CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cekodokgoreng

Jangan la Kaco Nenek aku weii......

52# cekodokgoreng

Kalau ikut dia yang dah terasuk dek benda tu...memanglah malas nak solat dan mengaji...tapi kita yang waras ni...teruskan sajalah solat dan mengaji dekat2 dia...walaupun dia terjerit2 suruh berhenti...

Kan kita biasa tengok dalam tv tu...kalau bawa pesakit yang terkena gangguan seperti ini ke tempat berubat secara Islamic...memang pesakit2 ni akan terjerit2 bila dibacakan ayat suci berdekatan dengan mereka...but para perawat tak stop...mereka teruskan baca...sampai akhirnya...pesakit pulih dengan kuasa Allah...Alhamdulillah....

Kenapa tak bawa saja nenek u ke tempat perubatan Islamic tu sendiri?...maybe bila berubat di tempat tu...persekitarannya lebih merangsang penyembuhan nenek u...

fuhh..
bukan aje fizikal nenek ko berubah ek..
perwatakan pun berubah..
tp agaknya yg lg setan2 tu suka nak kaco nenek ko sebab nenek ko sendiri pun dah malas nak semayang n mengaji..
sian la kat nenek ko tu...

eh tp bukan ke kalo mengantuk sangat tu tanda2 histeria @ ada mende nak masuk dlm badan?

58# cekodokgoreng

Pasangkan cd Al Ruqyah Al Syare'yah tiap hari kuat2 kat dalam rumah yang nenek u tinggal...Insya Allah...

Dan yakinlah...sesungguhnya...tiada kuasa yang sehebat dan setanding kuasa Allah walau sebesar zarah sekalipun...

simpatiii,.!~
sabarr tao jngn putus asee,.!~
insya'Allah Allah akan tlong

ada member suggest yg ni ... http://www.pendindingdiri.com/ ... lepas anak2 saya kene kacau 2, 3 minggu lepas ... tapi saya belum try lagi ...

Post Last Edit by wani_ta at 16-3-2010 13:52

ermm.. cian nenek tue... kalo nenek aku.. mau kuar air mate darah.. huhuhu

Follow Us
Post Last Edit by medangmru at 16-3-2010 14:16
masalahnye nenek aku takmo smyg.. takmo mengaji.. org mengaji dekat dia pun dia takmo dgr.. bising dia ckp...
cekodokgoreng Post at 16-3-2010 12:35 PM

ndak gak tahu nenek cekodok tu nyanyi lagu apa????curious gak...Nyanyi lagu ikut stail nenek Tu ( lagu merapu ) atau lagu pop yeh2 tu cekodok...??

\Mmg citer cekodok ni best....sama ngan citer pasal mende terbang tuh.....

Apa2 pun cekodok...kalau ada smabungannya....perkembangan terkini...bolehlah update kat sini...

TT...jgn putus asa ...cuba ikthiarkan kt tempat lain

soklan utk TT: sapa org plg rapat dgn nenek TT?
halimi78 Post at 16-3-2010 12:49

maksud ko??? adik badik ayah aku ke.. atau pun org luar?? kalau anak2 nenek aku... semua rapat.. susah nak jangka sbb nenek aku kan slalu berurusan ngn org pasal kenduri kawen.. so dia baik ngn semua org.....

tapi ada skali tu ustaz tu suh pakcik Z aku buang jam dinding yg dibuat dr kayu yg bunyi DING DONG DING DONG tu.. dia ckp ada benda suker duk situ sbb kayu jam tu mmg dr hutan liar...

hah ko.. terus jam tu kena buang.....pastu mula la masing2 pk si pemberi jam tu yg cuba nak sakiti nenek aku...

52# cekodokgoreng

Kalau ikut dia yang dah terasuk dek benda tu...memanglah malas nak solat dan mengaji...tapi kita yang waras ni...teruskan sajalah solat dan mengaji dekat2 dia...walaupun dia ter ...
shiina Post at 16-3-2010 12:53

usaha nak baikkan tu tak penah kurang.. mmg tiap2 kali semyg, nenek mmg akan dipaksa smyg.. pastu stp kali masuk azan mmg makcik2 akan gilir2 smyg kan nenek n smyg kat bilik nenek....

usaha bwk berubat tu... masa setaun 2 yg pertama mmg semua tmpt da g.. tapi masih mcm tu.. cuma sejak duk ngn ayah aku.. tade la seteruk mcm duk uma lamer tu.... sbb ustaz tu ckp keliling uma nenek aku tu byk sgt yg membela.. susah nak baikkan kalau duk situ... tu yg export nenek aku g uma ayah aku tu....

