CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dn_vision

Misteri Rumah Tua | Sangkuriang Villa Taiping | Banglo Berhantu

princesslulu posted on 13-5-2013 11:28 PM
aah yg ni kuaters tentera..
sedare kwn lulu tinggal kat sini..
mase pergi sane org yg tinggal ka ...

tp pelik sbb tgk elok lg kuarters tu tp kena tinggal...mungkin bangunan tak selamat atau apa2 kot

dn_vision posted on 14-5-2013 10:28 PM
yang ni betul dah umah JKR94...umah banglo Sangkuriang Villa belakang umah JKR94 ni.  

--- ...

masa pegi haritu tak nampak rumah sangkuriang vila tu sbb semak yahamat...tp kawasan tu memang banyakjugak rumah tinggal lama

seeri_7843 posted on 30-6-2010 03:23 PM
pandai pulak antu tu mengadu nasib malang

dia nak tunggu budak2 tu offer dia dgn anak dia duduk ngan budak2 tu la tu...

umh jkr ni dah bersih dah skang mcm nak cat n reno je....umh yg kat kawasan KE yg tinggal pun banyak dah roboh..rumah2 yg ada kat columbia hospital tu masih ada lagik....dah tak nampak seram dah pun

tapi bila makton lalu kat bandar taiping ni mmg rasa seram sikit. apesal ekk???

tu blum tgk banglo tu dpn mata... tak sanggup nak tgkkkk...

makton posted on 16-10-2013 10:21 AM

tu bl ...

dah tak takoot sangat pun MT ..sebabnya depa dah clear semak samun situ....kalao nak tgk rumah cantik tapi seram p bukit jana

Follow Us
syahoney posted on 16-10-2013 10:35 AM
dah tak takoot sangat pun MT ..sebabnya depa dah clear semak samun situ....kalao nak tgk rumah can ...

mmg la semak samun diorang dh kasi clear.. tapi entiti kat situ masih ada kan? mesti dah terpahat, terpaku kat rumah tu..

ye la, byk bangunan yg dah berusia beratus tahun kat taiping tu. mesti benda tu susah nak tinggalkan tmpt tu.
dulu bila lalu area taiping, nak2 time maghrib mmg rasa seram.. kdg2 rasa mcm bandar tinggal pun ada.
Tapi yg lama tu la antik kan?? klu kita pndai jaga mesti tinggi nilainya..

makton posted on 16-10-2013 10:42 AM
mmg la semak samun diorang dh kasi clear.. tapi entiti kat situ masih ada kan? mesti dah terpahat, ...

yg kalau kat area KE tu lagi seram2 ....cuma org jarang p jenguk2 kat sana.....lagipun depa dah robohkan pulak nak buat rumah lain. Tunggu je la nanti

makton posted on 16-10-2013 10:21 AM

tu bl ...

Taiping kan kaya dgn sejarah dan bermisteri... same as bandar2 lama di US @ UK

joey_mcintrye posted on 16-10-2013 12:48 PM
Taiping kan kaya dgn sejarah dan bermisteri... same as bandar2 lama di US @ UK

tu la pasal..

sblum ni ada baca komen forumer yg ckp kat taiping ni mcm2 benda no 1 di malaysia.

zoo? muzium? ntah la.. lupa pulak.

So secara logik kalu dah benda no 1 di malaysia, mesti dah berkurun kan?
'benda' tu pun dah seronok duduk situ. lagi lama suatu kwsn tu, lagi susah nak halau..

makton posted on 16-10-2013 12:53 PM
tu la pasal..

sblum ni ada baca komen forumer yg ckp kat taiping ni mcm2 benda no 1 di malaysia ...

http://youtu.be/YoHy5o8Tj2E

Mak Ton,

Saya suka tengok rancangan ni kat Astro dolu2, "Weird Travel". Mengembara dan bercerita mengenai tempat2 bermisteri di dunia. Tak reti nk tepek, cuma boleh bg link ja...

joey_mcintrye posted on 16-10-2013 01:13 PM
http://youtu.be/YoHy5o8Tj2E

Mak Ton,

seram tak? ada nmpak kelibat hantu tak??  

sebuk nak mnyemak kat MPS, tapi takut2 nak tgk. hahahaa...

nway, thanks ye @joey_mcintrye kasik makton link tu

salam, saya baru je jenguk thread ni, dulu dok usha nama je...

saya nak tahu ttg sangkuriang villa dan rumah jkr ni.
adakah masih dalam keadaan angker atau dah cantik
adakah cerita2 nya mmg benar?

lama x jenguk rumah ni...

pumpkingirl posted on 25-4-2014 04:37 PM
Rumah arwah datuk aku pun mcm villa sangkuriang ni ada tiang seri batu n terbiar kat area lake garde ...

seram citer pumpkingirl...

