CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7250|Reply: 57

Bos anti dgn aku

Hari ni aku btl2 depress.Serasanya mau aje aku letak jawatan.Aku dimalukan oleh boss aku didepan hampir 30 org dlm mesyuarat. Bkn aku x buat kerja, bkn aku ni bodoh.Program x jln sbb blm dpt kelulusan dr pihak berkenaan..bkn aku goyang kaki kat opis. Dah byk kali dia jatuhkan maruah aku dpn org.Aku cuba pertahankan diri, but as usual bos is bos..tetap nak menang. Dia cabar aku utk buat program di 100 buah sekolah thn ni....Aku bkn pengecut tapi aku dah x boleh co-op lagi dgn dia. Serasanya dia ada personal problem dgn aku...InsyaAllah..ada rezeki.. lain, aku berenti dr sini.
    Aku bertahan krn fikirkan anak2, sapa nak support mereka.Hubby aku org berniaga, bkn sepanjang masa dpt untung. Aku dah x tahan kena cerca dpn org. Seronok betul dia jatuhkan maruah aku..Terima kasih ..atas apa yg kau lakukan, Allah akan membalasnya.

Rate

1

siannyer
tak patut dia buat gitu
sy ni bos gak tapi sy tak sokong cara dia buat cm tu kt awk
patutnya tegur personal dlm bilik dan bukan dlm meeting gitu  
tegur pun kena tanya dan siasat dulu dan bukan nak mnuding jari
klu awk gagal, maknanya kegagalan dia gak
tak spatutnya dia lepas kt awk sorg jer

selagi awk bersabar, sabar jer k
klu tak, cari keje lain

atau pun fikir positif
mungkin dia tgh stress ke sbb tak capai sasaran dia

byk2 bsabar dan doa jer yg baik2 utk dia
mana tau berkat awk sabar dan bdoa, awk akan dpt rezki yg lebih baik dr tempat skarang

nk dpt bos cam kaka mawar bleh....

bos always rite <--- mentang2 dorang bos.. walaupun kadang2 kite dah buat yg terbaik.. pada pndangan die, kite still tak bgus lagi... sesalu ingat die je bgus n anak buah tak bguss...

4# IRZeeBuk

klu dia wat slh silap pn never say sory right?
klu dia t'lps ckp pn dia wat bodo je...xde ckp sory...
bos is bos...slagi name nye mkn gaji,t'pkse la harung...

kpd tuan rumah sabar ye
mmg betul kdg2 ada org yg x sebulu dgn kita
doa and dlm masa yg sama cuba cari kerja lain yg bersesuaian
may be luahkan pd someone yg tuan rumah rapat utk release tension tu sikit
as a boss patutnya dia x patut buat mcm tu,kalau x suka or etc ckp terus aje lebih baik tp jgn malukan org..sabar yer

Follow Us
aku paham apa yg TT rasa..aku penah kene cam tu gak
bos tengking aku depan sumer staf, 1 opis dgr...
die asik nk marah2 aku smpai aku xtau ape lagi yg betul nyer dlm keje yg aku buat.
belum lagi bab die lepaskan marah sbb pressure die sndri

aku bertahan selagi boleh, last2 aku benti gak..sbb aku rs makin sakit jiwa keje kat tmpat lama..hari2 blk keje depressed sokmo.. nak dtg  opis pun rs berat sgt.. masa tu rsa kalo aku eksiden tgh jalan smpai kene g spital pun aku sgup, punyer la xrela nk ngadap muka bos..benci sgguh.

tapi kalo ko dah sampai level cam aku..lebey baik ko benti je..kang sakit lain yg ko dapat.. gudluck...

Yes betul, aku harini baru kena marah bos. cilaka punya bos.. dia suruh aku cari dokumen then aku bagi yg betul, sedap2 mulut jer dia marah aku.. mau sentap rasa.. last2 apa aku cari tu betul xberani nak jerit-jerit lagi. Mentang-mentang aku budak lagi.. Bencik lah aku.. dah lah colleague aku nama A sorang ni pemalas tahap apa aku pun tak tau. Tau cakap jer tapi buat memang malas lh. Bos aku pesan dengan dia suruh pesan kat aku cari dokumen tapi dia langsung xsampaikan pesan sampailah bos cakap kat aku yang dia dah pesan tadi dah. Terus tak de mood rasa aku sekarang.

