CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: riger00

Kisah Saka Mertua Aku

best baca citer TT...
sambung lagi ok...

setelah membaca cerita TT, maaflah kalau aku terkasar bahasa. bagi aku suami TT kurang bijak dan pentingkan diri sendiri. bukan begini caranya kalau nak masalah selesai. even kalau emak sendiri ada bela hantu pun, sepatutnya lebih banyak spend time balik kampung untuk menasihati dia agar buang, sama sama usahakan. perbuatan dia taknak balik kampung sebab takut jadi waris saka itu adalah dangkal. kalau saka tu nak damping sape sape saja ahli famili, bukan soal dekat atau jauh waris tu berada.

Selain dari itu, sikapnya tidak mahu balik kampung juga menyebabkan TT menjadi mangsa dan timbul salah faham. thats why aku cakap tindakan suami TT kurang bijak. dah ada satu masalah (saka) then tambah pula masalah silaturahim.

Hari raya ni bukan selalu, bayangkan hati dan perasaan emak bila anak tak nak balik. semata mata kerana emak ada hantu? lagipun bukan emak pergi cari bukan? benda tu turun temurun, emak pun dah kata nak buang right?

sepatutnya kesempatan itulah si suami follow up dan bantu, lebihkan masa ziarah emak, beri nasihat, mana tau emak sejuk hati dan ikut nsihat anaknya.

before go further, eloklah TT nasihatkan suami tu dulu. bagi aku sikap suami yang kurang bijak dan pentingkan diri sendiri lebih parah dari saka itu.

maaf kalau bahasa aku kasar.......dah abis control dah. memang aku pantang kalau anak derhaka ni....

Rate

1

terima ajelah makhluk tu...

mak dia kan dah tua..
dah lemah...
and maybe dah insaf...

so si anak muda tu kenalah terima pemberian maknya...
after that barulah dibunuh makhluk tu...
its so simple bro...

dah boleh menyelamatkan mak dia...
dan yg paling penting...
berpeluang membunuh makhluk tu...

org lain susah nak bunuh.. kecuali tuan dia sendirik..

lgpun...
manusia kan ade akal..
makhluk tu mane ada..
cuma mengharapkan rambut je panjang mengerbang...
badan berbulu...
muke hodoh..
bau... haduh punye la busuk...

itu je modal si makhluk tu nak takutkan kita....

buat pe nak takut?
hati kena kuat..
tgk mcm mak dia... selambe je dgn makhluk tu.. siap sembang2 and bertepuk tampar lg..

so, aku mengangap makhluk tu hanya 'berkeadaan normal' dikaca mata tuannya shj..
kt org lain... expecially pencuri rumah ke.. atau mat bangla dtg rumah nak jual kapet ker...
semuanya dirupakan sehodoh yg mungkin....

ape nak takut..
download that damn thing, then manipulate it to be fool enough to follow instruction even disuruh mengorbit bumi dan bulan sebanyak (456 kuasa dua) tahun, pastu follow tahi bintang yg berkelajuan cahaya.. dan kembali ke kurun ke 11 sambil mengira berapa byk kapal portugis yg dtg menyerang melaka.....  and so on...

should be interesting what.. bila berpeluang memelihara 'binatang' peliharaan dari alam ghaib nihhh...

hehehe... binatang peliharaan alam ghaib ek....

emak kita susah payah kandungkan kita 9 months, bertarung nyawa lahirkan kita, beri susu badan pada kita, tengah malam bangun tukar lampin kita. masa nanggis emak pujuk kita. bila jatuh sakit, emak sapukan ubat.

sehingga dewasa kita dah pandai berdikari, bila tahu emak ada saka, takut nak balik , takut benda tu hinggap kat badan kita? raya pun tak sanggup balik. tak kesian ke kat emak?

tak ada rasa nak bantu ke emak? sama sama usahakan agar saka tu dapat dibuang sebelum emak meninggal. kalau akulah, tiap tiap minggu kalau dekat, tiap tiap bulan kalau jauh akan balik, bawa emak gi berubat, bawa ustaz dtg umah. beri dorongan dan semangat kat emak.

