CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cahaya485

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

Dulu masa bujang rumah sewa kita orang bersebelahan ngan umah orang Cina. Satu hari ni bapak cina tu mati. Cina ni kalau tak salah adatnya kalau mati kat luar umah atau kat dalam umah, mayat kena letak luar umah.

Jiran cina tu buat balai khemah pas tu letak keranda tu kat bawah khemah tu. Yang bestnya plak jiran tu satu familiy kluar tak tidur rumah tu for few days. Bila kita orang parking keta, parking sebelah khemah tu la.

Tapi tak da kejadian ngeri atau seram yang berlaku sebab masa bujang2 dulu perangai kita orang ni pun macam hantu gak

erk....tokojut....umh mr tan nih dh lama hanyut....

naik balik......

Dulu masa bujang rumah sewa kita orang bersebelahan ngan umah orang Cina. Satu hari ni bapak cina tu ...
bronches Post at 11-11-2010 02:35 PM

satu family tak tdo kat umh tu....
mayat tu ditinggalkan kat luar mcm tu jer ke......

salam tt dan kawan-kawan, tumpang nak bercerita boleh ke..

masa tu daisy tak kerja lagi. husband seorang je kerja. daisy jadi housewife. jadi malam-malam daisy suka tidur lewat. main internet. rumah ni teres setingkat. ada 3 bilik. komputer kami letak kat bilik tengah. bilik last tu kami jadikan stor. dan dalam bilik tu memang ada tuan rumah buatkan altar untuk letak gambar-gambar tuhan mereka
daisy_dukes Post at 11-11-2010 12:14 AM

erkkk hantu india plak dh....
selama daisy dok kat situ biarkan jer ker altar ngn gambar2 tuhan  diorg tu..........

Reply 377# syahoney

skang penghuni yg cahya cter dulu masik dok kat situ.....tak jual2 lagi....

best citer TT nie..thanks ya..kejab je ai rempit...dah pun tamat kesahnya...kalau la TT leh balik kg ...
myra_akira Post at 11-11-2010 12:56 PM

thanks myra......jrg sgt balik kg ..raya ari tu balik.. tak amik tau sgt pasal jiran kat depan nih....

tak teringat lak nak korek2 ngn auntie cahya pasal umh mr tan nih spjg bbrp thn dia dok kat situ....

Follow Us
thanks myra......jrg sgt balik kg ..raya ari tu balik.. tak amik tau sgt pasal jiran kat dep ...
cahaya485 Post at 11-11-2010 15:26

x pe...mesti ada balik lg nanti khen...masa tu jgn lupa snap pic n korek2 citer dr ur auntie k...
post la kat sini...

Reply  syahoney

skang penghuni yg cahya cter dulu masik dok kat situ.....tak jual2 lagi....
cahaya485 Post at 11-11-2010 15:22

wahh dasat betul tuan umah tuh..berapa lama dah dia dok?

so umah tuh jadik hape? TT gie la siasat lagik... ada org duduk lagi ka or still kosong??

cahaya,

actually altar tu kosong.. tapi saspen jugakla kita kan.. sebab tahu tempat tu bekas tempat ibadat diaorang. memang daisy jarang masuk bilik tu. daisy tumpang letak kotak dan barang-barang yang jarang pakai je..

satu family tak tdo kat umh tu....
mayat tu ditinggalkan kat luar mcm tu jer ke......
cahaya485 Post at 11-11-2010 15:13

A'ah, rumah tu tak da orang siang malam, dibiarkan keranda kat bawah khemah tanpa ada sapa2 tunggu

baru2 ni jiran rumah sewa aku ni bini dia mati.mcm biasa,letak keranda kat garaj rumah.dan garaj rumahnya kembar dgn garaj rumah aku...cuma dipisahkan dgn pagar jarang ja.tiap pagi masa nk pegi kerja,memang akan lalu sebelah keranda tu la.tp uncle tu pon bagus jgk,siap ckp kat aku "solly ya,mau semayang itu auntie.."..(bunyi mcm mintak izin la).

Alhamdulillah,takdak pulak dgr/nmpk apa2 time tu...selain bau colok.2 bulan lepas tu...kami terganggu dgn bunyi org gelak2 kat dlm rumah tu....

rupa2nya suara uncle tu dgn awek baru dia...hampeh punya uncle...

