CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 151665|Reply: 1377

Meniti Saat2 Kelahiran...

Bg yg dok ngandung 7 bulan keatas mesti dah rasa mcm2 kan..
Perasaan cam ner nak melahirkan.. excited nak tgk ruper baby kita...
Nak sediakan persiapan.. dan macam2 g la...
x lupa gak ler yg makan macam2 tuk senangkan proses bersalin.. korang cam ner pulak????
jom la kongsi sama2....

sabar....lagi 2 bulan tue..mcm2 leh jd

sy lak makin nk dekat brsalin mkn takut...terbayang saat2 'anu' din jahit..

dlu wekz dah overdue pon so macam2 feeling ade...ske epi takut iso segala macam bercampur aduk...dok pk ble baby nih nak kua...huhuhu

birthing class Puan join  ker ?

yg depa ajaq beathing techniques etc etc ni yg penting , yg lain tu well...

Follow Us
hahah.. kak madc ada cerita dalam blog dia saat kelahiran.. kelakar pun ada

7# kmkd

heran gk akak K ada kt sini.. ceeess.. nk mem'pemes'kan akak ghupanyer.. he4heheh

me pun takut nak bersalin. dok plan nak tambah anak. tp bila pkr sakit lama, adoii laa...dok tangguh nak tambah. ngeri... contraction 10 jam. bayangkan 5 minit sekali, sampaikan nak push baby da xde energy. pastu kena jahit pun dah xrase pape sbb sakit lama sgt. me kembar darah. waktu contraction tu darah kuar cam period sampai kena pakai pad. ngeri:kant::kant:

sakit bersalin mmg ngeri..tapi ku dah rasa with n without epidural..utk diriku yg pintu selalu lambat bukak mmg berbaloi2 pakai epi..ku pulak kalau nak beranak x sanggup masa dlm pantang je...ni tgh dlm pantang, minggu depan baru habis..fuh lega...

7# kmkd

heran gk akak K ada kt sini.. ceeess.. nk mem'pemes'kan akak ghupanyer.. he4heheh
gutes_madchen Post at 18-10-2009 20:30

termasuk ke sini =="

ku lah salah seorg yg tgh meniti saat2 kelahiran wpun baru 33weeks..dah masuk anak 3,tp lagi berdebar2..persiapan utk diriku blm lagi,tp persiapan bb dah wat ckit..bj ade lah beli ckit2 wat tambah stok yg dah ade..sarung tgn kaki yg dah lemau tu adelah ku ganti yg baru gak..ehe..

diri mmg semakin xlarat..harap2nya kali ni bersalin ok..

ku lah salah seorg yg tgh meniti saat2 kelahiran wpun baru 33weeks..dah masuk anak 3,tp lagi berdebar2..persiapan utk diriku blm lagi,tp persiapan bb dah wat ckit..bj ade lah beli ckit2 wat tambah sto ...
sweethonesty Post at 19-10-2009 13:17

sama la dgn me.. insyaallah bersalin lps raya haji bln dpn... nak masuk anak ketiga... dok korek2 baju2 & brg2 kakak abang dia yg masih boleh digunapakai... semlm gi carrefour & manjaku, me beli la baju 3 psg, barut 2 helai, sarung tgn & sarung kaki 3 psg... kalau nak guna kakak abg dia punya mmg asyik keluar jer la tangan dia jawabnya...

diri sendiri punya persiapan belum lg.. ingat nak cari yg penting2 jer dulu.. pad, breast pump, set bersalin....

alhamdulillah kali ni takde la teruk sgt sakit2... cuma pregnant kali ni me susah sgt nak mkn vitamin yg doktor bg.... mintak2 baby sihat..

aku seorang yg berani...chewahh...yelah dulu mase aku pregnant anak sulong aku still belajo lagi..aktif ke sana sini so aku beranak amatlah senangnya..alhamdulillah...tp bile mengenangkan kesakitan yg dialami..aku jd fobia..tp tu kejap jerk...lepas anak sulong aku 1 tahun nak rase ngandung lagi..then aku pregnant 2 bulan...so aku excited sgt nabil nak dapat adik...kalo rase mcm nak cepatkan bersalin or nak cepat bukak pintu kenelah aktif selalu...g shopping selalu ke...wat keje umah bersih2 umah..n sewaktu dengannyelah...

sama la dgn me.. insyaallah bersalin lps raya haji bln dpn... nak masuk anak ketiga... dok korek2 baju2 & brg2 kakak abang dia yg masih boleh digunapakai... semlm gi carrefour & manjaku, me beli l ...
zaida Post at 19-10-2009 15:59

samalah kita zaida...bile due?sweet due 10/12...

mmg betul sarung kaki tgn nye dah longgar getahnye..pastu ade yg dah bertukar kaler..tu yg beli ckit yg baru buat ganti..barut bedung semua ade lagi..

pam susu masih ade lagi,elok molek..

set bsalin ku xbeli,ku cume pkai minyak herbanika nona roguy je..air jamu nnti org yg jaga ku yg buat..tp kalu xde ku amik pythonatal..

pad pun blm beli lagi..

nak menyelit gak...

