CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 186463|Reply: 1406

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

aku lum kawin. sebab aku takut la tengok pompuan keliling aku yg dah kawin tak lama lepas tu badan mengembang. takleh aku bayangkan nak hidup selama-lamanya dgn pompuan kembang macam tuh! dah la tiap hari terpaksa bergaul dgn awek-awek cun  kat tempat keje. balik rumah, bini lak macam tong drum.
kalau isu ni dibangkitkan, mula la puak bini bini ni membebel salahkan 10001 faktor lain. terutama salahkan suami. kenapa camtu? kenapa tak tengok silap diri sendiri yg tak pandai jaga makan? dulu zaman2 nenek2 kita kenapa boleh pulak dorang jaga badan? jamu2 apa semua masih wujudkan? petua amalan2 kecantikan badan masih ada, kan?

kenapa sesetengah orang pompuan boleh lak jaga badan dan penampilan? ini soal nak seribu daya sebenarnya.

fikir la sikit bini-bini woi. kang rumahtangga korang kacau korang gak yg susah!!!

Rate

1

kang ada la yg kata ''somi aku suka aku gemuk, gempal''

woi sedarlah... somi mana yg suka bini macam tuuuu... kalau di beri pilihan dia nak yg petite laaa.... dorang ckap camtu just nak jaga hati je... kang complain kang korang gak yg meroyan

jawapan standard bini2 org yg macam tong drum: "lantak aku lah, badan aku, laki aku tak bising apesal lak kau sibuk2"

Post Last Edit by ParinAmat at 21-6-2010 17:04
jawapan standard bini2 org yg macam tong drum: "lantak aku lah, badan aku, laki aku tak bising apesa ...
Core Post at 21-6-2010 13:29

aáh mmg stended
laki dia lak jawab (dalam hati la).. ni je la yg dpt puaskan fantasi aku... nak harapkan bini aku, baik la aku gosok periuk kawah kenduri

aku rasa kalaulah kita boleh dengar apa yg lelaki ni selalu borakkan sesama diorg, mesti ada bini2 yg meroyan dengar. Bayangkanlah laki aku citer kawan dia cakap "bini aku masa baru dulu comellah, halus je, skrg lebih kurang sama besar je dgn peti ais dua pintu"

Aku tak taulah apa pulak laki aku cakap kot dia pun ada mengata aku kat belakang tapi sekurang2 part2 peti ais, tong2 drum tu dah lepas hehe

owang lelaki pun ramai yang tak jaga badan..

tak getik ke dengo statement dalam berita tuh yang orang perempuan suka tengok bola pasal palyer2 semua body seksi2??

badan jadik gempal selepas kawen bukan tertakluk kepada faktor tak jaga makan saja.. tapi, malas bersukan!!

jenuh aku carik kawan2 nak bersukan kat sini neh.. mcm pelik tak ada yang minat apa lagi yang sudi.. sudahnya, aku join jah para jantanz tuh bersukan..

note : target seterusnya.. nak try wat body neh mcm syakira.. gedik rasa hati lepas tengok dia nari dalam lagu waka waka eh eh..

Follow Us
aku rasa kalaulah kita boleh dengar apa yg lelaki ni selalu borakkan sesama diorg, mesti ada bini2 y ...
Core Post at 21-6-2010 13:40

sebagai lelaki, aku akui apa yg ko cakap tu. mmg lelaki selalu mengeluh pasal bini masing2 bila sesama rakan2 lelaki dia. selalu pasal bentuk badan bini la yg dikeluhkan. itu je la ruang utkk dorang luahkan tekanan jiwa.
bini2 mmg tak tahu. golongan suami ni berhadapan dgn godaan yg dasat lebih2 zaman skang ni. Godaan luar rumah, godaan dlm rumah (internet & TV). tiba-tiba, satu-satunya tempat utk dorang melayankan nafsu manusia dorang adalah isteri2 yg gemuk!!!! bukankah fungsi kahwin itu antaranya utk melampiaskan hawa nafsu dijalan yg halal? kalau fungsi tu dah tak efektik..dah menjadi seperti satu benda yg tidak menyeronokkan.... apa gunanya lagi?

jgn pandang keji & buruk pada suami korang kalau mementingkan body perempuan yg menggiurkan. tapi pandang dgn rasa kasihan dan simpati. bantu mereka dgn membantu diri anda menjadi perempuan yg cantik & menarik.

owang lelaki pun ramai yang tak jaga badan..

