CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Alam Jin bersama Hantukiller

Close [Copy link]
nak tau skit la hantukiller...
bley share petua x,
camne nak bukak hijab mata utk melihat perkara2 ghaip nie...jin.
teringin sgt nak tgok jin2 islam dan kaper...

Dewa juga dari golongan jin, berbagai rupa paras dan jenis, tetapi kebanyakkannya besar besar. Tahap ...
hantukiller Post at 5-5-2010 11:32

tambah sikit...'dorang nie berwarna kulitnya.." ada hitam.biru,ijau....kira kalerlah...

yang suka bakar2 umah tu budak kecik . ..errrr betuk ker nie Wak Killer..ilah melalut jer lebih..sowi.

Reply 91# cozack

gambar yg ada kat blog hantukiller tu dah tgk ke belom? nampak tak dewa tu?

Bunian ni dari jenis jin, kebanyakkannya beragama menurut agama manusia setempat, kalau diMalaysia ...
hantukiller Post at 5-5-2010 11:37

mmm...mak aku skrg sdg berdampingan dgn bunian..
berpangkat haji katanya..anytime mak aku bole bercakap dgn dia..xyah menurun bagai
straight to the point je
dr segi cite mak aku..ok je bunian tu
tp bila ko kata jin yg baik..xkan masuk dunia manusia..aku suspen plak
apa plak niat bunian tu pd mak aku nie...

dia byk gak la membantu..mende kecik2 jela
kata la remote tibi ilang...kalu mak aku tanya...dia bgtau la lokasinya
memg ada kat situ remote tu

mcm mn ko rasa dlm kes mak aku ni? mcm mn nak buat yek?
patut berubat ke mak aku ni?

bertahun jugak la aku diganggu oleh kerbau itam n lembu...
dari zaman sekolah menegah lagik.... ...
nagaijau Post at 5-5-2010 13:25

Yg ko nampak tu memang jembalang tanah, dari jenis dewa... saka la juga
dah tak de lagi kot, tak nampak pun hehe

wow..banyak betol info berguna dari TT dalam benang ni
stfunewbiez Post at 5-5-2010 13:27

Info tu kalau percaya le, sebab tak de rujukan kat mana mana kitab pun hehe
Tapi kalau boleh jangan percaya sangat... aku hantu juga hehe

Follow Us
nak tau skit la hantukiller...
bley share petua x,
camne nak bukak hijab mata utk melihat perkara2 ...
cozack Post at 5-5-2010 13:46

Sebenarnya Allah dah reka cipta kita sebaik baik kejadian, tak dinampakkan jin tu terlalu lalu bagusnya dibandingkan kalau kita nampak... sebenarnya aku pun tak berapa nampak, aku guna matahati jek hehe

Kalaulah kita dinampakkan benar dan jelas hantu hantu tu, apa kita buat pun tak selesa... nak makan pun susah dan semuanya pun susah... sebab jin ni melata duduknya, berlapis lapis pula alam mereka (kasyaf ni ada lebih 40 lapisan)... ada jin pun tak nampak jin lain sebab beza jenis dan tahap... dan mereka juga tak nampak malaaikat....

Ada orang yg boleh membantu buka hijap sesaorang... tapi apa yg berlaku disebaliknya ialah dimasukkan jin (biasanya jin teman dia yg islam) kedalam sipelajar tadi dan sertamerta sipelajar tadi dapat melihat alam ghaib iaitu dgn bantuan mata jin islam tadi... baik jauhkan perkara ni!

Kesimpulannya bersyukur dengan kurnia tuhan ni...tu lah yg terbaik untuk manusia

tambah sikit...'dorang nie berwarna kulitnya.." ada hitam.biru,ijau....kira kalerlah...

...
ilahkhatibrani Post at 5-5-2010 14:44
hehe betullah tu... berbeza paras rupa termasuk kaler kaler diaorang tu... dewa & hantu banyak kaler kaler ni.... contoh hantu laut... wraghhhhhhh macam lumut hijau je kebanyakkannya

...
ilahkhatibrani Post at 5-5-2010 14:44

Ha tertinggal pulak... yg suka bakar rumah tu kalau budak budak alam manusia, alam jin ni pulak yg lagi tua yg tinggi ilmu yg buat kerja tu... selalunya le... yg budak pun kekadang buat ge... alah depa pun dari api..betul tak? hehe

mmm...mak aku skrg sdg berdampingan dgn bunian..
berpangkat haji katanya..anytime mak aku ...
kuntakpindek Post at 5-5-2010 15:07

Bunian kat msia ni kebanyakannya islam, yg baik tak akan mencampuri alam manusia.. depa duduk kat utan dll

Dlm kes mak ko tu, bunian tu kita tak tau dok kat mana, selalunya bunian bersahabat akan dok kat rumah yg sama.. ialah oleh kerna depa tu islam, memang ada yg gi haji...tapi dgn mak ko tu boleh dia bersahabat, (ko tau tak napa mak ko leh nampak dia? biasanya dia buka hijap mak ko dgn masuknya bunian tu dulu dlm badan mak ko tu).. dgn mak ko masa sihat ni tak pe, kuat lagi, tapi nanti masa mak ko dah tak kuat lagi, biasanya depa ni ambil kesempatan.... macam macam..

Bila mak tu dah tak de, depa ikut pula sianak anak.. ko le tu salah satunye..hehe...saka juga namanya

Baik nasihatkan mak ko jangan kawan dgn dia tuh!

