CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4031|Reply: 14

bawa pulang bakal isteri yg berstatus janda/"org bujang"

kat sini lah kot...tak kisah lah...takut silap tempat jer...

aku ni lelaki berumur 26 tahun, stay tinggal ngan parent lagi(jangan gelak). it's not my choice actually, tapi klu dah kerja dekat ngan tempat ko lahir/rumah parent takkan ko nak sewa rumah lain...

enough about me. kat opis aku nih ader lah janda sorg. muder lagi 28 tahun. dier bercerai hidup ngan x-laki dier. tak yah aku nak citer knp dier bercerai. ader lah anak sorang umur 2 tahun. aku nih klu bab perempuan mmg lah tak susah, tak lah pemalu sampai susah nak kawan ngan pompuan. aku ni ader gak kuar ngan ramai kawan pompuan, tapi semuanyer tak der jodoh lah katakan...habis mcm tuh jer...

so skng nih aku single dan perasaan nak kawen tuh datang lah ngan tiba2. nak2 kawan baik aku baru jer kawen dalam 4 bulan. so org lain pun sibuklah duk tanya bila lagi aku nak kawen, kawan baik pun dah kawen(sibuk jer kan org nih nak tahu).

back to her...aku nih cuba lah nak rapat ngan pompuan tadi, respon pun ok;)...klu time tak sibuk, ader gak lah duk berbalas chatting dalam pes buk...klu panggil2 sayang tuh dah biasalah...pernah jgk aku kuar lunch ngan dier. mmg aku rasa aku tak bertepuk sebelah tangan lah. klu aku bersungguh sikit kira mmg jadi lah.

cuma masalah aku nih parent aku nih lain sikit. tak lah pelik tak sama ngan org lain...tapi klu dah tinggal ngan parent dari lahir lagi, kepercayaan kepada aku nih kurang lah sikit. kurang percaya bukan aper, cuma theyols stay anggap aku nih mcm budak2 lagi. tadi aku ader cakap aku ader kawan ngan pompuan kan. ader lah aku cuba nak bawak balik kawan pompuan kat umah, tapi theyols cakap tak payah lah...nantilah dulu...mcm2 alasan lah

tapi bab pompuan nih aku dah cakap kat mak aku, nak bawak jumpa theyols...tapi mak aku cakap tak payah lah, nanti bapak ko tak suka. tapi aku rasa aku nekad jgk lah nak cuba bawak pompuan nih balik jumpa theyols. tak salah rasanyer klu aku ketemukan parent aku ngan pompuan nih...just tgk dulu mcm mana, tak nak lah tolak mentah2 mcm tuh jer.

bagi aku janda ker anak dara ker sama jer(ader lah yang tak sama tuh tapi who cares, bukan takder teruna kawen janda). korang rasa ok ker klu aku nekad mcm tuh...kira mcm aku tak nak terlepas lagi lah...aku bukan desperate nak kawen ker aper ker, tapi klu dah hati berkenan nak buat mcm mana kan.

dan klu ader disini yang jodohnyer bukan anak dara, mcm mana korang face2face ngan parent korang dalam soal nih...susah ker tak diaorang nak terima klu anak teruna diaorg bakal berkawen ngan seseorg yang berstatus janda...aku skng nih tak lah luahkan perasaan aku pada pompuan tadi. aku tahu parent aku takkan berkenan ngan pilihan aku...aku taknak lah dier kecewa klu hubungan aku ngan dier tak jadi.

aku sekarang kena yakinkan parent aku yang aku nih dah dewasa...tapi tuh lah klu terlepas yang nih, mmg rugi. rugi bkn aper, dah ader yang berkenan dihati takkan kita tak nak usaha kan...mcm aper yang aku kata tadi mcm mana org nak face2face ngan parent bila tiba saat mcm nih...

*sorry klu ader yang terasa ngan gelaran "janda" dalam tulisan aku nih...just nak jimatkan space...

tak paham aku nih

tak paham aku nih

kejap. soalnya skang ni, mak kau rasa kau belum layak nak kahwin la? gitu?

janda ker,
dara ker,
teruna ker,

yg penting, dia tetap manusia,
dan yg penting jugak,
hati budi dia kene baik...
ade masa aku bg pendapat, ade keje nk wat ni...

mm.. mcm citer nemo...

Follow Us
henjut je laa..apa nak kira..secara asasnya pastikan ciri ciri bini tu islamic  ada harapan parent terima.tittle janda atau anak dara tak jadi hal..bg alasan pada parent yg munasabah kenapa nak amik dia sbg isteri..

