CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TulipX

Kisah2 mistik keluargaku : Antu perempuan jatuh hati kat Angah (pg1,2,3,4,6,7,8)

intro pon dh bwt hti brdebar..

Post Last Edit by TulipX at 20-3-2010 22:19

Sambung 2

Percakapan dia yg mula2 bernada lembut n perlahan tu, lama kelamaan nada dia dah makin tinggi n tinggi. Lepas tu dia dah start mcm marah-marah, macam marah kat sesuatu. Siap halau-halau lagi. Yang aku ingat dia ada ckp "Kau pergi balik, aku cakap balikk..balikkkkkk", dengan nada tengkingan. Masa tu dia tak tengok sape2 pun. Dia tengok kat pintu rumah aku. Takde sape pun kat situ.

Dah berjaga2 dah we all masa tu. Tp tak sempat gak. Alang aku nih org tinggi n badan tak kurus n tak gemuk..Sekali dia berlariii ke muka pintu macam kejar mendeeee...Along akuuuu kejarr dia tak terkejarrr gak laaa...lepas tuu dia maki2 kat depan pintu..Suhhh balikkk..ntah ape mende dia halau n suh balik taktahu ler...

Masa ni Alang aku dah jadik ganas..abissss tingkap cermin ruang tamu rumah aku pecah berderaii...termasuk almari hiasan mak aku..tak terkata we all..Semua pakat pegang Alang aku nih. Masa ni keadaan ruang tamu rumah mmg huru hara...Lepas dah pegang tu..nampak dia cam tenang. Dok diam. Lepas tu Along aku ikat kakiiii Alang aku dengan kain. Takde ler ketat sangat. Tak sakit pun ikutkannya. Tp pandai Alang aku berlakon, siap merayu2 kat Along aku ckp.."Sakit! Sakit!" ...sambilll pegang2 kain ikat kaki tu...

Lama gak Alang aku jadik camtu, kire bertahun gak la..
Macam2 Ustaz, bomoh ke apa2 je la..org cakap ok..we all bawak dtg rumah..tp tak jadi ape2..camtu gak diaaa...

Yang menyayati hati aku ialah we all terpaksa rantai Alang aku nih. Takut dia mengamuk n membahayakan org lain. Masa tu ruang tengah rumah we all dia tiang seri. So..rantai dia kat situ ler..

Masa dia sakit nih..kuat giler dia makan. Kalau roti canai tu..5 keping leh abis sekali makan. Bagi ler makan ape pun. Dia makan abis. So masa dia sakit nih..dia tak kurus. Tp gemukkk...pipiiii tembam n bulat jeeeee..badan pun naik..

Org yg paling dia suka masa ni adalah aku, nak kasi ubat ke..nak kasi makan ker..kalau aku yg kasii..diaaa ikut jeeee...org yg paling dia tak suka mak aku. Selamba je dia tengking mak aku. Ikutkan menangis saje mak aku tu. Tp ayah aku ckp, jgn simpan dlm hati..bukan dia tuuuu yg cakap camtu..Tp dlm paham2 tu, sebakk gak hati seorg ibu bila anak maki2 n keluarkan kata2 kesat menengking. Tak sampai aku nak tulis kat sini kata2 tu...

Panjang story ni tau..tak reti aku nak pendekkan...kalau raseee boring or ayat berjela2 maafkan yer..

Rate

1

Post Last Edit by TulipX at 20-3-2010 22:11

Sambung 3

Alang aku nih masa jadi nih penah kena tahan kat Hospital Jiwa.
Jadinya, sbb masa ni we all tak rantai Alang aku nih, so ada la kejadian ni, Alang aku mengamuk..dia marah2 menengking gile punya..lepas tu kejarrrrrr berlari keluar rumah mcm kejar menda...sampaiiiii ke rumah jiran akuuu...abis gak laa 1 cermin rumah jiran aku tuu..lepass tu lari keluarr..mcm kejar menda...pergiii ke Surau depan rumah aku..abisss lampu2 surauuuu pecah berderaiii...

Lepas tuuu, taktahu ler Jiran manee yg report..soo dtg lerrr polis n pihak hospital. So bawak Alang aku ni. Masuk ler wad org sakit jiwa sekejap. Menangis aku tgk Alang aku masa tu. Sayuuuuuu...!

