CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melinda_gordon

Apa sbnrnye?Gangguan jin ke or saka?(Kerasukan di kpg. pg 46,gangguan lagi pg60)

Reply 29# melinda_gordon

huhu semoga bersabar ye TT..ai doakn yg terbaek jek tuk u..
insyaallah allah akn bg org lg much better n undrstanding drpd tunang TT tu..
all da best dear..

Reply 52# melinda_gordon

rasanya mcm dah ok kot sbb aritu hantukiller tlg bunuh semuanya mana yg tinggal...oh ye mel actually kalo org sihir kita sekian lama n baru tau lama2 benda tu juga akan jadi saka juga.. yg penting mel berubatlah jgn give up lebih2 part nak buat ibadah tu ye cuba lawan sehabis bole...Allah itu lebih berkuasa lagipun solat pun wajib dibuat sampailah kita mati..

Post Last Edit by jaa139 at 16-6-2010 16:20

dari pengamatan sy yg berpengalaman ckt ni, mel kna hinggap jin...huhu
tp dari ape yg diceritakan, mybe kna buatan org...sbb sll mpi jtuh bangunan 2 biasanya bermaksud ade org cuba nk jatuhkan kita...

Reply  melinda_gordon

huhu semoga bersabar ye TT..ai doakn yg terbaek jek tuk u..
insyaal ...
hAzEL^nut Post at 16-6-2010 15:57

time kasih hazel doakan mel..cite pasal tunang ni,ujung bln ni die nak hanta rombongan putus da.. sedih jgk sbb die xpnah nak phm keadaan mel..

Reply 62# pinktriangle

oh..bagusla mcm tuh..insyaallah mel cube lwn dan cuba juga solat walaupun sakit..thanks bg dorongan..terharu rase..even tunang sendiri pun xpnah bg dorongan mcm ni skali..

kenapa nak putuskan tunang pulakk.... biasanya kalau pesakit tuhh ada sakit santau atau saka, mmg tak akan kekal lama perhubungan.... cuma ramai yang tak perasan.... laki bini boleh bercerai berai, tunang boleh putus, dan lain2....

Follow Us
kenapa nak putuskan tunang pulakk.... biasanya kalau pesakit tuhh ada sakit santau atau saka, mmg ta ...
edy137 Post at 16-6-2010 16:27

tak taula abg edy..tunang mel da mcm benci kat mel..pnah skali kitorang nak kuar dating,mel punyela lawa2 bsiap..naik keta die bole ckp nape mel selekeh semacam..then die ckp mel busuk..padahal satu botol minyak wangi dah mel sembur..die bole ckp mel selekeh dan busuk!xbole terima btul..suke hati jek ckp mel mcm tuh..

Reply 63# jaa139

plak dah..btul ke?tapi mmg mel selalu mimpi jatuh bangunan tinggi la..dan lagi satu,umah mel tiap2 mlm mcm dgr org atas main guli..pelik..xkan nepal atas tuh pepagi buta main guli kot?

itu namanye gangguan.... maybe btol SAKA.... biasanya mcm tuhh laa.... benda tuhh akan buat pasangan nampak kita nihh paling tak cun dan tak cantik..... bila mcm tuhh.. mula lahh zasss... putus di tengah jalan.... biasa gaks jumpa.....

takpela mel... ada hikmah disebaliknya.... mungkin Allah dah tentukan dia bukan jodoh yang terbaik untuk mel....

salam...mel..

saya pun nak kongsi apa yg berlaku pada saya....saya sekarang tgh berubat dekat darussyifa..  saya dah bersuami....ader 3 org anak....  anak no.3 baru aja 4 bulan.... masalah saya lebih kurang mel cuma sekaran macam dah parah sikit.....marah, mengamuk tak tentu pasal walau hal yang kecil, panas baran, malas, letih, takut kalau dok sorang, badan lemah, lenguh sendi2......tanda2 ini masa awal2 perkahwinan dah ada..... saya dah 6 tahun kahwin....  cuma ader beberapa insiden pelk yang berlaku dalam rumah sepanjang perkahwinan ....

