CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cahaya485

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

ade kah lokasi itu b'dekatan sabindo?
ker aku salah tafsir nie..
z3t_ex Post at 1-3-2010 06:33 PM

sabindo?? mana tuh..
bukan z3..

sabindo?? mana tuh..
bukan z3..
cahaya485 Post at 1-3-2010 20:39

wooo..salah tmpat ya..
kwsan yg ko lalu mo p kk-papar jln baru..
kuang3..

sabar menanti n3 br dr tt..

cpt sket cahaya............... tak sabo dah neh........

k ni episod 3 dah ni...

setelah lebih kurang lam 9 thn umah Mr. Tan xde penghuni..tiba2 bapa mertua uncle aku beli umah tu. Aku rasa dia beli umah tu bukan sbb faktor umah tu murah..sbb aku rasa bapa mertua dia tuh kire kaya gak..dier keje kapten kapal klu aku x silap. Umah tu plak di lelong oleh bank, dier x yah susah2 bit..sah2 dier yg dpt umah tu..harga umah tu kalau tak silap ingatan aku ni la cuma dlm RM120K jer. Mmg murah umah ni kalau ikutkan saiz nya yg besar dan 2 tingkat. Masa ini bapak mertua uncle aku terpaksa kuar duit yg banyak gak utk renovation lagi plus umah ni dh kosong. Ni sbb family Mrs. Tan sempat kuarkan barang2 dlm umah tu sblm umah tu di ambik leh bank. Antara yg aku ingat mereka amik ialah lampu2 chandelier dan kabinet dapur umah tuh. FYI berbelas thn dulu umah ni boleh dikatakan antara yg tercantik kat perumahan aku tu.

Bapak mertua uncle aku ni mmg tau gak history umah Mr. Tan ni, tp dier yakin leh pulihkan umah tu semula. Disebabkan dier ni keje kapal so dier tpaksa slalu tinggalkan anak bini dier..klu aku x silap org yg keje kapal2 ni..dorang akan keje 3 bulan di laut..pastu cuti sebulan kat darat. Uncle aku pon dok skali ngn mertua dier nih, satu2 nya menantu yg dier ada masa tu. Uncle aku pon keje kapal gak..hehe. So kire nya klu dier beli umah dpn umah aku, leh la kami tlg tengok2 kan family dia nih skali. Anak2 bapa mertua aku ni kire masih muda2 gak..anak lelaki dier masa tu br belasan thn..anak pompuan plak dlm 19-23thn kot.

Aku plak bile tau family tuh beli umah tu perasaan aku gembira dan takut. Aku gembira pasal at last ada gak org nak dok kat situ..tp dlm masa yg sama aku takut pasal aku akan masuk kat umah tu for da 1st time. Bila dah masuk umah tu, aku leh flashback balik mcm mana rupa Mrs. Tan tu bgantung kat tangga umah tu . Tu la pertama kali aku tengok tangga umah Mrs. Tan

Sejak family tu tinggal kat situ mmg mcm2 kejadian aneh kat umah tu. Bapa mertua uncle aku mmg dh panggil mcm2 org utk pulihkan umah tu. Ader sorang adik ipar uncle aku nih, Nana bukan nama sbnr asyik kene histeria. Jiran2 mmg salu dipanggil utk pegang si Nana bila dier kene histeria,lagi2 bile bapa mertua uncle aku ngn uncle aku xde kat umah. Mau 3 4 org lelaki gak tpaksa tahan si Nana ni dr meronta2 sbb dier mmg kuat masa tu. Nana ni mmg ader lemah smgt ckit dr adik bradik yg lain.

Auntie aku citer..kdg2 waktu mlm mmg meremang bulu roma bila lalu tangga umah tu. Dan bila sume org kat bawah..mmg akan dgr bunyi bising kat atas tp tak taw bunyi ape. Penah gak jadi..mak mertua uncle aku nih tengah kerat2 daging ayam..nak msk lah mcm biase..tiba2 c nana ni dtg kat mak dier dan ckp dier teringin nak makan ayam tu dgn muka yg sungguh menakutkan..ayam tu plak mmg masih bdarah2 masa tu. Mak dier pon abih baca sume ayat Kursi dan ayat2 yg dier tau kat anak dier nih..nasib baik c nana tu xde buat aper2 pastu. Sbnrnya byk lagi kisah2 mistik kat umah tu, tp aku tak taw sgt pasal sbb aku dh jd perantau.