Ayah aku turun naik pentadbiran spital n macam2 laaa..nak keluarkan Alang aku nih. Jumpe org itu org ini. Akhirnya, Alang aku dpt keluar. So sebab itulah kami terpaksa rantaikan Alang aku tu...kalau sebelum ni we all ikat2 dengan kain je..rantai ni takut dia sakit...

sambungan.....

erkkk...alang nih kira adek ke abg TT??...

Post Last Edit by TulipX at 20-3-2010 22:10

Sambung 4

Sejak Alang aku jadi camni, kat rumah aku macam mende pelik yg berlaku. Nampak2 tu takyah cerita la..kat rumah rase seram je selalu. Kalau nakgi toilet siap berteman bagaiii...yg selalu nampak-nampak ni Mak aku ler...bayangan hitam tu selalu sgt la nampak..kelibat2...adik aku pun nampak gak memacam..cuma yg dlm rumah tu yg takpenah nampak ape2 aku jerrrr...nak kate berani aku penakut gak...dah la famili aku ni tak ramai..masa tu Along n Angah aku dah berkeluarga..jadiknya dorang tinggal kat rumah masing2.. Jadi yg tinggal kat rumah..mak, ayah, adik dan aku ler..kalau aku balik 'U'..tinggal dorang je la..

Yang selalu kene mak aku ler.. mak aku ni lemah semangat skit...buleh demam2 keteguran..
Along aku penah kena..tengah gosok baju kene tegurrrr..tetiba nampak kelibat hitammm melintas..demam diaaa..padahal tak ler penakutt Along aku tu..Yang paling berani dlm hal2 ni Angah aku sbb menda2 mistik nih kire sebati dah dengan diri diaaa..so dorang la kadang2 gilir jaga Alang aku tu..siang takde ler sbb bekerja...

Mak aku penah kena, masa tido..tengok ayah aku ade duaaa..kiri kanan ayah aku...sama jee rupaaa..tp mak akuuu wat2 tidoo jeee..tak berani nak kejut ayah aku, sbb taktahu mana satu yg betul tu...

Adik aku plak penah nampakk budak kecik, macam toyol, mata merahhh..goyang2 katil..keliling katil..sejak tu dia tak brani tidoo sorang..tido ngan mak aku sekali...sejak Alang aku sakit mmg takde sape berani tido sorang..bunyi2 tu takyah citee la..sampaiii mak,ayah, adik aku dah jadik biasa dah..bunyi org berjalan2 dalam rumahhh...bunyi org berjalan keliling rumahhh..bunyi benda jatuh atas atap rumahhh..mcm2..

sambungan....

Rate

1

Follow Us
MrF Post at 20-3-2010 22:05

abang..kire abang yg atas pada aku..jarak umur we all 3 tahun..

mak aih...siannye family tulip!
smpai tahap mcm tu skali...
then ape jadi???

mak aih...siannye family tulip!
smpai tahap mcm tu skali...
then ape jadi???

Sambung 5

Aku cite sikit kejadian yg berlaku masa Alang aku sakit ni.
Dlm proses berubat Alang aku nih, berlaku satu kejadian yg melibatkan keluarga mak aku. Selama ni we all taktahu pun wujudnya menda2 ni.

Atok lelaki belah mak, we all panggil Tok Ayah. Tok Ayah ni dah lama meninggal. Masa aku umur 4 tahun lagi. Kirenye berbelas2 tahun dah. Aku pun tak ingat dah camne rupe Tok Ayah aku ni kalau tak tengok gambar yg ada. Barang-barang peninggalan Tok Ayah yg mak aku ambik masa tu adalah satu golok tumpul. Masa ambik tu tak tumpul..tp lama2 sebab tak guna lepas tu berkarat dahhh...terabai je takde sape endahkan pun..

Satu hari nih, masa ni ramai org kat rumah aku. Saudara mara ramai dtg melawat Alang aku nih...kiranya adik bradik aku semua ada..pakcik makcik aku pun ramai yg dtg..kiree meriah rumah masa tu..ramai org.

Malam tu, lepas maghrib camtu..tak semena2 mak aku tak sedar. Macam kerasukan. Tapi takde ler merapu2. Seolah2 ada menda masuk dlm badan dia. Ni aku tgk sendiri nih depan mata jadi. Kecoh kejap la masa tu..ye la..Alang aku tgh lagii sakit tu..tup2 mak aku plak kena..mau tak kecoh.

