CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 18920|Reply: 28

kebenaran ke luar negara

untuk kakitangan awam, terutamanya golongan guru2. nak tanya, perlu ke kita dapat kebenaran majikan untuk bercuti ke luar negara pada masa cuti sekolah? aku cam tak suka skit arrr... kalau boleh tak nak la pihak2 di sekolah tahu. dengan pengetua aku yg bermasalah...hmmm... takut tak dapat kelulusan sebab time cuti sekolah memang sentiasa ada aktiviti. kecuali cuti dec. tu pun kalau tak jaga exam spm. forumer yg ada pengalaman leh kongsi.

Rate

1

memang kena rasanya. in case kalau jadi apa-apa masa di luar negara

Ko cakap ler pi umrah..pastu melencong tempat lain....

untuk kakitangan awam, terutamanya golongan guru2. nak tanya, perlu ke kita dapat kebenaran majikan untuk bercuti ke luar negara pada masa cuti sekolah? aku cam tak suka skit arrr... kalau boleh tak n ...
gdah Post at 24-1-2010 23:56

kawan bini aku aku kat sekolah dia ada cikgu yang gi melancong luar negara tak isi borang pun, bini aku kata macam takde kena tindakan apa2 jek

kawan bini aku aku kat sekolah dia ada cikgu yang gi melancong luar negara tak isi borang pun, bini aku kata macam takde kena tindakan apa2 jek
al-asil Post at 25-1-2010 07:54

masalahnya takut waktu nak berlepas tu, tak lepas pulak. tu yang nak confirm. sebab ada yang kata waktu kita nak berlepas kat airport, kena tunjuk surat kebenaran majikan. betul ke? ada pekeliling ke mengenai perkara ni. kalau tak wajib, aku tak mo isi. susah nak g bercuti, kenduri kendara sedara mara,  even waktu cuti sekolah. aku rasa sengsara betul sejak jadi cikgu nih. sebab susah sangat nak plan g holiday..tu sekolah aku la. mayb kalau sekolah orang lain pengetua bagus, xde masalah.

Ko cakap ler pi umrah..pastu melencong tempat lain....
danedzya Post at 25-1-2010 01:24

ada yang bgtau aku kena attach tiket sekali. cemana nak tipu. huhuhuh..... lagi husben cakap kalau tak lepas dia nak g jumpa pengetua. malas la aku...kang kecoh 1 sekolah plak

Follow Us
semua kakitangan/penjawat awam yg hendak ke luar negara kerana apa2 urusan peribadi, tak kiralah sama ada pergi melancong atau pergi umrah/haji... memang dikehendaki mengisi borang lawatan ke luar negara, dan kena mendapat kelulusan daripada ketua jabatan... jika tak memaklumkan lawatan kita ke luar negara kepada ketua jabatan, sebenarnya menjadi satu kesalahan mengikut Perintah Am, bab D... tatakelakuan penjawat awam... akibatnya sipelaku boleh dikenakan pertuduhan tatatertib ingkar arahan mengikut Perintah Am, bab D... jangan main2 tuan/puan, atau jangan ambil ringan/ buat tak endah...

Rate

1

good info tokwan..

masa kursus induksi ngan org2 drp JPA aritu mmg diorg ada bgtau psl benda ni
cikgu pun pakai undang2 GO kan? sama gak mcm kakitgn awam yg lain.
org2 JPA kata nak keluar negara xbgtau dah satu kesalahan
tp, katakanlah...katakanlah jer yer, kita eksiden ke, kena tangkap ke, kena tahan ke, pastu org2 kat luar negara tu tau kita kakitgn awam - lagi2 yg pangkat pegawai - dah tentu byk tau psl apa2 dlm kerajaan kan? klu ikut arahan keselamatan kan mcm2 benda nak kena ikut...mmg la menyusahkan...tp mcm signal keta la, xeksiden mmg la signal keta xpenting. cuba dah eksiden, kita jugak yg salah!

oooo...kiranya memang wajib laaa.... aduhhh....ni yg leceh nak g obersea nih.. huhuhu.  aku lum g induksi lagik. tu pasal tak tau banyak benda. tp info ni bagus la utk org cam aku. tau tak berapa tempoh masa untuk dapat approval tu? macam cikgu, pengetua je ke yg kena bagi kebenaran, atau terus ke PPD or JPN.

