CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 18560|Reply: 52

Pengalaman aku ketika berjaga malam di dusun durian...

Masih terngiang2 di ingatan, waktu tu tahun 1990, musim buah durian sudah bermula, aku, adik aku dan sepupu aku telah ditugaskan untuk berjaga malam di 2 dusun kepunyaan bapa aku (arwah), ketika itu cuti sekolah, aku telah menyahut cabaran arwah ayah aku sesiapa yang mahu berjaga malam, hasil durian yang bakal dijual esok pagi nya akan mendapat upah, 60%, wow, best tu...so malam tu juga aku, adik aku dan sepupu aku pergi berjaga, dusun tu terletak kira2 6 kilometer dari rumah, jauh juga ke dalam, kena tempuh kubur...malam ini kitaorg jaga kebun yang 2 ekar dan ayah aku berjaga di kebun yang 3 ekar, kitaorg keluar rumah pukul 10.30 malam, sbb nak tengok citer dulu kt tv, baru leh gi, so this is our 1st time, bayang kan, masa tu kenderaan macam motor mmg kitaorg tak ada, kitaorg berjalan kaki merentasi kebun getah...ayah aku je yang pakai motor, biarlah, orang tua kan, kata nak adventure kan...tp dia jalan dalam kul 2-3 pagi, ayah aku bekas askar, dia ada ckp, dia tak takut hantu, dia takut pada binatang buas, mmg dia tk percaya benda karut marut nie, waktu perjalanan kitaorg dr rumah je, kena merentasi jambatan, mcm2 lah org kata, kat jambatan nie je org ckp mcm2 ada jumpa Hantu Tinggi lah, ada org nampak lembaga hitam berdiri dekat pokok jambu sebelum jambatan nie lah, tp tu ah cabaran pertama berjaya kami harungi, alhamdullillah tak ada apa2...sekarang cabaran kami melintasi tanah perkuburan...

Rate

1

tetapi ada satu brader nie tinggal sebelum tanah perkuburan nie, di bawah bukit, tanah perkuburan nie terletak diatas bukit, so brader nie pernah bercerita isteri dia pernah mendengar orang meminta tolong, orang menjerit, menangis tatkala brader nie gi kuar malam, gi keje ah...seram pulak tengkuk nie...so kitaorg byk kn ishtighfar, mak aku pernah ah citer dulu masa dia kecik2 dulu biasa ikut arwah atuk gi ngaji kt surau lama betul2 selepas kubur tu, dulu kt situ ada penempatan awal sebelum pindah duli, mak aku kata 1st time dia tgk pontianak mengilai...pontianak kacau arwah atuk aku...org dulu2 biasa ah, benda2 nie, so arwah atuk aku  pun gulung seluar hitam dia sebelah kanan sedikit hingga paras betis, lepas tu dia baca talkin orang mati...

selepas baca ayat2 tersebut mak aku nampak sendiri pontianak tu terbang sambil mengilai, sampai sekarang kalau tengok iklan Nippon Glo Satin ada satu pompuan tu pakai kain satin dia teringat yang tu, mcm tu ah kain tu ditiup angin...berbalik pada citer aku plak, fuhhh...takut wooo nk lintas area tanah kubur nie, mcm2 ah dlm kepala nie, lepas tu kitaorg saje je pegi padam tourch light, gelap gempita giler...tk nampak apa2 woo...adik dgn sepupu kata "Kau nie giler ke" saya leh gelak plak " Ha ha ha"...

