CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dada210682

tanah kubor makanan abg

98# mystiqueen

diorg mesti nk kwenkn jgk anak dia dgn abg me since semua tau abg me ni tunang anak dia.

kalau tetiba iza kwen ngn jantan keparat tuh nnt mcm2 speculasi kot..nk jg nama jugek.agaknye lah..

sian kat kluarge ko kan....
sanggup dieorg wat smpai camtuh skali....
bagik mkn campo ngan tanah kubor....
ape jadik ngan adik die yg stress tuh...
dah ok ker...

perghhhh...mcm kisah niyang rapik

perghhhh...mcm kisah niyang rapik
doubleeleven Post at 23-2-2010 06:57 PM

citer niyang rapik tu camni ke double??

Wah.. skg siap blh main kutu lg..

tp apa2 pn, kena hati2 lh jg kan..

79# iza89  

Saat paling derita mak me masa kehilangan abg me nih..dah lah peknen time tuh,

ble ustaz ckp xblh bantu mak me ubati abg..mak me ngs and ckp mcm mana cara nk ubat abg..ustaz hanya ...
dada210682 Post at 23-2-2010 17:11

mmg x dnafikan, doa seorang ibu utk anknya mmg ampuh..
doa yg x putus2 dr seorang ibu buat ank nya insyaAllah akn dperkenankan...

sama mcm kes my brother dulu.. wp x dkasi mkn tnh kubor tp still benda x elok..
jd dungu bebal ikut telunjuk mcm org bodoh.. tp kurang lg bandingkan dgn abg dada nih..
tp tiba2 sedar balik berkat doa seorang ibu.. yg x pernah putus bharap anknya akn balik..
bila dah sedar tu baru leh bawak berubat.. sygnya, sampai skrg x selesai lg..

xmo cite byk... ni cite ulangan jah..
yg me nak tegaskan... betapa tingginya betapa mulianya seorang ibu d sisi Allah..

Rate

1

Follow Us
hmmm...tetibe terharu sgt ...... kisah kasih syg ibu.......... kite je tak pandai jage hati mak...nak melawan ckp...huhuhuuh...mcm dah besar sgt.... kalo buat filem kisah ni....box office aku rase...jahat tol family iza tu....siyes.....perangai lagi teruk dari binatang.... pasal la family TT leh berkwn balik dgn org mcm tu??? patut black list je.....

kes ayah TT langgar bapak iza tu...heheh aku paham...kalo aku ,..aku dah langgar...aku reverse sambil langgar...then ke depan langgar lagik skali......patutnye die bimbing family...ni tak..die jadik lembu cucuk idung ikut perintah bini....budus!!!!

mmg x dnafikan, doa seorang ibu utk anknya mmg ampuh..
doa yg x putus2 dr seorang ibu buat ank nya insyaAllah akn dperkenankan...

sama mcm kes my brother dulu.. wp x dkasi mkn tnh kubor tp still benda x elok..
jd dungu bebal ikut telunjuk mcm org bodoh.. tp kurang lg bandingkan dgn abg dada nih..
tp tiba2 sedar balik berkat doa seorang ibu.. yg x pernah putus bharap anknya akn balik..
bila dah sedar tu baru leh bawak berubat.. sygnya, sampai skrg x selesai lg..

xmo cite byk... ni cite ulangan jah..
yg me nak tegaskan... betapa tingginya betapa mulianya seorang ibu d sisi Allah..
halimi78 Post at 24-2-2010 02:26

Huhuhu... Aku pun ter'emo' sama ni.

Tiba² teringat mak kat kampung, windunyer...

102# kilometrico

abg yus tu dah npk ok..

kita xkn sangka or nk buat mcm tu,

yg bagi mkn tanah kubo tu mmg xdisangka

107# siape_aku

kes dah lama, lgpun berjiran..nk musuh lama2 pun xada faedah.lgipun abg me pun dah ok,cume bdn dia dah xtembun

mcm dulu..kuruih sgt..

bahaya jugak dpt jiran mcm ni ek...jiran terdekat pulak tu, patutnya jiran la tmpt kite mengharap bantuan ke apa jika ada apa2 kes.........napa org melayu prangai cam gini ek...depan kite muka manis, tapi allah saje tahu isi ati dorang yg busuk.......nauzubillah.....

92# yenil95  

masa ni Allah je tau betapa sakit hati mak me ble abg me nikah tanpa pengetahuan..

masa putus tunang mlm tu semua dibuat cara baik, siap tunjuk bukti lg iaitu surat yg iza tu bg k ..
dada210682 Post at 23-2-2010 17:51

maknanya depa tau la anak depa tak semenggah...aduih..pendek akal sungguh orang2 tua ni ye..:@
agaknya abg Dada terpikat tu pun sebab dah kena hembus dgn Iza kot?..kalau ikut kewarasan akal, sapa nak kawen dgn anak org yang terserlah kejahilannya, kan?..bukan senang2 nak ubah tu...
Anyway, aku tabik spring kat keluarga hang..especially mak hang..moga Allah berkati hidup hang sekeluarga...
Citerla lagi..sentiasa tunggu citer hang ni..

