CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazim

Perkara pelik bila memandu

edrina : ooo.. mak ed tak nampak ye? tapi bende tu takde ikut balik kan?

mak tak nampak..... tak ikot balik pon sebab dah tempat dia kat ctu...

Reply 281# cocoagirl
budak tu sesat kot?tu yg muka dia sedih dan kebetulan teduduk depan kubur

Nak share sket citer bley?
Ni kira pelik gak la tapi sampai la ni aku tak de jawapannyer. Kisah ni baru je 3 minggu lepas terjadi. Ada gak aku dok citer kat fesbuk bagai tp baru ler kali nak nak share pengalaman pelik time mandu ni kat sini

Kisahnya gini, abah aku ni ada sakit jantung. So kami ikut ler kawan abah ni berubat secara alternatif kat Kluang Johor. Disebabkan ramai sangat orang nak berubat, jadi kami disyorkan datang awal, amik nombor bagai. Masa kali pertama pi sana kuar umah dalam pukul 2.30pagi. Baget nak sampai sana kul 6 pagi cam tu la. First time pergi dan balik kami, perjalanan kami selamat. Begitu juga ngan 2nd time. Bila 3rd time ni (3 minggu lepas) baru ler terjadi kejadian pelik.

Masa perjalanan pergi ke Johor, jam lebih kurang 5.30 pagi. Baru je melepasi R&R Tangkak. Masa tu aku yang drive. Kat tepi jalan tu aku leh nampak 4 budak around 7 - 9 tahun lengkap berpakaian sekolah tengah berdiri dan ada yg duduk mencangkung kat tepi jalan. Aku ngan slamber dok cakap ngan abah, siannya bebudak tu kena kuar pepagi nak gi sekolah~ Tunggu tepi jalan plak tu. Mak aku sambung plak. "Apa tepi jalan, ni tepi highway la~! Umah bebudak tu dalam utan ke?"  Lepas je abih mak cakap tetibe aku macam baru terperasan yg aku masih dlm highway... mmg tak logik gak dak2 kecik cam tu kat tepi highway kan. Nak kata bas/van sekolah rosak idak plak nampak ada bas/van kat sini. Lagipun jam 5.30 pagi?  Tapi tu je la yg aku alami masa perjalanan pergi tu~

Masa perjalanan balik. Bertolak dari umah orang yg mengubat tu jam 1.30 pagi (esoknye... ye bayangkan satu hari kami bertenggek kat umah orang tu.. wakakak). Time ni bf akak aku plak yg drive sbb masa tu aku sakit pinggang sbb duduk lama sangat (aku mmg ada history sakit pinggang). So aku dok seblah dia, kalo nak tukar driver ke hape ke aku leh mengherot je ke tempat driver tu (spesis tak nak kuar kete tepi2 jalan akibat fenakut giler... hahah ^^).

So nak dijadikan cerita sepanjang dari umah orang tu sampai ler tol ayer itam nak ke KL tu kami dok galak bercerita pasal kejadian pagi yg aku nampak budak kecik tu. Masa tu bf akak aku dok tease aku la kononnyer mata kero la itu la ini la. Dia siap wat skrip cerita sendiri kata ada kampung kecik kat dalam, bebudak nak gi sekolah kena tunggu bas/van/kete kat highway la. Memacam la skrip cerita dia. AKu gelak2 jek. Pastu sebelum sampai ke R&R Tangkak tu bf akak aku dok mention lagi pasal tu. Dia tanya aku, "Situ kan tempat adik nampak bebudak tu" sambil tunjuk arah seberang jalan. Aku cakap maybe. Yg pasti tak jauh dari R&R Tangkak. Abih je aku cakap tu kami nampak budak kecik pakai baju sekolah melintas..................................... aku jerit "akcikkkkkkkkk...... breakkkkkkk~!!!" Tetibe terasa cam kereta kami dok melanggar something. Terasa tayar kereta tu tgh menggelek something. Kereta di hentikan kat bawah satu flyover kecik. Kalo dipikir balik flyover tu kecik sangat utk tempat motor berteduh pun. Cam satu jalan pye flyover jek.

Time tu aku, bf akak aku, akak aku, mak abah sumer diam. Bf akak aku selawat sambil kuar dari kete. Masa tu aku tengok jam kul 2 something. Dia tengok bawah kete, jalan jauh sket tgk tepi jalan, tengah jalan..... tapi takde apa2. Dalam kete dengar abah tengah kumat kamit dok baca ayat2 kursi. BF akak aku ngan ati keringnya sambil masuk kete tu dia dok kata " ops... sori ler kalo aku terlanggar ko. Bye~" uwa... aku dgr cam nak nangis jek. Lepas tu kami sambung perjalanan.

