CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14872|Reply: 82

Siapa ada cerita pasal Office Berhantu?

Saya ada...saya pernah mengalaminya...waktu tu saya baru bekerja...saya bekerja di sebuah pejabat di ibu kota..area Jalan Pudu...bangunan bernombor No.346...bangunan Alam Shah, sebelum Pudu Jail kalau dari Jalan Cheras, kat situ banyak kedai-kedai motor...masa tu dalam pukul 7.15 pm...nak gi amik air sembahyang...ye ah nak solat maghrib...perasan mcm ada org lalu dkt belakang tp bila tgk balik tak de sesiapa...masa tu tak ingat langsung benda2 nie...dalam kul 9 pm...nak balik, mmg tinggal sorang masa tu, kira OT ah, nak kunci pintu, tiba2 printer dot matrix Seikosha tu berjalan sendiri, apa lagas tutup cepat2 ah...lari ke bawah, mmg tk de lif ah 3 tkt je ofis tu, masa turun tu tiba2 bidai tingkap tu turun dengan sendiri...betul2 kat sebelah...lari terus...sampai ke guard bawah...lepas tu abg guard tu tanya, kenapa dik? entah lah bang...mcm ada sesuatu lah kt ofis tu...ermm...dah lama abg perhatikan...meh abg tunjuk ko dlm beg abg nie hah...saya terkejut...dlm beg tu ada paku panjang...abg tu ckp paku jambatan..dia nak paku pontianak...biar petik...abg tu ckp dia pernah kejar pontianak nie sampai ke tangki air atas, atas bumbung...tak sempat pontianak tu dah terbang...tu lah pengalaman saya waktu saya bekerja...anada bagaimana

Rate

1

berani betul abang guard tu.kalau paku kat cik pon tu jadi apa arr.kalau jadi org tak pasal2 abang guard tu terpikat lak

cite pasal ofis berhantu ni dh ade
cuba selak2 page belakang

aah citer pasal ofc berhantu dah ada dah...cuba search huhu

Saya nie baru dalm forum nie...cuma saya nak citer pengalaman saya

guard tuhh btol2 punye hati kering sioott.... heheh.... cayalahh....

Follow Us
aku heran tol ngan spesis cik pon nih...membe aku jatuh moto mase lalu jambatan..abis dia pon lalu skali tuh,padahal dia bleh terbang lintas je sungai tu...

Betul, abg guard tu kata asal nya dia tak nak kacau benda2 nie lantak lah...tp tu ah benda nie kacau dia masa solat..tak tahu ah kul bape, tu ah dia kejar tu...bengang punya pasal...tp ofis mate aku masa tu ada gak cakap, dalam tandas pompuan ada gak dia nampak, macam kelibat walhal masa tu opis mate pompuan semua dah balik

sebenarnya mcm nihhhh..... kita kategorikan yang berpakaian putih rambut panjang tuhh cik pon laa yerk......

mengikut pengkajian hamba, cik pon nihh ada yang berkategori JIN, dan ada yang berkategori manusia-JIN...... manusia yang semasa hayatnya mengamalkan ilmu hitam, atau mayat wanita mati bersalin yang dipuja...... mcm tuhh laa.... benda nihh ada yang bertuan dan ada tak bertuan......

sebab tuhh kategori pontianak atau langsuir nihh, boleh rasa sesetengahnya, contohnya rambut, baju yang dipakai, atau susuk tubuh bila tersentuh......

kalau ikutkan, benda nihh boleh hidup berpuluh tahun mungkin beratus tahun..... kerana mayat itu dipuja dan dihidupkan tidak melalui ROH, tetapi JIN yang dikunci di dalam tubuh mayat tersebut..... ROH digantikan oleh JIN..... ROH dah tentu2 naik ke alam barzakh lepas mati, so, tidak mungin roh, tetapi digantikan dengan JIN supaya ianya hidup.....

apabila tuannya mati.... belaannya akan kekal hidup mengikut umur JIN tersebut..... kalau ikutkan, taraf JIN jenis ini adalah berkategori rendah..... sebab tuhh kita biasa dengar langsuir berterabur ari bila dikejar... sesetengahnya laa.....

tetapi bukan semua itu adalah kategori mayat wanita mati bersalin yang dihidupkan, tetapi ada sesetengahnya yang mmg 100% JIN.....

mengikut pandangan hamba yang dhaif ini....

Assalamualaikum

Reply 1# faizal_u2

giler berani pak guard ni siap standby paku p kejar pontianak lagi mmg sesuai jadik pak guard

Reply 9# edy137

terima kasih edy diatas penerangan tu ...
slalunya macam2 dengar asal kejadian cik pon ni kan ...
tu yg masa dulu2 penah diceritakan kalau orang mati beranak diletakkan benda2 spt jarum dalam genggaman tangannya, contoh la.
apa2 pun tak nak aku terjumpa species ni ... iskkk..

pak guard tu bujang ker TT ?? mana tau kut2 berjaya pasak paku kat tengkuk menjelma pompuan chun rambut mengurai ala2 fauziah ghous.. boleh ler wat bini...heheheh

Aku ada satu cite terbaru ttg opis client aku kat dmansara. Aku ditugaskan utk tgk recording cctv opis. Camera cctv hanya berfungsi bila sensor detect movement. So sedang asik tgk mata aku tertumpu kat camera tangga emergency. Kejadian ari jumaat mlm lepas kul 11:45pm. Sepatutnya camera tu off sbb pttnya xde movement la kan. Ni tiba2 on, 3,4 kali jg aku tgk apa bendanya tu. Aku nmpk bebola putih bercahaya menuruni tangga sebyk 2kali. Aku cuba jg cam apa bendanya tu, mmg bola putih. satu turun n turun satu lg. cctv ni ada nightvision so aku nmpk dlm gelap, mmg xde org.

din, kasi tepek la itu video..aku pun pnh nmpk cahaye menaik putih dlm cctv salah satu kitorg nye opis punye tmpt..tp bos aku dh delete psl xmoh kecoh2 kang mule la org xmoh buat keje..hehehe

tgk la klu dpt akses... aku x sepatutnya upload..

sape tau pejabat daerah hulu langat?...hehe..angker tahap gaban ooo!!!...

angker mcm mane tuhh bang kiblat.... citerr la sket....

atas kul 6 ptg...jeng jeng jeng...

mcm menarik ja bunyinya...taknak share cerita dgn kwn2 ke incik kiblat?

hahahaahaha.... siap ada jeng..jeng..jeng... lagii syok nihh nak dengar....