Nk seribu daya ,
Tk nk 1000 dalih .

Aku ader dengar kata Dr. Cinta (nama betul aku tak ingat) penceramah jemputan dalam semanis kurma. Dia kata cinta biarlah mendapat restu drpd kedua ibu bapak, kalau tak dapat restu susah mendapat bahagia. sedangkan hidup kita ni mencari bahagia.

Bila ibu bapa kita tengok calon pilihan kita tu, mereka bukan nampak seperti apa yg kita nampak, pandangan kita buta kerana cinta sedangkan ibu bapa, mereka nampak seribu perkara. Lebih kurang macam tu la Dr. tu cakap.

Aku setuju dgn apa yg Dr. tu cakap sebab............. dah kena batang hidung. Mak bapak aku dulu tak suka dgn kekasih aku, tp dah aku degil sangat dan sebab diaorang memang tau aku ni jenis degil dr kecik dan tak dengar cakap so... diaorang terima la jugak kekasih aku tu jd menantu diaorang.  Aku kahwin masa umur aku 22th, konvo diploma aku pun belom lg masa tu.

Th ni umur aku 29 th, dah dapat award J (janda), macam tak best jer gelaran tu. Masa dalam krisis dng hubby aku dulu, dalam hati aku ingat kalau jodoh aku tak panjang, lepas ni tak hingin aku kahwin lg, biar terus men J, jaga anak tunggal aku tu hingga berjaya.

Tp itu ler......... bab hati dgn perasaan ni susah nak cakap. Dalam diam aku jatuh hati kat seseorang, dia lebih muda 2 th dr aku dan masih single. Nampak mcm aku tak bertepuk sebelah tangan. Tp......... aku tak tahu apa akan jadi kalau keluarga dia tahu.

Sorry TT aku dah melalut, bukan bg nasihat tp tumpang thread pulak yer. Cuma aku nak bg tau kita terbelenggu dalam masalah yg sama. Aku pun nak tahu jugak pandangan kengkawan dalam permasalahan kitaorang ni.

Aku ader dengar kata Dr. Cinta (nama betul aku tak ingat) penceramah jemputan dalam semanis kurma. Dia kata cinta biarlah mendapat restu drpd kedua ibu bapak, kalau tak dapat restu susah mendapat baha ...
QISPINK Post at 22-3-2010 10:14

share the same problem...tak kisah lah...maknanyer aku tak berseorangan dalam soal nih...

yelah aku just nak tanya mcm mana org lain yang berdepan masalah nih handle masalah diaorg...

ko pindah la dari rumah parents ko.cakap elok2 ko pindah bukan sebab lain,cuma ko nak berdikari.aku ni dah 3 tahun tak duduk ngan family.cuti sem aje balik.kalau aku dah abis keje memang aku nak duduk sorang2 sebab dah tiba masanya aku hidup sendirian,pada masa sama aku masih ambil berat hal keluarga.

hmmmmmmm...mcm same je masalah ngn aku ni wahai TT....lau dpt jumpe ngn ko pon cara gak ley bincang2 sal masalah kite ni...aku pon same nga cri jalan nk solve...

dah pernah bawak jumpa mak ayah ke belum? da pernah jumpa ex sheols? da pernah jumpa parents sheols? da jump

nape la agkny parents ko x bg ko kawin lg ek?? pelik jgk..tp kalau ko dah nekad, bw jer la pompuan tue jumpa parents ko..xpyh bgtaw status dia dulu..tgk mcm mana parents ko suka dia @ x..kalau dorg suka & stuju dgn pilihan ko br la ko bg hint yg dia tue 'j'..jgn ckp direct dulu takut dorg terkejut..pas dah lama sket br ko bgtaw baik2..k bro..gud luck!!

Ni mesti 'Anak Mak'... sbb tu Mak tk bper nk prcaya pompuan lain jaga anak dia!
Apa kata TT brterus terang je ngan Mak bg tau yg TT da ada teman wanita n da brsedia nk kawin... tp jgn bgtau dlu status teman wanita tu! Bila Mak da setuju nk jumpa n pastu br la citer skit2...
Anyway Rose pn sblm ni Miss J n tawen ngan HB Rose yg teruna n jauh lbh muda dr Rose! Skrg ni kami da ada anak sorg... baby BOY! So far so good! Apa yg penting restu dr keluarga...