CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cekodokgoreng

"Kakak buat ape tuh?"

Post Last Edit by Bella_Lun@ at 18-2-2010 16:48

Cite pasal tumpang² ni, aku nk cite gak la.
Pasal pakcik aku ( sepupu ayah aku ).
Pakcik aku ni keje ngan JAWI, pastu ada la wat part-time bagi ceramah merata-rata.
Kira taraf ustaz gak la dia ni, grad Pengajian Syariah dr Al-Azhar.

Satu malam tu, dia dijemput bagi ceramah kat area² Sepang nun.
Tp masa tu KLIA tak siap lagi, dalam pembinaan.
So highway pun tak berapa nk ade la.
Dia guna jalan kampung je, dah la tu sorang diri lak.

Malam tu balik ceramah pun nk dekat tengah malam.
Pakcik aku ni umah dia kat Segambut.
Tgh² syok drive, kat area² pembinaan KLIA tu la tiba² dia cakap kete dia berat.
Tadi elok je ringan, tp ni dah macam penuh kete berganda-ganda.
Jenis orang kuat agama, dia buat derk je la.
Dia cakap, kalu nk tumpang tumpangla, jangan kacau sudah.

Sampai kat umah, pakcik aku citer dia still raser 'bende²' tu ada lagi.
Dia pun agak cuak gak la, sebab takut 'bende' tu ganggu anak bini dia.
Masa tu anak² pakcik aku kecik² lagi.
Masa pakcik aku nak naik tangga, naik ke bilik dia, anak dia yang bongsu lelaki klua dari bilik.
Pastu dia jenguk ke tingkat bawah, dia tanya pakcik aku :
" Ramainya kawan abah datang. Tapi apesal semua mata merah je ??? Diorang nak tido sini jugak ke ??? "

Huhuhu... Pakcik aku cakap, takpela... Kawan dia nk tumpang tido je.
Pastu esoknya pakcik aku mintak tolong kawan sepengajian dia yang lagi arif pasal bende ni.
Kawan dia cakap, berapa ramai daaa yang tumpang.
Siap satu famili lagi, ada ayah mak tok nenek cucu anak semua la.
Kawan pakcik aku cakap lagi, diaorg dah takde tempat nak pegi sebab tempat diaorg kena kacau.
Huhuhuhu...
Pastu aku tak ingatla mana kawan pakcik aku tu hantar 'famili' tu gi mana...
Hutan baru kot !!!

Rate

1

tu bukan tumpang dah namanya tapi siap duk pindah sekali satu family angkut kain baju sekali tu...nak cari port baru

tu pindah umah baru kekdahnya

nak tanya korang la....since korang ( dan aku jugak la ) byk baca criter2 camni....kalau lah kene kat korang sendiri....Live punyaaa....agak2 korang leh tak praktik cam apa yg TT kita buat tu....Masih ...
medangmru Post at 18-2-2010 14:39

aku slalu hadapi benda2 mcm ni... paling byk jadi bila kawan aku kena histeria.. ustaz tu ckp benda tu ikut dia dr rumah lagi... (masa kat hostel).. so bila aku nampak / ter nampak/ nyaris2 nak nampak aku slalu pk " kalau aku panik.. org lain akan tambah panik dan keadaan akan huru hara nnti "...

paklong aku leh predict benda2 mcm ni.. mak aku pun samer..... aku sikit2 je... so masa awal2 aku masuk hostel... belum sempat aku nak langkah masuk bilik aku.. mak aku tahan... dia ckp...

"masuk langkah kaki kanan... baca alfatihah, surah kursi,selawat 3x....pastu niatkan kat hati... ko dtg sini nak blaja.... bukan nak kaco sape2......" - rupenye2 masa sampai tu mak aku da tegak bulu tengkuk..padahal tghari buta... baru lepas daftar..... pastu mak aku ckp.. stp kali kalau aku kena ganggu, ckp kat 'org tu' -kita samer2 makhluk Allah.. aku tak kaco ko, ko jgn kaco aku...aku dtg sini nak blaja.. sampai masa aku balik nnti.. aku dtg nak tumpang duduk je...."

n alhamdulillah, aku amalkan nasihat mak aku.. tu yg aku slalu 'nampak' tapi tak kena kaco... sbb mak aku ckp... "jgn riak bila bckp".. maknanya masa kita bckp ngn 'org tu' - kita mesti pk yg dia juga makhluk Allah...

pastu katala aku jln ngn kawan aku mlm2... pastu kawan aku ckp, dia nampak smthing kat pokok buluh tu... usually aku akan ckp dlm hati " Ya Allah,sesungguhnya Kau yang Maha Mengetahui... seandainya ko rase aku kuat utk tgk makhlukmu yg 1 ini... aku reda jika aku nampak rupenye.. tapi andai ko tahu aku tak kuat dan tak mampu... buatlah benda tu ghaib dr penglihatan ku.." - ni nasihat paklong aku la... sbb dia ckp benda halus ni.. dia suke kalau kita tahu dia ada kat situ... dia seronok... dan dia bertambah seronok kalau kita panik.... masa kita panik la benda halus ni mudah masuk kat badan..... so spjg aku duk hostel yg ada budak bunuh diri tu... mmg aku amalkan je nasihat mak n paklong aku tuh..... tu yg sampai ada org tuduh aku bela saka sbb tak penah kena kaco padahal aku penah nampak.. n aku yg paling kerap nampak kat hostel aku tuh....

