CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

AKU.......SANGAT MISTERI!

Close [Copy link]
salam takziah buat TT ngan wife..menangis betul sy baca blog tu..
smpai skrg pun mata still merah..
nasib baik kat opis xde org..moga terus tabah..

buat TT..citer ni sungguh menarik..x penah lg lihat somi isteri share citer dlm 1 trid..

saya pun amik injection pneumococal untuk anak saya...walaupun rm300 1 jap, takpe la...janji kita dah bagi yang terbaik...

off topic lagi...citer pasal meningitis ni, saya pitam kat klinik masa amik injection meningitis ni before gi umrah...bukannya kesan ubat...takut jarum...hehehe

sama la ko ngan laki aku...

oops! sorry hubby ;) {:1_147:}

aku pon suke gak hubby aku bukak thread ni, .. sbb dia selalu tanak cita kat aku semua2 ni...

best la baca pengalaman korang ni.... skrg ni pun aku tgh mgalami nya... tp yg kena kat umah mak ayah aku... sian kt adik2 kena ganggu.... :cf:

Post Last Edit by juragan_malam at 6-7-2010 19:48

still abang shukur....

satu mlm tu lepas balik kerja, aku dok lepak2 tgk tv. Abg shukur kol, dia cakap nak pergi tambun kat ipoh..tu dia! jauhnya..aku ni punya la pikir nak bg alasan apa x nak ikut...sekali "cepat! aku ada kat bawah ni" nak x nak terpaksa ikut.... kita org pergi berempat, aku, shukur, jep ngan 1 lg anak buah shukur. aku malas pergi sbb aritu dah terkena, diorg makan baeek punya..aku yg kena bayar! sekali x pe ni 2-3 kali..abg shukur jenis x makan or minum kat luar..mamak ke restoran ke, bekal dia air minarel ngan air teh dalam termos je.

sampai kt tambun, suasana kat tambun tu mmg ngeri and spooky..ngan pokok2 besar ngan bangunan2 usang dia..maybe tu sbb dah tgh malam buta kot....tujuan kita org datang sana bukan nak enjoy, cari hantu or ubat orang..tapi nak amik barang kat masjid lama..sampai masjid tu..(masjid apa ntah tp masjid lama..depan sekolah ke balairaya...x ingat!), abg shukur soh kitaorg semayang sunat, bdk 2 tu amik wudhuk kat paip kat depan tp abg shukur ajak aku amik air semayang kat telaga belakang masjid (dia soh temankan, sbb walaupun dia ni terrer tapi dia ni takut ngan reptile, cicak ke, pacat ke...pelik!) dia cakap kalau nampak apa2 jgn tegur tapi kalau nampak cicak ke katak ke bgtau dia...hahhah
masa kat telaga tu mmg la dengar mcm org dok jalan2 kat semak2 tu....tp gelap, x nampak..aku assume itu bunyik musang ke biawak ke....janji jgn muncul depan aku.

lepas tu aku jemaah ngan abg shukur, budak 2 tu dh lepak tepi kolah isap rokok...kat dalam masjid tu mmg dengar bunyik orang berdengkur, tp xde sapa pun nak tegur or tanya apa2 kat shukur..lepas habis jemaah, shukur continue wirid, aku p semayang sunat kat tepi pintu masjid tu....time rekaat ke2, aku nampak ada org dok semayang depan aku, pakai jubah stengah..habis tahyat akhir lepas bg salam tu..ada sekilas cahaya hijau macam bola api terbang keluar dari tempat org semayang depan aku tu, aku tengok xdeorg pun...abg shukur yg kat sebelah kanan jauh sikita dari aku tu tanya..."ko semayang ngan sapa botak?" "ntah..." " cuba ko tgk kat situ...ada apa2 x?" "aku amik torchlite kecik aku p suluh..."ada tasbih hijau (macam jed)" "alhamdulillah....dah settle jom balik..p derma sket kat tabung masjid sikit." "ok.." bila aku pegang tasbih tu rasa panas2 suam..mcm dok ada getaran elektrik pun ada...(balik malam tu, tangan kebas, lepas tu rasa mcm muscle te jd keras...ala mcam org dok isi besi kersani, besi putih or besi kuning dalam badan tu, kan leh rasa getaran dia)

aku tanya abang shukur tu...sapa org td? dia cakap..mana ada org..tasbih ni la org tu...tasbih ni ada org pesan kat shukur suruh amik/tebus..ntah berapa ribu x tau la..tapi 1 masalahnya...nak ngambik barang tu la semua jauh2..cthnya.. Ali dapat mimpi/alamat yg mengatakan dia ada barang pusaka (yg elok2 je, yg jahat2 or harta karun kitaorang x amik!) daripada tok nenek or moyang dia..ali dok kat kl, jumpa shukur, cerita pasal mimpi tu..shukur pun teropong punya teropong, nego punya nego bukan ngan org yg dtg tu tp ngan penjaga barang tu, tetap kan pengeras..org tu setuju..pengeras ikut harga ayam kampung, kalu penjaga tu minta sampai 200ekor...x ke mampos.. so lepas tu baru dia start buat kerja dia..kadang2 benda tu dtg sendiri tp yg kecik2 lah...cam batu cicin, keris or wafak2..tapi yg besar2 cam baju persalinan, tombak, tasbih, quran istanbul (walaupun kecil tapi 'berat')….sekali barang tu akan naik kat masjid tanah, melaka..so meraban la kita orng pergi sana...

nanti sambung..nak siap solat maghrib..pas tu menuju ke shah alam….

Rate

1

Follow Us
Best la couple TT nih.

Teringat aku kat kartun dalam komik Gila-Gila atau Ujang tak ingat la mana satu.