Jauh gak sampai ke R&R Seremban baru baru kami berenti nak isi minyak. Masa tu tetibe ada satu proton perdana pun masuk sekali. Masa tu aku ngan akak aku kuar nak pi bayo duit kat dalam, sambil baget nak beli kopi panas ler konon. Lutut still ketar lagi ni.. hahah ^^ Masa tu aku nampak brother proton perdana tu dok borak ngan bf akak aku. Tatau isi kandungan borak dorang. Masa nak mula perjalanan balik tu BF akak aku ada tanya aku, tadi betul ke yg kita nampak tu budak melintas? Aku kata a'ah. BF akak aku kata proton perdana tadi kat belakang je masa kejadian tu berlaku. Dia kata dia nampak macam satu lembaga putih tgh melintas rendah kat kereta kitorang. Pastu dia nampak kete kitorang cam mengagau ke kiri ke kanan. Proton perdana tu tak berani nak berenti. Dia dok jalan terus. Tapi dia masuk R&R tangkak konon nak tunggu kitorang. Tapi 1 jam setengah dia tak nampak kitorang so dia teruskan perjalanan. Tak sangka bertemu balik kat stesen minyak Seremban. Brother tu kata ni second time dia nampak lembaga tu melintas. Dulu dia pernah nampak cam benda sama dok bertenggek kat kereta orang dari arah bertentangan. Dengar jek BF akak aku cakap cam tu trus aku senyap. Aku declare awal2 aku tamo drive. Meaning sepanjang perjalanan ni mmg dia ler kena drive Dia pun tak kisah sbb lepas kejadian tu mata dia cam susah nak tutup.. kekekekek~

Sampai je umah kami solat subuh dan abah tabur garam kat kereta dan suh BF akak aku ngan akak aku pi basuh muka ngan air yasin. Sebab lepas je solat subuh, dorang kena drive pi Damansara plak. Keje ma.... Tak rehat wo.

So, 5hb ni aku bakal ke sana lagi. Yg payahnyer kali ni aku sorang je driver nya. BF akak aku busy tak dapat cuti... halamak. Harap takde apa2 la

Rate

1

oh ye, ada satu lagi kisah masa aku memula free dari lesen memandu P ni. Time tu akak aku baru beli kete kancil. Kami satu famili dok jenjalan ke Tanjung Harapan kat Port Klang. Masa kat selekoh before restoran Muara Ikan Bakar tu (dekat ngan Intergrated.. pffttt.. haku tak reti eje) tetibe stering kete aku berpusing-pusing sendiri. Sib baik masa tu tak de kete ke lori ke moto ke. Masa kete kami dok berpusing tu aku sempat tarik handbrake. Terkesima gak la kami berempat dalam kancil tu. Bayangkan tengah elok2 konar tetibe kete leh berpusing 360 darjah plak. Walhal aku tak bawak laju pun. Berpeluh gak la lepas kejadian tu. Abah aku cam biasa dok membebel salahkan aku gak la. Aku diam je. Betul ke salah aku or......... hmm... pelik gak.

Reply 286# HideGulz

huwaaaaaaaa..

kroit lak masa kecik, dok seat belakang terlompat-lompat ngan abang, umo ntah 3-4 tahun kut..
ni mak citer kat kroit..
masa kat highway tu, kroit dok lambai-lambai,
"Bye kakak! Bye!! Hahahaha!", lambai kat tepi jalan,
mak tanye, lambai kat sape tu?
kroit balas, ada 4 orang kakak rambut panjang tengah berjalan lambai-lambai kat situ.
padahal tepi highway mana ade sape, pakcik kroit yang tengah drive tu gelak je,
then, depan sikit ada jam panjang, agak lama lar. hmy3:
bila dah sampai tempat block tu, ada accident.. 4 orang perempuan meninggal di situ..
aiyooo, mama kata pakcik drive kecut perut sampai ke rumah.

Follow Us
ni pengalaman abang saya bawak lori simen..dorang panggil lori unta
abang kata dorang biasa jalan malam2 and satu trip biasa jalan 2-3 buah lori sekali.

lepas benti kat highway/jalan  mana tah, masa nak jalan tu hujan renyai2. So kawan dia kata tunggu dulu jangan jalan, coz hujan renyai, tunggu hujan benti. Abang saya ni jenis hati kering... dia nak jalan dulu nanti kawan2 dia leh catch up later la kan..

Belom jauh dia drive, stil hujan renyai nih, kat selekoh ade pompuan tundukk aje tahan lori dia. Abang saya dengan selambanya berentikan lori dia, pintu terbukak sendiri, pastu pompuan tu dah duduk seblah dia. Abang saya tanya nak tumpang sampai mana? Pompuan tu angkat tangan dia tunjuk arah depan, senyap ajek dan masih tunduk. Muka dia tak nampak sgt.

