CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

Ilmu Malaikat 44

semekom saudari.... jgn salah faham..... malaikat adalah berkhidmat hanya untuk ALLAH S.W.t...... kenapa mereka berkhidmat untuk manusia..... tak logic... sampai 44 pulak tuhh.... Malaikat adalah makhluk yang hanya mendengar arahan langsung dari ALLAH S.W.t..... kenapa pula mereka nak dengar arahan manusia.... jeng...jeng...jeng....

nak kata hamba nihh berilmu.... tak jugak... tapi hamba dan juga ada mempelajari suatu amalan dan boleh membezakan diantara malaikat dan JIN.... so,

bagaimana yang dikatakan malaikat boleh berkhidmat untuk manusia pulak sedangkan terang-terangan di dalam Al-Quran dah termaktub bahawa Malaikat hanya mengikut perintah ALLAH S.W.T.....

hamba tahu kebiasaannya kita pasti bangga dengan ilmu yang dimiliki keturunan kita.... tapi jgn sempitkan pemikiran jika atuk kata ilmu itu bagus dan baik kita pon percaya bulat....

malah keterangan si hantukiller itu juga ada kebenarannya..... dia pn tak laa berilmu mana pn.... heheh... tapi dia pon ada belajar cara-cara nak bezakan JIN dan Malaikat.....

so,

hamba harap kenyataan ini tak laa mengguris perasaan keturunan anda yang menjadikan malaikat sebagai pendamping.... heheh... malaikat tak boleh mendampingi manusia sampai berjumlah 44... itu yang pastinya.... dan 700,000 malaikat di dalam tubuh manusia ada kerja2 khas mereka di dalam sistem tubuh semua manusia.....

malaikat tidak boleh dapat arahan dari manusia... itu yang pastinya.....

Reply 18# Fieza-mira

Pernah tak jumpa hadis atau riwayat Nabi SAW atau para sahabat baginda mengarahkan atau meminta tolong atau dapat memanggil atau memanfaatkan malaikat bila2 saja dikehendaki? Saya tanya sebab saya belum pernah berjumpa dengan hadis atau riwayat sebegitu.

Saya bersetuju dengan hantukiller... apa yang disangka malaikat tu sebenarnya jin. Malaikat hanya akan mendatangi manusia hanya atas perintah Allah Taala... dan hanya Nabi atau Rasul sahaja yang boleh berkomunikasi dengan Malaikat itu pun atas sebab izin dan perintah Allah Taala.

yg aku denga ada malaikat yg lindung baby ada le
yg ilmu malaikat 44 tu tk penah lak denga

aku pun mmg nye dangkal ilmu ghaib nih

semekom saudari.... jgn salah faham..... malaikat adalah berkhidmat hanya untuk ALLAH S.W.t...... ke ...
edy137 Post at 8-6-2010 13:53

Saya faham tu......malaikat hanya mengikut perintah Allah s.w.t.

Sebab tulah tak ramai yang mahu berdamping dengan malaikat nih sebab tak boleh diarah sesuka hati. Lebih baik berdamping dengan jin senang diarah!!!

Orang yang suka berdamping dengan jin ialah orang yang tak percaya kepada pertolongan Allah. Mereka tak sabar dengan pertolongan Allah. Mereka nak 'fast effect'. Nampak dari luar macam mintak dengan Allah tapi sebenarnya mintak dengan jin!

Saya tak pernah cakap malaikat mengikut perintah manusia tetapi sebenarnya besar sekali peranan malaikat kepada manusia. Untuk tahu kita kena balik kepada asal usul kejadian manusia dan kena kaji bagaimana para rasul nih memanfaatkan malaikat.

Sejak manusia diturunkan kedunia nih, manusia sentiasa berada di dalam bahaya sebab manusia terpaksa berkongsi tempat dengan segala macam entiti kat sini yang dah wujud beribu tahun sebelum kedatangan manusia. Tanpa perlindungan Allah kita takkan selamat berjalan dimuka bumi ini sebab terlalu banyaknya bahaya! Sebab tulah Allah bekalkan malaikat untuk mengiringi manusia di dunia nih sehingga mereka kembali

Itu kepada yang tahu...tapi kepada yang jahil bergelumanglah mereka dengan makhluk2 batal nih sampai ada yang buat kawan....

Saya bukan nak berbangga dengan ilmu keturunan ke apa ke....tapi nak dedahkan kepada satu cabang ilmu yang berfaedah kepada kita semua.....itupun kepada yang berminatlah.

baca ayat kursi sebelom keluar rumah....
Allah kirim kan 100 malaikat mendampingi kita sampai kita ker tpt tujuan.....
lagi power apa.....

Follow Us
Saya bukan nak berbangga dengan ilmu keturunan ke apa ke....tapi nak dedahkan kepada satu cabang ilm ...
Fieza-mira Post at 8-6-2010 14:21

Untuk menghuraikan isu ini, cuba kita jawab soalan ini:

Apa tugas malaikat sebenarnya?

Dimana duduknya para malaikat  yg pecahannya 1 manusia 999 malaikat tuh?

Mengapa hanya pada malam Lailatulqadar je hampir semua malaikat turun kebumi? Kenapa tak semua?

Reply 21# edy137

cetek ilmu betul aku nih....
sbb baru aku tahu ada 700,000 malaikat yg jaga sistem tubuh badan manusia....

Allahu Akbar!

Reply 27# hantukiller

aku dpt jwb soklan no 1 jek.... bertasbih kepada Allah SWT...

