CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AbangNun

Mitos Kehebatan Silat Melayu

yang demo pecahkan batu bata tu nak buat aku rasa tergelak..weh...bata tu rapuh la..besi tu pun....a ...
AbangNun Post at 24-5-2010 08:44

buat demo kat sekolah mmg ler pakai batu rapuh.... karang kalau tak menjadik kena saman plak sekolah kau dengan mak bapak budak yg tangan bersepai tu ... kekekeke

orang yang ada ilmu biasenye dah tak kecoh2... tak meninggi diri mcm Chek_am8848 kita cakap..... rimau mesti mau simpan kuku maa... bantu orang yang dalam kesusahan.. bukan tujuan menuntut ilmu lagi nak meninggi diri dan menunjuk-nunjuk, itu dah timbulnya riak....

tapi selalunya orang yang suke kondem mesti nak suruh tunjukkan bukti.....

malaikat tak nampak so, so takde bukti dan kita tak percaya laa pada malaikat..... tak pernah jumpa rasulullah macamana kita nak percaya bahawa ajaran Rasulullah tuhh ajaran yang benar.. takde bukti beb....

tak semua perkara adanya pembuktian dengan mata kepala....

itulah tingkatan Haqqul Yakin dalam pembelajaran tasauf..... kita YAKIN dan ianya JADI!!! cuba fahami ianya...

Assalamualaikum~

orang yang ada ilmu biasenye dah tak kecoh2... tak meninggi diri mcm Chek_am8848 kita cakap..... rim ...
edy137 Post at 24-5-2010 21:17

tapi kan..mcm aku cakap la...ada tak sesapa pernah tgk mcm mana pukulan tenaga dalam tu?paling kurang nampak dengan mata korang sendiri....takde sape pun jawab lagi ye....

kalau terbang2 tak pernah lagii, kalau jatuhkan lighter dari jauh atau kotak rokok dari jauh, atau lepaskan pukulan jarak jauh, atau kertas terbakar dengan tenungan syukur Alhamdulillah pernah... Rakan2 BSS hamba suatu ketika dahulu pernah lakukannya...

ko tak bela antu raya...tak jadi la...he.he..

tp wa pernah dgr cerita pasal nasrul haq ni ...
salimrock Post at 24-5-2010 18:55

mana ada pakai antu raya...

nak kata nasrul haq tu sesat susah jugak nak cakap sebab dlm amalan nya tak ada yg bercanggah dgn islam. Setiap jurus disertai dgn sebutan dlm hati sebutan allah.
Langkah2 dia pula 13 jurus....kira ilmu pertahankan diri yg paling sempoi yg pernah aku pelajari...
cuma.....bab amalan kena jaga supaya jurus menjadi....tp nawaitu tu mcm dah terpesong sikit sebab buat amalan kerana nasrul haq....maklumlah masih budak2 masa tu...

heheh bang ronin.. pernah masuk nasrul haq yerr.. citerr laa skett... ilmu kejawen tuhh... hamba no comment laa dari bab kesesatan ke ape.. cume berminat nak tau ajerr bagaimana penerapan ilmu nya...

Follow Us
mana ada pakai antu raya...

nak kata nasrul haq tu sesat susah jugak nak cakap sebab dlm ...
ronin Post at 24-5-2010 21:32

ada lagi ke nasrul haq sekarang?

Reply 77# edy137

setuju sgt3..

ada nampak depan2 mata tak?

heheh bang ronin.. pernah masuk nasrul haq yerr.. citerr laa skett... ilmu kejawen tuhh... hamba no  ...
edy137 Post at 24-5-2010 21:34

ini dulu punya ceritalah edy....spt yg aku kata, tak terbukti kehebatan nya dia sebab belum pernah benar2 diuji.

Nasrul haq ialah ttg gerakkan disertai dgn kalimah Allah di dalam hati. Ada 13 jurus dengan gerakkan tertentu, cuma ingat beberapa gerakkan jer skrg ni. Kalau ingat balik gerakkan2 dia...kelakar pun ada...

ada lagi ke nasrul haq sekarang?
mieraedoera Post at 24-5-2010 21:36

tak ada lagi kot.....kalau ada tentu dah heboh mcm sureheboh...

teman pun suke..hehehehe..harimau kena cabut kuku?
AbangNun Post at 23-5-2010 23:51

ayat tu ada maksud yg sgt2 mendalam abangnun....kita ambik pengajaran dr setiap kejadian atas muka bumi ni.

ala...mcm kita ambik padi sebagai perbandingan tu la.

bab harimau kena cabut kuku tu...minta maafla,kwn tak dapat la jwb dgn ilmu kwn yg kurang ni...

taknak terasa nak belajar BSS pula kerr bang ronin.. heheh.. sajerr jerr tanye.... dulu dua2 ilmu nihh cukup terkenal.. tapi Nasrul Haq kira dah tenggelam laa... senang kata dah PUPUS mungkin... kalau ada pon orang2 tua yang masih ingat gerak langkahnya...

