CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jegadesh

Station Minyak Pilihan Anda?

pilihan aku cuma Shell dan Petronas
coz 2-2 ada peraduan

kalo guna shell...lebih kiiiiiiiiiilllllllllooooooooooooooooooooo meter.

Aku besa guna :-
1) untuk pickup             - shell
2) untuk penjimatan      - petronas (+ awek stesen myk tu comey..hehee)

tapi yg selalu aku guna shell la.....aku nak try BHP lak nanti....

baru2 ni aku melakukan kajian sendiri...
hasilnya aku dah migrate dari petroanas ke shell...
ada m ...
hujan Post at 15-1-2011 21:28

care to share??  saya bakal pakai keter sekenhen so mmg benda2 mcm nih kena ambik tahu..sebelum nih pakai motor tak kisah sgt..

Nak tanya forummer Keter, betul ke apa yg aku nak paste kat sini..nak tanya pendapat korang..TQ

credit to : salimrock dr CI
EMEL 1
Sukatan berbeza antara stesen minyak...
Assalamualaikum....
Saya nak tanya la kan ....adakah benar khabar yg saya dengar, bahawa sukatan minyak ni berbeza di antara stesen atau ini adalah satu strategi untuk menjatuhkan stesen minyak yg tertentu???

tgk komen kawan2 saya ye...

"mengikut ckp lecturer aku (bekas engineer perodua bahagian QC)..ada seorang supplier yg selalu hantar brg kat perodua..supplier ni selalu calibrate meter sukatan stesen2 minyak ni...dia kata minyak petronas paling tak betul suktan dia..mmg tak menepati suktan yg ditetapkan.. kita ni nk banggakan barangan buatan malaysia ...tp macam kena tipu...korang rasa tertipu tak?"

EMEL2
" cuba hangpa cari 5 botol air mineral yg sama bentuk dan saiz. lepas tu hangpa p tiap-tiap jenama stesen minyak di malaysia ,petronas, shell, BHP, mobil dan esso. tiap tiap jenama minyak hangpa isi rm1. balik di rumah susun ke semua botol tersebut. hasilnya, botol berisi minyak petronas paling sedikit.paling banyak di esso, yang lain balance. macam mana boleh jadi begitu?? aku dah buat ujikaji ni 3 kali.hasil tetap sama. bila aku isi minyak petronas cepat benor habis?berbanding minyak yang lain. kenapa dan mengapa?? ?? teman pun tak tau nak jawab !!!!!!"

EMEL3
Boikot minyak Petronas.. - Penipu

Wahai warga Malaysia sekelian.. Hebahkanlah cerita benar ini kpd rakan2 anda sekelian mengapa perlu boikot minyak Petronas..

Sebenarnya semua warga Malaysia kena tipu dengan dasar kenaikan harga minyak ni.. baru2 ni kenaikan harga minyak sebanyak RM0.78. Tinggi tuuuuu.. Mengapa kita perlu menaikkan harga minyak setinggi tuuuuuuu.. Haaaaaa ini lah yang warga Malaysia tak tahu.. Sebenarnya kita ni duduk je Malaysia .. tapi minyak yang kita cari gali di Trengganu & Sarawak tu, kita tak penah pakai pun.. Minyak yang kita gali tu ialah minyak Gred A.. Diulangi Minyak Gred A.. semua minyak tersebut dijual keseluruhannya keluar negara.. jadi Petronas telah beli pulak minyak gred C.. Diulang Gred C.. untuk digunakan di Malaysia dan diletak logo Petronas..

Dalam kajian oleh syarikat2 kereta yg BUKAN KERETA NASIONAL, bahawa minyak petronas ini adalah minyak paling kotor sekali maklumlah minyak gred C. (Kawan saya yg mahir dlm bab pengendalian enjin kereta mengesahkan minyak Petronas terlalu banyak karbon dan tak elok utk enjin - ini fakta)
Minyak yang paling bersih adalah minyak Caltex @ Mobil/Esso @ Shell. Mengapa minyak tersebut lebih bersih??? Sebab minyak tersebut adalah dari gred B.. Inilah yg rakyat Malaysia tak tahu.. kenaikan harga minyak disebabkan kenaikan harga minyak dunia yang dikawal oleh US yg mana setong hampir mencecah USD 130.00.. Semua orng tertanya-tanya mengapa kita negara pengeluar minyak kena mengikut harga minyak dunia kan . Itu lah antara sebab2 nye.. Untuk pengetahuan anda semua... semasa kenaikan harga minyak dari RM 1.62 kepada RM 1.92 anda pasti pernah menerima E-mail yang mengatakan "isilah minyak petronas ramai-ramai. Jika semua rakyat malaysia isi minyak petronas, harga minyak tidak akan naik".. Semua e-mail tersebut adalah mengarut. Anda semua kena tipu.. Minyak tetap naik jugak kan .. Sebenarnya yang untung paling besar adalah sebahagian orang2 besar kat atas tu dan org2 yang bekerja dengan petronas.. sebab bila reramai isi minyak petronas, makin besar lah untung petronas.. bila makin besar untung.. makin besar lah bonus yang orang2 petronas dapat.. Tahun lepas sahaja bonus org2 petronas dapat antara 6-13 bulan bergantung pada perkhidmatan.. Tapi yang petronas istihar ialah 2 bulan bonus sahaja...Bonus yang selebihnya diletakkan atas nama saguhati.. Dahsyat betul diaorg menipu rakyat.. mengambil untung dari hasil perut bumi yang ALLAH bagi tanpa mengagihkan sama rata kepada rakyat.. Cerita ini bukan rekaan tetapi cerita ini aku perolehi sendiri dari abg ipar aku yg bekerja di KLCC. Dia yg menguruskan sendiri Jualan minyak Gred A kita keluar dan membeli Minyak Gred C untuk di pakai di Malaysia .. masa aku dengar dia bercerita menyirap jugak darah aku bila dia cakap "bonus aku tahun ni 9 bulan (masa tu tahun 2007) "dah la gaji dia rm 6+++.. Siapa yang keja kerajaan tahun 2007 mana ada bonus.. Pasal Peraduan Car Craze.. Yang menang tu semua org yg senang2 dan ada contribute dgn petronas..

