CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anak_minang

Cerita Misteri Kawasan Kota Damansara

Post Last Edit by kodoklawa at 2-4-2010 13:02

aku suka sgt g ikea klu ke Kl..lps ni kene hati2 jgn lalu jln yg Hidegurlz paste tu..hehehe

huh... tak jauh dari lokasi opis ko ka
aku tak brapa henggat sangat ngan bangunan2 kat KD tu sbb aku lalu situ dlm seminggu jek. Time pepagi otak tgh mereng sambil mulut kumat kamit merungut s ...
HideGulz Post at 1-4-2010 20:16

Ye la... Opis aku dekat-dekat area Segi College ni, sebelahnya Hospital Tropicana. Stesen minyak tu, Petronas. Kira satu jalan la...
Alhamdulillah.. setakat ni, aku biasa balik & ambik anak pun around 7.00 pm ke maghrib gitu. Tak jumpa lagi pulak benda-benda macam tu... (jangan le...)

Tapi, tak taulah kut benda putih tu benda yang sama yang pak guard opis aku jumpa kat pekarangan opis aku beberapa tahun lepas... (aku ada cerita sebelum ni kat page2 belakang) Kut ye benda yang sama, maknanya benda tu dah melebarkan sayapnya ke jalan raya & kawasan-kawasan kejiranan pula...

aku hanya sekadar senyum je tengok korank....
ada yang btol dan ada jugak yang toko tambah bg sedap cerita.......
sebab dari pengalaman hidup aku kat area situ
dari utan simpan  di bawah jab hutan selangor ... dan ladang getah di bawah jagaan RRI sewaktu dolu (skang dah jadi LGM)area ni adalah temapt mainan aku semasa kecil dulu...... kalo malam... jangan sebut la... meymang sunyi sapan.. lampu pun tadek......gelap gelita waktu siang lak jarang ader kreta......kat sini dulu di area jalan welfare dulu... ada kandang khinzir.. skang dah jadi kilang dah....... tang kota damansara lak meymang hutan simpan .. aku slalu ikut pakcik aku meronda hutan situ sebab dia renjer hutan...... kuaters dia nun kat pusat perhutanan area situ tepi jalan ke sg buloh..... dulu pusat perhutanan situ nama dia kampung chubit ...... kalau tanyer orang lama tau la..... heheheehehehehehe
cam cam la korank nih!!!

dari utan simpan  di bawah jab hutan  ...
BENTARA Post at 2-4-2010 05:35 PM

mungkin ko belum bertemu mende yg tak sepatutnya ko jumpa kot...hehehehe............

pengalaman memasing kan...yg dah jumpa tu mungkin criter tu lah yg mereka bgtahu...pasal tokok tambah tu mmg tak dinafikan...sebagai bahan penyedap cerita....masing2 punya cerita..kalau depa bohong....semua yg baca tertipulah jawabnay....akusangka baik je..

hidegurl...

ko bio betik...aku tiap2 ari berenti kt traffic light tu. Jalan tu dr damansara perdana kan? klu belah kiri menurun tu nk masuk Mutiara Homes kan...umah aku kat situ..stakat ni aku x perasan la pulak keta aku mengundur ke hape ke....nnt aku akan lebih alert sket klu aku berenti kat area tu....

hidegurl...

ko bio betik...aku tiap2 ari berenti kt traffic light tu. Jalan tu dr damansara perdana kan? klu belah kiri menurun tu nk masuk Mutiara Homes kan...umah aku kat situ..stakat ni aku x pe ...
putribatrisya Post at 2-4-2010 22:04

A'ah. Kalo ko masuk lane kanan ko akan ke Tesco, Proton Edar dll. Kalo terus belah kiri ko gi kawasan umah beso2 tuh. Kat traffic tu ler. Kalo dari Damansara Perdana ke Tesco tu tak terasa. Tapi dari arah bertentangan leh la terasa kete ko keta tarik ke belakang. Tapi kalo ko tak masuk lane traffic light tu ko trus masuk lane ke umah ko mmg ler tak rasa apa2 sbb ko jalan terus je, tak brenti sbb lampu merah Bagi aku kat situ idak ler menakutkan. Cuma rasa heran je la. Kalo ko nak test rasa, masa brenti depan traffic light tu jgn ler tekan break or tarik hand break dan tolong ler pastikan kat belakang ko tak de kete. Kalo bebetul kete ko keta tarik kebelakang tu kang naya jek~ Tatau bila aku gi Damansara lagi la plak, kalo idak leh aku snap real pye location...

Follow Us
BENTARA Post at 2-4-2010 17:35

ekekeke... bagi aku tu perkara bese. Tempat aku dok ni pun memacam aku pernah dengar. Siap jiran aku pindah umah sebab tak tahan kalo dia balik keje pagi je mesti kena kaco. Alhamdullilah aku ngan family aku idak pulak kena apa-apa. Mintak simpang la kan. Kalo org tu dah nampak dan ko tak nampak, tak semestinya benda tu tak betul kan. Nak mesti ko nampak ke baru citer kat sini betoi2 blake BTW, akak aku dah setahun lebey duk Damansara Perdana, memacam citer dia pernah dengar kat kawasan banglo org asli tuh. One of her current housemate sebelum ni pernah menyewa kat Flora Damansara kata memalam ada menatang mengilai kat balkoni dia.. kalo sekali dua tak pa, ni selalu... tu yg tak tahan pi pindah kat Emerald plak. Walaupun cam tu,  sampai la ni akak aku kata dia idak plak nampak apa2. Bagus la kan... Sbb wisau gak.. akak aku ni dah la spesis lemah semangat.. kang kalo nampak kang dia pengsan ke hape ke sapa susah. Kami dah la jauh

Post Last Edit by kodoklawa at 2-4-2010 13:02

aku suka sgt g ikea klu ke Kl..lps ni kene hati2 jgn lalu jln yg Hidegurlz paste tu..hehehe
kodoklawa Post at 2-4-2010 12:59

Jalan tu tak menakutkan, cuma ko akan terasa heran jek...

