CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cahaya485

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

Pernahlah sekali aku pegi org India meninggal, mati lemas kat lombong. Petang tu tengok mayat penuh dgn lumpur, penyelam bomba yg bawak naik mayat, bukan sorang tapi 3, 2 tu adik beradik sorang lagi s ...
alifinara Post at 4-3-2010 11:53 AM

kenape mereka tak bg bersih abih yer..musykil plak aku..
india ni mmg ader adat menangis2 ni ke..tak penah lagi ade jiran india..

cuma aku yg ingat lam citer tv...aku rasa citer philipine kot..mereka ni siap ada upah kumpulan tukang nangis mayat bila upacara pengebumian..tp yg mati tu org cina

tuh dia, mai sekampung loghat org saghawak...meh sini org kedah kita meriahkan ngan loghat kedai mai keehh....hehehe
moimed Post at 4-3-2010 11:52 AM

haha..ala moi..ngn org sama negeri harus ckp bahasa negeri sendiri...kang aku kene buang negeri plak..mana nak dudok...
hah jom..aku ckp swk ko ckp kedah..

best gler cite nie...xsbr nk tgu smbungan cite nie...betoi ke cite nie blaku kt bintulu???sebb aku duk kt bintulu gak nie...org bintulu memng kaya2...rumah jgn ckp r...besr sgt2...

280# cahaya485

melayu..putus cinta katanye..bengongkan?!

salamm smua....
best baca citer cahaya ni....
tu la cekgi...sama la ingtkn citer seram td..
tapi seram gak tgk org terjun bgnan dpn mata...

hmm...sarawak?blah ney tempat tok??

Follow Us
Orang kata, tempat tinggal/rumah/kuil India lagi kuat ke'mistik'annya sebab depa puja (pooja) segala entiti yang ada kat situ. Chiness just tinggalkan food & sembah the buddha patong only. Entiti, kalau dah kena pooja, mestilah tunjuk kuasa, kan....

Orang yang kata, bukan I tau. I share dgn u all saja....

nak share kisah member kat tempat aku... 2 thn lepas.

Masa mula2 pindah kat rumah baru (rumah skrg nie - perumahan baru) sebelah umah dia dpt jiran india.
Kira dpt india yg alim la... pagi petang duk ketuk bunyi loceng, naik pekak member aku ckp...

Last2 skali, dia amalkan baca yasin tiap2 mlm....

tak cukup 2 bulan, india tu pindah kluar, rumah tu dia lelong... Owner skrg :Melayu, Alim jgk dari rupa parasnya.

Apa yg lawaknya, member aku citer, mungkin dewa dia kepanasan kut, sbb hari2 kene surah yasiin... terus mintak pindahh....

nak share kisah member kat tempat aku... 2 thn lepas.

Masa mula2 pindah kat rumah baru (rumah skrg nie - perumahan baru) sebelah umah dia dpt jiran india.
Kira dpt india yg alim la... pagi petang  ...
Chek_am8848 Post at 4-3-2010 16:41

Bukan takat bunyi loceng dia aje Chek Am.. bau2an pun wajib ada. Loceng tu dahlah lama... 1/2 jam kut. Ini hari2 biasa, hari semayang dia lagi hebat. Bulan 7 ke bulan 8 tak hengat. Dari pagi bawak ke tgh malam.. last kul 12am baru senyap. Senyap pun sbb ada tayangan wayang. Siap berarak & sembelih kambing lagi. Mmg serik lah kalu dpt jiran india.

Rumah sebelah rumah I tu kosong. Ownernya duduk KL. Dulu, ada gak dia datang at week ends, bermalam lah. Lepas tu, datang siang jer, tak bermalam. Kalau di dtg satu family pun, tak pernah bertegur sapa. Pernah sekali, my husband tegur dgn memberi salam, jgn kan nak jawab, pandang pun tidak.

Tak lama lepas tu, dengar pintu dlm rumah (pintu bilik) tertutup dengan kuat (mcm kena hempas/tolak by angin kuat). Kalau tingkap terbuka, maybe caused by angin, tapi tingkap tertutup. Banyak kali lah. Sekarang pulak, memalam dengar orang mengetuk kat dinding (mcm bunyi paku kena hammer). Bengang gak. Dah lah tuan rumah berbulan-bulan tak datang. Apa nak buat kes mcm ni? Anak-anak takut gak. I jer yang kena buat-buat berani. Selalunya, benda tu bertukang bila husband I outstation.