adakah mereka takut pembantu am rendah mendedahkan rahsia besar kerajaan jika ditangkap diluar negara oleh kerajaan asing? PAR ini mungkin kena siksa dan segala rahsia termasuk bil telefon dan bil air pejabat akan terdedah dan ini bakal mengancam keselamatan negara. motif?

mana2 kakitangan awam x kira pe pankat pn kena mohon kbenaran kalu mk kluar negara... yalah mana tau kalu tejadi apa2 senang kedutaan nk cari coz ada rekod kita. atleast mohon kbnaran sbulan sblm g bkn pe kalu last minute nati x dpt klepasan susah gak kita

aku rasa kalau nak gi luar negara utk tujuan peribadi, kita kena isi borang lampiran B ke ape...bukan utk kelulusan tapi sekadar pemberitahuan...

undang2 memang ada...tapi kalau korang nak langgar lantak la..
so far kawan2 aku sume selamat aje kalau x isi...jgn kecoh2 la gi sana sini...diam2 aje...
tu pon depend la dengan kategori perkhidmatan korang..kalau takat jawatan x kritikal tu, takpe pon..belasah aje..
tepuk dada tanya selera..kalau x selasa nak gtau, etrpulang

tapi takde la plak kat airport kena tunjuk surat kebenaran sume tuh...belasah aje

takkan kena buang punyer...nak2 zaman la ni cikgu tak cukup...paling kuat kena hantar kat Bakalelan ke ..huhuh

kira ok ler kalo stakat nak isi form apa pun,janji dapat cuti...kalo polis nak cuti kena report kat balai polis berdekatan ler plak...itu cuti2 malaysia jer tu....lagi ler leceh...

aku rasa kalau nak gi luar negara utk tujuan peribadi, kita kena isi borang lampiran B ke ape...bukan utk kelulusan tapi sekadar pemberitahuan...

undang2 memang ada...tapi kalau korang nak langgar  ...
DewaGanaZ Post at 29-1-2010 10:52

saya dah tengok borang yg kena isi tu. bukan pemberitahuan, tapi kena mintak kebenaran. huhuhu...leceh nyerrr... patut kerajaan kena pinda skit la. bukan kebenaran, tapi makluman. itu lebih baik. sekurang-kurangnya majikan xde hak nak halang kita g bercuti sedangkan cam cikgu waktu tu memang cuti sekolah. bukan depa sponsor satu sen pun kita g bercuti.

kalau untuk rekod, rasanya kita apply passport pun depa dah simpan rekod kita. tak tau la pe motip nak kena mintak kebenaran ketua jbtn. kena yg ok xpe la, kena yg ko, buntang bijik mata. tiket dah booking...

aku tanya ketua kerani kat sekolah. dia ckp kalau jadi apa2 waktu kita bercuti, cam eksiden ke, kita takkan dapat pencen. haha...aku lum sah jawatan lagi. so, kalau dpt kebenaran ke tak, aku still xde pencen lagik. boleh langgar kot peraturan ni

langgar aje.......

ha'ah saya dulu pn ada mintak kebenaran... ntahla.. seems like dah set in my mind kene buat, so buat je la... memang leceh la sket tp kejap jek GB pun ok so no hal,..huuuhu... tu just pg jakarta tu.. yg kelaka diorang cari borang tak jumpe2..hihiiihi...

oh lupe nak cakap, dulu tak tau ingat ade ape2 kat airpot nyesal laksss.. tapi tak ade ape pown... ok je... tak tanye pun ni kakitangan awam ke tak? so, mcm ok je kalau tak isi..hehe

aku nyer plan. nak isi gak. tp kalau pengetua banyak songeh tak kasi, aku pegi jugak. lantak la. habis, kalau dia xlulus, sape nak byr gantirugi tiket aku...

jgn jadi cam boss aku sudah ler... dia gi main golf kat oversea.... pastu no.2 ganti dia masuk meetin2 top management  
.no.2 ni lurus bendol cam bakul, dia masuk aje dia bagitau big boss "saya sebagai pengganti En. No1 yang sedang bercuti di ........."

kantoi......

12Next
Return to list New