Masa kes berlaku, ibu awak mengandung. Rasanya ubat abang me ittew ialah adik bungsu awak. Sebab tu la ustaz tu suruh bersabar dan byk beramal. Bila adik bongsu awak lahir, itulah ubatnya, cuma awak sekeluarga xtau. (aku agak saja)

113# xmatrempit

abg me ckp ble dia dpt tau mak me dah bersalin,dia mmg rindu sgt nk blik..

dia hanya nk tgk adik je..masa abg yg sulung kwen tahun yg sama baby baru lahir,abg me mmg blik n duduk umh family

iza nih, dia tgk dr jauh je..dia xpikir pasal kitorg sefamily tp dia lebih pada nk tgk adik..

next years ble kakak kwen baru dia ada kekuatan nk dtg umah..tu yg kitorg n org2 kmpung kt kenduri tu tekejot tgk..

time tu xtertahan nk tgk adik agaknye.

menarik citer ko. Bab imam yg nikahkan abang ko tu ... aku rasa dia tak bersalah. Nikah kawin ni bukan citer main2. Imam tu dah tentu orang yang ada ilmu agama walaupun dia hanya imam surau kampung ... kalo tak takkan orang lantik dia jadi imam.

Pada pendapat aku ... kenapa dia sanggup nikahkan abang ko tu ialah mungkin dia dah dapat salah info daripada keluarga iza. Mungkin family iza tu dah buat citer yang abang ko yang rosakkan anak dia. Imam tak tau citer benar ... jadi abang ko kena bertanggungjawab. Lagipun waktu dinikahkan tu abang ko yang datang secara sukarela (pada pendapat imam) walaupun pada hakikatnya tanpa sedar.

Sian imam tu .... dia telah dipergunakan oleh keluarga iza yang cilanat tu. Bila mak ko marah dan tak redha barulah imam tu sedar citer sebenar .... sebab tu dia nangis minta maaf.

TT .... apa citer imam tu sekarang???

115# wira_legenda

imam tu dah xjadi imam kampung dah tp org kampung masih panggil dia imam lgik..

semasa mak me ckp xreda atas pernikahan tuh n perbuatan imam tuh, imam tu xada pulak ckp apa2..

kami btol2 xphm kenapa dia buat mcm tuh..nikahkn pengantin waktu subuh pulak..pas pernikahan tu bukan dia yg bgtau

tp jemaah lain yg npk insiden tu bgtau family me..ntah2 imam tu kena mandrem jugak kot hehe..gurau jek..harus

me ty mak me full conversation diorg time tuh...

skrg ni wife imam ni sakit2, diorg kehilangan ank lelaki 2taun lepas, satu2 nye ank lelaki diorg..mati masa merempit..anak

lelaki dia ni umu 17 thn camtu..ada masalah sket anak dia nih..byk buat kes kt kmpung...dah ajal..

agaknyer pak imam tuh tak nak la lagakan lgk 2 family tuh..

Aku tak rasa imam tu dah kena mandrem. Ia lebih kepada  mendapat citer  yang tidak benar. Hanya dengar dari sebelah pihak ajer ... itulah silapnya imam tersebut.
Motif kenapa dia nikahkan waktu subuh tu...  aku rasa mungkin dia tak nak ramai orang tau atau kecoh2 sebab ini kes "kelapa ditebuk tupai". Atau mungkin atas desakan keluarga iza yg sudah buat citer kat imam kata abang ko nak lari.... tak nak bertanggungjawab.

Eh.... aku cam membela imam pulak kan.... hehe.  Tapi itulah hakikatnya yang biasa terjadi kat orang surau ni .... tak lepas dari tohmahan. Kalo keluarga ko ngan kluarga iza boleh berbaik ... mesti ngan imam pun boleh juga kan. Cubalah ko korek2 citer ngan imam tu apa citer sebenarnya.

ha satu lagi ... masa mak ko marah2 tu imam tu hanya mendiamkan diri ajerkan. Aku rasa mungkin dia dalam keadaan keliru tu.

cerita jujur dari pengalaman sendiri mmg best dibaca... nampak idup ceritanya..
cuma, macam forumers lain cakap... bab cara penyampaian buat mata aku berpinau2...

apa pun, family mentua aku ada jgk kes macam nie... tapi tak der ler smpai lupa family..cuma tak leh tinggal berjauhan jer ngan si'dia'... Next time la aku ceritakan...

baca yg sini habis2...