CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haikal_fadzil

My Angker Story Collection

wa! tak sabar nak tunggu citer TT yg lain

best..best..sungguh seram

cite best...cite la lagi....seram...dh ler aku kt ofis sorang2 ni...

seramnyeee...dh lama xmasuk bod sini..pasal xmo tdo mlm takut sorg2...adeh...dh terbc plak...

2003

cuti semester time menuntut kt kolej matrikulasi pulau pinang. aku blk kampung di alor setar ...
haikal_fadzil Post at 2-7-2010 11:08

Interesting. Good post.

2004 -

aku 1st year kt ukm, bangi. agak lalai dgn aktiviti non akademik. result aku sgt teruk smpai dpt surat amaran. so aku kena pulun cover pointer blk dlm semester 3, 1st year utk elak dbuang. semester 3, semester yg tak wajib ambil. khas utk certain2 fakulti dan student2 yg prestasi akademiknya mcm aku je yg ada kt ukm. tak ramai orang. aku wkt tu mnginap di kolej dato onn. xde roomate.

exam semester 3 makin dkt. spt biasa, as student, akan sengkang mata utk study. satu mlm ni, hari ahad mlm isnin, aku br balik dari maple...dinner. jam lbh kurang pkl 10. masa nak park moto n masuk kolej, aku perati mmg bilik aku sorg je yg bpenghuni, sbb aku tak tutup lampu masa kuar makan tu. bgnn sebelah mmg kosong, tutup xde student. blok aku je yg dbukak utk student. memandangkan hr tu ahad, mmg biasalah xde org kt blok aku.

masuk bilik, salin baju, aku mula study. smpai pukul 1 lbih. otak dh tepu, dh xbleh masuk data dah. so get ready utk tido. lps gosok gigi, buang itu dan buang ini, aku pun bsiap utk tido. sume tingkap aku buka seluas2nya, dan kipas selaju2nya.. mmg itu tabiat aku. aku tarik selimut dan tido.

...
pukul 320

tido aku dkejutkan dgn bunyi bdesing di sebelah kiri telinga aku. tido aku tganggu, aku tjaga dlm keadaan mamai. last position aku adlh tido mngiring menghadap dinding. dlm keadaan mamai2 tu aku tpandang jam yg aku letak kt dinding...jam menunjukkan masa spt yg aku taip kt atas tu. aku nk sambung blk tido. aku still ngantuk.

aku ubah posisi tido aku utk mengiring ke arah satu lg. mnghadap katil sebelah yg jaraknya dlm 3-4 meter dari katil aku.lepas cuba selesakan baringan aku dlm posisi tu, aku pun cuba utk lelapkan mata blk. dlm masa aku nk lelapkan mata itulah aku terpandang sesuatu...

ada 'org' tido kat katil sebelah aku tu. awal2 pandangan aku kabur. tp lps aku gosok mata, dalam samar2 cahaya malam tu, aku masih ingat smpai skrg lembaga yg sedang baring kt katil sblh tu...

benda tu baring mengiring mhadap aku. dua2 tapak tgn dia djadikan alas kepala dia. mata dia tepat pandang aku. tebeliak.. merah2. aku dpt ingat bola mata hitam dia mmg betul2 tgh2 mata dia.wajah mcm sgt marahkan aku. lembaga tu pjg. agak lama jgk aku btentang mata dgn benda tu. telinga aku bdesing tambah kuat kali ni sebelah kanan. aku tak mgigil atau apa cuma aku kaku, lidah aku kelu. aku tak dpt lgsg nk ucap apa2 walaupun bismillah.

lps beberapa ketika aku btentang mata dgn benda tu, lastly aku dpt tarik selimut sket2, dan cuba beralih semula utk mhadap dinding. tp tuhan saja yg tau betapa beratnya badan aku utk aku alihkan. mcm ada satu kuasa yg mnarik aku dgn maksud.. "tgk aku lagi... tgk aku lagi.."

lastly aku dpt jgk ubah posisi aku. aku tarik selimut tutup satu badan. dan dlm hati aku saje aku mtk doa tlglah jgn benda tu dtg sebelah aku tarik selimut aku pulak... aku pejam mata rapat2 dan ulang doa aku dlm ati...smpai aku tertido.

esoknya, aku demam...

siot....

Follow Us
ada cite lagi???

rokok More

beraninya tt nih...kalau ahkak mau pengsan la la tu juga

Post Last Edit by bronches at 2-7-2010 22:05
mcm ada satu kuasa yg mnarik aku dgn maksud.. "tgk aku lagi... tgk aku lagi.."
haikal_fadzil Post at 2-7-2010 17:45

Tang ni memang sramm ...

Memang kalau bilik hostel yang tinggal berdua lebih saspen kalau roomate tak tidur kat bilik. Benda yang sama gak kalau tido kat hotel. Memang la aku punya tak syok kalau tak dapat bilik yang single bed (king/queen bed) sebab aku selalu berfantasi kalau lah terjaga dari tido pas tu toleh kat katil sebelah yang kosong tu tiba2 ada benda tumpang tido ....

Post Last Edit by kuzaime at 3-7-2010 01:44

"benda tu baring mengiring mhadap aku. dua2 tapak tgn dia djadikan alas kepala dia. mata dia tepat pandang aku. tebeliak.. merah2."

ingatkan menda tuh nk temankan tt coz kesian tt sorang2..tp yg p jegilkan mata merah tuh apa kes??

