CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cahaya485

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

So TT...ada ke lagi sambungan Citer ni???
medangmru Post at 2-3-2010 10:06

mod medang jgn risau.. kan dah cakap.. never ending story gitus...
slagi family dia dok d kejiranan tu..

best2 citer ni.... tq TT.. TT citerla pasal mrs. tan plak? sempat plak dia amek sume brg2 sebelom bank lelong ek? anak2 dia cemana ek skang nih?
anne83 Post at 2-3-2010 09:41 AM

yg amik brg2 tu sbnrnya adik Mrs. Tan..dia terus amik brg2 tu slps Mrs. Tan bunoh dirik..agaknya dier tau kot umah tu akan di amik oleh bank..anak lelaki dier plak aku rasa masa nih umo dlm 22 thn kot. Kalau tengok skrg,aku rasa aku mmg dh tak kenal muka ank Mr. Tan nih..adik lelaki bongsu aku (mmg sorang ni jer la pon adik aku..hehe) slalu main ngn dak ni dulu..sorang ckp cina sorang ckp melayu..masa tu mmg xde dak2 lain area umah kiter org tu.

Ni satu kisah lain plak lagi..pasal adik aku nih..dier mmg ader 'tengok' tp bukan kat umah Mr. Tan..ni kat umah blkg aku..dh out of topic plak kan..

tak kisah la cahaya....cerita je...asal ada sangkut paut dgn rumah Mr Tan tu....

So TT...ada ke lagi sambungan Citer ni???
medangmru Post at 2-3-2010 10:06 AM

a'ah kalau ikut kan..never ending story lagi nih abg med..owner skrg tgh carik pembeli..

la sambung la cepat...tak pe aku gi ngajar jap nanti kul 11 nanti harap tt ada sambungan..bye..

yg amik brg2 tu sbnrnya adik Mrs. Tan..dia terus amik brg2 tu slps Mrs. Tan bunoh dirik..agaknya dier tau kot umah tu akan di amik oleh bank..anak lelaki dier plak aku rasa masa nih umo dlm 22 thn ...
cahaya485 Post at 2-3-2010 10:10

citer jer... agak2 xde sangkut paut kalu.. edit la sket tajuk tu..

p/s: umah ada pokok besau ke kat blkg? kalo xde xpe...

Follow Us
a'ah kalau ikut kan..never ending story lagi nih abg med..owner skrg tgh carik pembeli..
cahaya485 Post at 2-3-2010 10:13 AM

so rumah tu skang ni kosong kan Cahaya....takder ke apa2 misterii....nampak antu ke skang ni cahaya....biasalah kan...rumah yg pernah ada "kes" ni....biasanya tak diam dr misteri2 ni....atau...antu yg jaga umah tu dia hanya akan kaco kalau ada penghuni dalamnya...

citer jer... agak2 xde sangkut paut kalu.. edit la sket tajuk tu..

p/s: umah ada pokok besau ke kat blkg? kalo xde xpe...
halimi78 Post at 2-3-2010 10:15 AM

A'aaah..." Misteri Umah Mr. Tan dan kwsn sekitar"

so rumah tu skang ni kosong kan Cahaya....takder ke apa2 misterii....nampak antu ke skang ni cahaya....biasalah kan...rumah yg pernah ada "kes" ni....biasanya tak diam dr misteri2 ni....atau...ant ...
medangmru Post at 2-3-2010 10:18 AM

tak kosong bg med..owner yg kristian tu masih dok kat umah Mr. Tan..tp skrg ni dier bawak sanak saudara dier dok skali kat situ..rasanya lebih 10 org gak lah..

Wahhhh,,,meriah arr umah tu...ramai orggg....

ada ke dgr2 antu tu kaco penghuni umah skang ni cahaya??

biasa kalo cina satu umah mmg ramai penghuninya kan, dari anak, menantu, cucu cicit, skali parking keta mau 7-8 bijik huhuhu, yg bestnye parking lak depan umah jiran2 mau tak beranginnnnn je...

biasa kalo cina satu umah mmg ramai penghuninya kan, dari anak, menantu, cucu cicit, skali parking keta mau 7-8 bijik huhuhu, yg bestnye parking lak depan umah jiran2 mau tak beranginnnnn je...
moimed Post at 2-3-2010 10:42

ni saya setuju..suka suki parking dpn umah org..