Sori uolls, aku pulak yang sibuk-sibuk nak cerita tentang masalah aku kat sini. hehe, sementara tajuk TT nie ada kaitan dengan apa yang aku rasa sekarang

fuhhhh...manager aku tegur aku 1 by 1...kalau dlm meeting..bila ada AGM tak puas ati..mesti backing akuu..alhamdulillahhh..

wife aku nasib dapat boss sengalll....bila wife aku busy sebab boss lain bg kerja..bomm bangg bomm banggg bising cakap tak patut lahh..takyah buat lahh..bila depan boss besarr...terus suruh wife aku buat apa boss suruh..padahal die mula2 bising tadik..ciittt..taikk tulll

jom kita jadikan thread ni utk lepas geram kt bos

boss ko perlu diingatkan camnie....."the toes u step on today, might be connected to the ass u have to kiss tomorrow."....haha..

11# midori888

tapaham kaka mido, sape yg kene cheom bontot tuh?...

aku pun penah kena herdik dgn bos.. bkn sekali dua.. dah naik bernanah telinga aku. tp klu dpn2 staff malu ya amat sbb aku lak senior.. hingga lah satu hari tu aku nekad.. aku tengking dia balik.. aku kata bos duk ikut pala otak bos ja, ingat semua org leh paham ka apa dlm pala bos tu. pndapat org tak terima langsung. bos nak tau dak.. bos ni sbnrnya bodoh sombong... pastu itu lah kali terakhir aku kat situ hehehe.. alhamdulillah skrg aku dah jadi bos.. aku bt bisness yg sama jugak.. aku cuba faham staff aku dan yg pastinya apa yg aku tak suka ttg bos aku dulu, aku elakkan.

boss ko perlu diingatkan camnie....."the toes u step on today, might be connected to the ass u have to kiss tomorrow."....haha..
midori888 Post at 25-3-2010 14:15

besssttt

tt, ko salin ayat d atas dan tulis dlm kad yg cantik, hantar dgn bos mu

ko goda jer boss tu... dedah sikit bagi nampak... senyum2 sikit, kenyit mata... buka mulut main lidah ckit.... bg dia cair, iman goyang.... pastu, bila dia dah mula fening lalat, sampai tahap nak lebih-lebih, kau pura2 nak layan la... sampai tahap ko boleh tendang dia bagi malu depan orang ramai...

bos aku ok. tp x ske dgn perangai mcm bagus dia. mmg aku de buat silap sekali tu. but alhamdulillah i manage to change. tp dia ske merendah-rendahkan aku. mmg aku geram jek. kdg2 dia buat lawak aku uat bodo sbb geram. penah dia kate ' awk nie exercise tp x kurus pun'. sekali ckp cmtu ok la. x kesah. dh masuk 3 kali saje la dia nk bg aku mrh.

Pada aku bos cm ni ko lantakkan aje...kalu ko dh pakar dlm bidang ko...aku rs ko xperlu bimbang...byk lg yg nk tenaga n ilmu ko tu...dun worry, rezki Allah luas lg...
tp, kalu ko nk stay kt c2..bincanglah dgn bos ko ape mslh yg die xpuas ht tu...stiap bnda yg jd 2 ada sebab musababnye....n pasti ada jln penyelesaiannye...

entah laa..dulu aku kerja dalam bidang industri ni jadi orang bawahan bos aku..bos aku plak yang dengar cakap aku..aku siap sound2 lagi bila bos aku buat salah..sebab aku tau aku betul..dan bos aku pun tau aku ni efisien..tiap2 taun performance dapat gred 1 je...

alih2 aku berenti gak..sebab budak2 pompuan ni dengki kat aku..kata aku girlfriend bos..masuk kerja lambat..tapi kerja aku tip top..8 jam kerja semua beres..output kaw2 punya..kalu aku tak datang kerja.. output merudum..semua masalah siap aku settle..kadang2 bos aku tak paham macamana aku boleh settle kerja tu semua..sampai manager pun datang cari aku macamana aku boleh settle masalah yang dah berkurun tu...

tapi nak wat macamana.. mungkin sesetengah bos ni ada masalah..lagi2 kalu bos tu sama2 pompuan...leceh..banyak ambik ati...

13# awann72

berani betul ko sound bos ko balik
kalo la aku pun leh cakap cam tuh... pendam je la nympah dlm ati

boss yg sengal mcm nie, selalu nyer die yg x capai aper yg die target..
tu yg die feling2 nak lepaskan marah kat ko..
maner tau die dah awal2 kene bambu kat bos atasan die kan