CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haikal_fadzil

My Angker Story Collection

apesal la kau ni slalu sgt kena kacau ye???
serammmm aku!

Reply 169# haikal_fadzil

adakah itu bermaksud... 'benda' tu dah masuk?

btw, umah parents ash kat tronoh. selalu kalau ash balik weekend mesti lalu jalan gopeng-batu gajah-tronoh yg lalu depan kellie's castle tu. ash akan balik sabtu sesudah subuh pastu dari tronoh ke kl bertolak isnin kul 5 pagi so that sampai kl around 7 lebih pagi memang akan lalu depan kellie's castle tu masa tengah gelap (5 pagi kan) dan sunyi. dah la sorang2. alhamdulillah tak penah nampak apa2. cuma kena kacau dgn bunyi2 je. masa lalu betul2 depan kellie's castle tu dengar bunyi kuku tengah ketuk2 cermin passenger belakang driver.

tak taula cik tigger..
nak buat mcmn.
itulah antara pengalaman2 sendiri.

wpun begitu...
sy pun ada jgk komen2 skeptikal  di thread lain dlm  MPS ni.
sbb byk yg menipu, tak betul, dan tak cukup meyakinkan.
lagi2 la thread gambar2 hantu..
maaf sy susah nk percaya segala gambar2 tersebut..

tak taula cik tigger..
nak buat mcmn.
itulah antara pengalaman2 sendiri.

wpun begitu...
sy pun ...
haikal_fadzil Post at 13-1-2012 17:02

den pon susah nak percaya.. mungkin ada yg betul.. tp ntah... satu dalam sebillion agaknye

TT..sambunglah citer lg

kena ikut pengalaman, luraziera.
tak boleh mereka-reka cerita.
kalo ada pengalaman baru
atau baru teringat pengalaman2 lama
insyaAllah akan dimasukkan dlm thread ini

Follow Us
assalamualaikum

fuh! lama aku tinggalkan thread ni.lebih 2 tahun beb. sampai dah kawen pun aku skrg ni.
kpd rakan2 ku di sini yg masih teringat akan kisah pengalaman diri ini, pertama sekali mintak maaf sgt2 sbb dah lama tak update. yelah..dah tak de pengalaman baru kan. mmg takde la ceritanya.

tapi kali ini... aku ada cerita baru. tp taklah baru sgt. mungkin cerita ni kuat dari segi pengajaran. dari segi angkernya mungkin tidak. namun, pada sesetengah org yg mungkiin ada pengalaman yg sama...pada mereka mungkin ia blh mengundang rasa tidak selesa.

begini ceritanya

sekitar 2013....

hari tu hari jumaat. aku mintak kat bos aku utk balik awal sikit hari tu. faktornya kerana aku nak ke jelebu, ke rumah mertua along aku. abg sulung aku (masih ingt cerita psl anak sulung beliau?) akan buat kenduri akikah anak keduanya pada hari sabtu keesokan harinya. maka, sbg seorang adik, rasa bertgjwb utk hadir dan mbantu dia di sana. aku seorang pguna tegar komuter dan lrt. maka pjalanan drpd ofis ke stesen seremban itu mengambil masa dlm 2 jam.

jam menunjukkan lbh kurg pkl 650 ptg. di stesen seremban mmg aku dh siap sedia motor aku di stesen. maka dari pekan sban aku akan bwk motor pegi ke jelebu. spesifiknya kg jembatan serong. sbg seorang pnunggang motor, aku ada satu habit. iaitu mdengar lagu sambil karok atas moto. setelah earphone disumbat ke telinga, lagu dpasang, volume dimaksimumkan, aku memulakan pjalanan dgn gembira.

dari pekan sban, aku masuk ke kwsn sikamat, lalu warisan puteri, pekan pantai, dan mula mendaki bukit tangga. semasa aku start naik bt tangga, alam sudahpun mula gelap. yalah dah senja kan... aku masih ditemani dgn lagu2 yg silih bganti dan mcm biasa aku akan karok dgn penuh ekspresi mengiringi lagu itu wpun ada org sekeliling aku yg mungkin tgk aku pelik.

lagu seterusnya yang tpasang di hset aku adlh lagu given up drpd linkin park. lagu ni adlh lagu headbanging aku lah kiranya masa tension2. lagu yg give energy kononnya. maka bsemangatlah aku karok mengiringi lagu ni dgn perasan aku mcm chester. sape yg tau lagu ni, di tgh2 nya penyanyi lagu ni akan jerit dlm satu nafas selama 45 saat. saat itu aku tngg sbb aku akan cuba tiru penyanyi tu. cuma dlm peristiwa ini, timing aku tak betul.

sampai je lagu tu kat part jerit tu, aku pun jerit mcm seorang penyanyi rock. jerit yg blh mbuatkan tekak aku tak bleh mengeluarkan suara. tetapi....tgh2 aku mjerit tu...secara tiba2... enjin motor aku stop.... terus tsengguk2 motor aku mcm dh hbs minyak. tbantut jeritan aku. slow2 aku drive moto aku ke bahu jalan. mmg sgt spoil semangat  karok nyanyi lagu rock. aku pelik tp dlm masa yg sama, aku rasa lain mcm. aku meremang. bila aku tinjau kwsn tempat motor aku tiba2 'rosak' tu....dlm hati aku mjerit "CELAKA!!!"