Sangkuriang

teringt kedai makan kat Bandung nama cmtu

hambar! hehr

nway. rest house tepen tu on horror nengokk nyer

Khatam gak aku kat umah ni...baru jek balik singgah mkn mee udang mak teh mggu lepas dari Langkawi....mmg kawasan Tepen in byk bgnan lama..seram siot aku tgk...

TT aku nk tumpang cerita,

Parents aku dapat pindah hospital taiping. so kami dapat lar duduk kuarters hospital dpn ktm tu. Byk aku dgr cite psl kuarters tu berhantu. tapi aku still mcm tak percaya sampai lar hari perkahwinan aku. ramai gila sedara mara aku dtg tido dkt kuarters. wedding aku buat dekat dewan majlis perbandaran taiping.

So lepas aku nikah dekat masjid hari jumaat tu aku tak balik rumah dulu. aku pergi hotel settlekan penginapan utk kawan2 aku & kawan2 suami aku. So tup tap2 pukul 10 mlm aku baru balik kuarters. bersih2 kan diri aku tgk makcik aku je dalam bilik tu tengah tidur. aku pun apa lagi tidur dgn nenyak sekali. tapi aku pelik kenapa cousin2 aku tak nak tidur bilik tu sekali.

Esok pagi semua org tanya aku tidur lena ke? aku hairan juga. Semua pakat2 diam.. So pagi2 tu aku dah siap2 pergi butik pengantin utk bersiap dan pergi ke dewan utk majlis aku. malamnya aku tak tido kat kuarters aku tido dgn kwn2 aku dekat hotel.

So hari ahad tgh hari baru aku balik kuarters baru lar terbuka cerita anak cousin aku dgn cousin2 aku dok lepak kat bilik aku diaorang nampak pocong bawah katil aku. aku terperanjat lar juga. Makcik aku siap ckp mukin dia nak tengok je sebab meriah ramai orang. Memang sejak dari tu aku mmg takut nak tidur bilik tu. Aku sampai sanggup tidur umah mak mertua aku.

Lepas dari tu mmg tak de gangguan langsung sampai aku mengandung dan bersalin baru lar hebat gangguan yg dialami. so aku berpantang kat kuarters. mak aku jaga. aku tido dgn anak aku dkt bilik yg cousin aku nmpk pocong. yelar dlm patang kan darah kotor byk keluar mungkin salah satu faktor kena kacau. tiap2 malam aku kena tindih. ada sekali tu aku tido pastu aku terjaga macam ada orang sepak katil so aku terjaga tapi aku tak boleh bergerak langsung (mmg takut gila masa tu) pastu aku tgk mcm ada benda bergerak belah kanan aku, dalam hati aku dah baca apa yang patut aku toleh kiri tgk anak aku tengah lena tido nasib baik mak aku letak yasin kt tempat tido anak aku. lps tu aku kena tindih. Ya allah aku rasa takut gila.

Masa mak aku teman tidur malam mak aku pun kena tindih. laki aku yang tak percaya karut marut ni pun kena tindih. masa pantang opah aku pun ada jaga sekali so dia tgk mcm ada yg tak kena dkt bilik tu tapi dia tak cakap. dia asyik suruh aku pindah bilik lain. aku ckp aku selesa duduk bilik tu. Dia selalu ckp bilik tu panas tapi aku rasa bilik tu sejuk. Anak aku pun asyik nangis mlm. So akhirnya aku akur pindah bilik lain dan tak de lagi kena kacau.

So kitaorg pun dah tak duduk lagi kuarters sebab parents aku dapat tukar hospital ipoh. Seminggu sebelum kami keluar ada sorang doctor ni bunuh diri kat kuarters tu.

Rate

1

Sungguh misteri kisah ini.sebab saya x dapat baca pun kisah nye.dapat baca komen2 je.misteri ni :lol

kannnnn!