Telepon satu mamat kat opis berbunyi, dia angkat...
"Hello" Brapa kali I dah cakap, jangan call i kat ofis!"
Minah yang call tu cakap " Eh, kalau rindu kat suami pon tak leh call ke?"
Mamat tu jawap balik " Tapi kita kan satu opis!"

Off topic la TT... selingan

abg shukur ajak aku amik air semayang kat telaga belakang masjid (dia soh temankan, sbb walaupun dia ni terrer tapi dia ni takut ngan reptile, cicak ke, pacat ke...pelik!) dia cakap kalau nampak apa2 jgn tegur tapi kalau nampak cicak ke katak ke bgtau dia...hahhah
juragan_malam Post at 6-7-2010 19:40

Teringat kat sorang member aku masa kat U dulu. Dia ni muka brutal dan dari cite dia, dia ni selalu gak kena sakat ngan hantu. Aku ngan member2 yang lain anggap dia ni jenis ati kering tak takut hantu. Satu malam tu dia datang ke bilik aku (bilik kita orang dekat2 je) dengan muka suspen.. Tolong aku .... bilik aku ada tikus. Ha ha ha aku bantai gelak sebab cakap hang ni hantu tak takot, tikus hang takot

Maryam tu arwah anak kitaorang. hubby aku cakap 'budak kecik' yang dia nampak tu memang macam Maryam ...
nurulcomfykid Post at 6-7-2010 09:21

pergghh..cute.seriusly,semlm aku jmpa baby sebijik rupa arwah tuh..siap main ba chak ngan aku masa lepak kt kdai kopi...

kebetulan kot ..
takziah buat korg..

Reply 169# z3t_ex

kedai kopi kat mana? lain kali amik gambar tau...

Best la couple TT nih.

Teringat aku kat kartun dalam komik Gila-Gila atau Ujang tak ingat la mana ...
bronches Post at 6-7-2010 20:35

best!

Amacam B?

ustaz tu menjawab soalan tak?

alhamdulillah.....baru je selesai jumpa ustaz td, ikut kata dia tak de yang series kat kita cuma gangguan2 biasa daripada jin2 yg dok menumpang kat umah kitaorg. Ustaz tu mmg best dan informatif, aura dia pun sangat cemerlang, jgn tanya mcmner..aku yg duduk depan dia, alhamdulillah boleh rasa bila dia dok bercakap sambil acukan jari2 dia kat aku, mcm ada 1 energi/aura yg dok tembak2 kat aku (xtau la dia sengaja atau x)..menunjukkan dia mmg ada kebolehan  mengubat orang dan x mungkin ada pendamping atau khadam dari golongan jin, kalau ada InsyaAllah aku dapat rasa..pada pemaham aku, ustaz ni bawak ilmu syariat yg menjurus kepada ilmu haq..ilmu ni x berkawan ngan jin tapi banyak berlawan dengan jin sbb manusia adalah sebaik2 ciptaan.

ustaz ni ada buka sikit2 cerita pasal ilmu makrifat tapi org syariat xkan buka ilmu makrifat secara terang2an sbb boleh mendatangkan syak, diaorag lebih tekankan syariat sbb ini adalah asas kehidupan harian kita kena berlandaskan syariat, sebelum mencari jalan tarekat seterusnya kepada jalan hakikat dan makrifat..tp ramai gak org nak cari jalan short cut! terus nak ke alam makrifat..tu yg x tentu hala, byk yang sesat....iye la...x habis sekolah tadika terus nak masuk universiti..mana buleh! sbb walau mcm mana pun kena balik kat syariat... mcm pokok buluh..perhatikan la betul2...dah ada jawapan, ckp ngan aku...

so far tadi, apa yg aku dpt tangkap td, ustaz ni soh aku berbalik kepada amalan2 syariat (yg aku dah lama lalaikan) untuk memantapkan benteng pertahanan diri dan family..

ustaz tu buka rahsia nama aku...pergh! best! no wonder la org2 yg kita x nampak tu berkenan kat aku (iye ke)..x yah criter la kat sini....kang korg google nama aku, jumpa lak benda yg x sepatutnya org lain tau.....hahhahahah...

wife!

mcm i cakap tadi, ustaz ni mcm oracle, dia x kan bagi jwpan yg i nak, dia nak soh i pilih jwpn tu sendiri, bagi dia yg haq tetap haq, yg batil tetap batil..jawapan ada kat tangan i tapi i nak jawapan yg berbentuk kesimpulan...nanti i jumpa wak sarip la!mistik sikit...

kalau sesapa nak wat rujukan, leh jumpa dia....hari jumaat ni dia jadi imam solat jumaat dan khutbah dia masjid ss7, kelana jaya.

tak kisah la Orace ke, Neo ke, Trinity ke, yg penting i nak tido. suh budak tecit tu tido. esok sekolah.

i pasang surah al baqarah buat teman tido ni.. night.

Reply 173# juragan_malam

klu saja.. jawapan cr sdiri... kan?

macam Oracle cita Matrix, dia bagi a few jawapan, cuma kena pilih....

Reply 176# nurulcomfykid

interesting... coz slalu yg me jumpa org.. yg me dpt cuma klu jah.. utk cari jawapan..
bila rasa ada jawapan, me tanya blk.. ada klu lain kalau salah/kurang tpat..

ustaz tu tak bagi klu ataupon jawapan, ....

dia kata jawapan ada dalam diri hubby aku sendirik...

jenuh jah! camna nak buek tu? lusa nak gi seken opinien plak,...

Reply 178# nurulcomfykid

betul dah tu.. jawapan dlm diri...
klu hanya utk soklan semasa... soklan semasa akhirnya akn sampai pd jawapan akhir..
jawapan akhir dlm diri...

Jwpn dlm diri tp diri tatau jwpn mcm mn huhuhu