1- masa mula2 kahwin selalu kena tindih....even sekarang pun pernah....bila terlepas dan dpt bgn nak habiskan 3 qul  punyalah mengantuk sampai tertido balik...dan kena tndih sekali lagi....berlaku beberapa kali dalam satu mlam..... sampai betul2 dapat hbiskan 3 qul.... baru lena...

2- pernah ternampak  *&)&U^%... saya tk tau samada mimpi atau tidak....tapi masa tuh baru2 nak tido....antara sedar ngan tidak....pastuh terus kena tindih...nak bgn tak boleh....pernah masa kena tindih tuh...saya dapat dengar macam bunyi harimau kat  kepala....banyak kali kejutkan suami...tapi dia suh tdo balik n baca2.....

3- selalu nampak kelibat dalam rumah........

4- pernah masa mengandungkan anak no.3....saya selalu terbaring ...sebab memang muntah teruk....ada satu tgh hari....saya antara sedar ngan tidak....rasa seperti di rape  ikut belakang....saya terkejut....saya ingat perompak masuk dalam rumah....meronta2 nak lepaskan diri..... saya cuba bgn ..tak dapat....rupanya saya ditindih...ketakutan saya masa tuh....

5- saya pernah 2 x lepas bgn  tido.... tgk2 saya naked....sedangkan suami tak buat apa2 malam tuh.... lagi pun kat umah mentua..... saya ader surf internet pasal sleep walking....mungkin ader kaitan ker...tapi tak tahu...apa yang tak kena....

6- pernah jga saya bangun tido...tgk saya tukar undies....n baju berterabur atas tilam....seolah2 ader aktivi pada malam hari.....api saya tak bulih ingat langsung....tanya suami....dia cakap tak der apa2.....

7- bila bersama ngan suami ....terasa ader org kat sebelah....selalu terasa macam tuh...tapi saya selalu fikir positif....tak der apa2.... n penah skali....bila bersama ngan suami...saya ternampak kelibat lelaki...terus saya stop......n bangun....saya bitau kat suami....ader org dalam rumah....saya ingat perompak....tapi bila check dalam bilik tak der apa2....

latest perkara yg berlaku lepas saya lahirkan baby...skang baby dah 4 bulan...

8- saya tak dapt bersama ngan suami.....until now asyik tak berjaya.... bila nak bersama saya jadi marah2, malas, mengantuk, benci, panas nak dekati suami.... mula2 saya ingat hormon org lepas beranak.....  saya asyik menolak ja.... tapi sehinggalah beberapa insiden dalam 2-3 minggu nih.....

ada satu malam....bila nak bersama....mula2 start dgn baik....tetiba...saya jadi mengantuk, malas, marah dan letih.....tetiba...masa tgh bersama tuh....ader org di sebelah kiri tarik muka dan badan saya menjauhi suami yang ader di sebelah kanan...masa tuh saya dlm keadaan mengantuk dan mamai.....suami ingat saya tk nak...dia lepaskan saya...sebenarnya  seperti..ader org tarik saya.... kemuadian org tuh rapatkan muka dia di pipi saya.... ...kemudian saya terasa dicekik.....apalagi...baru saya sedar...ada sesuatu tak kena.....saya trus meronta2.....nak bgn tak dapat......kena tindih...

selepas itu jadi lagi insiden yang sama pada  malam yang lain..... berlau bila saya nak bersama ngan suami....kali nih mula2 start saya dah marah2, malas, mengantuk.....saya asyik tolak aja....suami give up.....pastuh saya sambung tido....dalam keadaan meniarap.... tetiba rasa ader org nak start ake love ngan saya...saya ingat suami....tetiba macm mana saya boleh nampak suami ader di sebelah saya......abis tuh sapa yang ader di belakang saya....saya terus terkejut......bila nak bangun tak boleh terus kena tindih...bila dapat bangun....saya tido balik....sbb terlalu mengantuk ...tetiba ader lagi  org cuba make love....saya takut ...saya cuba bgn kena tindih sekali lagi.....terus saya cuba sekuat hati hingga terlepas....bila apat bgn.....apa lagi....saya bgn mandi dan solat 2 rakaat......baca ayat kursi.. dan 3 qul....sampa dapat tido balik....