Ambik air..sapu2 muka mak aku..Angah aku yg buat..lepas tu mak aku sedar. Tp lain mcm..percakapan dia pun lain..mmg ketara bukan mak aku cakap..intonasi sebijikkk macam Tok Ayah aku nye style cakap..nih makcik n pakcik akuuu confirmkan..

mak aku cakap..
"Aku tengah hangin ni, ade mende jahat tengah kacau keluarga aku",
"Aku dah nak tulun"
"Tp menda nih kuat, tak terlawan aku"

Lebih kurang camtu la mak aku cakap...
Lepas tu dia mintak air, "kasi aku air", "aku dahaga ni"

Aku masa tu gi la dapur, ambik air masak..kasiii ler mak aku. Kena marah sehhhh!..Mak aku ckp "Aku taknak air nih ler, air lain"..terpinga2 gak aku air ape lagiii dia nakkk..lepas tu Angah aku ckp try kasi air solat hajat takpun air yassin..masa tu mmg byk ler air2 tu kat rumah aku..so aku kasi ler air bacaan yassin kat mak aku..dia minummmm ok..

Lepas tu dia suruh org wat bacaan yassin berterusan..ramai gak laaa baca masa tu..aku pun sekali..makcik2 aku..siapp kena marah lagii..mak aku kataaa baca betul2 laaa..salahhh bykkk...Lepas tu jiran aku dtg..jiran aku nih kire guru mengaji, diaaa baca..baru mak aku tak marah. Tajwid betul...

Dlm pada tu..Angah aku saje la nyibuk. Tanya diaa, kenapa tiba2 je muncul...
mak aku ckp "Aku dtg ni sebab org kacau keluarga aku, anak cucu aku.."
Angah aku tanya lagi.."Abis tu selama ni duduk kat mana"..
Tang ni yg meremangg giler kalau teringat..
"Aku duduk dlm kain batik."...

Kain batik tu kain batik tutup Tok Ayah aku masa dia meninggal. Kain batik lepas..Mak aku simpan kain tu..Dlm almari. Mmg selalu aku tengok. Kain tu mmg terasa seram sejuk pun kalau pegang. Dulu2 aku cukup takut, suh mak simpan jauh2 jgn kasi nampak. Tak sangka plak duduk dlm kain tu..fuhh kalau ingatkan balikkk...selamba je aku tgk tv malam2 sorang2...dah ler almari tu masa tu takjauh dr kabinet tv tu...

bersambung....

Rate

1

aku ni da la tinggal sorang ini malam, tapi dek kerana nak tahu baca jugak cter kau ni tulip. seram ni. kang nak gi toilet pun takut.

ohye. kata arwah alang tuh, start kena tahun 1994 ye? berapa lama dia kena macam tuh, sampai meninggal?

Sambung 6

Angah aku tanya lagi, "Habis tu sampai bila nak duduk sini"
Mak aku cakap "Aku nak Hassan", "Hassan dah janji nak terima aku".."Aku taknak org perempuan".."Org perempuan ni sembahyang tak penuh" "Aku taknak". "Hassan dah janji".

Hassan ni pakcik aku, adik pada mak aku. Adik bradik mak aku hassan ni satu2 nya lelaki. Yang lain semua perempuan.

Sebenarnya benda yang masuk dlm mak aku tu JIN ISLAM, dulu berdampingan dengan Tok Ayah aku. Pakcik Hassan aku ckp, dorang pun mmg tak sangka ada menda2 nih. Wpun dulu masa Tok Ayah masih hidup. Ada la perasaan kejadian2nya. Orang zaman2 dulu mmg tak lari dari ilmu2..Tp ingat takde mende ler. Sebab dah berbelas tahun dah Tok Ayah meninggal takpenah jadi apa2 pun. Tu yang memasing terkejut jugak dengan kemunculan ni.

JIN ISLAM ni nak gak kat pakcik Hassan aku ni. Dia kate selagi pakcik hassan aku tak sanggup. Selagi tu dia tak nak keluar dari mak aku. Berbincanglah kami sekeluarga dengan pakcik hassan nih. Mula2 pakcik hassan taknak terima. Gila nak terima menda2 camni. Tp hasil perbincangan terakhir, taknak mengeruhkan keadaan. Sebab nak ubatkan Alang aku tu dulu, kalau mak aku pun jadik sama..jenuh nak jaga dua2..

