CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 54864|Reply: 344

kisah aku dan keluarga ku -:- new-page14

Post Last Edit by seeri_7843 at 16-6-2010 16:37

Assalamualaikum
Walo pun aku org baru kat sini tp semena nye da lama aku jadi pembaca setia MPS nih
dr syndora ngan rumah seramnye, pastu misayyen ngan kisah silam keluarga dia
pastu akakbosan ngan rumah kolonial dia, pastu ngan fenomena ilah lak
sampai ler skang nih

skang baru terbukak ati nk cite kisah aku
tp awal awal aku mntk maaf sbb aku tk bole sentiasa reply
sbb company tpt aku kije nih
derang blok internet dr pukul 9 sampai 4

jadinye aku buat lah mana yg mampu ok

Rate

1

Rumah aku ni dulu adalah merupakan kawasan rumah setinggan. Ayah aku keje kerajaan, mak aku tak keje, dok umah jaga kitorg. Kawasan rumah aku dulu asal nya kawasan lombong. Masa memula org lelama yg bina rumah tu dulu kata, kalo ujan, air naik rumah. Tapi bila ayah aku bina rumah kat situ, rumah lain da byk, so kejadian banjir sgt jarang berlaku sbb derang buat rumah, akan tambak pasir dulu. Bila da rumah kawasan lombong, korang tau tau je lah kan. Mesti banyak jin jin yg menetap kat situ. Dedulu aku ni tak langsung terpikir akan ketakutan kat hantu jin nih. Ye la kan…mungkin sbb budak kecit lagik, org kata suci murni lagik… kikikik.

Rumah aku bilik air mmg dlm rumah, tapi jamban kat luar rumah, tak jauh pon, dalam sepuluh tapak je dr blakang rumah aku. Jamban aku ni berderet ngan reban reban ayam peliharaan ayah aku. Reban ayam ayah aku spesel….. siap yg teres 2 tingkat pon ada. hiihihi. Sampai kan makcik aku yg dtg dr Singapore nak terbuang memalam, tersilap nk termasuk dlm reban, bukan masuk dalam jamban. Hahah… gelap kan masa tuh.

Bilik aku ni dulu mmg bersebelahan betul dengan dapur. Oh ye, lupa nk bagitau, rumah aku sekerat batu sekerat kayu. Dedulu aku slalu terbangun tetengah malam, setiap kali tu aku akan terdengar macam org dok memasak atau mengemas dapur. Kelentang keletung bunyi periuk ngan kuali. Bila tgk takde org pon kat dapur. Gelap jek. Kan bilik aku sebelah dapur, so bila ada org kat dapur memalam, aku akan tau sbb bila lampu di onkan mesti terang sampai masuk dlm bilik aku. Tapi aku tak pernah amik tau pon, jauh skali nk rasa takut atau terpikir tu antu ke hapa. Budak kecik kan. Aku akan terus sambung tido cam takde pape.

Ada sekali tu aku teringat, tetengah mlm aku terjaga sbb katil aku bergoyang. Ehhh??? Sapa plak yg goyang katil aku ni. Bilik gelap, dapur gelap, depan gelap, sume gelap la masa tuh. Dalam kepala aku masa tu terpikir abg aku yg nk ngusik aku. Sbb nye abg aku tu mmg ske lar sesangat ngusik adik adik dia nih. Bila da siang aku tanya lar dia. Mmg la dia tak ngaku. Aku mati mati la tuduh dia buat. Tak de la aku terpikir ape kejedah nye memalam gelap gelap tuh dia nak ngacau akuh. Dia pon sibuk membuta.

Lepas tu ade 1 mlm tu aku terjaga sbb aku rasa ibu jari kaki aku sakit cam ade org picit dan pintal. Adoii… sapa plak yg dok piat ibu jari kaki akuh nih. Bila bukak mata tgk bilik mmg gelap jek. Ibu jari kaki aku masih rasa sengal sbb kene pintal. Tgk sebelah sedap jek kak aku membuta. Aku terus duduk tgk keliling, tak de org. aku tak de la piker lain, dlm otak pikir abg aku jek yg nk nyakat aku. Pastu aku pon pelan pelan merangkak pegi hujung katil ngintai ke bawah. Sbb aku pikir abg aku dok nyuruk kat situ. Bila ngintai kat ujung katil still tk de sesapa. Aku pun bila tgk takde sesapa terus tido tanpa rasa bersalah.
Tp sepanjang aku kecik mmg aku tk pernah nampak, cuma dpt dgr jek. Org kata blakang rumah rumah kitorg kat situ mmg laluan dia. Tp walau pon rumah rumah ‘sting garden’, rumah kitorg suma tersusun. Depan bertemu depan rumah org, blakang bertemu belakang rumah org. takder la berselerak sampai depan rumah org ade jamban org.