BUKAN LARIKAN DIRI DARI EMAK..!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply 24# Saat

betul tu!
aku sokong 101%...

hehehe... binatang peliharaan alam ghaib ek....

emak kita susah payah kandungkan kita 9 months, b ...
Saat Post at 20-6-2010 12:56 PM

Sokonggggggggggggggggggggggggggg

Follow Us
tq pada semua...

kalau setakat saka biasa2 mende yg tak mengganggu tak per.. ini hantu raya..
hantu raya bukan sebarang orang boleh buang.. aku pun seram jugak bila pk kan mana tau
tak hinggap kat suami aku, tapi hinggap kat anak2 aku yg tak tau apa2...
meraung.. menangis.. melalak.. tak tau nak ckp... yg susahnyer aku...

suami aku cuma tak balik rumah mak dia.. tapi kalau mak dia dtg, kami masih melayan dengan baik.. suami masih bawak mak pergi berubat.. merata2.. sampai pukul 2 pagi pun suami masih hantar mak berubat.. tapi mcm tak der hasil..

cuma persoalan di sini, mcm mana aku nak pastikan benda tu betul2 dah buang??? sana buang, telek kat sini ada lagi.. sini buang.. telek tempat lain ada lagi.. adoiii pening!!!

tq pada semua...

h ...
riger00 Post at 20-6-2010 20:00

Mcm saya tulis kat atas sinun, hang cuba refer kat hantukiller & eddy, maybe dorang dua ada opinion yg bagus caner nak tolong hang........

Reply 27# riger00

dok mana ni?

Kalau mengikut apa yang aku pernah baca kat sini, Saka nie semolek moleknya di bunuh, sebab kalau di buang, dia akan ada peluang untuk berbalik semula. Lagi pun kalau saka tu dah beranak pinak, kena bunuh keseluruhan generasi dia, baru boleh settle permasalahan saka tu.....

Cheh, macam dah dapat diploma plak aku memberi theori kat sini nie

Reply 30# St.Yeepi

dah dapat diploma

dr kolej sama ngan pawangboye tu ker nih?

Reply  St.Yeepi

dr kolej sama ngan pawangboye tu ker nih?
halimi78 Post at 20-6-2010 20:15
Kolej sama kot, tapi pak pawang tu maybe ijazah sarjana muda kot, sebab tu dia awet muda tu

hanya org tertentu aje yg boleh buang saka
tapi kena dpt keizinan empunya diri
kekadang empunya diri suka mendamping dgn 'benda' ni
ye laa..mula2 'benda' ni akan tunaikan segala apa yg empunya diri mahukan
last2..'benda' ni akan seksa empunya diri bila ajal hampir tiba

hantu raya
akan pilih pompuan sbg tuannya

tt..i pernah ikut seorang hamba allah ni
buangkan saka org yg tgh nazak nak mati
keadaan org tu...ya ampun..badan kurus kering tapi perut membusung
ntah camner..org yg nazak tu tiba2 bangun dan peluk hamba allah ni
dgn memberitahu semua ahli keluarga yg hamba allah ni anaknya
seminggu lepas tu..org tu pun meninggal dunia

Pada pandangan saya saka seeloknya dibuang sahaja jangan dibunuh nanti perang besar krn jin ni rasa dendam tebal lainlah tukang bunuh tu pun ilmu tebal....tebal lawan tebal...no problem lah.

Ikut petua orang2 tua buang ke tasik pauh janggi... nun sane....

Reply 35# te_peng

tasik pauh janggi...

dah lama x dengar nama tu.. sbnrnya kat mana ya?

Suatu tempat yang orang dulu2 rahsiakan sebaiknya tak perlu dikabarkan tempatnya biarlah ia menjadi rahsia.....

tq pada semua...

hantu raya bukan sebarang orang boleh buang.. aku pun seram jugak bila pk kan mana tau
tak hinggap kat suami aku, tapi hinggap kat anak2 aku yg tak tau apa2...
meraung.. menangis.. melalak.. tak tau nak ckp... yg susahnyer aku...

suami aku cuma tak balik rumah mak dia.. tapi kalau mak dia dtg, kami masih melayan dengan baik.. suami masih bawak mak pergi berubat.. merata2.. sampai pukul 2 pagi pun suami masih hantar mak berubat.. tapi mcm tak der hasil..

cuma persoalan di sini, mcm mana aku nak pastikan benda tu betul2 dah buang??? sana buang, telek kat sini ada lagi.. sini buang.. telek tempat lain ada lagi.. adoiii pening!!!

riger00 Post at 20-6-2010 20:00

sangkaan saja kan? kalau kalau hinggap kat anak??

walaupun emak dtg korang layan, tapi bila raya tak balik tu yg tak tahan tu. hantu raya? kalau ikut perawat hantu raya ni adalah jin kelas bawahan yang paling senang diatasi.

janganlah terlalu pentingkan diri sendiri, sampaikan pesanan pada suami. aku bukan nak cari gado eh TT, cuma aku susah nak control bab bab anak yang sepesis macam nie.

kasihanlah emak tu, emak mertua pun dah sepatutnya macam emak sendiri jugak. bantulah dia, takat sekali dua bawa gi berubat agak payah ler nak settle bab bab saka ni. kena konsisten.

berita baik untuk suami TT, Hantu raya hanya cari waris pompuan saja. ok...dah bole lega dah....tahun nie bole balik kampung raya....

Reply 39# Saat

slalu yg bela antu raya laki.. cane pewaris mesti pompuan?