sehingga hari ini ....saya dan suami tak dapt bersama.....ada saja halangan....

saya baru pergi darussyifa kelmarin.....harap2 saya dapat kela dari masalah ini....

salam...mel..

saya pun nak kongsi apa yg berlaku pada saya....saya sekarang tgh berubat dekat dar ...
white_daisy Post at 16-6-2010 16:42

isshhh ... kesiannya kat awak ...
jahat betul benda tu kan?
sy dulu masa first time kena mmg ssh gak bila nak bersama ngan hasben
slm sebulan tu sekali aje boleh bersama
sbb bila dekat ajer rasa mcm bengang aje ngan hasben
rasa nak marah, menyampah semuanya ada.

itu namanye gangguan.... maybe btol SAKA.... biasanya mcm tuhh laa.... benda tuhh akan buat pasangan ...
edy137 Post at 16-6-2010 16:38

patutla rasa mcm berat sgt jodoh mel ni..rasa mcm disekat2..

Reply  jaa139

plak dah..btul ke?tapi mmg mel selalu mimpi jatuh bangunan tinggi la..dan la ...
melinda_gordon Post at 16-6-2010 16:37

rsnya elok mel gi berubat kot...mybe ade org xnk tgk mel bhgia ngn tunang...
elok gk try berubat kt drul syifa, sbb derang mengamalkan perubatan traditional ikut cara islam..
skang ni try mel cari 'doa pengerak'...elok untuk hindar dri sihir...

Reply 72# mamasaffiya

mamasaffiya ader pegi berubat tak....?

Reply 70# hay_ti

ramai jgk yg ckp mcm tuh..tapi tuhla..sedih jgk..sbb da plan nak kawin kan..a last xjadi plak..mmg ralat sgt rasa..

mmg thn nih banyak btul dugaan mel..sedih pun ade bila kenang balik..tapi mel pgang pada ayat nih,setiap apa yg dtg pasti ade hikmah disebaliknye..kalau sabar,mesti ada hikmah yg allah sediakan untuk kita kan?
melinda_gordon Post at 15-6-2010 23:57

Betul tu Mel. semua ni dugaan. Tapi x dinafikan.. walaupun kita dah sedia maklum semua ini ujian dan kita kena kuat utk menghadapinya.. tapi ada kala kita sure akan rasa tewas dan mengalah ngan perasaan, kan? Kdg rasa give-up, kecewa. Adakalanya semangat kita kuat le pulak nak hadapi semua ni, kan?

Apa pun.. sy doakan semoga Mel tabah dan dapat selesaikan masalah Mel ni secepat mgkn.

Reply 71# white_daisy

sian nye akak daisy..hmm sabar ye kak..then waktu akak g berubat tuh,ustaz tuh xckp pape ke?

rsnya elok mel gi berubat kot...mybe ade org xnk tgk mel bhgia ngn tunang...
elok gk try  ...
jaa139 Post at 16-6-2010 16:53

last year mel ade g berubat..baik kejap..then ni die dtg lagi teruk sakitnye..insyaallah mlm nih mel g berubat..patutnye smlm tapi xjadik sbb mel tetibe rase pening2 nak muntah..dan ustaz tuh pun ade hal..

Betul tu Mel. semua ni dugaan. Tapi x dinafikan.. walaupun kita dah sedia maklum semua ini ujian ...
Herlina Post at 16-6-2010 17:01

hye kak herlina..time kasih kerana doakan mel..btul..kdg2 mel rasa mcm nak meraung je..selalu sedih..selalu rasa diri mel nih suwey..rasa nak bunuh diri tuh jgn ckpla..penah je mel mkn ubat tido smpai 10biji one shot..nasib baik sempat bgn..kalo x,alamatnye tido sampai kesudah xbgn2 la mel..