tak getik ke dengo statement dalam berita tuh yan ...
NURMIMIE Post at 21-6-2010 13:43

seee... jenis2 camnilah yg stended bila hal macam ni diutarakan. mesti nak balas balik kat salah suami. takde nak pandang kelemahan diri sendiri.

aku ada baca kat C.I tak lama dulu.... ''suami kat dunia ni ramai yg tak bahagia demi kebahagiaan isteri"

sebenarnya hal2 yg macam ni lah... suami2 ramai yg memendamkan rasa je pasal kegemukan/kegempalan bini dorang. Nak merungut, kang bini kecik hati. Nak selalu-selau sebut suruh pi kuruskan badan, kang bini tarik muncung 3-4 hari.

jadi demi ketenangan rumah tangga, suami2 ni diam je la. Kadang tu terpaksa la buat-buat pembohongan ''abang suka je ayang gempal2 macam ni, sedap abang peluk"..... Nak jaga hati bini...

hakikatnya, semua lelaki (yg normal la), kalau diberi pilihan kawin no 2, dorang akan pilih yang kecik2 cute gitu.... jarang sangat org laki ni nak pi cari bini no.2 yg badan gemok. Unless ada faktor lain la spt kekayaan pompuan tu ke, atau cinta sejati dari kecik ke etc etc.

soklan!!!!

layakkah sorang laki yg berat melebihi 100kg dapat bini 50kg?
tak jadik lempeng ke si bini kalau cenggitu?

neh sekadar soklan... bukan nak provok sesape hokeh...

seee... jenis2 camnilah yg stended bila hal macam ni diutarakan. mesti nak balas balik kat sal ...
clonedetector Post at 21-6-2010 13:48

itu hakikat lah.. kena cakap juga walaupun pahit.. orang perempuan mmg selalu lupa diri.. tapi orang orang lelaki mmg selalu tak sedar diri..

kalau set2 yang nak body bini mantap, tapi dia jaga body juga tuh, boleh terima akal lah jugak..

neh nak mengidam body bini mcm maya karin.. tapi body dia sendiri macam bung mokhtar apa kes??

betul laki aku cakap dia tak kesah kalau aku neh gumuk ka apa ka.. tapi AKU SENDIRI tetap kesah kalau body aku dah start ada spare memana..

aku ada baca kat C.I tak lama dulu.... ''suami kat dunia ni ramai yg tak bahagia demi kebahagiaan is ...
clonedetector Post at 21-6-2010 13:53

selalunya... kalau laki setakat 'suruh' bini kurus tanpa 'invest' pepe tuk kuruskan bini tu...mmg payah la nak jalan...

akuk la tu...

ada tu siap hina suami sendiri lak... "awak nak saya kurus macam model ni, awak tu mampu sangat ke nak hantar saya pi gym, spa apa semua tu???!!"

seolah2, untuk jaga badan, perlu masuk gym, spa etc etc....

hairan camana pompuan2 zaman dulu boleh jaga bentuk badan dorang jadik langsing walau dah beranak.....

selalunya... kalau laki setakat 'suruh' bini kurus tanpa 'invest' pepe tuk kuruskan bini tu...mm ...
Fantaghiro Post at 21-6-2010 13:57

hahaha.. kau terawal sikit je drpd posting aku yg last tu.

betul kan cakap aku? perempuan akan cari 100001 alasan utk justify kenapa dia gemuk. Antaranya, salahkan suami yg tak hantar dia pi pusat2 kecantikan tu sume

aku ada baca kat C.I tak lama dulu.... ''suami kat dunia ni ramai yg tak bahagia demi kebahagiaan is ...
clonedetector Post at 21-6-2010 13:53

cian nyeee..

bini ko gumuk eh??

dan tak boleh di tegur??

hahaha.. kau terawal sikit je drpd posting aku yg last tu.

betul kan cakap aku? perempuan aka ...
clonedetector Post at 21-6-2010 13:59

kalau dah cara senang nak kurus dah ade...batpe nak susah2 guna cara susah...jamu tu tak sedap taw!!!!

btw.. aku suka topik neh..

dah lama tak ada topik best kat FD..

apakah topik ini bakal menjadi topik hangat??

errr...awat tadek sape jawab post akuk kat #10?

errr...awat tadek sape jawab post akuk kat #10?

btw.. aku suka topik neh..

dah lama tak ada topik best kat FD..

apakah topik ini bakal menjadi ...
NURMIMIE Post at 21-6-2010 14:02

kaka mimik... daku suka jah melayan...