CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Temantidox

Jom curang....

aku rasa TT ni bukan nak curang sangat, cuma nak teman utk berbicara yg faham emosi nya. lelaki lain yg sanggup dengar masalah nya dan faham keadaan nya. Biasa nya lelaki tersebut kena lah rapat baru TT dapatkan luahkan masalahnya. Ye tak TT? so bila rapat ngan lelaki lain  kira mcm curang juga lah walaupun no sex relationship. tp awas kot2 nanti lelaki tu pula ambil kesempatan... huhu...

sorry kalo soalan aku bodo...aku nak tanya apa hukumnya dari segi agama suami curang pada isteri? se ...
awinpj Post at 26-5-2010 00:42

x de org nak tlg jawab ke soalan aku tu.apa hukumnya?

apa kata TT curang dulu,kmdian update citer kat cnie...ktorg nk tgk apa kesudahannya...

x de org nak tlg jawab ke soalan aku tu.apa hukumnya?
awinpj Post at 27-5-2010 00:14

hukum melakukan zina itu, haram! err..... maksud awinpj nih curang yg macam mana? rasanya kalo curang sekadar pi lunch atau dinner tanpa pengetahuan isteri.....

.....dan jgn lah engkau MENDEKATI zina. (pon tak baik gak).

Camne kalau curang di alam siber........xpernah jumpa tapi bercinta.........

sebagai wakil lelaki, i nasehatkan pada u all jgn la curang pada laki yg curang. selidik dulu ape se ...
bangcak Post at 25-5-2010 15:07

Sorry ye..aku tak setuju org lelaki ni bagi seribu satu alasan nak curang..
senang ginilah..kalo bini hang curang dan bagi alasan mcm ni hang boleh ke terima?..

Tapi aku nasihatkan pompuan tak payahlah nak curang..nanti standard kita jatuh sama mcm lelaki yg curang nih..yang takde maruah..yang kepala letak atas sikit jer dari kepala lutut nih..:@
Kena tunjuk jugak yg pompuan ni boleh berdikari walopun laki curang..

Follow Us
Reply  BlueRose99

motifnya kalo Allah tak balas kat dunia pon tunggu la balasan semasa akhirat ...
sepul Post at 25-5-2010 15:43

vote utk ko sepul

Curang je..ape salahnye berkawan-kawan.asalkan tahu batasnya dan fikir positif...tp berhati2 jugak,  ...
SENORITA Post at 26-5-2010 15:22

bahaye gak curang klu dah bsuami
sebabnye.. serapat mane pon la ko nnt
mule2 je kwn.. lame2 ko akan ditarik kearah sex
pecaye la ckp aku, dah name pon lelaki
dan dah name pon isteri yg penah bsuami...
tu cm pndpt aku jek

teme anok mu ke tu abatar tuh???

Curang?...
Bagi aku le dgar perkataan tu je dah mgambarkan tingkahlaku tak elok..akhlak tak elok... dan kalu dah berkahwin ttu berdosa pada pasangan. Memang bbuat curang tu seronok...sedap..indah... berbunga-bunga je hati kembang...tapi apa ke halnya..ia tetap tidak halal.
Dosa?...sudah-sudahlah dgn dosa yang ada jangan ditambah lagi...mati tu entah bila. Silap2 masa tengah curang!...hah!! azab le jawapannya.
Kenapa mesti curang?...kenapa nak ajak orang curang?... ajak buat dosa dan bala tu. Kalu kita ada masalah rumah tangga, kan ada cara elok untuk diselesaikan..selain buat curang.
Kalu dah tak suka dgn pasangan sendiri..buatlah cara baik juga untuk diselesaikan.
Sekarang ini byk kes di mana "curang?...bunuh?.." jangan sampai kena itu.
Moga dijauhkan amalan setan.

penah terfikir untuk curang... tapi aku masih ada iman....

yo yo lah tu...

tp laki nie kalo suka sgt digoda, dah beristeri baik pun masih lagi ikut pera ...
leylapple Post at 25-5-2010 19:43

Aku nak Quote jugak apa yang bangcak cakap. Ini adalah kebenaran!!! Selalunya ompompuan nih tak mau pecaya.. lantaklah.

Satu lagi, orang lelaki nie mmg bersifat "hunter". "Hunter" yang suka pada kecantikkan, bijak dan kelembutan wanita, jangan sampai nushuz, rasanya itulah umpan untuk menjinakkan suami...