Dlm nak taknak tu, Pakcik Hassan aku terima gak la. Sebab dah berbincang, terima dulu..lepas dah terima nanti ikhtiar utk buanggg JIN ISLAM tu. Cuma nak redakan keadaan dulu.

Aku ingat lagi, masa ni dah nak masuk Subuh dah. Mak aku tiba2 sedar elok. Kira kembali jadi mak aku ler..we all tanya la. Dah keluar ker JIN tu. Mak aku kate keluar kejap..skrg gi solat kat Surau depan rumah aku...

Cara nak terima JIN ni, JIN tu suruh ambik golok tumpul n kain batik tu. Kasi kat mak aku. Lepas tuu serah kat pakcik hassan aku tu. Bila pakcik hassan terima 2 menda tu. Kira mcm terimalah JIN tu. Masa nak terima tu, pakcik aku tu masih lagiii teragak2 sebenarnya. Sekali kena marah. mak aku ckp "Nak terima terima dengan ikhlas"...ade gak adegan tarik menarik..macam merajukk itu JIN.

Lepas pakcik aku terima. Tak semena2 mak aku ok. Kira sedar. Selamat masa tu pakcik aku takde jadi ape2. Agaknya JIN tu masuk balik dlm kain batik tu la kot. Seram sejuk aku teringat...

Masa we all sembang2 pasal wujud JIN ISLAM ni, sebenarnya anak2 Tok Ayah aku ni sorang pun taktahu. Wpun masa Tok Ayah aku nak meninggal, mcm ade gak laa payahhhhh nak meninggal tu..Untuk pengetahuan u all, Tok Ayah aku ni mati kena bunuh. Kene tetak org. Lepas kene tetak tak meninggal masa tu..meninggal kat hospital.

Kain batik lepas yg mak aku simpan tu, masih ade kesan darah lagi..tak tanggal. sebab tu la aku takut tgk kain batik tu. Ntah nape ler mak aku pi ambik simpan. Mmg kain tu cantik. Corak2 diaaa. Tp bagi aku corak2 dia menyeramkan..

Mak aku cite, masa nak meninggal, kira nazak dah. Mak aku ngan pakcik aku adalah cakap. mak aku tu anak sulung. Mak aku cakaplah, kalau ada sangkut mana2 tu, mak aku n pakcik aku sanggup. Pakcik aku pun mengiakan. Masa tu dlm pemikiran dorang, sangkut hutang ler. Tak terpikir sanggup terima menda2 nih. Lepas mak aku ckp camtu, ajar ngucap..teruss je Tok Ayah aku meninggal.

Mak aku cite gak dulu, Tok Ayah aku ni pewatakan diaa tak byk cakap. Cakap bila perlu je. Berbohong jarang sekali. Yang mak aku ingat sangat, Tok Ayah nih kalau masuk waktu solat, mmg takpenah lengah. Kat tengah bendang pun, kalau masuk terus solat. Takde lengah2..

sambungan..
nanti cite semula pasal Alang aku yer...

Rate

1

aku ni da la tinggal sorang ini malam, tapi dek kerana nak tahu baca jugak cter kau ni tulip. seram ni. kang nak gi toilet pun takut.

ohye. kata arwah alang tuh, start kena tahun 1994 ye? berapa la ...
cik.panda Post at 20-3-2010 23:00

yep..start kene awal 1994..meninggal bulan 11 1996..

ape jdik dgn kes jin islam tuh???

Sambung 7

Berbalik kepada cerita Alang aku semula..

Alang aku ni masa dia sakit tu, aku ingat lagi. Kalau org dtg melawat. Org tu belum lagi bagi salam. Dia mcm dah tahu org tu dtg n terus panggil.  Masa ni dia tak kenal org. Kiranya org2 yg dia kenal sebelum ni dia dah tak kenal. Kecuali keluarga kami jer, adik bradik n mak ayah. Yang dia ingat aku ler. Siap leh sebut nama..Mmg aku tak nafikan aku ngan Alang ni mmg rapat..

