CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: gdah

kebenaran ke luar negara

jgn jadi cam boss aku sudah ler... dia gi main golf kat oversea.... pastu no.2 ganti dia masuk meetin2 top management  
.no.2 ni lurus bendol cam bakul, dia masuk aje dia bagitau big boss "saya sebag ...
DewaGanaZ Post at 1-2-2010 08:19

dia bukan lurus bendul kot... bengang punya pasal saje nak bitau semua org yg bosnya pegi ngular....

isi je la borang tu... bukannya susah pun. Tak sampai 2 minggu dah dapat kelulusan. Pengetua tak heran pun kita nak gi mana, asalkan jgn dok ambik sampai cuti pun tak de....

Kurang2 senang sikit hati, kalau2 nak terjadi apa2...harap2 jgn lah...

Pernah kat tempat keja aku ni, member pegi tak isi borang, pastu sampai sana eksiden, dan yg nak jadi lebih malangnya, wife dia meninggal... nasib baik member baik dia, PK1 tolong isi kan borang tu...

dia bukan lurus bendul kot... bengang punya pasal saje nak bitau semua org yg bosnya pegi ngular....
ryo_takahashi1 Post at 1-2-2010 11:31 AM

tak bro..no.2 ni memang lurus cam pembaris besi....wakakakakaka
tapi dia org kesayangan no.1, so lepas tu no.1 tak marah pon dia..... kantoi tetap kantoi tapi maybe depa ni org2 atas xde tindakan pon....

aku pon ade ler sekali 2 terbabas ke negara jiran...x isi borang pon....

isi je la borang tu... bukannya susah pun. Tak sampai 2 minggu dah dapat kelulusan. Pengetua tak heran pun kita nak gi mana, asalkan jgn dok ambik sampai cuti pun tak de....

Kurang2 senang sikit ha ...
bayumentari Post at 1-2-2010 20:46

tu la. aku plan isi gak. tp kalau dia tak bagi, aku blah gak lerrr.... sebab pengetua aku ni lain macam skit. asal cuti sekolah jer, memacam aktiviti dia plan. sampai kami ni semua susah nak plan g bercuti. even nak balik kg pun susah. hujung tahun lagi seksa, sape yg kena jaga spm tu, dia xbg tukar dgn org lain. pastu, kalau ada reason kukuh pun, susah sangat nak cari org ganti sebab masing2 tak nak jg spm. maklum la, habis cuti hujung tahun. dahtu, byran lak ciput...

Nak tanya... pernah tak mohon kebenaran utk ke negara China ?

Baru2 ni, masa mohon kebenaran ke luar negara ( Vietnam), dalam surat kebenaran tu, ada tertulis, lebih kurang begini... permohonan ke luar negara iaitu negara China, perlu mendapat kebenaran drp Kementerian Dalam Negeri....

So, ujung tahun ni bercadang nak ke China, macammana ye nak mohon tu... tak pernah dengar pulak sebelum ni pasal kena dapat kebenaran drp KDN...

Sesiapa yg org Kerajaan , tolong ye bg info pasal benda ni...

had yg dibenarkn hy sekali setahun utk ke luar negara
itu yg jadi problemnya..tambah2 kalau ada sedara mara d negara yg bersempadan, xkn setahun sekali ja nak p sana
Lagipon mcm xpraktikal je..lainla ke luar negara yang jauh2..makan masa 4 hari ke atas..ni nk ke sana balik hari je pon xkan nk isi gak
Flight sekrg pon dh murah...kebanyakn org dah semakin mudah utk ke luar negara tmbh2 bila ada promosi
Ada juga staf di jbtn trtntu yg sukar utk plan awal cuti tu..tup2..ada pgrm ni..tup2 kena p ke situ sinun..

Follow Us
betul ke ada had sekali setahun?

rasanya tak kot..

isi borang permohonan ke luar negara, lepas tu hantar ke ketua jabatan,
kemudian ketua jabatan akan hantar ke HQ/Kementerian utk kelulusan..

dah dapat kelulusan, akan direkodkan dalam buku servis pegawai utk makluman..

lgpon, kalau berlaku apa2, so that jabatan/kementerian/HQ tahu kita dimana buat apa..

pekeliling mengenai kewajipan anggota perkhidmatan awam utk mengisi borang permohonan
ke luar negara ada terdapat dalam peraturan undang-undang perkhidmatan awam..

kalau tak bgtahu, boleh dikenakan tindakan tatatertib..

org pejabat aku dah dua org yg dikenakan tindakan sebab tak maklumkan
pd ketua jabatan dan kementerian..

aisymo posted on 14-6-2013 10:46 AM
had yg dibenarkn hy sekali setahun utk ke luar negara
itu yg jadi problemnya..tambah2 kalau ada sed ...

tak ada la, mana ada had nak keluar negara..asalkan ada cuti, keluar la

yang had setahun sekali tu untuk claim Insurans Travel yang gomen sponsor untuk staff dia yg pergi bercuti luar negara

insurans tu cuma boleh mohon sekali je setahun, untuk satu trip travel pergi balik

cikgu pulak cuma boleh mohon kebenaran keluar negara daripada Pengarah JPN

GB dengan PPD tak layak

yang selalu travel ulang-alik luar negara pun ada borang dia, kena isi maklumat (nama, alamat dll) sedara/pasangan..

contoh : ulang alik ke Hatyai - Kota Bharu, nanti dia bagi la kelulusan keluar negara untuk yang kerap keluar negara. sekali je la mohon tapi kalau nak ke tempat lain kena mohon lain la

Last edited by tok_rimau87 on 8-5-2014 11:43 AM

peraturan ni aku rasa dulu-dulu untuk keep track "key personal" yang penting2, pegang rahsia dll

takut tiba-tiba hilang, kena culik dengan spy kat luar negara, or jual maklumat kat negara musuh "komunis"

sekarang nih dia guna nak tengok kalau ada potensi rasuah, songlap dll

12
Return to list New