Untuk para suami pulak. Isteri dan anak2 adalah bekalan untuk hari tua kelak. Tadi aku jumpa sorang tua bekas polis. umor dah lebih 80an dah. Hidup sebatang kara. Kalau masa tu nak ingat anak dan isteri dah agak terlambat. Cuba betulkan apa yang kurang senang atau terima saja seadanya (nushuz tegar nih, aku rasa NOT acceptable).. Kalau dah tak bersama dengan isteri pun. jangan abaikan anak2..

bahaye gak curang klu dah bsuami
sebabnye.. serapat mane pon la ko nnt
mule2 je kwn.. lame2  ...
cempakalady Post at 27-5-2010 17:55

Lagi satu aku nak pesan untuk org pompuan.. kalau dah kawin then umoq pun dah masuk 30an keatas.. jangan lah dok gatai.. comfirm org laki nak ambik kesempatan ja.. walaupun janji nak kawen etc.. Dah terjadi kat memba kepada memba haku..

tak yah la curang ...bangun dn buktikn yg kita mampu hidup tanpa org yg mencurangi kita ..tawakal byk2 insyaAllah ..

apa dah jd dgn masyarakat skg...?

mana peginya kayakinan pd agama n iman bahawa ; menjaga Allah dan Allah manjaga kita? membuat onar dibelakang pasangan mengundang murka disisi Allah.... bermakna kita dilaknat Allah, kita x dijaga pelihara Allah.

ibarat menderhaka pd ibu x guna hidup di muka bumi ni apatah lg dimurkai Allah....

so mana mungkin boleh menghalalkan curang sedng kan jelas n terang perbuatan ni dilarang agama...

kalu ye pun rumahtangga bermasaallah byk cara lg yg buleh diambil mengikut agama...

Dunia adalah medan ujian Allah, tempat kutip point/markah. Akhirat adalah matlamatnya.

Ujian manusia berbeza-beza. Contoh ujian;

-suami/isteri badan sihat tapi curang.
-suami/isteri soleh tapi duit tak cukup.
-suami/isteri baik tapi kena kanser
-   "       "              tapi anak mati kena langgar atau mati lemas
-    '      '                tapi both buta, minta sedekah kat pasar malam
-   "       "              tapi mentua/ipar jahat.

Semuanya ada peluang kutip markah positif atau negatif. Balasannya/reward  amat hebat...syurga yang sekarang ini tak tercapai oleh akal. Begitu juga neraka.

Memang betul puas hati/best kalau pasangan curang, kita balas dengan have sex dengan orang lain. Tapi maknanya kita tak faham 'game play' yang Allah tetapkan atas dunia ni. Kena baca 'manual game aka terms and condition aka Quran/hadith'.

Dunia adalah medan ujian Allah, tempat kutip point/markah. Akhirat adalah matlamatnya.

Ujian manu ...
jerung10 Post at 28-5-2010 11:29

betul tu....mengapa nak curang..
curang dibalas dengan curang bukan pengakhiran sebuah permasalahan.
seperti kata org..kaji kekurangan diri dan perbaiki..
selalunya kita tak nampak kekurangan kita kerana kita sentiasa merasakan kita dah sempurna sebagai seorang isteri.
Lelaki nie specis yg payah untuk dimengertikan...jalan terbaik adalah komunikasi..
tapi pernahkan lelaki berterus terang apa yg mereka inginkan...
dan pernahkah mereka merasa puas kerna itulah tabiat asasi insan bernama lelaki....
mereka kaum yg sering mencari peluang dan ruang....
apa-apa pun yg penting tanya pada hati....apakah ini yang kita mahukan dalam kehidupan kita..
apakah ini pengakhiran pada sebuah ikatan yg halal di sisi agama..
apakah ini yang kita boleh banggakan bila kita tua nanti...
semua tu terletak pada fikiran setiap orang..kerana itu otak kedudukannya di atas...bukan di kaki..
so renunglah pd setiap perbuatan yang kita telah / akan lakukan..
apakah pengakhiran yg kita ingini..
kerana itulah yang kita akan dapat ..
kerana ia seolah niat kita bila kita mula melakukan sesuatu...

Pasangan curang?? xkn nk ikut curang... if bg pmpuan.. dpt malu dan tiada kesudahan... just think rasional..n buat keputusan yg tepat... btw, Klau org jadi monyet.. takkan kite nk ikot jd monyet gak kan?? So.. korg pkr la sendiri...

Reply 76# jerung10

yes, setuju sgt

x payah curang..xdpt ape pon..
yusthevirus Post at 25-5-2010 08:24

dapat DOSA!!