Reply 392# Jeedai

hehehe..bikin saspen saje..

Reply 392# Jeedai

aku pun tersaspen....

Reply 392# Jeedai

adehhhh.....igtkan ade elemen mistik td......

wahh dasat betul tuan umah tuh..berapa lama dah dia dok?
syahoney Post at 11-11-2010 04:12 PM

hmmm.....tak igt lak...rasanya dh 3 thn kot....takde org nak beli lagi umh tu wpon dia nak jual....

A'ah, rumah tu tak da orang siang malam, dibiarkan keranda kat bawah khemah tanpa ada sapa2 tung ...
bronches Post at 11-11-2010 06:50 PM

ishhh kesiannya.......sampai hati family member dia tinggalkan mcm tu jer.....

Reply 396# cahaya485

ye la..mesti dah ramai yg tahu camne umah tu kan....payah la sket na jual..
agaknya mrs tan suka kat owner skrg kot...tu pasal la owner tu leh bertahan lama kat umah tu...

Reply 398# myra_akira

a'ah kot...local ppl mmg sah2 tak kan beli umh tu...harap2 lama lah diorg dok kat situ....tak sanggup klo diorg nak biarkan umh tu kosong nnt....harus jiran2 lak yg rase seremmm.....

salam to all..

aku just nk share xperience sket psl cina mati ni. dulu ms aku mnyewa kt pj, aku ada jiran cina kt sebelah umah aku, ada 1 hr tu mak jiran sebelah aku tu meninggal.. ms tu weekend.. aku xtau pape. mklumle weekend mmg aku bantai tdo puas2 n mmg aku xamik port sket pon kt jiran sbelah aku ni.masing wat hal sndirik je. hehehe. tgh2 aku tdo tu, tiba2 aku trjaga (ms tu dh agak ptg) sbb trdengar aluanan cam org meratib.. pastu aku tgk kucing aku mngelabah tk tentu pasal kt dlm bilik.. kucing aku cam tgh kejar something tapi aku mmg xnmpak pape pon...  aku pon bgn la sbb nafsu tdo aku dh out bahana dek kucing aku yg agak gemok tu terlompat2 sampai landing kt dada aku... fuhhhh.

aku dgn mamai kuar bilik nk g tgk kt luar umah sbb aku rs curious xkn jiran cina aku wat tahlil doa slamat.. bila plak dia masuk islam?.... kalo wat tahlil pon bagus gak sbb perot aku mmg tgh lapor ms tu... busuk2 pon mesti ada nasi minyak diorg wat utk jamu org dtg tahlil. hakhakhak

dgn perasaan yg penuh tnda tanya, aku pun bkk pintu umah.. terkejut giler aku, bkk2 je pintu, aku tgk ada keranda kt halaman umah dgn gambo besar muka org.. gambo hitam putih n muka org mati tu sket pon tak fotogenik aku rs... tiba2 keseraman trus melanda aku sepanjang beberapa hari berada di rumah.. mklumle, cina ni ske simpan mayat brhari2 kt halaman umah dia.

aku since tu jd takut nk duk umah mlm2... smpai time mlm je kucing aku start mngelabah lari tak tentu hala kat dlm umah.. aku pon jd xtentu hala tgk pngai kucing aku ni... kdg aku n kucing aku dua2 jd xtentu hala... dia lompat aku lari, aku lari dia lari..eehhh.. hahaha.. aku time tu dh expect mesti ada something wrong dgn umah aku ni, mesti ada kaitan dgn cina yg mati ni..

esoknya siang aku try bwk kucing aku kuar dkt halaman umah aku.. so kucing aku ni nmpak la keranda tu dgn sami2 tgh meratib ni.. nk dijadikan citer, kucing aku yg manja ngn aku ni jd hilang kawalan, dia meronta2 cam tk pernah kena dukung, habis calar lengan aku... bila dia terlepas je dr dukungan aku, berdesup dia lari masuk dlm umah... sah.. mmg dia nmpak something. apa lg.. aku pon pack baju trus chow umah member aku... aku stay kt sana smpai majlis tahlil diorg selesai... tu je la xperince aku psl cina mati ni.. aku rs xseram pon citer aku ni.. saje jer aku nk citer kt korg

Rate

1