# mehan

citer ni mmg top..
dan mmg diturunkan dari batch ke batch yg baru.hehehehe

Den batch ke3 UUM di Tanah Merah dulu. Kitaorang gi kuliah naik basikal racing, siap pakai tie, selamba jer gi awal kuliah saing ngan penoreh getah yang jugak naik basikal he he. Masa tuh kes kena tindih time tidur banyak ler...lain tak ingat lak...

Follow Us
alahai mehan... seramnya.. kalau laa lecturer tu terus  kan jugak kelas. agak2nya apa jadi eik.. huhhh.... camna plak ada certain leh nampak eik... diorang menoleh ke belakang ker.. peliknya

agaknya antu tu nk konsentret lebih kot
sbb tu la dia dok tukar2 tpt ke depan
eiiiiii.....kejung aku klu jd lec tu:geram:

atreyu... kejung dulu ker menjerit dulu??

atreyu... kejung dulu ker menjerit dulu??
haneiy79 Post at 5-11-2009 09:58

klu dh menatang tu kejap2 treansfer tpt terus maju ke depan
tak sempat dh nk jerit2 bagai..
terus kejung dakpun pitam...
ngeeee

alahai mehan... seramnya.. kalau laa lecturer tu terus  kan jugak kelas. agak2nya apa jadi eik.. huhhh.... camna plak ada certain leh nampak eik... diorang menoleh ke belakang ker.. peliknya
haneiy79 Post at 5-11-2009 09:11

Itulah ada certain people je yg nampak makhluk-makhluk ni. Jenis extrasensory kot. Segala makhluk ghaib muncul bayangan depan mata. Tapi eloklah macam kita org biasa ni ada hijab pandangan. Kalau tak maunya fobia nak masuk toilet atau gi kawasan berhutan huhu..

errkkk bila laks haku jadi ko nyer hosmet oja??? silap orang neh...tak pon tu "kawan" oja yg lain....dia ada bagi renungan tajam tak?
ladida Post at 27-10-2009 07:09

kekeke..bkn kak did la...
ada gak dia pandang cm pelik2 jehh..tp kite pnye pe'el bt dek je la..
tp kl dia jumpe yg 'sama' dgn dia mmg dia akan rs lain..
dia balik bilik mesti dia cter balik smula..

batch aku dulu pioneer sintok..
kiranya kitorang yang 1st duduk masa orientasi..
n most of da times aku dok single room...
or room biasa without roomate...
kat sana aku allergy trok..langsung takleh berkipas...
so susah la kalau ada roomate....
sepanjang aku sorang2 kat blk x pernah terlintas pun di fikiran mende tu...
rasa bersyukur sesangat...

up date cerita pelajar cina gantung diri di UUM....saya dengar2 gittuuu...ada yg tahu lebih dalam maybe satu block ker...leh cerita sini tak atau hantu kat bukit kachi...

Alhamdulillah sepanjang haku kat UUM, takde bende berlaku. Aku selalu lepak gak kat perhentian bas (2 3 pompuan) sampai 1 pagi but Alhamdulillah tak jadi aper2.. haku selalu cakap, kalau 'bende' nak buat aper, buat la, tapi jangan muncul n kaco haku dah, coz haku tak kaco diaorg kan. Hmm..

But dgr tu bykla, coz dua2 abg aku antara pioneers kat UUM tu.. even mase kapal terbang terhempas tu betol2 sebelah bangunan hostel abg aku, .. aku tak ingat kolej mane, but laluan A la, coz itu je yang siap masa first time diaorg berpindah dari IPDA. Ada kisahnya masa diaorg bukak asrama yang kapal terbang jatuh tu ade kes 'bende' tu datang mintak mata.

kawan aku yang dok blok kat laluan B pon kene kaco gak.. and even lecturer aku pon kene kaco.. siap cite kat kelas.. lawak sungguh lecturer haku tu.. cara dia cite tu yang bukan buat kami seram but gelak..

Alhamdulillah sepanjang haku kat UUM, takde bende berlaku. Aku selalu lepak gak kat perhentian bas (2 3 pompuan) sampai 1 pagi but Alhamdulillah tak jadi aper2.. haku selalu cakap, kalau 'bende' nak b ...
mnaa Post at 7-2-2010 01:58

cite la cmne lecturer ko cite..nak tau jugakkk..

Alhamdulillah sepanjang haku kat UUM, takde bende berlaku. Aku selalu lepak gak kat perhentian bas (2 3 pompuan) sampai 1 pagi but Alhamdulillah tak jadi aper2.. haku selalu cakap, kalau 'bende' nak b ...
mnaa Post at 7-2-2010 01:58

kolej pernas ......kalo dulu blok laki A dan D.....(tapi mula 1999/2000 blok D jadi blok pompuan).....so abg ko blok apa? so kapal tu jatuh antara blok B n C......

mana pegi post aku sebelum ni? macam kena delete je? anyway aku pun dak petro jugak...1998-2001..

sepanjang 3 12 tahun aku kat uum alhamdulillah tak pernah kena kejadian gini...dengar citer2 kawan adalah..

Dalam seram baca cerita korang ada terselit lawak jugak. Alhamdulillah, sepanjang 3 thn lebih berada di sana selamat dr gangguan atau berjumpa dgn benda2 pelik ni padahal dulu suka bangun study tgh malam, sebelum study cuci muka dan ambik wuduk dlm toilet dulu, alhamdulillah selamat.

Ceritalah lagi, manyak syiok baca

betul tu..dulu time belajo selalu jugakla aku balik dari perpustakaan menuju ke kolej petro sengsorang dalam kul 11 malam..pastu kul 1-2 pagi pegi memancing pulak kat tasik guthrie tu....siap leh carik cacing kat pangkal pokok buluh pulak tu malam2...masa tu tak pikir takut antu pun..

tapi kalo skang ni tak berani la aku sebab dah dengor citer macam2 kat uum..hahaha