CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AbangNun

Mitos Kehebatan Silat Melayu

silat lain kat ipt tak de ke?
mieraedoera Post at 23-5-2010 15:46
IPT?cekak la bersepah222

bukan mitos bang..... heheh.... jgn sempitkan pemikiran..... dah pupus itu yang benarnya.... takde sape dah orang2 zaman skang yang minat nak ambil peringkat tinggi2..... so, benda mcm tuhh dah pupus.....

kalau ko nak tgk orang terpelanting dari jauh boleh laa dtg ke kelas hamba.... atau ko nak rase diterpelantingkan... eheh.. gurau ajerr di petang hari...

ilmu2 seperti meragasukma, kaf40, lamjalalah, budi suci, kebatinan fatihah, pukulan lauanzalna, ular cinta mani atau pancaindera dah semakin pupus... dan kami2 nihh laa yang cuba nak menaikkan martabat amalan2 nihh semua.... so....

jawapan dari hamba yang dhaif ini ialah, ilmu2 nihh semua bukan MITOS, but PUPUS!!!!

untuk jawapan mengapa kita dijajah beratus tahun adalah kerana itu qada' dan Qadar nya.... fikirkan dari sudut itu... kenapa Palestin masih berperang setelah beratus tahun... dah termaktub dahh pon dalam Al-Quran jika sekali ajerr umat islam menang di akhir zaman setelah beratus tahun berperang, kita dah menghampiri kiamat.....

sama laa jawapan kenapa Nabi Adam seorang Nabi tapi makan buah khuldi hingga jatuh ke bumi atau Nabi Yunus ditelan ikan NUN.... sebab itu adalah penyebab bagi kehidupan di dunia dan juga tertakluk pada Qada' dan Qadar nya.... kena banyakkan mengkaji Al-Quran dan Sunnah insyaallah ketemui jawapannya.... apa nak hairan Malaysia kena jajah beb... mungkin jika tak dijajah kita masih mundur macam sesetengah negara Asia yang lain... fikirkan dari sudut positif...

ada pula yang berkata nak percaya pada ilmu batin sorry lahh, dongengan lahh..... adakah dah habis mengkaji bab Wujud dan Maujud atau bab Hakikat atau Makrifat hingga berani berkata begitu... atau paling tidak pon dah habis dah mengkaji keseluruhan isi dan rahsia Al-Quran.... kalau dah buat.. syukur Alhamdulillah hamba tumpang gembira dan berdoa akan kesejahteraannya....

sebab tuhh hamba kata jgn bersangka buruk dengan ALLAH S.W.T... yang menurunkan ilmu2 tersebut datangnya dari DIA yang MAHA PEMBERI RAHMAT.....

Assalamualaikum

Reply 42# edy137

awww abg edyy nk blajar sama kamu lah hahahahaha

Reply  edy137

awww abg edyy nk blajar sama kamu lah hahahahaha
bieboo96 Post at 23-5-2010 18:54

tapi kena la ada demo2 dulu...kuar api dari tangan ke....boleh lompat lepas kepala pun jadi la....taknak la demo mcm cekak....tak real....

tapi kena la ada demo2 dulu...kuar api dari tangan ke....boleh lompat lepas kepala pun jadi la.. ...
AbangNun Post at 23-5-2010 19:01

AbangNun ni mesti pernah jadi ahli cekak kan?

Reply 42# edy137

Akhirnya.....

harap saudara AbangNun baca ngan teliti penerangan edy tuh....

Reply 44# AbangNun

Aku tak heranla kalu ngko mintak nak tgk demo dulu baru nak paham...
sbb org macam saudara nie bukannyer sikit....
Dan kalu dilayan, makin menjadi2.... hehhehe....

Apa pun, kalu la aku pun yg ada ilmu nie, takder nyer aku nak tunjuk demo bagai...
Harimau, biasanya simpan kuku... tak nak tunjuk seantero dunia melainkan dicabar depan-depangan....
itu pendapat aku la....

Follow Us
ni silat batin ke?
http://www.youtube.com/watch?v=SqiNEWx633Y&feature=related

ni silat batin lawan realiti
http://www.youtube.com/watch?v=a0wDm9yC1bU&feature=related

ada lagi..
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I&feature=related

mcm ni silat ape???

Reply 42# edy137

Akhirnya.....

harap saudara AbangNun baca ngan teliti penerangan edy tuh... ...
Chek_am8848 Post at 23-5-2010 20:21

"harimau simpan kuku..."

kawan suka betul dgn ayat ni....

jgn ler sama kan ilmu batin dgn jin... jgn ler sempitkan fikiran sgt... sikit2 jin sikit2 jin
penerangan simple, ikutkan logik, boleh ker tangan kita yg lembut ni memotong/memecahkan batu mcm yg selalu demo seni karate buat dlm tv tu? boleh ke korang yg tak belajar apa2 ni pecahkan batu tu dgn sekali hentak?

aku bagi contoh karate sebab korang mesti tak akan kaitkan karate dgn jin. tapi org kita mmg suka merendahkan produk org kita sendiri. semua yg tak logik..mesti jin... hehehe

aku tak pernah tengok silat yg boleh lompat pokok kelapa, tangan keluar api sekian... tapi tak bermakna dia tak ada... cuma kita tak tahu atau belum tahu jer.. penerangan edy tu mungkin masuk akal... benda yg baik bukan senang nak dapat.. tu sebab pupus, tak ramai org yg sanggup..

ada plak yg cakap kl silat melayu ni hebat, mcm mana boleh kena jajah.... minta maaf ler.. cuba sedara fikir sikit... semua org melayu ada belajar silat ker? serupa la cakap tae kwon do tu hebat... tapi korea kena jajah dgn jepun gak...