Masa tu ustaz yg dtg utk mengubat umah tu mmg ckp umah tu keras..dier ckp penghuni tu lebih dr seekor sbb dh lama sgt umah tu ditinggalkan.Dr citer2 yg aku dgr..kat umah tu bukan setakat Mrs. Tan yg duduk..ada gak org yg bapa mertua uncle aku ni panggil ckp..bukan setakat umah tu yg mistik..tp sbnrnya tapak umah tu pon keras gak..(cess aku plak yg dh meremang nih..)

aduyaiii lek kejap..sat lg sambung yer..

Rate

1

aku nak mkn dulu..jap lagi aku smbg..

Follow Us
tq TT

jln citer senang paham

teruskan mengarang yer..

TT...best laa citer ni...sng nk fhm..
Jgn break lama2 ye...x sabo dh ni...)

kita biarkan TT makan dulu kenyang²..

130# shahx

ahahahah!

best betul iklan nih!!!...

cuba tgk2 betul2 kt bhgn driver, kot2 ader mr n mrs tan dlm tuh...

wah... best2....
1. EH CAhaya, umah ko paling last skali ker... jalan mati khennn?

2.Ini macam bungalow lot kat area Taman Tun shaja nih... kek mana nih? Semenyih ker?

3. Masa 3 hari batu mati... kaki Mr. Tan memang terjulur kuar dari garaje gitu jer? Tak ada org jaga?

4. Syukur hanya jiran depan & sebelah sahaja yg nampak kelibat ... syukur....

5. Boleh tak tolong lukis (draft sketch) posisi mayat Mrs Tan dgn background tangga tempat dia bunuh diri... aku nak tau dia gantung diri kat ceiling ker, chandelier ker, pemegang tangga ker....

6. Haaa...sila-sila bagi lebih nasi tambah... taruk lauk-pauk extra sikit TT....  bestt..jeng-jeng-jengggg.....

http://i221.photobucket.com/albums/dd292/antype/sub/TAN1-Mercedes-BenzML350-front.jpg
shahx Post at 1-3-2010 21:41

oit...nie cam kat area ttdi jer....satu deret ngan pizza hut ekk....

oit...nie cam kat area ttdi jer....satu deret ngan pizza hut ekk....
iena_kindaichi Post at 1-3-2010 21:56

COMFIRM... belakang pasar Taman Tun,... Ingat; bukan belakang umah Mr & Mrs Tan...

kekekkek...siap ada Kinik LP Tan, tuh, plat keta Dr. Tan... waris-waris pegawai bank Mr. Tan kot....

k dh kenyang..

smbg balik citer pasal tapak umah tu 'keras'. Bila bapa mertua uncle aku ni sibuk cari org utk pulihkan umah dier..ade la terdengar mulut2 org..dorang ckp sbnr nye dolu2...masa zaman umah tu dibina..ade penah sorang pekerja kontrak yg mati kat situ atas sbb musabab yg sukar utk dikenal pasti. Masa tu aku pon tak taw pasal tu sbb masa aku pindah kat umah aku tu dulu..umah depan aku nih mmg dh siap..so kiter org x pnh dgr kisah tu sblm ni.  Mcm2 gak dh usaha bapa mertua uncle aku nih buat sbnrnya..baca yassin kat umah tu..buat pendinding..buat pagar la..tp penghuni dlm tu mmg spesis kuat2 kot..atau org yg tlg pulihkan ni lom cukup ilmu di dada.. Allah'ualam. Allah masih suruh usaha rasanya.

Pastu bukan setakat si nana ni jer yg salu kene histeria..adik nana pon dh kene gak, si nani( ek ni mcm nama sbnr , lantak la bkn kenai pon). So masa tu ada 2 org dh anak dier yg salu kene histeria. At last bapa mertua uncle aku nih dh tak tahan pasal anak2 dier asyik sakit jer.. Last2 dier jual umah tu..aku dgr dier jual at cost jugak..wpon dier dh abih2 berpuloh2 ribu utk umah tu. Family ni dok kat situ dlm 3 4 thn jer rasanya..

Dalam setengah thn gak umah tu x berpenghuni...tiba2..ada lagi org yg beli..yg ni owner dier kristian..ini la penghuni skrg....jeng2...hehhee

http://i221.photobucket.com/albums/dd292/antype/sub/TAN1-Mercedes-BenzML350-front.jpg
shahx Post at 1-3-2010 09:41 PM

adoiii..x leh blah la..gigih tol carik kete Mr. Tan

132# sya_sugar_sugar

lukis posisi mayat Mrs Tan?

Adesss...bersambung la plak...

Den nak tdo dulu...sok baru sambung baca balik..

semakin menarik..

132# sya_sugar_sugar

lukis posisi mayat Mrs Tan?
amlisa Post at 1-3-2010 10:12 PM

erkkk ngeri weh...
nasib baik skang ni aku dh ingat2 luper muka Mrs. Tan tu..