Bonda due on 18/12... alhamdulillah barang2 baby dh complete, amik kesempatan beli masa sale summer ari tu... lau tunggu dec dh winter, jd barang2 baby dh mahal skit... kira anak krismas.. heheh.. barang2 baby sume kena beli baru pasal ari tu x bw siap2 baju abang2nye masa baby dr m'sia... kira adik baby kali ni untung skit pasal everything new...

as for bonda, rasa berdebar mmg ada.. asyik teringatkan saat2 sakit bersalin datang.. huhuhu.. x sanggup nak kenang n harapannya moga bersalin kali ni xde masalah coz b4 dis bersalin anak kedua, uri lekat n ada problem fibroid.. alhamdulillah, kali ni awal 7bulan preggy ari tu aje songsang, tp skang dh ok.... kepala dh kebawah n now dh 32 weeks..

my gynae suggest amik epidural tp rasanya x amik kot, pasal masa keje kat kesihatan dulu my boss advise not to take epidural takut kesan sampingan... kesan sampirgan bagi tiap2 org berbeza... for bonda, masa bersalin cepat sgt so rasanya x amik epidural ni (based kpd pengalaman bersalin anak pertama n kedua).

sama2 kita berdoa byk moga dipermudahkan waktu bersalin n dikurniakan anak yg soleh, menenangkan hati dan jiwa dunia n akhirat... amin...

putri ada 6 anak semua pengalaman lain2. Tp sungguhpun dh ramai, fobia bersalin tetap ada. Smpai kan anak last ni aritu ms dh skt putri rs mental x sedia terus putri amik epidural pdhal sakit 4jam je dh bsalin. Buat rugi je...hehehe

17# putribatrisya

bestnyeeeee putri, dah 6 org anak ye...niza nak anak ramai tapi memikirkan nak melalui pantang ngan bersalin tu yg lemah..

meniti saat kelahirann...

2 wks before due date...aku beria2 basuh bilik air...bukan 1...tp 2 bilik air...selang 2-3 hari...seronok ooo...coz ramai ckp...senang nak beranak...tak cukup ngan itu...aku parking jauh...jalan kaki...turun naik tangga....

sampai dah overdue aku masih bekerja...yg herannya...semua keja berat2 aku buat...tp bb ttp tak mau kluar...

sehari sebelum aku bersalin...kwn aku belanja 3 jenis makanan fav aku...dia siap ckp...ko makan nih puas2...esok mesti ko bersalin...

ahhhh...mmg betulll...esok pagi kol 2 anak aku kluar....ikut tingkapppp...gara2 makan byk...aku demam...sakit2 perut...so dr induce aku...tgk2 baby dah berak...so...zasss...

aku sms semua kwn2...siap dorang...akhirnyaaa ko beranak jugakkkk....

kali nih...kalau aku ngandung lagik...aku cuba normal dulu..kalau dah overdue...confirm aku amik zassssss jugak...aku dah PENATTTT SGT menunggu saat2 kelahiran...

samalah kita zaida...bile due?sweet due 10/12...

mmg betul sarung kaki tgn nye dah longgar getahnye..pastu ade yg dah bertukar kaler..tu yg beli ckit yg baru buat ganti..barut bedung semua ade  ...
sweethonesty Post at 19-10-2009 17:05

due 10/12..he..he.. mmg sama la
tp me dijangka czer lps raya haji... 28 hb doktor tetapkan tarikh.. me ingat nak mintak tukar ke 30 hb.. jimat la cuti sabtu ahad tu.. kalau tak dah dikira cuti bersalin lak nanti dua hari tu.he..he.. me ingat nak mintak czer hari isnin jer...

mmg dup dap dup dap rasanya ni... me takde la berangan nak anak ramai.. sbb anak2 me yg dua org tu mmg tahap aktif sungguh esp yg lelaki... rasanya cukup la kot 3 orang... tp me nak ikat awal2 gynae dah warning.. sbb umur belum 30 lg.. dia kata rugi.. hu..hu...

jenuh la nak mencari protection lps ni...