I tak pernah nampak but neighbour depan rumah tu kata dia ada nampak, sekali jer lah. Benda tu intai dia dari langsir tingkap....Boleh tak saman tuan rumah tu atas dasar gangguan emosi. Hehehe.... (Kang you all kata I nak ikut artis lak, jgn marah).

seram baca kisah cahaya ni.. suspen pun ada...

orang2 cina ni selalu kalau ada yg meninggal depa akan simpan lama2 mayat ni sambil pasang music dan nyanyi2.. penah gak sekali tu rumah jiran kat hujung jalan rumah miera ada cina meninggal.. mmg dari tingkap bilik atas miera leh nampak jelas area depan rumah tu. tapi depa buh penghadang sebab tak nak orang tengok.

orang kata lagi kaya yg meninggal tu, lagi lama dia simpan

huhuhu..menarik cite ni..thanks cahaya..

aku skrg dh 5thn dok rumah cina bunuh diri.....bunuh diri minum paraquat....caner aku dok rmh ni...apa yg dh jadik..panjang lak nak cite,....tp yg pasti alhamdullillah...tiada gangguan....lega sgt....

aku dh prnh cite kt bod ni dulu2....

kat umah aku ni pun berselang je ada umah india..
tiap2 hari time magrib je kuar le bunyik loceng dia..memula tu aku ingt org jual aiskrim..
tp desing loceng tu kan mcm high pitch..leh jadi runsing jgk dibuatnye klu hari2 dengar...
kadang2 tu mcm dah lawan suara org azan pun ada..haih!

eh, cik cahaya..lepak bod mps ek skrg..hehe..
bod travel kita tu diam je skrg..mod dah takde nak aktif kat situ..so pity

klu kat kg aku..jiran belakang umah tu cina..
dia je cina yg sesat kat area tu sbb tu lorong kawasan melayu..
dulu masa taim wife dia ada malam2 umah dia bising sbb pukul 3-4 pagi dia menyapu..mop lantai, cuci lantai la, pendek kata keje pembersihan rumah le tiap2 malam..
pastu terang benderang umah dia..puncanya dia ni insomnia..jenis takleh tido..aku pun tak tau bila dia tido..siang kot..ekeke..

pastu bila dia dah meninggal..takde dahle kerja2 pembersihan tu..tp tak lama pastu menantu dia plak gi bunuh diri kat padang depan umah..puncanya meroyan sbb baru pas bersalin..kesian betul dgn baby tu..kekecik gi mak dah takde..

tp so far lps 2 kejadian tu takde lagi la benda2 pelik kat cni..cuma mak aku selalu tye aku tak takut ke tido lewat2..sbb aku ni mcm burung antu..aku pun wonder apsal mak aku tanye soalan mcm tu..huuu~

292# erdina

waa..erdina dok kat umh org bunuh diri . Nasib baik gak xde aper2 ek..nak baca la pengalaman dina tu..page mane dh ek citer dina tu yer..klu dpt bagi link  lagi best

291# mieraedoera

makin kaya makin lama simpan mayat???
tak penah dgr..alahai..ptt la simpan mayat Mr. Tan sampai 3 hari 3 mlm...
wpon kaya hutang gak...hmmm

xde bukak benang khas cahaya...

dina cuma selit2 cite je...smlm pun ada cina repair tangki air rmh ni..tanya hubby...tokey...ini lumah talak kacau ka........

dpn ni prkampongan cina...byk cina subuh2 joging..petang pn sama...masa dh tau...hubby tahan diaorg yg joging tanya betul ke...diaorg kata betul..tapi lu dok talak kacau...takpalah....

294# cmf_fatt

fatt..pelik tol jiran tuh kemas umah kul 2 3 pagi..buat serem jiran2 jer..
nasib baik takde hantu dier dtg bersih2 umah tgh mlm eh..hehe..

aku lepak kat mps skang..sesekali jengok gak kat bod travel,tp suam2 kuku skang kat sane ek..
sejak ku melepak disini...tido mlm ku dh tak lena lagi...haha

297# erdina

wah..bertuah nya dina dier tak kacau eh...dier g ngn aman kot...hehe

291# mieraedoera

makin kaya makin lama simpan mayat???
tak penah dgr..alahai..ptt la simpan mayat Mr. Tan sampai 3 hari 3 mlm...
wpon kaya hutang gak...hmmm
cahaya485 Post at 4-3-2010 22:05

ha'ah... ker sebaliknya... nanti miera tanya husband balik tapi mmg lama mana dia simpan bergantung pada taraf kekayaan.. sama gak dgn batu kubur depa.. makin kaya, makin besar kubur