Post Last Edit by cahaya485 at 2-3-2010 20:08

k ni masih citer kejiranan Mr. Tan gak..pendek jer citernye.

ekceli blkg umah aku tu ader umah lagi(xde masuk lam sketch tu). Umah ni dier  punya main road mmg dpn umah dier..so umah aku ngn umah ni bertemu blkg kekdahnye..umah ni plak rasanya dh 5 tahun tak berpenghuni. Owner dier dh beli umah baru, so umah lama ni agak terbiar la juga. Dier ni plak tanam mcm2 pokok kat blkg umah dier.

adik aku ni plak lama2 ni mmg tak dok hometown gak..blaja tpt lain..skrg dh abih blaja dok mlepak kat umah. Pe'el dak ni  suka merokok tgh2 mlm kat luar pintu dapo umah..dapo aku ni ada dua pintu...satu pintu betol2 menghadap blkg umah Mr. Tan, satu pintu lagi betol2 menghadap blkg umah jiran aku Mr. Ali.

Kisah ni dlm 2 3 bulan lepas..adik aku nih dok la kat luar merokok..mmg habit dak ni sebelum tdo merokok dulu..so dlm kul 1.30 pagi ni dier dok la kat pintu dapo tu. Dier takut  nak mhadap umah Mr.Tan..hehe..So dier dok pintu dapo yg menghadap blkg umah Mr. Ali..Tgh baik dier layan blues sambil isap rokok tiba2 dier ternampak lembaga putih kat pokok pisang umah Mr. Ali..pa lagi..terus larik masuk bilik..terus tdo..mlm tu pintu dapo pun dier tak sempat nak kunci... Esok pagi2 dier terus kol aku semata2 nak citer nih..

Kawasan kejiranan Mr. Tan ni byk umah yg kosong sebenarnya..Sblh umah Mr. Tan tu pon kosong gak( tak tmasuk dlm sketch). Umah ni ialah umah penghujung area tu. Kiranya umah aku ngn Mr. Tan ni barisan 2 hujung la gitu..hehe. Umah tu 2 tingkat gak..owner dier pindah keje tpt lain,MrAbu. Mr. Abu ni penah sewakan umah dier kat org, tp hancus umah tu dikejekan oleh penyewa. So umah tu lama terbiar sbb dier x nak dh bg org sewa umah dier.. Menurut sumber2 jiran2 yg depan umah Mr. Tan tu..penah gak mereka ternampak lembaga2 di sekitar umah sebelah Mr. Tan..iaitu umah Mr. Abu. Rasanya sbb umah tu pon lama gak tak berpenghuni, ada makhluk tumpang dok situ kot....Allahu'alam.Rasanya klu ikut perkiraan skang dlm 3 4 thn dh xde org dok situ.

Tapi Alhamdulillah aku mmg tak penah tengok aper2 area tu.. Nauzubillah..mintak dijauhkan..

moimed Post at 2-3-2010 10:42 AM

Mr. Tan and family nih dulu dok 3 beranak jer kat situ..

Owner kristian tu yg skrg meriah sekampong dok kat umah tu..
Nasib baik gak la dier tak kacau parking org lain..sbb dier leh parking depan umah jiran sblh..sbb umah tu pon kosong gak..

Wahhhh,,,meriah arr umah tu...ramai orggg....

ada ke dgr2 antu tu kaco penghuni umah skang ni cahaya??
medangmru Post at 2-3-2010 10:37 AM

yg cahaya dgr..ader family member yg kene alih2 tpt tdo..dgr bunyi bising bila org xde kat tingkat atas mmg dh biase agak nye..

skang ni ssh ckit nak tau kisah umah Mr. Tan with the new owner..pasal x kenai sgt ngn jiran baru tu..

seramnya.. red pon pernah kena ada cina mati kat sebelah rumah... x kuar malam 1 week,, ddk dalam rumah jek..

best... best....

Kesimpulan citer ni setakat ni,
banyak rumah kosong kat kejiranan cahaya..
kalu kosong lama2, rasanya makhluk tu pun buat port..mula2 lepak2..test water..
bila dah sesuai, selesa, serasi, pindah masuk ramai2....
bila dah ramai2..boleh test sakat2 jiran2 manusia...
jadi, usahakanlah supaya rumah cahaya sentiasa ada nur..

ek..pesal post atas tu btindih yer..dh edit dh..

ek..pesal post atas tu btindih yer..dh edit dh..
cahaya485 Post at 2-3-2010 11:28

delete last edited tu..