BENTARA Post at 2-4-2010 17:35

senyum gak baca post mr.bentara....
don't be so skeptical..
kita share cerita,suka2 baca....betul ke tak terpulang pd sape2 yg bercerita
lgpun kalu kita tak mengalami bukan maksudnya benda tu tak ada...
kn?

A'ah. Kalo ko masuk lane kanan ko akan ke Tesco, Proton Edar dll. Kalo terus belah kiri ko gi kawasan umah beso2 tuh. Kat traffic tu ler. Kalo dari Damansara Perdana ke Tesco tu tak terasa. Tapi d ...
HideGulz Post at 3-4-2010 02:40

aku konpius la....mana satu jln nya....
bkn traffic light yg nk masuk umah aku blah kanan tu ke?

106# HideGulz
ok..ok..aku rasa aku paham dh...puas aku dok imagine ni.....
maksud ko jalan yg dr kota damansara ke damansara perdana tu eh.....traffic light tu klu kanan ke tesco n terus ke damansara perdana kan...ptt la aku kata aku x rasa sb tu arah bertentangan ngan yg aku slalu lalu.....

adess....sini pun kena kacau gak ker...antara jln sibukk ni...simpang tesco, proton platinum ni...

106# HideGulz  
ok..ok..aku rasa aku paham dh...puas aku dok imagine ni.....
maksud ko jalan yg dr kota damansara ke damansara perdana tu eh.....traffic light tu klu kanan ke tesco n terus ke daman ...
putribatrisya Post at 3-4-2010 16:13

ya~
Kalo tgk peta tu betul2, senang je paham. Slamat mencube

engkorang sumer...kalau ada yg sudi snap gambo..pehtu tepek gambo tu kat sini...kredit akan diberi....lagi masyukkkkkkkkkk kalau gambar waktu malam....boleh "selami" sendiri betapa angkernya area KD ni diwaktu malam....kalau setakat baca je...seram tu mmg seram,..tp setakat suam2 kuku je la....kalau ada gambo...perghhhhhhhh..

ada berani ke penduduk2 KD sumer..

sy penah duk mutiara damansara and skang dah menetap kat damansara damai...so KD ni mmg laluan utama and selalu mkn2 atau pegi hospital pusrawi utk check-up,giant KD...so far rasenya xmengalami ape2 yg pelik lg kat are KD walau selalu gak lalu mlm2..alhamdulillah...arap2 xde pape la kan...ty member2 yg beli umah kat situ pon semua kate ok...

senyum gak baca post mr.bentara....
don't be so skeptical..
kita share cerita,suka2 baca....betul ke tak terpulang pd sape2 yg bercerita
lgpun kalu kita tak mengalami bukan maksudnya benda tu ...
chicmushroom Post at 3-4-2010 10:05

apa yang ko tulih tu meymang btol......
ini bukan skeptikal....kalau nak share pon bia la lojik
bukan tokok tambah utk sedapkan cerita.....
mainan perasaan pun kena amik kira.... part mengalami pengalaman tu
hmmmm..... cam cam pengalaman aku lalui nak cerita pon payah....
slalunyer jika aku mengalami sesuatu yg misteri aku akan cuba siasat
sejarah area situ..... lagi pon dia pon makhlok allah jua.......dia pon nak idop
tapi elok la jika tak jumpa........golongan mereka pon kalo bley takmo jumpa ngan kita....

A'ah. Kalo ko masuk lane kanan ko akan ke Tesco, Proton Edar dll. Kalo terus belah kiri ko gi kawasan umah beso2 tuh. Kat traffic tu ler. Kalo dari Damansara Perdana ke Tesco tu tak terasa. Tapi d ...
HideGulz Post at 3-4-2010 02:40

pagi tadi aku lalu di situ
& berhenti betul2 di tepi tiang lampu tu..
lepas berhenti aku tak tarik henbrek..
mmg kereta undur kebelakang..
sbb jln tu mendaki bukit..
mungkin ko tak perasan..

kat trpik lite tu mmg mendaki bukit sikit...mmg kalo tak pijak brake kuat2 ato tak tarik handbrake leh undur ke belakang la

pagi tadi aku lalu di situ
& berhenti betul2 di tepi tiang lampu tu..
lepas berhenti aku tak tarik henbrek..
mmg kereta undur kebelakang..
sbb jln tu mendaki bukit..
mungkin ko tak perasan ...
MeeSai Post at 5-4-2010 11:04

oh, mendaki bukit ka....
sbb aku henggat lepas trafic lite tu baru start mendaki. sebelum traffic lite tu menurun.

menarik cerita ni