Reply 31# kuzaime

mata dia terbeliak tu pasal dia tahan ngantuk... mata merah tu psl dah ngantuk giler.. tak tahan dah.. tapi terpaksa psal kena teman tt.. tu yg marah tu...

minta maaf ye kalo mungkin forumer rasa statement sy lps ni emosional..

tujuan sy kongsi pengalaman sy dgn anda sume sbb sy nk cite pengalaman sy spy pembaca yg xpernah btemu or btembung dgn bnd2 gini, bleh bsedia utk mengelak sekiranya tdapat tanda2 yg wujud dlm cite sy. sy akan rasa nk post pengalaman2 lain utk dkongsi kalo respon setiap pengalaman sy tu dikomen properly, diambil iktibar dan diambil sedikit serius oleh pembaca. but if forumer respon secara make joke of my story, sy mintak maaf awal2, sy dah takkan post apa2 pengalaman lain utk dkongsi bsama lg. no point if sy serius bkongsi pengalaman tp org lain make joke of my story. ingat senang ke nak bhadapan dgn benda2 yg org lain susah nk nampak?

sy minta maaf sekali lg

best..seram citer TT..

Lek luuuu...(macam cat farish dalam cinta stiletto)

Rilek arr Tuan tanah, setakat wat joke tu jangan le kecik ati, dorang tu nak menghilangkan keseramannya itu..
manusia kat sini bermacam ragam kann...
Story mory la lagihh...we will cheer you...

TT,jgn majuk...
aku suker cter ko.truskn b'cerita k

sy tak merajuk. serius takde lgsg tfikir psl nk mrajuk
jz malas nk serius bcerita lg if org make joke of my story.
thats all.

insyaAllah, sy akan bcerita lg ttg pengalaman2 lain kalo Tuhan mengizinkan

lawak tu besa kot kat porem misteri ni utk ilangkan keseraman
harap2 TT byk bersabo ngan karenah porumer yg colorful

sekitar 1990-1991

satu petang, abah aku dpt call yg opah aku sakit. dlm kecemasan, abah suruh aku dgn along bsiap2 utk blk kg di kampar perak.mak tak dpt ikut sbb ada hal sekolah. lps maghrib, kami btolak. dari alor setar ke kampar...dgn lalu jalan lama sbb highway masih belum siap sepenuhnya.

kami smpai ke kampar dlm jam 11 mlm. dari kampar kami perlu ambik jalan ke mambang di awan (HQ kacang ngan yin). sebelum smpai mambang di awan, ada satu simpang ke tronoh mines. zaman tu, jalan tu sekelilingnya hutan, takde lampu, hanya lampu kereta je yg menerangi jalan.

setelah masuk ke simpang tu, kami teruskan pjalanan menuju ke umah opah. pada masa itu, kebiasaannya, tak byk kenderaan yg guna jalan tu.jadi mmg jalan tu sgt sunyi, ada wap2 sket atas jalan. dalam sunyi2 tu, tiba ada sebuah kete honda accord lama kaler kelabu pintas kete kami. laju bdesup hilang drpd pandangan. mulanya mmg takde syak apa2 lagi.

abah teruskan pjalanan. aku dgn along still main2 dlm kete. tak sampai 2-3 minit kemudian, sekali lagi kete kami dipotong; sebuah kete honda accord kaler kelabu. kereta yg sama. aku dgn along pandang sesama sendiri. aku tny abah, bila masa kita potong kereta tadi. abah jawab maybe driver dia ada berenti kencing tepi2 jln kot tadi. kami tak perasan.

pjalanan diteruskan lg, akan smpai ke umah opah dlm 10 minit. lps beberapa minit kete honda tadi potong kami, tiba2 ada satu kete pasang lampu tinggi kt blkg kami bg signal mcm kete tu nk pintas kete kami. abah pun plahan kete, dan kete blkg pun mula memintas, aku tgk ke blkg dan cakap kat abah, yg kete yg nk potong tu still sama; honda accord kaler kelabu. abah bengang, bila masa kitorg ada potong kete lain sbb jalan tu mmg xde kete yg lalu. abah drive laju...bsaing dgn kete yg tgh nk pintas kami tu. masa dua2 kete tgh saling sebelah menyebelah, kami sume pandang ke kereta tu.

aku tak tau adakah mata aku menipu atau hanya imaginasi zaman kanak-kanak aku.. apa yg pasti...aku hanya nampak sepasang tangan yg memegang stereng kereta tu dan badan yg sedang bersandar pd tempat duduk pemandu....kereta tu dpandu oleh satu benda yang takda kepala. abah tkejut dan brek mengejut. kete tu terus bgerak laju dan ilang drpd pandangan.

abah, aku dan along tpandang sesama sndr. aku dgn along mmg pucat. hilang je kete tu, kami kemudian mendengar suara hilaian sayup2 dari jauh. waktu tu mmg aku peluk tangan abah aku erat2. abah baca ayat kursi. tenangkan aku dgn along. dan teruskan perjalanan ke umah opah.

sampai je kat umah opah, opah sndr sambut kami sampai. aku mula konfius. opah tny abah, ada apa abah datang. abah kata opah call bagitau yg dia sakit. opah pulak kata dia takde call langsung abah hari tu dan aku tak nampak lgsg yg opah aku ni sakit. sihat walafiat je. aku dgn along pandang sama sndr. abah pun nampak konfius.

siapa yg call abah bagitau opah tgh sakit...
apa benda pula yg bmain dgn kami masa dkt jalan tadi...

Rate

1

benda2 mistik mcm ni sbenarnya dtg utk menganggu dan menguji kita sbg umat manusia.. tp x semua org 'bpeluang' melaluinya.. mcm TT ni.. kira byk gak la pngalaman yg menyeramkan.. kalau ada lg smbng la.. aku suka baca.. hehe