Rate

1

" Walo pun aku org baru kat sini tp semena nye da lama aku jadi pembaca setia MPS nih
dr syndora ngan rumah seramnye, pastu misayyen ngan kisah silam keluarga dia
pastu akakbosan ngan rumah kolonial dia, pastu ngan fenomena ilah lak
sampai ler skang nih..."

TT aku tambah satu lagi si aizawa dgn laki nya fuyooo...tgh meletop letop tuuu...haru biru nak nuggu TT benang tu masuk sambong story dia..tapi best gilerrr.

so harap TT pun ada story yg best mcm aizawa tu ..

' sting garden ' ...

mmg glamer... wah ni kira otai baru  MPS ni ....klu dah ikut cete dari zmn syndora sampai skrg ....

best baca .. semer tersusun rapi ...

cerita TT ni mmg best......jalan cerita agak santai....senang membacanya.....kredit sbb cerita yg best...

Reply 3# sengalnyer

tak de la meletop mcm dia punya
sbb dia kisah dr pihak pesakit

tp cite aku ni byk akak aku la pesakit tuh
aku ni kira pihak yg menjadi pencerita je

tp mcm aku ckp td
aku try buat mana yg mampu

Follow Us
Reply 4# ea208964

hihi
tak der la otai
tp mmg minat baca cite seram nih
walopun hakikat nye penakut
tp still nk baca jugak

Reply 5# medangmru

time kasih mod medang yg sempoi

ni tgh susun cite
nnti reply lagi

tak per.. ngko taip jer cerita tu panjang kat umah.. pastu ader jer pluang main tenet... pos la banyak2...

ramai porumers kat ni tgh tunggu cerita hangat nie...

Reply  medangmru

ni tgh susun cite
nnti reply lagi
seeri_7843 Post at 4-5-2010 06:23 PM

Sesama seeri....

Criter seeri best....rekemen seeri wat mcm apa yg poremer chekam tu bgtahu...kasik taip bebanyak dlm Word...pehtu copy paste kat sini...

Reply  medangmru

ni tgh susun cite
nnti reply lagi
seeri_7843 Post at 4-5-2010 06:23 PM

panjang tul citer sampai xmasuk2 lagi..

x sabar nunggu sambungannyee

rumah orgtua TT ni kat kpg pasir ke? ayat2 intro TT mcm kat area tu je..

rumah orgtua TT ni kat kpg pasir ke? ayat2 intro TT mcm kat area tu je..
ntahler Post at 4-5-2010 10:33

kg pasir tu bekas lombong ke? buka kg pasir tu dkt sungai?

TT, wat karangan ker mengeja ..... lama nooo.... tak sabo dah nie .....

Reply 13# ntahler

tak...
bukan kat situ
kat tpt lain
sbb skang ni kt tpt umah ayah da takde setinggan nih

sorry yek.....
buat sume tertunggu

Kisah family aku ni mmg da lama sgt terjadi. Da lebih 20 tahun dah pun. Masa ni umo aku baru 12 tahun. Aku anak bongsu dlm family, so biasa la kalau da nama anak bongsu kan. Manja ngan mak la kiranya. Umo 5 thn masih dok mintak mak dukung lagik.

Kisah bermula betul2 sehari sebelum menjelang hari raya tahun tu. Aku ade sorang kakak yg tua setahun dr aku. Kitaorg mmg rapat sbb jarak umo yg dekat. Tido pon sekatil. Masa tu aku baru lepas bersahur dan terus gi tido balik sbb esok nya mmg da cuti skola. Akak aku tak bangun sahur sbb dia cuti puasa.

Dalam sedap sedap tido tu, tetibe aku terjaga sbb terdengar org jerit dan nangis meraung raung. Dalam mamai mamai tu aku kata dalam hati, sapa plak la terjerit jerit pepagi buta nih. Aku berpaling tgk sebelah tgk akak aku takde. Mana plak kakak aku pegi nih? Pastu baru aku tersedar. Ehhh…. Kakak aku la yg jerit. Aku pun apa lagik, terus terjun katil berlari ke dapur sbb suara kakak aku menjerit dr arah situ. Aku rasa kejadian masa tu dlm pukul 6.30 pagi lebih kurang.

Bila sampai dapur aku tgk mak, ayah, kakak sulung aku sume kumpul dpn bilik air. ‘ngape mak? Ngape mak?’ Aku terus tanya mak aku. ‘tak tau, kakak kau dlm nih’. Pastu mak aku ketuk ketuk pintu bilik air. Kat dalam bilik air akak aku masih lagik nanges nanges. Mak aku ngan kakak sulung aku ketuk pintu dan soh akak aku bukak pintu bilik air.

