CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chatreyo

rnr ayer keroh..

cikdilla posted on 30-7-2014 08:31 AM
Laki iols peronda lebuhraya.slalu gak korek cter dari dia..tp dia kata x oenah jumpe pape

bukan semua org bernasib baik jumpa benda2 tu..
dulu aku selalu balik dari melaka ke KL pkul 1am keatas..
dari simpang renggam lalu jln dalam..keluar ke tol alor gajah.. (nk lari dari tol)
alhamdulillah tak pernah jumpa apa2...

zulka posted on 31-7-2014 04:01 PM
bukan semua org bernasib baik jumpa benda2 tu..
dulu aku selalu balik dari melaka ke KL pkul 1am  ...

Semalam saja pegi makan kat pd..lalu highway seremban-pd yg gelap tu..tringin nak tengok jejantas yg orang kata keras dan xde fungsi,tapi tak nampak.pelik sebab suami beriye tunjuk jejantas tu.siap lalu bawah..

cikdilla posted on 31-7-2014 05:05 PM
Semalam saja pegi makan kat pd..lalu highway seremban-pd yg gelap tu..tringin nak tengok jejantas  ...

oit...tu lagi pelik, punyala beso jambatan tu camner bleh tak nampak

teringin plak nk kongsi cerita kt thread nih,

KES 1
aku student sebuah u kt batu pahat tuh so selalu la ulang alik dri klang ke batu pahat. selalunya aku lalu jalan dalam je, yela student kan kenela berjimat cermat...hehehe, ad satu hari tuh aku balik lalu highway n dalam perjalanan tuh aku rase ngantok sangt, nk tanak kene berhenti dekat rnr gak take rest for a few minutes nih. so aku pon nampk la rnr yg aku x pasti selepas or sebelum restoran jejantas ayer keroh tuh, tapi rnr tuh sangatla skeri. nk taknak aku kene berhenti tido gak sebb x tahan sangat dah time tuh. masa aku sampai rnr tuh memang gelap sangt n ada berapa bijik kereta n lori yg park situ. tapi yg aku perasan tade sorang manusia pon yg aku nmpk, just kenderaan je yg ada park situ. aku sebb ngantok pnye pasal aku tak pikir ape dah turunkan seat terus lelap mata. dalam 15 minit camtuh aku terbangun tengok jam dah pukul 11.45 malam, aku pon terus la start kete nk teruskan jalan, yg paling aku rase skeri, kete aku sorang je yg ada kt situ, kereta dengan lori yg ad kt sebelah2 aku td sume dah takde. aku pikir dalam hati takkanla diowng konvoi gerak sama2 kn, terus rasa meremang time tuh gak, aku terus betulkan kerusi n cepat2 blah dari situ. masa drive keluar dri rnr tuh aku rasa seat aku macam kene tolak2 dari belakang kuat gila. tapi aku pandang cermin tengah tade pape kt belakang, aku terus bace ape yg patut n speed 180km/h sepanjang jalan tuh sampaila tol air hitam. seb bek benda tuh x menjelmakan diri beliau. hahaha

KES 2
yg nih aku jadi masa aku drive nk ke batu pahat gak tapi lalu jalan dalam, time tuh dalam pkul 7 lebih masa azan maghrib, aku drive sorang2 cam biasa la. sampai je dekat jalan kg area rembau sebelum sampai stesen kereta api tuh aku tetibe terbau kapur barus yg sangat2 la kuat, aku ingt bau dari luar la kn, so aku tutupla cermin tingkap dan offkan aircond kete. tapi bau tuh makin kuat, dalam kereta aku memang tade satu pon pewangi. aku dah rase lain macam dah, dalam hati aku ckp janganla ade benda yg menumpang, aku kuatkan radio dalam kereta sebb time tuh tengah azan maghrib, tapi bau tuh still ada lagi. dan2 lepas je habis azan maghrib bau tuh terus ilang. aku pon rase lega la seb tak jadi pape, tapi aku rasa masa azan tuh ade benda yg ikot menumpang dalam kete. aku memang selalu balik dri batu pahat ke klang lalu jalan dalam gak, part paling seram kene lalu kawasan yg kanan kiri utan sebelum susur keluar nk ke seremban tuh, nk saving pnye pasal dari bayar tol hati pon kene kental la kn. hihihi

JulietTheOrange posted on 18-2-2010 08:55 AM
cite yg ni ke?

ade 1 pasangan suami isteri lalu highway (rasenye karak x?)

mcm starting movie karak tu kan...

pernah dengar citer, org ni berhenti mandi kat r&r ayer keroh menghala selatan.
dia masuk dalam tu, mandi. dah settle mandi dok bersiap pakai baju dia rasa suasana bising keter lalu-lalang bawah tu takda. sunyi sepi...
macam kat tempat isolated gitu. bila dia melangkah keluar jer toilet tu, bunyi bising balik macam biasa...

Follow Us
kejadian ni berlaku masa tahun 1998..aku drjah 5.. aku kena ni bukanlah dekat highway tp jalan biasa dari kota tinggi ke kluang..time dh remang2 senja..kenderaan memang tak banyak masa tu sebab hutan kot..aku tak pasti tp yang aku perasan ada pokok2 besar yang ada akar2 yang serabut tu..dalam kereta tu ada pakcik aku, mak aku dan aku tiga beradik..akak aku tua setahun daripada aku dan adik aku muda 5 tahun dari aku(of coz masa ni die xamek port pun klu jd apa2)

Dari jauh(xjauh sangatlah dalam 2buah kereta jaraknya) aku dengan akak aku yang masa tu tgh horey-horey sebab dpt jenjalan jauh terdiam dan terkelu seribu bahasa.. kami nampak perempuan pakai baju putih dengan rambut yang sangat super panjangnya..panjang sehingga mencecah jalan raya okey..rambut die lurus ye kahkak2 dan abg2..kitorang tgk sampai kereta melepasi die..cuma mukanya tunduk sangat2 dan nampak tak menakutkan pun..terus kitorg duduk diam2 dan tak terkinja-kinja lagi..tak tau sebab apa walaupun tak nampak wajah yang menyeramkan tapi ktorg tetap rasa takut..myb rambutnya kot..ouhh..tak nak jumpa lagi.