Then sampai depan sket, saya tak tau la baper laam abang saya drive, macam tau ajek da nak sampai, abang saya tanya lagi dah sampai ke?   Abang saya selow lori dia, pintu terbukak and pompuan tu pun hilang... dan dengan selambanye juga abang saya meneruskan memandu...

Kalau saya dah kelam kelibut laarr...

banyak lagi pengalaman abang saya memandu, ye la bawak lori utara selatan dia menjelajah...

baru hari slase lepas aku nampak cik cocojelly baring atas jalan kat kinrara. aku on the way blk dr keje dlm kul 1230 tgh mlm. jln lurus aku speed j ela kete, dr jauh nampak menda putih. aku igtkan sampah ke, bile dekat mak aii!!!  cik coco ngan sedap baring atas jalan betul2 atas lane aku.
aku cepat2 elak. huh..

sempat aku kerling ke kanan tpt die baring...nampak la putih jer sebonjot atas jln. nasib baik tak kejar aku. mgu lepas jumaat kwn aku blk dr futsal kol 3 pagi nampak menda ptuih ddk mencangkung kat bola golf kat kinrara nie. huhuhuhuhu...............

baru hari slase lepas aku nampak cik cocojelly baring atas jalan kat kinrara. aku on the way blk dr  ...
ainnymidie Post at 29-4-2010 09:57

isskk..berhati kering nyer ko...

kalo aku sah demam seminggu...

Reply 292# d_anne04

hati kering apanye..bukannya aku pegi carik si coco tuh. dah dua hari nie aku blk keje je aku folo kete lain bile samp jln tuh.

ni pgalaman adik sy... dia drive balik dri futsal gak, kul 2 pagi, hiway damansara sblum smpai phileo damansara tuh..  tgh syok2 drive, sbb tk byk keta, tiba2 dia rasa seatbelt sblah kanan dia bergerak2.. yerla.. kan klu kita drive tk pakai seatbelt, menda alah tali2  dia tuh, ada kat belah kanan belakang kepala kita kan..  dia pun jeling la side mirror kanan dia utk tgk pe kebende, sbb tkut weh nk pusing.. pstuh nmpak ada tgn budak tgh main2 tali tuh.. fiuyoooww.. dia terus press minyakk... dan kontroll mata dia bior tk tertengok side mirror tuh.. pergerakan tali tuh berterusan beberapa ketika, smpai la kat tol yg singgit tuh.. stop mcm tuh jer. huhuh

ni pgalaman adik sy... dia drive balik dri futsal gak, kul 2 pagi, hiway damansara sblum smpai phile ...
lynbeezkut Post at 29-4-2010 11:55

'budak' tuh tumpang kejap nak balek umah dia kot...
pastu nak pakai seat belt x reti..

nasib baik nampak tangan 'dia' jer...kalo tetiba duk seat sebelah mcm mana la agak nyer...

Area Rapat Setia, dlm Ipoh. Tempat yg ada perlanggaran tu pulak dlm kawasan perumahan.
jazim Post at 17-10-2009 08:46

Rapat Setia? ish seramnya...dkt yoon fong ke @ tapak pasar mlm @ dkt masjid @ ke dkt jln nak masuk gua ke? dahla slalu kluar mlm2 ni..

Post Last Edit by jazim at 29-4-2010 17:35

Reply 296# pumpkingirl

Merata-rata. Tapi jgn risau, setakat yg sy dengar, belum lagi ada penampakan atau jelmaan diperkatakan warga setempat wujud di sekitar R.S ni...

Reply 297# jazim

iyeker,dah dkt 20thn sy duk situ x pernahla lagi dengar..pelik gak.tapi taknakla ckp besar kan..benda2 camni kita x tau.

Reply  pumpkingirl

Merata-rata. Tapi jgn risau, setakat yg sy dengar, belum lagi ada penampakan  ...
jazim Post at 29-4-2010 17:34

tp jln kat area tu mmg sesuatu pun, tak kiralah lalu time pukul berapa pun siang ke mlm ker mcm hening semacam jer ... cam lalu kat area kwsn perkuburan .... raser sunyi walaupun tempat tu tak sunyi ... isk susahnyer nak terangkan cemaner .. maybe sbb bergunung ganang kot ...

Area Rapat Setia, dlm Ipoh. Tempat yg ada perlanggaran tu pulak dlm kawasan perumahan.
jazim Post at 17-10-2009 08:46

rapat setia tu kat belah maner?kmila duk rapat koperasi..huhhu

Dari seluruh Taman yg paling belakang sampai ke Rapat Setia Lama (lepas masjid).