kalau tak silap JURUSAN dalam Nasrul HAQ 17 jerr kan bang... kalau BSS 50 JURUSAN!!

taknak terasa nak belajar BSS pula kerr bang ronin.. heheh.. sajerr jerr tanye.... dulu dua2 ilmu ni ...
edy137 Post at 24-5-2010 21:51

nak belajat tp aku rasa tak sanggup mengikuti syarat2 dia....maklumlah tak begitu komited. Tp ilmu boleh hidupkan api dgn tenungan tu menarik jugak kan? Juga boleh jatuhkan objek dr jauh. Agaknya brp level atau tahap nak sampai ke situ? Brp tahun?

arwah atok aku dulu ade silat.. ntah silat ape aku tak tau tapi bapak aku cakap atok aku tak turunkan kat anak anak die(bapak aku ngan pak cik pak cik aku) sebba die cakap anak anak die semua panas baran(haha).. bbapak aku pernah tengok atok aku kejar budak pecah rumah die pastu atok aku kejar dan gengam penumbuk kendian sentuh buku lime kat belakang mamat tu.. koma 5 hari.. bapak aku yang saksikan...

moyang aku punye citer lak, ade orang upahan nak bunuh die dihantar dari siam(ntah apesal r nak bunuh moyang aku n bapak aku tak citer plak sebabnye) tapi mase pembunuh upahan g kat rumah  pastu g kat depan atok aku yang tengah lepaking sebab baru balik dari kebun, pembunuh tu buat buat tanye samting.. pastu moyang aku just hmmm hmm hmm kan je.. bese la orang tinggi ilmu memang dah tua anasir camni.. pastu ngan sekelip mata, pisang(dari kebun) yang tergantung kat beranda tu jatuh dengan kesan slash parang.. terus pembunuh tak datang tapi lepas tu ade plak lagi kejadian sambungan(len kali citer).  ye r camne tak lari, tengah duk lepak tetibe target hilang dalam sekelip mata pastu sedar sedar je setandan pisang jatuh pastu bleh lak duk lepak slambe cam takde ape berlaku.. gile laju... semua kejadian ni pernah disaksikan oleh orang lame dalam keluarga aku...

tapi tu r ilmu tak diturunkan... tapi pernah disaksikan.. aku percaya sebab ahli kuarge aku sendiri yang cite.. kalo tak memang haram r aku nak caye.. haha.. dan the point is, ilmu camni memang wujud cume atas peluang orang nampak ke tak.. dapat alami ke tak.. tau ke tak ade kaitan ngan makhluk lain... cume yang mempelajari je tau.. aku yang tak pernah tengok no komen dan tak pernah terasa nak memiliki.. tapi kalo ilmu cam silat cekak ke kungfu ke silambam ke wing cun ke taici ke nak r jugak belajar.. cam best je ade banyak ilmu.. haha..

Dulu aku ada ikut arwah abah belajar nasrul haq ni. Aku yang tengok dia orang praktis pon naik syok sebab ngan jurus je musuh kita boleh tewas. Aku minta la arwah bapa aku nak test power, dia usik ubun2 aku sambil baca something, then ada la few mamat yang selalu volunteer jadi musuh/penyerang... aku bagi jurus je mamat2 boleh terjatuh. Syook oo...

Lepas tu tiba2 dah stop belajar nasrul haq ni. Aku pon tak tanya sebab apa. Cume bila dah besar ni ada la dengar cite yang nasrul haq tu di haramkan sebab hasutan adap pihak ch ya nun sebab takutkan silat tu. Wallahualam

byk penerangan dan bukti dari mata kepala brader edy137...
harap saudara AbangNun pueh hati....

ini dulu punya ceritalah edy....spt yg aku kata, tak terbukti kehebatan nya dia sebab belum pe ...
ronin Post at 24-5-2010 21:46

apa yg kelakar tu?

Tak semestinya kalo tangan ko gerak dalam silat tu jin...tgk lah sape yg ko seru, kalo ko dah ade asap2 kemeyan atau org yg ko seru to roh2 yg ko x kenal ke...atau ayat tu sendiri ko x paham...mmg lah sesat...tapi kalo dah pakai ayat2 quran, wirid x boleh tinggal, kene sentiasa menjauhkan diri dari perkara2 dosa..plus ko x leh riak biler ada nikmat dan kebolehan yg Allah bagi tu....ayat2 quran tu adalah mukjizat Nabi yg terakhir dah tentu2 utk perlindungan umat akhir zaman...ko ingat akhir zaman nanti dunia ni gelap gelita segala kuasa2 api di tarik no more machine gun ke hape gun ke...fikir2kan dan renung2kan....xde lah semua jin dan sesat...

taknak terasa nak belajar BSS pula kerr bang ronin.. heheh.. sajerr jerr tanye.... dulu dua2 ilmu ni ...
edy137 Post at 24-5-2010 21:51

silat ni ke yg wali2 selalu praktikkan....saje nak tau....