** jgn panik bila nak makhluk Allah yg 1 ni ye..... kalau panik pun.. jgn tunjuk.... ingat kita ngn dia samer2 makhluk Allah....

Rate

1

tu pindah umah baru kekdahnya
ketotmerah Post at 18-2-2010 16:47

Adeiii, ada hati nak duk Segambut pulak.
Bosan ngan Sepang kekdahnye khennn

104# cekodokgoreng

tul tu..tu lah tot selalu amalkan..jangan riak/takbur, jangan takut bila nampak dorang ni..tapi dalam hati ni memang bersarang dengan ketakutan..
bulu roma dok meremang2 pun, terpaksa cool..

kalo dah tersembul depan mata, terkejut...mengucap bebanyak..pas tu wat cool jer..

Follow Us
Adeiii, ada hati nak duk Segambut pulak.
Bosan ngan Sepang kekdahnye khennn
Bella_Lun@ Post at 18-2-2010 16:50

tukau angin kekdahnya..

patut ar adik aku ms umo 5,6taun slalu nangis kalu soh pi kencing sengsorg
ade pocong katenye
adekah die mmg ternampak pocong yg real?
JulietTheOrange Post at 18-2-2010 14:16

bab pocong nie... anak aku yg berusia 3thn pernah nampak pocong..

ibu, "adam nampak patung jalan2 kat luar umah langgar dinding"...
siap boleh tunjuk lagi mcm mana benda tu gerak.. bukanla lompat2 mcm selalu org ckp..

sib baik dia tak demam

Huhuhu... Macam kes aku pulak, banyak gak aku pernah alami.
Tp taktaula aku kuat semangat ke hape, tp aku mmg raser yang aku ni bapokla penakutnye.
Huhuhu... Camne tu ???

sumpah seram....

aku citer blek kat mak aku..aku yg naek bulu roma seyh!!

kak lang tu nakalnya... usik manusia :geram:
betul kata forumer sbelum ni.. dah boleh terbang tu buatpe nak tumpang naik keta? terbang aje la sendiri sampai ke destinasi..

adoi baca cite kornag ni buat aku tak berani lagi nak drive sengsorang kul 4 pagi mcm yg aku slalu buat kalo balik kl dari kampung .. dah berapa puluh kali drive pepagi buta sebelum azan subuh, alhamdulillah tak penah terserempak ngan apa2 lagi walaupun jalanraya yang aku tempuhi tu angker giler.. hutan kiri kanan.. mungkin hijab aku ni tak terbuka kot.. dulu2 masa baru pindah rumah ni selalu mimpi seram, bunyi orang bukak paip air kat toilet (tapi kompem takde orang cuz aku duk sorang), pastu pernah la nampak bayang2 makhluk kat hujung2 ekor mata tapi lama2 dia hilang lak.. dah lari kot..

pergghh..kalo aku yg kena..
mau adengan bg stering kt penumpang berlaku lg..

"adik amik la stering nie..
abg nk tutup muka.."

pergghh..kalo aku yg kena..
mau adengan bg stering kt penumpang berlaku lg..

"adik amik la stering nie..
abg nk tutup muka.."

z3t_ex Post at 19-2-2010 02:54

mcm mana ko nak cabut stereng tu...

84# billionman78

Paling utama sekali...syukur anak u tak menjerit2 ke...ketakutan ke walaupun dia tahu dan cakap yang menumpang tu hantu...

92# sepaileman

Opocot......

94# ell768

Gelihati pun ada baca posting ni...mesti cute je cara dia cakap tu...tapi dah tahu momok pun...tetap tak takut kan...

hah korg baca da takot.. aku yg hadapi??? Allah je la yg tahu weiii.. ni kira antara pengalaman paling seram la yg penah aku hadapi selain dr roh aku kena kejar antu n kak lang tido sblh aku.......

aku masa si kecik tu ckp pasal nak tumpang tu.. aku doa je byk2 kat Allah jgn kasi 'kakak' tu kaco aku.. aku ckp dlm ati..'aku cuma nak balik kl.. tlg jgn kaco aku'.. doa byk2 dlm ati hopefully perjalanan tu selamat sampai kl....

Slalu kalu bende² pelik camni jadi, baca surah pun jadi tonggang terbalik.
Berapa kali ulang pun pernah daaaaa... :kant:

itula salah satu sebb aku x suka kuar malam2, espcially utk perjalanan jauh....sbb aku sendirk  terbiasa nmpk benda2 pelik nih......tapi nk wat camne dah tu  time dia