CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: cmf_cluesan

Adakah Anime/Manga Mempengaruhi Hidup Anda?

J
I'm into eroge since before I registered in this forum
merru Post at 10-3-2010 22:31

haha..
so?
how long have u been a pervert?

since 12 year ago?

BL???...
eroge??....
bleh xsesape tlong trangkn skit aper tuh...

gahahha..nak cakap hentai..pi thread sepatutnya okey.heeheh

22# merru
Lama jgak ya ko ni jdi pervert...

Sebagai Promosi satu bidang pekerjaan

Mengalakan Wanita Menyertai Tentera Udara

Real ! Thrill !! Skyaction !!!

Rate

1

Follow Us
Betul tu. Anime/manga ni mmg boleh mempengaruhi, seperti contoh yang ditunjukkan oleh HangPC ni. Untuk menggalakkan wanita menyertai tentera udara, telah dihasilkan manga ni. Macam aku, aku minat bpla keranjang sejak baca komik Slamdunk dlu.

Okla aku pilih yea sbgai positif...

Anime yg aku tgk ceria2 je. Dan ia mnceriakan hidup aku.. nak2 melihat gelagat anime2 nih wat hatiku bercahaya je

Kadang2 ia mmpengaruhi hidup aku sbgai manusia normal.. bercakap pun dah mcm watak kartun..bwahahahaha tp orait aje.. cara bpakaianpun agak keanak2an walaupun aku dah dkire tue la yek..(adakah aku betul2 sdah tue???). maybe perwatakan je tak matang.. tp dalam hatiku masih ada taman...

Rugi gler kalau tak menikmati anime nih sbb anime...For fun..

anime mengurangkan saiz free space in my harddisk..need new storage..

Positivenyer ...
Aku dapat belajar macam-macam, Nodame and La Corda Doro mengajar aku muzik klasik.
Paling penting, sebagai seseorang yang x minat bersukan, Eyeshield 21 and Kenichi ,
memang mempengaruhi aku untuk minat sukan.Lagi satu, ia dapat
mereleasekan tension aku lepas keje, apatah lagi kalau tengok Gintama,
memang gelak gile2...

Negativenyer...
Duit habis sebab beli CD anime , yelah, satu bulan beli sampai 3 anime, manga apatah lagik.. tapi aku x kisah itulah hobi aku yang kekal sampai sekarang...

sweetemp lak dari dulu jenis suka baca buku citer, novel, etc.... n skang biler stat kenal scanlation manga nih, lagi bes baca manga depan laptop dari baca novel. dah lama tak beli novel gara2 baca manga(baca scanlation ni kan free, hehe). kalau tengah tensen ke sweetemo bole tak tido baca manga! jadi tempat release tensen lak....

Dulu den tak suka makan taugeh tapi lopeh tengok citer Cooking Master Boy, den makan tapi tolong la buang kepala dan akar taugeh dulu. terima kasih.

Mmg anime ni ada bgi byk influence dlm hidup aku...
Dri sudut yg positif, aku byk habiskan free time aku tgk anime & bca manga....
Ok la ni, at least aku x melepak hisap rokok 24 jam dkat kedai mamak... Tak abk gam,ice,ganja smua ni. Aku mmg kurang melepak sgt sbb baik aku tgk anime dri melepak. Tpi aku bkn org yg anti-sosial... Still ada klua dgn member2,jln klua rumah... Dgn anime jgak aku belajar skit2 psl culture2 masyarakat jepun life style dia org... Eventhough aku part time musician, tpi anime2 mcm K-ON ni kadang2 ada bgi info2 yg aku x pernah tau pun walaupun aku ni musician... Genre favorite aku  school life,slice of life... Anime yg bergenre mcm ni byk motivate aku... Sometime, aku rsa depress dgn life aku... Atas sbb2 tertentu pernah satu msa dlu aku rsa mcm aku menyesal dgn hidup aku... Waktu2 mcm ni aku tgk anime yg bergenre slice of life... Bila aku tgk anime mcm ni, aku rsa mcm life actually was fun and priceless... Tgk mcm mna satu2 character dlm anime tu mengharungi smua suka duka dlm kehidupan dia org... Secara x sedar anime ni sedikit sebanyak dah motivate aku utk lebih menghargai hidup aku...
Kedai mamak ada tunjuk pelbagai rancangan anime Jepun ke?

Anime banyak pengaruh hidup aq
Kan banyak anime yang cam "Nakama" dan "Guild"
N diorang tunjuk, betapa ko patut tolong kawan ko, n lebih baik mati kalau x tolong kawan
But, aq end up kena main kat orang jew banyak

yup mempengaruhi dari segi positif dan negatif..
positifnya, storyline anime/manga ni kebanyakannya memupuk semangat persahabatan, comrades, brotherhood, love..
so jiwa kita mudah tersentuh, dan cenderung nak amalkan positivity yg ditonjolkan..

lagi..
aku dan husband berbeza dari segi minat.. dia minat bola dan movie yg ganas2, aku lak minat drama yg cinta2..
nasib baik kami sama2 minat anime dan manga..
so boleh enjoy tengok naruto sama2.. kalau gi wayang pun akan pilih citer kartun punya..

membaca manga dan tengok anime menjadikan aku meminati japanese culture..
makanan diorang, hiasan dalaman diorang, their street fashion dan sebagainya..
ini menjadikan aku lebih kreatif dlm hal2 masakan, hiasan dan fesyen.. tapi tak tau la kalau ada yg menyampah dgn peel aku.. huhu

negatif, sebab lifestyle jadi sedentary.. takde exercise dok baca manga n ngadap laptop je..

Sangat mempengaruhi dari zaman kecik, study, dan kerja.. Secara positif dan juga negatif.

Saya belajar membaca masa kecik dengan komik. Masa tu komik DragonBall + Allam Perwira + Pedang Setiawan, sedara yang punya. Sebab minat, sy belajar melukis dan dapat hasil pendapatan pertama dengan jual komik sendiri masa sekolah rendah. Kisah jual ni memang lawak sangat

Dari kecik sy mmg bcita2 nak jadi pelukis komik, bila dah besar sikit upgrade jadi animator. Tapi tk jadi pun

Dari segi perangai dan percakapan memang tak perlu cakaplah sy rasa almost suma orang pun sama. Sebab komik, dari dulu sy lebih banyak kawan laki banding perempuan.

Zaman study, sy memang live life to the fullest. Tapi bila kerja, life sy tukar 180 degree. Disebabkan nature kerja sy yang memang mengadap laptop seharian + baca komik online & anime, sy mula hilang skill nak berkomunikasi dengan orang luar (kecuali family & kawan rapat). Doakan sy xjadi hikikomori ye

Sekarang sy byk pilih komik/anime jenis deep + psychology + survival.. Macam salah satu yg sy baca Jisatsutou (Suicide Island), memang banyak membantu bagi sapa2 yang depress (atau asyik rasa tak puas hati dengan life), untuk lihat dunia ni dari perspektif yang baru. Hehehe

Selain tu bersembang pasal komik especially One Piece memang boleh buat sy jd happy gila2..

Sorry dah jadi All About Me pulak

welcome to the NHK,
aku dah tengok , memang best...
anime tu 2 in 1 (negative & positif)
banyak benda boleh belajar dari anime ni

positif nya anime ni, dia mengajar kita supaya tak berdendam dan memaafkan orang lain cth: naruto
negatifnya, orang2 yg tak paham sifat otaku ni akan duk ngutuk itu ini

12
Return to list New