CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haikal_fadzil

My Angker Story Collection

Reply 140# haikal_fadzil

serius best citer kau ni haikal.... teruskan....

thank you.
hope u all enjoy the stories.

haikal... sy ukm jg duduk hussein onn 2004-2005... penah jg encouter something kt dectar tu ms tu berdua ngn roommate mencicit lari balik bilik baca yaasin

Haikal, I pun ek-UKM gak, tapi grad awal sket, tahun 1999. Seriously, I pun biasa terkena benda2 angker kat kampus dan kamsis (now kolej kan?). At one time, waktu sensorang kat bilik tido, telinga I berdesing before I dengar bunyi nyaring anak2 kunci berlaga kat telinga. Sampai sekarang, ngeri nak ingat balik! Bilik2 tutorial kat Fakulti Pengurusan Perniagaan tu pun tak kurang hebat kesah seramnyer...

Reply 140# haikal_fadzil

terbaekkkkkkkkkkkkkkkkkkk

uih.. ramai jugak budak ukm lepak sini.
nak citer hal2 fakulti, aku bkn bdk fakulti2 tertentu yg ada cite2nya tsendiri.
so,kalo ada yg pernah mengalami, cerita2 lah kt sini ye.

Follow Us
aku borak cerita hantu dengan hantu.

xleh blah betul ngn ayat ni. tapi kire ok la die xkacau ke pape.

x de citer2 best lagi ke ?

TT...Citer lah lagi...
Best taw tak?Sila lerk update kalau ada kisah yang best2..

aku tak paham la...macamne kawan ko leh tau pompuan tudung labuh tu hantu?

TT..xde cite baru ke? kehausan cite seram TT ni..

Reply 140# haikal_fadzil

Cuba share apa citer hantu yg awak citer ngan hantu tu..mesti lagi thrill..& macam mana expression dia masa awak bercerita tu?Ada cerita dari dia gak ke?

Reply 150# tabasco

Saya pun tertanya2..macam mana plak diaorg leh detect benda tu hantu

pemurah antu tu yek....nmpk plak cam bukan org local, saje nk berkenalan kot....

takde sambungan lagi ker??

ermm...baru mengalami satu peristiwa dlm 2 hari yg lepas.
ingin bkongsi sket ilmu yg aku dpt.

kh ...
haikal_fadzil Post at 17-7-2010 23:20

bagusla info nih..tqvm!

menarik cite TT ni...tp kn TT..xpuas ati la cite yg nmpak pompuan pakai tudung labuh tu..
cmmane kwn TT tau tu antu? :re:

salam ramadhan

berkenaan dgn how my frens knew yg kejadian di hujung koridor tu sbnrnya adlh ghost encounter, jz take it simple mcm ni je.. dorang tu mmg jenis penakut nak mampus. hatta kalo ada kucing hitam kt hujung koridor tu dorg mesti lari 100 meter pny. kalo kucing pun dah sangka antu, lg2 la kelibat org pompuan yg tak nampak mukanya, dgr bunyi menangis plk tu n then jz selangkah melepasi lembaga tu terus dah ilang kelibatnya. so mereka nk yakinkan aku yg apa yg kami nampak tu mmg antu wpun aku dh tau tu mmg konfem sthg unhuman.

bkenaan aku borak citer hantu dgn hantu tu, aku jz ceritakan pengalaman2 yg aku dh masukkan dlm thread ni, sama je ceritanya sedikit sebanyak. so dia pun ada cerita kat aku pasal keangkeran kwsn dewan tu. adalah kuar cerita pasal tgh2 malam ada bunyi muzik tarian dan bunyi org main gamelan tgh2 mlm masa 'dia' tgh ronda sblm blk, tserempak dgn budak kecik pakai baju sekolah tny nampak adik dia tak.

kalo cerita pasal budak kecik ni, baru teringat aku pernah mengalaminya jugak.
lebih kurang tahun yg sama kot dgn kejadian aku borak dgn hantu tu.

ceritanya mcm ni.

malam tu my club ada latihan di kwsn panggung seni. disebabkan guard btugas tanak bukak pintu p.seni tu, aku kena bjalan masuk dari pintu dpn dewan dan bjalan ke blkg utk menuju ke p.seni tu. secara umumnya, ada 3 cara dari depan dewan utk ke p.seni. 2 drpdnya melalui koridor tepi kiri atau kanan. satu lg adlh melalui dewan utama yg kt tgh2 tu. ketiga2nya ada persamaan iaitu gelap nak mampus. hanya ada lampu jalan kt luar dewan je yg menyinari kwsn2 laluan ni.

aku keseorangan decide utk lalu kwsn koridor kanan utk ke p.seni. masa tgh lalu tu, tiba2 aku rasa mcm tapak tgn kiri aku ada org genggam. aku terus berenti sbb tkejut n melilau tgk sekeliling, cari sape yg pegang tgn aku td.

dah la dgn cahaya samar2nya. pastu time tu plk koridor tu penuh dgn meja2 exam yg tak susun lg. so rasa mcm ada sthg je tgh mengintai2 dari susunan meja2 n kerusi2 tu. aku sambung blk bjalan n dlm ati tu jz mtk jgn muncul depan2 aku udoh le. but bila sambung je bjalan, rasa balik tgn kiri aku sekali ada tgn yg mgenggam. kali ini rasa mcm tgn budak yg pegang tgn kita nk pimpin tgn tu. aku tarik tgn aku sbb tkejut sekali lg n terus cepat2 aku pusing blkg.

aku nampak ada kelibat budak tgh blari masuk ke ruang dewan utama. aku jz nampak mcm kaki budak je masuk selekoh ke pintu dewan tu. so tanpa mbuang masa, aku mpecepatkan langkah aku utk ke p,seni. ada ke nak lepak lagi kat situ. kalo dlm filem seram,mesti karakter yg kena kacau tu ikut kelibat tu mana dia pegi..tapi aku tidak sebangang itu.

sampai je kat p.seni. budak2 yg tgh blatih nampak aku kelam kabut smpai.dorg pun tny kenapa. dsebabkan tanak kacau mood dorg tgh naik syeikh berlakon, so aku diamkan aje.

so itulah cerita aku kena usik dgn salah satu bnd yg agak popular di kwsn dewan ukm tu. so sesape ada kt sini, yg dpt tawaran masuk ukm tu, time orientasi nnt mmg korang akan bkenalan dgn rapat with dewan canselor tun abdul razak tersebut. tiap2 hari orientasi korang akan ke sana je. nasihat aku, jgn jln sorang2 dlm tu bcoz every year setahu aku, mesti ada budak2 baru, sesat bila bjalan dlm tu sorg2. tp jgnla takut sgt dgn dewan tu sbb nnt korg pun mst ada nostalgia dgn dewan tu sbb korg graduation kat situ jgk.

serem la... nsib baik xpenah alami mende2 nih... more story TT..

best !! cerite lagi