Sapa boleh sahkan fakta kat atas tu?  Aku memang dah jarang2 tuang minyak kat petronas...selalu kat Shell or Caltex je.

Follow Us
Reply 216# warversa

aku pakai kat motor ex5..ok jeee

shell/caltex/BHP - OK
Petronas - hampas!!!... aku dah buat testimoni byk kali kat moto & kereta aku..., even member2 yg kerja kt petronaspun tak pakai minyak petronas... fikirla sendiri...
mungkin bagi mereka2 yg memandu cara santai....tak kan rasa perbezaan nya, tapi bagi org2 yg pentingkan performance/kaki rembat macam aku ni memang ketara perbezaan nya....

kalau nak minyak yang ikut speksifikasi dan miles lebih, isi waktu awal pagi sebelum pukul 10, waktu minyak masih sejuk, yang well mixed.. sebab waktu panas, yang mudah meruwap akan berada bahagian atas, dan molekul yang berat di bawah..

mana yg berdekatan ..xde Q panjang..

tapi minyak projet...adalah saingan kpd shell satu masa  ...
sebringfgk Post at 21-12-2010 20:32

projet mmg saingan terdekat shell satu masa dahulu...sb kualiti minyak dia blh menyaingi shell...
lagi pun stesen minyak projet masa tu mmg ramai yg dok lepak sb kedai serbaneka yg mmg user friendly

kalau nak minyak yang ikut speksifikasi dan miles lebih, isi waktu awal pagi sebelum pukul 10, waktu ...
KTMan Post at 6-7-2011 20:16

amat bersetuju dgn cara tuh...

akuh pkai petronas sbb nk point kad mesra..n shell sbb bonus link....esso kalo blik kg..tuh jek yg p ...
ezreefa Post at 19-1-2011 20:33

destina de best bagi aku la...

selalu isi petronas sbb dekat dgn rumah
tapi yg geramnya... dia tak da ron97
guesswho09 Post at 15-2-2011 10:03

yg ni mmg prob ketara kalo kt petronas...
kalo kt shel mostly mmg byk ron 97

pada aku shell lebih berbaloi dr petronas....

aku guna shell.tp kekadang tuh ada la gak isi petronas...

aku pakai buraq oil

daripada PETRONAS skrg aku dah bertukar ke SHELL..
rasa pickup pun lebih lagi..

PETRONAS pun aku tetap akan berenti..sbb nak gi toilet
toilet dia bersih berbanding dengan yang lain...  

shell no  1...lain2 tu aku isi kalo shell jauh n minyk nk abes time tu...

PROJET and Petronas keluar dari kilang sama dulu...semua dari Petronas Refining Complex..Projet produk Conoco Philips..and untuk pengetahuan semua Conoco Philips merupakan syer partner dalam Malaysian Refining Company iaitu syarikat usahasama Petronas Penapisan Melaka dan Conoco Philips...usahasama diorang utk Petronas Second Refinery (PSR 2) kat dalam Loji Penapisan Melaka Refining Complex...kalau kauorang nak tau refinery paling besar kat Malaysia nie kepunyaan Petronas...kat Melaka.....1 day 300,000 to 350,000 barrel per day.....kualiti...dalam teknologi refinery...Petronas cerewet dalam permilihan barang die...sebagai contoh...spanar pun guna Proto italy, dan kebanyakan teknologi semua dari oversea...dan consultant refinery bukan calang-calang...foster wheeler, dan byk lagi....kalau teknologi tak baik...tak kan mercedes sengaja ambik Petronas sebagai rakan premium partner dalam F1...

PROJET and Petronas keluar dari kilang sama dulu...semua dari Petronas Refining Complex..Projet produk Conoco Philips..and untuk pengetahuan semua Conoco Philips merupakan syer partner dalam Malaysian Refining Company iaitu syarikat usahasama Petronas Penapisan Melaka dan Conoco Philips...usahasama diorang utk Petronas Second Refinery (PSR 2) kat dalam Loji Penapisan Melaka Refining Complex...kalau kauorang nak tau refinery paling besar kat Malaysia nie kepunyaan Petronas...kat Melaka.....1 day 300,000 to 350,000 barrel per day.....kualiti...dalam teknologi refinery...Petronas cerewet dalam permilihan barang die...sebagai contoh...spanar pun guna Proto italy, dan kebanyakan teknologi semua dari oversea...dan consultant refinery bukan calang-calang...foster wheeler, dan byk lagi....kalau teknologi tak baik...tak kan mercedes sengaja ambik Petronas sebagai rakan premium partner dalam F1...