alhamdullillah...syukur tak de apa2 ah....smpi je kitaorg dkt dusun kitaorg tu dia punya gelap , jgn cakap ah, cepat2 kitaorg gi hidupkn unggun api, jam dah menunjukkan kul 11.30 malam, so sebelum tdur tu kitaorg borak2 lah...sampai kul 12.30 malam, masing2 dah ngantuk, so pondok kitaorg jenis yg tinggi, ada tangga, dlm 7 kaki mcm tu tinggi pondok kitaorg,leh ah ngam2 3 org tdur, tp tu ah mata aku tak leh gak nak tdur, tak tahu kenapa, pelik ah...so aku pun duk menyandar ah kt pintu pondok sambil hisap rokok...puh puh puh, tiba2

aku nak kata radio berbunyi, aku tak bawak radio, tp aku ada dengar mcm org menyanyi...bunyi sayup2 je perlahan2 dgr mcm belakang pondok je dlm hati belakang tu kebun sawit...tp aku tak endah lah lantak lah, entah2 org lain jaga dusun diaorg masing2 kot, so buat tak tahu ah...dlm kul 1 am mcm tu ah...bunyi org nyanyi dah ilang dah...pelik...mata aku dh lelap dh, time for me to tdur plak ah, adik , sepupu aku tdur dh berkroh dh, aku abru nk lelap, baru je mata aku nk lelap je aku terdengar belakang pondok aku mcm ada org tgh berjalan, dengar lalang2 tu dipijak, so saya dgn bingkas capai touch light gi suluh tuuuu...fuh tengok tak de tu...aku suluh dari atas pondok...tak ada apa2...apa tu...orang ke...binatang ke...pelik...lantak lah

seram gak citer ko ni faizal..

aku pun p[ernah ada pengalaman tido kat Kebun Durian ni...tp takder le apa2 berlaku..

Follow Us
aku pun tdur ah balik...dalam 5 minit cam tu, dengar lagi org berjalan, suluh lagi, tak ada...kali ini nekad, kalau dengar lagi, terus turun dari pondok...dalam 15 minit cam tu ah, aku dikejutkan dengan bunyi org berjalan kaki...aku capai touch light kali nie aku terus turun dari pondok dan suluh, kali nie aku berjalan sikit ke belakang pondok...masa aku suluh belakang pokok durian betul2 belakang pondok aku tu, aku ada ternampak susuk tubuh lembaga hitam yg tinggi dia ada dalam 7 kaki, sama tinggi dia dgn pondok aku nauuzubillah...Ya Allah...apa tu...saya lari ke dalam pondok kejut kan adik aku dgn sepupu aku, kitaorg pun apa lagi langkah seribu ah tak pandang belakang lagi dah...tinggal segala2 nya...selipar ke apa ke habis tinggal, balik terus redah je kubur tu, mcm2 ah, smpi tak sanggup nak citer kt dlm forum nie

dan sekarang dah 2010, kebun tu abang ipar aku dh buat satu project ternakan air tawar, dan menurut abg ipar aku pun dia ada ternampak lembaga tersebut baru2 ini...berdiri tinggi belakang pondok kambing....tu ah pengalaman saya, you all macam mana, ada pengalaman tak, citer ah kt dalam nie....

Benda alah tu kategori hantu apa.. cik ponti ke @ hantu galah @ yg sewaktu dgnnyer..

Benda alah tu kategori hantu apa.. cik ponti ke @ hantu galah @ yg sewaktu dgnnyer..
langit_biru18 Post at 22-6-2010 19:55

oohhh... itu hantu durian... dah lama dah.. dari minggu lepas...

tak tahu ah, tapi orang cakap Hantu Jembalang Tanah

TT....boleh aku tau kat mana dusun durian nie...??
Cerita dusun durian nie mana2 aku gi sama jer...antara berani ngan tak jer nak check kalo dengar bunyi2 tu...kalo aku,aku prefer tarik selimut...
Pelik lak aku sepupu ngan adik ko boleh bantai tido...cakap nak jaga durian..ker gilir2 ikut shift...sepatutnya masa menunggu tu biasanya diisi ngan main terup jer...