Reply 28# afja

me too...tapi aku sentiasa berminat untuk mengetahui dan mempelajari kejadian2 Allah swt.

soklan no 3 - sbb malaikat nih ada sayap. dan dikatakan ada sebahagian malaikat yang sayapnya boleh menutup keseluruhan dunia nih...
Allahu a'lam

correct me if im wrong...

no. 2 = tak tahu. sila la hantukiller habaq kan

Untuk menghuraikan isu ini, cuba kita jawab soalan ini:

Apa tugas malaikat sebenarnya?

Dim ...
hantukiller Post at 8-6-2010 14:35

Apa yang atuk saya amalkan tak pernah diturunkan kepada saya. Jadi saya tak tahulah sebab u saya tanya forumer kalau sesiapa yang tahu.

Memang jumlah malaikat tak terkira banyaknya....beribu2 lemon dan masing2 ada tugas tersendiri tapi tugas yang 44 malaikat nih ialah melindungi kita seperti benteng antara kita dengan benda2 batal dan merbahaya.

Jadi sebab tulah saya utarakan malaikat 44 nih sesuai dengan board nih sebab tugas mereka lebih kepada menjadi pendinding kepada kita dari segala macam barang batal dan perkara2 yang merbahaya.

Memang malaikat dijadikan untuk berkhidmat kepada Allah tapi bukan untuk menolong Allah lebih kepada menolong manusia yang memang dijadikan lemah dan sentiasa berharap pertolongan Allah. Itulah tugas malaikat sebenarnya.

Untuk tahu peranan malaikat terhadap manusia, kita kenalah tahu rahsia kejadian manusia itu sendiri. Memang Allah bekalkan malaikat untuk menjaga manusia tapi hanya manusia yang berilmu saja yang boleh manfaatkan malaikat nih.  Antara manusia yang pandai gunakan malaikat ialah para nabi, rasul & wali Allah serta guru2 mursyid.ialah para nabi, rasul & wali Allah serta guru2 mursyid.

Fieza-mira Post at 8-6-2010 13:18

Aku rasa itu bukan tugas utama malaikat ......

Bila masa pulak nabi dan rasul pandai gunakan malaikat nih? Semasa perang badar tu ke contohnya? yg tu nabi tak gunakan, tapi Allah yg sengaja  beri bantuan tanpa dimintapun oleh nabi

aku jugak nk clarify pd siapa yg tahu....

dulu2... aku ada gak dgr arwah mak aku selalu ckp 'selisih malaikat 44' - bila  membicarakan bala bencana/sesuatu yg buruk akan berlaku...

agak2 apa significant nya?

dan aku/kakak/adik pon.... kdg2 tersebut jugak
time sedap2 bergossip ke apa...

al-Fatihah tuk arwah ibuku Allahyarhamah Siti binti Aminah...

Jadi sebab tulah saya utarakan malaikat 44 nih sesuai dengan board nih sebab tugas mereka lebih kepada menjadi pendinding kepada kita dari segala macam barang batal dan perkara2 yang merbahaya.
Fieza-mira Post at 8-6-2010 14:47
Pendinding?

Malaikat jenis apa tu yg sanggup buat kerja ni????

Aku rasa itu bukan tugas utama malaikat ......

Bila masa pulak nabi dan rasul pandai gunakan malaikat nih? Semasa perang badar tu ke contohnya? yg tu nabi tak gunakan, tapi Allah yg sengaja  beri bantuan tanpa dimintapun oleh nabi
hantukiller Post at 8-6-2010 14:53

Nabi tak mintak pertolongan dari Allah??

Cuba cek balik sejarah perang Badar macamana Nabi berdoa kepada Allah. Saya bukan arif sangat tentang sejarah Islam nih tapi seingat saya Nabi berdoa dan berkata jika Allah tak beri pertolongan sehingga mereka kalah dalam perang tu maka takkan ada lagi manusia di dunia ini yang akan menyembah Allah! Sampai begitu sekali Nabi bermohon kepada Allah sebab dia tahu tanpa pertolongan Allah takkan ada chance mereka nak menang!

Jadi Allah turunkan malaikat untuk membantu Nabi. ini contoh jelas peranan malaikat dalam menolong manusia....

Ilmu Empat sahabat : Jibril, mikail, israfil dan izroel yg selalu disebut oleh pengamalnya untuk mengiringinya dengan bacaan surah AlIkhlas??????

benarkah malaikat yg tersebut yg sebenarnya sentiasa  mengiringinya??????

Ni 1st time baca pasal ilmu malaikat 44..
Dulu sekolah agama masa kecik, belajar 10 jenis malaikat yg wajib diketahui..
Sila terangkan macam mana nak tau tu malaikat ke jin..asal kejadian 2 makhluk ni pun berbeza..

Pendinding?

Malaikat jenis apa tu yg sanggup buat kerja ni????
hantukiller Post at 8-6-2010 15:00

Saya tahu pasal orang yang guna jin sebagai pendinding tapi malaikat pun boleh jadi pendinding jugak....

Kamu gelakkan orang padahal kamu sendiri tak tahu.....ini namanya bodoh sombong!

Orang yang dah berpuas hati dengan ilmu dia yang rasa ilmu dia dah cukup tinggi bila sesuatu yang baru dia mengejek!

Nabi tak mintak pertolongan dari Allah??

Cuba cek balik sejarah perang Badar macamana Nabi ...
Fieza-mira Post at 8-6-2010 15:07

So, kat mana relevannya dengan kata kamu nabi yg gunakan malaikat tuh?