Lebih kurang dekat 7 8 bulan gak la sakit nya..
Sekali tu adalah sorang org Indon ni, dia kire dah dpt kad merah..ntah lah tak ingat aku bab tu. Masa tu dia dtg ngan kawan Ayah aku. Dia tgk2 kanlah. Dia kate dia boleh cuba ubatkan. Sembuh tak sembuh tu bergantung. Dia cuba dulu...

So berubatlah dengan org Indon nih..
Nampaklah perubahan Alang aku tu..perubahan positif.
Org Indon ni cakap, ada org buat ni..perempuan. Dia tanya lah mak aku. Ada tak Alang aku nih kenal perempuan yang dah agak berumur. Mak aku ckp taktahu la plak. Tp masa mula2 sakit dulu tu, masa ngamuk-ngamuk tu. Ada byk kali gak la Alang aku ni jerit-jerit KakLong KakLong..masa tu tak pikir menda sangat. Ingat dia panggil kak long we all. wife Along aku...

Bomoh Indon ni ckp, perempuan nih dah bagi makan kat Alang aku nih. Benda kotor. Benda ni dah jadik darah daging Alang aku. Tu yang susah nak ok tu.  Dia tanya mak aku. Nak tahu ke siapa. Mak aku cakap, tak payah tahu tak apa. Yang penting Alang aku sembuh aje. Yang tu semua biarlah Tuhan yang balas kalau betullah dia yg buat. Tapi aku masa tu teringin nak tahu. Mak aku plak taknak..

Masa berubat tu, sakan Alang aku muntah2..keluarrr hitam-hitam. Karak hitam sakan. Tak tahu ler menda ape. Makan bulan gak berubat tu. Mmg nampak perubahan nya. Serasiii bak kate org tua2..Alang aku dah kenal org dah..yang mana rapat2 dengan dia dah kenal..Aku ingat lagi, masa proses nak sembuh tuh..dia suka cari gaduh ngan aku..suka ketuk kepala aku. Benjol2 la kepala. Tengah diam tgk TV..tup2 dia datang kelekukkkkk atas kepala..sakitttt seh!...mmg tiap2 hari gaduh ngan aku. Siap berkejar gak laaaa....geram gak..dlm tahu dia sakit tuu...aku balas gak laaa..gerammm!..kenangan dah semua tu...

Ada gak kawan2 yg kat Manjung dtg melawat, aku ngambil la kesempatan tu tanya..adee ke perempuan yg berkenan kat Alang aku nih. Sekali kawan dia ckp..Ada sorang akak kedai makan kat depan asrama dorang...mmg suka kat Alang aku nih..alang aku panggil kaklong..eerkkkkkk!...tp Alang aku layan mcm akak ajee...janda akak tuuu...umur pun awal 40-an. Gilos Alang aku nak..dia baru awal 20-an..Adakah diaa..? ntahlah...

sambung
Alang sembuh..tp kena semula..kali ke-2 yg teruk..

Rate

1

citer yg sgt menarik...

al-fatihah tuk alang TulipX

(alang TulipX dlu study kat itm ke?)

citer yg sgt menarik...

Selingan
Pasal JIN ISLAM yang pakcik hassan aku terima tu. Ada kesan gak kat pakcik aku tu. Org cakap tak sesuai ngan pakcik aku PANAS..nampak perubahan pakcik aku. Cuba jadik alim..taktahu ler kemahuan sendiri atau pengaruh JIN tu..belajar agama..tp hampir2 mereng gak la..orang kate ISIM..panas..tak sesuai dengan pakcik aku tu...

Ingat kalau dtg rumah, semua kena ceramah..hehehehe..kene dengar ceramah agama dari pakcik aku nih. Padahal awal dulu pakcik aku ni takde ler alim mane pun..biasa-biasa je.

Lepas tu ayah aku bawak pakcik aku gi berubat kat mana tah..aku lupaa..tp Angah aku ceritaa..dorang buang JIN tu dlm hutan. Tanam biji jagung rebus...lepas tu suh JIN tu jaga..lebih kurang camtu..

Lepas dah buang tu cam okay je pakcik aku..Until now takde mende pelik berlaku kat diaaa..masa belum buang tu mmg macam gak laaa...lepas tu takde dah ceramah2..back to normal..

banyak tol hal2 misteri jdi kat fmily TulipX ek....

citer yg sgt menarik...

imthegirl Post at 21-3-2010 00:01

yeppp...ITM Sri Manjung...