Senang cerita ginilah... amat sukar amalan kita nak diterima (naik keatas) jika kita didampingi apa apapun dari kalangan jin

So, kalau kita nak amalan kita diterima Allah, buang dulu segala dampingan

Sebenarnya Allah dah reka cipta kita sebaik baik kejadian, tak dinampakkan jin tu terlalu lalu bagusnya dibandingkan kalau kita nampak... sebenarnya aku pun tak berapa nampak, aku guna matahati jek hehe

Kalaulah kita dinampakkan benar dan jelas hantu hantu tu, apa kita buat pun tak selesa... nak makan pun susah dan semuanya pun susah... sebab jin ni melata duduknya, berlapis lapis pula alam mereka (kasyaf ni ada lebih 40 lapisan)... ada jin pun tak nampak jin lain sebab beza jenis dan tahap... dan mereka juga tak nampak malaaikat....

Ada orang yg boleh membantu buka hijap sesaorang... tapi apa yg berlaku disebaliknya ialah dimasukkan jin (biasanya jin teman dia yg islam) kedalam sipelajar tadi dan sertamerta sipelajar tadi dapat melihat alam ghaib iaitu dgn bantuan mata jin islam tadi... baik jauhkan perkara ni!

Kesimpulannya bersyukur dengan kurnia tuhan ni...tu lah yg terbaik untuk manusiahantukiller Post at 5-5-2010 15:18

Aku setuju...
Ada dulu ntah dalm kitab mana aku baca.... Ada orang alim mintak doa kat tuhan sbb nak tgk macam mana ruper jin/iblis/setan tuh... skali doa dia makbul... elok jer bukak mata terus pengsan.... sbb terkejut ngan kehuduhan makhluk nie....

Ada aku post dlm benang mana ntah... member seperguruan ngan member aku pernah terbukak hijab lepas balik dari Port Dickson... Lepas pada tuh, terus jadik cam sasau jer.. sana sini nampak jin... terganggu terus kehidupan dia sampai la ada org tolong tutupkan kembali pandangan tuh...

Dan kita mmg tak leh nampak dunia jin tuh melainkan melalui mata jin tuh jgk... tapi kemungkinan apa yg kita nampak tu bukanlah bentuk asal jin tuh....

Dan satu lagi, bentuk badan jin tuh pun bukanlah sama. ada bulat, ada tinggi sayup (hantu galah) ada kecik (toyol) etc... pendek kata, diorg mmg ada talent masuk Raja Lawak musim akan datang...

Dan Bunian itu, adalah golongan bangsawan dikalangan jin.. sbb tuh la kehidupan mereka ada tamadun sikit..

aku pnah bce dlm blog mane ntah. ada hadis nabi tu katenye jika manusia boleh nampak syaitan, pasti tidak seorangpun yang berani bersendirian di waktu malam..

nampak/rasa sipi2 pun dah rimas...

Senang cerita ginilah... amat sukar amalan kita nak diterima (naik keatas) jika kita didampingi apa  ...
hantukiller Post at 5-5-2010 15:34

SYAITAN BERMALAM DI DALAM HIDUNG
إذا

استيقظ أحدكم من منامه فليستنثر ثلاث مرات فإن الشيطان يبيت على

خياشيمه

“ Apabila seseorang kamu bangun dari tidurnya hendaklah dia memasukkan dan mengeluarkan air dari hidungnya tiga kali. Sesungguhnya syaitan bermalam di dalam lubang hidungnya.”
Hadis riwayat Bukhari dan Muslim

Reply 103# seiy

maunya nak bersendirian, sekeliling ada jin... dahla bilangan diorg banyak.. nisbah 1manusia : 10 jin : 100 malaikat.

dan diorg nie, asal bersentuhan paha kanan ngan paha kiri, dah beranak sekor zuriat diorg... (yer ker?)
Kalu la manusia pun begini senang nak tambah zuriat, kompom pompuan2 yg ada nie jalannya mengangkang jer....

Yg ko nampak tu memang jembalang tanah, dari jenis dewa... saka la juga
dah tak de lagi kot, tak ...
hantukiller Post at 5-5-2010 15:09

ada org ngendap aku....
sib baik aku kat tempat keje...
kiranya aku dah bersih xde yg ngekor lagi ke...
syukur... sbb kan ada few ckp still ada...

SYAITAN KENCING DI DALAM DUA TELINGA
Apabila diberitahu kepada Nabi saw tentang seorang lelaki yang tidak bangun tahajud dan bangun ketika watu sudah subuh. Nabi saw bersabda:
ذاك الرجل بال الشيطان في أذنيه
“ Lelaki itu telah dikencing syaitan di dua telinganya.”
Hadis sahih Bukhari dan Muslim.

Reply  seiy

maunya nak bersendirian, sekeliling ada jin... dahla bilangan diorg banyak.. n ...
Chek_am8848 Post at 5-5-2010 15:53

Nisbah 1 manusia : 99 jin : 999 malaikat (lebih kurang)  
Tapi jin dah banyak mati ni. hehe... nisbah dah kurang kot 1 manusia : 50 jin : 999 malaikat  ni aku agak je hehe

ada org ngendap aku....
sib baik aku kat tempat keje...
kiranya aku dah bersih xde yg ngekor ...
nagaijau Post at 5-5-2010 15:56

Macam masih ada, tapi bukan jembalang le.. haha....