fuhh..
bukan aje fizikal nenek ko berubah ek..
perwatakan pun berubah..
tp agaknya yg lg setan2 tu suka nak kaco nenek ko sebab nenek ko sendiri pun dah malas nak semayang n mengaji..
sian la kat  ...
sevenoctober Post at 16-3-2010 12:57

hah ko ckp pasal mengantuk kan?? nenek aku ada 1 perangai pelik lagi... dia suker tido betul2 masuk waktu magrib sampai ke pukul 12mlm... pastu berjaga sampai ke pukul 5... belum sempat azan subuh dia tido balik....pastu kul 7 da bgn... pastu kul 10 pg tido balik ... 11 bgn.... pastu jaga sampai magrib....

tu sbb bila org suh smyg, dia ckp letih n ngntok.. pastu bila makcik2 aku suh tido awal2.. so nnti leh bgn utk smyg.. pandai pulak nenek aku jawap " dah org takmo tido.. jgn ah paksa"... pulak..........

Macam-macam rasa aku baca citer ngko cekodok...
Seram ada, sedih ada, marah pun ada (kat orang yang aniaya nenek ngko tu...)
Banyak-banyak la bersabar. Ada hikmahnya setiap kejadian. Yang penting, kena yakin dan jangan putus asa... ikhtiar cara lain pulak. InsyaAllah...
Tiada kuasa lain sehebat kuasa Allah...

kesiannya nenek ko tu.....x cuba berubat dgn usstz lain ke.....

maksud ko??? adik badik ayah aku ke.. atau pun org luar?? kalau anak2 nenek aku... semua rapat.. susah nak jangka sbb nenek aku kan slalu berurusan ngn org pasal kenduri kawen.. so dia baik ngn se ...
cekodokgoreng Post at 16-3-2010 14:30

org dlm la.. watpe nak sebok ngan org luar..
cuba kenal pastikan sapa org nya..
gunakan org tu utk dekati dia.. pujuk dia pelan2..
sentiasa alunkan zikir dan selawat utk dia.. taim dok ngan dia..
n TT sdiri.. rajin2kan diri sedekahkan fatihah utk nenek..

Post Last Edit by wani_ta at 16-3-2010 13:52

ermm.. cian nenek tue... kalo nenek aku.. mau kuar air mate darah.. huhuhu
wani_ta Post at 16-3-2010 13:45

itu le.. masa awal2 kejadian.. semua org tak g keja...... sedey ngn keadaan nenek.. sbb sape sangka, nenek sehat tubuh badan,, jln elok.. tak rabun... rajin mengaji.. rajin smyg tgh mlm.. tetiba esok bgn da jadi org lain.... amalan pun da tunggang terbalik....

Post Last Edit by medangmru at 16-3-2010 14:16

ndak gak tahu nenek cekodok tu nyanyi lagu apa????curious gak...Nyanyi lagu ikut stail nenek Tu ( lagu merapu ) atau lagu pop yeh2 tu cekodok...?? ...
medangmru Post at 16-3-2010 14:07

tak tau la medang lagu ape.... tapi kalau dia sensorg dia suke nyanyi kuat2... kekadang anak aku dlm bilik pun leh terbangun.. bila aku tanyer nape nenek nyanyi kuat sgt?? dia jawap " nenek takut.. ada org panggil kat tingkap"... padahal tghari buta......

nenek cekodok ni, dah mesra dgn hantu-hantu tu ... tu yang susah nak buang, tapi USAHAKAN lah, jangan berputus asa

org dlm la.. watpe nak sebok ngan org luar..
cuba kenal pastikan sapa org nya..
gunakan org tu utk dekati dia.. pujuk dia pelan2..
sentiasa alunkan zikir dan selawat utk dia.. taim dok ngan dia ...
halimi78 Post at 16-3-2010 14:39

insyallah so far aku tak penah lagi lupe mendoakan nenek aku tu..... ntah la sbb benda ni da jadi 10 taun lepas kan... jadi masing2 da mcm berserah... cuma makcik pakcik aku tetap teruskan usaha pujuk nenek aku smyg..... pujuk mengaji.. ingatkan balik amalan dia dulu yg dia tak penah tinggal....

** aku hengat lagi dulu kena rotan kat betis masa tgh tido sbb tak bgn smyg subuh.... nenek aku rotan!! waaaa..................

78# cekodokgoreng

selain doa.. fatihah itu penawar..

tk nak smbung ke TT,.,??!~