100 meter dpn aku adlh temple cina kaler merah yg mmg aku sgt tak selesa. kwsn itu adlh kwsn yg plg aku tak suka sekali bila nk pegi ke umah mertua along aku.  bg aku tempat tu sgt suram, dan menakutkan. aku tgk jam aku. pkl 715. aku tsentap. mungkin tuhan marah aku....sbb aku mjerit2 lagu rock masa tgh maghrib. maka, motor aku pun tiba2 mati kt situ.

yg menakjubkan, takde satu pun kenderaan lalu lalang kt kwsn tu pd masa tu. aku tkontang kanting sorg2. aku cuba start blk moto. tp tak jgk idup2. meremang makin kuat. dh mcm nak nangis dh aku masa tu. dgn lampu takde. org lalu lalang takde. last sekali, sbb dh terasa mcm buat dosa, aku pun doa dlm hati mintak ampun atas kelalaian aku bila maghrib masuk waktu tp perangai mcm org kapir. lps doa..aku pun try start semula motor aku.

motor aku hidup kali ni! dgn cpt2 aku naik moto dan pecut meninggalkan kwsn tokong merah tu. masa lintas kt kwsn tokong tu, aku rasa mcm ada sthg je bdiri kat area2 tokong tu. dua2 side mirror aku tbalikkan sbb tanak tgk apa yg ada kt blkg.. dan aku bwk moto tu sambil duduk kat tpt pbonceng sbb tanak bg 'apa2' menumpang kt blkg.

lbh kurg 10min lps tu aku pun sampai ke rumah mertua along aku. tp cerita moto aku tetiba mati kt tokong  tu aku tak cerita. mcm memalukan aku blk pun ada. walaupun tak nampak fizikal bnd2 yg blh menakutkan aku tu, tp aku dpt rasakan kehadiran makhluk2 itu di sekitar. biarlah pengalaman itu diceritakan kt sini je sbg pengajaran kpd yg mbaca supaya... tak mjerit2 masa masuk maghrib.

sekian.

assalamualaikum..
happy weekend TT
sy baru katam thread ni sebab dh up dgn crita baru, hehe
sy org kedah gak ni
slalu ujung mingu magrib2 lalu jlan kuala sg utk blik kg
time tu mmg jd baik cket la tukar chanel ayat2 quran ja
dhla drive sorg2, hehe
pngalman yg sgt mnarik utk djadikan pngjaran

wahhhh best cite tt. saye student ukm sekarang. baru je masuk. aihh makin hari makin banyak dengar cite seram di ukm. fuhhhh. lagi cite lain tt

fuh.. akhirnye.. dah bersawang kit thread ni.. tibe2 ada blik.. yeay.. best2

angker tu pe?

Esmiria posted on 19-12-2014 07:19 PM
angker tu pe?

angker = keras/seram   

Sambung lagi tt

haikal_fadzil posted on 21-11-2014 06:55 PM
assalamualaikum

fuh! lama aku tinggalkan thread ni.lebih 2 tahun beb. sampai dah kawen pun aku sk ...

Wohoooo khatam. Byk ye cerita2 best dlm rumah tt ni mmg byk sungguh pengalaman dengan benda2 mcm ni. 2 thumbs up!!!

Byk gak cite2 best tt nie..nnt tt update la lagi ye if ada cite2 yg seram..suka gaya penulisan tt dlm thread ni..

haikal_fadzil replied at 2-7-2010 11:08 AM
2003

cuti semester time menuntut kt kolej matrikulasi pulau pinang. aku blk kampung di alor setar ...

mak aihhh serammm gilaaa...laki aku kuat merokok..aku rasa kalau "org" tu offer dia msti laki aku amik tanpa bertanya pape...

nasi_goreng replied at 22-11-2014 04:08 PM
wahhhh best cite tt. saye student ukm sekarang. baru je masuk. aihh makin hari makin banyak dengar c ...

haihhh..tak seram ke ko dapat tau citer2 angker nih..dah la ko dok situ

bak mai cite ko pulak..takkan tak jumpa ape sepanjang setaun dok ukm

bile la TT nk up cite anker lg

menarikkk..
takde sambunga ke tt???

bottombikini replied at 17-6-2015 04:04 PM
haihhh..tak seram ke ko dapat tau citer2 angker nih..dah la ko dok situ

bak mai cite ko pula ...

dah habis setahun. takde jumpa pape pun. just dengar cerita je.

ada satu blok asrama perempuan kolej aku duduk ni. ni senior yang cerita. entah betul ke tak tu tak berapa nak pasti. katanya ada sorang student perempuan terjun bangunan asrama dari tingkat 4. orang kata sebab dia nampak 'benda'. tu yang lari and at the end jatuh bangunan. betul ke tak wallahualam.

pastu satu kes tu, budak laki kuliah aku bukan main pesan jaga roti kita leklok. jangan buang merata. kes ni memang betul laa. tahu pun sebab budak laki kuliah aku yang lain bagitahu. kena rasuk sampai ketuk pintu orang guna pisau. seram jugak tapi takde pape pun.