"harimau simpan kuku..."

kawan suka betul dgn ayat ni....
encikpirate1701 Post at 23-5-2010 20:39
teman pun suke..hehehehe..harimau kena cabut kuku?

aku pernah nampak org pecahkan batu bata, patahkan besi sekali zap je... sebab die ada rasa yakin yg mendalam kepada allah...

event bg kat pompuan lemah lembut pon diorangboleh buat kalau diorang yakin and laki yg x de confident pon sndri x dpt buat..
dlm konteks ni no jin jin...

so?
apa pon keyakin diri itu penting and yakin allah boleh tlg kita

yang demo pecahkan batu bata tu nak buat aku rasa tergelak..weh...bata tu rapuh la..besi tu pun....ada teknik2 dia nak bagi bata tu rapuh...

memang bukan mitos...tp kadang2 bila dah masuk bab terbang2 tu..kadang 2 mitos jugak la...

ada yg benar, dan ada yg tidak benar...

cam jalan kat atas daun kelapa tu..pernah pe masuk majalah 3...tp wa rasa org tu bela hantu raya tu....

org dulu2 byk bela antu raya..sebab tu la buleh buat benda2 ajaib....

itu la aku heran...

asal mender pelik skit jer yg berlaku dlm masyarakat melayu.. semuanya nak dikaitkan ngan jin....

tapi kalu bruce lee, dia tumbuk org dlm jarak dekat, pastu org tu terpelanting.... wahhh...! kita tepuk tangan... hebat2,,... takder plak nak disangkutkan ngan jin, hantu raya bagai...

igt,
cara amalan, latihan, keterbukaan, disiplin utk setiap sesuatu tak sama utk semua org....

salam..tumpang masuk yer

hehhee..btul la ader silat tu..hubby aku blaja..baru jgk ler....awal tahun ni... smp akak ipar aku pun blaja and then mak ngah belah hubby aku pun.... mula2 kena posa 3 ari rasenyer and then hafal ayat...aderla ayatnyer...n then bg tok guru minum teh...tok guru anak angkat mak mentua aku org johor....pastu ckp jer nk silat aper...silat gayung ke..hang jebat ke..hang tuah ker...rimau ker... lamer2 naik la tgn tu..mcm hayun2...klu lame2 praktis...jd expert la silat tu... btul la rase ader org pegang tgn tu... pastu mmg ader pendamping...jin islam kot kira mcm body guard la....

ader ari tu anak angkat mak mentua aku ni dtg umah pastu hubby aku baru balik dari keja...dia tanye la chat ker kat hubby aku n then dia ckp da 3 org ikut hubby aku....org tu la....aku mula2 x caya..hehehe pastu aku suruh hubby aku buat silat tu dpn aku...bile dah pakar..xyah baca ayat dah just cakap jer nak silat aper...hubby aku pun bt la... mmg btul naik tgn dia...tp aku nmpk mcm hayun2 jer...sbb dia x praktis sgt...

akak ipar aku plak buat silat puteri gunung ledang...mmg guna tangan la..kibas besar2 tp aku x penah tgk lg..mak ngah aku plak silat tun teja kot or tun fatimah..entahlar...
bende ni mcm dorg ckp utk keselamatan....nnt papehal ble buka langkah kan... tp anak angkat mak mentua aku tu ckp jgn minta silat rimau..nnt pendamping kter tu rimau..hehehe nangis plak baby or anak2 kck sbb dorg ble nmpk....

pastu klu tdo dgn org ni kn hati2 la...biase la blaja silat kan... aku x penah kena plak... tapi dah 2 kali la hubby aku mimpi tendang org..siap buat btul2 atas katil...aku yg terkejut... pastu dia ckp dia tendang org tu rase mcm btul....tu jer la.. dia pun dah lamer x praktis... aku pun tak tau la...
tp mase dia blaja tu aku tgh pregnant..xder plak jadi paper...dah selamat beranak dah...hehehe.. wallahualam....

aku belajar silat cekak je..alhamdulillah gerak tu datang dari Allah..bukan digerakkan oleh tenaga lain..

tapi silat cekak ni takdelah lompat tinggi2...tendang tinggi macam tekwondo pun takde...tendang tu setakat tendang pelipat kaki orang bagi jatuh aje..pastu kunci..

kadang2 kalau gi keje kawin tangan gatal je nak buat silat pengantin...tapi apakan daya silat cekak takde bunga...hahahha

yg pecahkan batu tu bukannya magic pun, itu memang logic, bleh diterangkan secara saintifik, benda tu memang ikut hukum fizik pun. ada la teknik dan cara diorg. tangan mmg ler lembut tapi tulang dan muscle keras, especially tulang.

yg bruce lee tumbuk jarang dekat sampai terpelanting tu pun logic jugak, sebab tumbukan jarak dekat dia mempunyai power yg tinggi yg terhasil drpd latihan yg gigih.

ada sorg insan mention ilmu ular cinta mani, haha! baca nama pun rasa nak tergelak!

Reply 57# rimau_manja

itula yg aku ckp rimau...

apa jua seni pertahanan diri... latihan yg main perana utama utk berjaya...
tapi kenapa ada org bias ngan keupayaan silat melayu bila ada perkara luar biasa yg dilakukan...?

tapi bab ayat utk amalan tuh... kdg perlu utk kuatkan semangat....

Reply 58# Chek_am8848

bias sebab tak masuk akal, kalau masuk akal takdela org nak bias...

Reply 59# rimau_manja

Tak masuk akal sbb ngko tak pernah menceburi (mungkin) atau mengkaji hingga ke akar umbi...
hanya sekadar mendengar cerit2 org, pastu buat conclusion sendiri dan diadili hanya dgn locik akal saja...

adakah ngko akui, aku bulih lompat sejauh jarak 12 org lelaki dewasa?