Tapi kalo dipikir pasal benda nie semua,berani lagi si pencuri durian..meredah dusun org semata2 nak mencurik...hantu jembalang semua tolak tepi...

hmmm...ak penah tgk video kt fon sepupu kwn ak.dia pon jg dusun durian gak masa tu.dia cite,dia dengar bunyi bedebub.ingatkn buah tapi rupa2 nye pocong yg jatuh.adehhh..x leh ku ingat cemana pocong tu slow motion dok pusing kn kepala nye.takut ooo..tgk video tu....

Reply 13# akusengal

upload la ke youtube! hehehe

erkk aku 2-3 kali gak jaga durian kat pondok ni...tanah tok nenek aku tak banyak pun pokoknya ada 4-5 je tapi kekadang banyak berbuahnya...tapi kawasan tu mmg dusun durian jadi pokok durian orang lain pun banyak jugak hehe...

kebetulan pulak kat dusun ni ada port kubur...kubur yg berpuluh beratus tahun pun ada kat situ kut..kalau direfer aku pernah bukak thread pasal kubur ni http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=432019

kalau nak masuk ke dusun durian tu mmg kena tempuh kubur ni dulu walau pun tak nampak batu nisannya dari tepi jln masuk tapi suasana angkernya dpt dirasa ditambah pulak memacam versi cerita yg pernah aku dengar dari mulut orang kampung aku

kekadang gentar jugak hati aku masa cari durian masa pukul 1-2 pagi tapi pikir duit punya pasal buat derk je laaa...
setakat aku jaga tak pernah kena apa pun cuma masa jaga dgn abg aku dia la yg kena...katanya kalau dia gi ke dusun tu ada menda tiup kat telinga dia 'erkhhhh' bunyinya

cerita cerita lain dari penjaga pondok kat sekitar tu kononnya dia orang nampak langsuir laa nampak hantu raya laa bunyi pontianak mengilai laa langsuir menari atas pokok kelapa laaa...langsuir kencing atas atap laaaa hantu raya duduk berpusing rumpun buluh laaa memacam cerita laa tak tau betul atau tak sbb yg pasti maklum laa nak takutkan aku laa tu kononnya mungkin aku duk cilok durian dia org ke apa sbb biasanya kes curi durian ni

mmg ada kes pun curi durian nih siap ada sampai nak kena tembak senapang patah pun ada kekadang member aku pun ada join sekali cilok durian ni hehe

pasal durian ni bergaduh adik beradik pun ada kalau dengar lagu mr os oh kome deroyan dah berbunge mmg ada betulnya sekali musim durian kekadang beribu ringgit boleh dapat

aku kongsi pengalaman je sbb takde menda misteri berlaku pun skrg ni tinggal sejarah je sbb jarang aku gi dusun tu dah kalau berbuah pun tak berjaga sangat dah

Rate

1

aku takde kebun...abg aku ada la kat kg sanun

ayah aku rajin la masa musim durian pajak kebun durian...
tp xde la aku nak pi jage...pi rembat lg ade la...durian rembat mmg best!!

erm, ni aku dgr citer dr pakcik aku..kata nye..kalau buah durian yg pertama gugur..jangan la kite cari..sebab nye utk harimau makan, jgn tanye aku harimau jadian ke harimau betul2 ek..pakcik aku zaman muda2 mmg tiap2 kali musim durian, dia la akan tunggu kt dusun atuk aku..dusun atuk aku ni tepi hutan, mmg jauh kedalam kalu nk kesana..kene tempuh sungai bagai.
ade satu malam tu pakcik aku jumpe sebijik durian yg dh dikopek (dh dimakan). tp pelik nya bijik2 durian habis..takde sisa langsung. bijik2 durian tu elok disusun..pakcik aku consult la ngan atuk aku, tu yg atuk aku ckp harimau makan. pastu mmg selalu dia jumpa kulit dan bijik durian yg disusun camtu kt dusun tu bila musim durian

Reply 18# mystiqueen

mgkin tu binatang yg same dlm citer upin da ipin tu kot..hehe

Reply 19# arole

lebey kurang kot, harharhar