Pastu abg aku plak dtg, pastu dia amik kerusi dan panjat kat pintu bilik air sbb nk ngintai ke dalam. Bilik air rumah aku masa tuh ade jaring jaring besi pat segi tu kat atas pintu bilik air tu. Pastu abg aku kata akak aku da ade betul betul kat pintu bilik air, tp belah dalam bilik air tu. Kitorg sume sume panggey panggey nama akak aku tuh soh dia bukak kunci pintu bilik air tu. Ayah aku masa tu cuba nk pecah kan pintu, tapi tak bole la plak. Kecoh btol masa tuh. Tetibe akak aku bukak pintu. Mak aku terus meluru masuk dalam. Akak aku plak bila da dpt bukak jek pintu terus dia pengsan.

Lepas mak aku da lap kan badan dan pakai kan baju kat akak aku tu, kitorg angkat dia masuk dalam. Kitorg try la kejut dia, tapi tak bangun gak. Mak ingat akak sejuk sebb sebelum tu masa dia masuk bilik air tu dia kata nak mandi bersih. Siap la mak aku sapu minyak panas kat tgn kaki akak aku. Masa tu jiran sebelah jiran depan sume dah dtg sbb derang dengar sore akak aku nanges raung raung sampai rumah derang.

Bila akak aku masih pengsan tk bangun2 gak akhirnye mak, ayah ngan abg aku hantar akak aku gi hospital. Tinggal la aku ngan kak long kat umah. Masa aku kat umah tu, aku jadik bodo jap. Tak tau nk wat apa. Aku ingat lagik, masa tuh aku duk kat 1 sudut dapur. Duduk diam tak bergerak. Terkejut pon ye, takut pon ye, terpinga pinga pon ye. Lama gak la aku jadik patung cendana kat situ. Sampai la kak long ajak aku tolong dia gi kemas rumah. 1 hari aku tak bercakap….kira kira cam trauma la gitu.

Petang tu derang sume balik dr rumah, mak kata akak aku masih tak sedar lagik. Sedih gila aku denga. Kitorg langsung tak wat pape utk hari raya esok. Juadah berbuka pon takde lagik. Memasing takde selera. Tetibe kawan ayah aku dtg bawak kfc utk kitorg buka puasa. Aku nampak kfc tuh, dtg balik semangat. Budak lar katakan. Masa tuh bukan cam skang, kfc senang nk jumpa. Dulu jarang sgt dpt makan, setahun 2 3 kali jek dpt rasa. Bila masa berbuka tuh aku pon makan ler kfc ngan berselera. Tetibe baru beberapa suap, mak aku nanges. Dia sedih sbb makan kfc tanpa anak dia lagik sorang. Dah la tuh, tengah pengsan sorang sorang plak tu kat sepital. Aku yg tengah kunyah ayam tuh tetibe rasa kunyah batu. Tercekik kat kerongkong. Akak ngan abg aku pujuk mak aku. Seketul ayam pon mak aku tk dpt abis kan. Makan sket2 jek buat alas perut.

Mlm tuh giliran kak long ngan abg aku dok teman akak aku sepital. Mak ngan ayah aku dok umah, rehat sbb esok nk pegi lagik. Esok pagi bila bgn aku dengar takbir raya. Air mata aku meleleh teringat kejadian yg menimpa family aku. Aku tgk kat sebelah tpt akak aku hari hari tido ngan aku, lagik la aku nanges. Bila aku da ok sket aku kuar bilik tgk mak dgn mata bengkak da siap siap nak pegi sepital. Mak tinggal kan aku sorg jap sementara ayah aku amik kak long dan abg aku dr sepital. Aku tgk dr muka pintu mak ayah aku berangkat ke sepital sementara org lain berduyun duyun berangkat ke masjid dan surau utk solat aidil fitri.

Lepas kunci rumah aku duduk je sensorg kat ruang tamu termenung. Aku rasa kosong masa tuh. Takde makna raya langsung aku pagi tuh. Bila kak long ngan abg aku balik baru aku gi mandi. Raya pertama tuh kitorg tiga beradik jek kat rumah. Kuih raya ade la mak aku buat seblom tuh. Juadah raya pon ihsan dr jiran jiran sebelah.

Rate

1

yes2.. nak lagi... samala cam TT, walaupun penakut tapi nak gak baca citer2 cam ni, dah jd ketagih la plak... go, go...

waa..tak sabo nk tunggu tt sambung citer ni