CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5088|Reply: 4

nak buka taska di serdang..

salam, saya baru nak bukak taska bondamama di Taman Balakong Jaya (MACY/Minlon Sedang) berdekatan dengan Tmn Serdang Raya. Saya tengah survey market jadi saya nak tau pendapat2 atau cadangan ibu2 kat sini mengenai apa yg ibu2 suka@tak suka kat sesuatu taska tu. planning open 1st ogos nie..

Niat saya buka taska nie pon sebab nak anak2 saya sendiri terbela coz taska yg ada sekarang tak memuaskan hati saya. Bondamama ada menyediakan syllibus utk kanak2 taska nie, so takdelaa anak2 saya tgk tv n makan je kejenye.

Untuk Taska saya nie, saya buat fully aircond and ada indoor playroom. Dan kalau murah rezeki saya, saya nak buat semua laminated flooring supaya budak2 semua selesa.. ibu2 punya pendapat macam mana ek?

p/s: sorry kalau salah tempat yee... tak tau sebenarnye nak letak mana...

Ada pengalaman kerja sebagai guru Taska ker sebelum nie?
Dah buat survey area tu ker sebelum nie??Ramai family tak tinggal situ??
Banyak benda nak kena survey nie.....

Taska nie ada certified dgn bomba tak..??bab nak renovate bagai tu tolak tepi dulu...
Yg penting safety kanak2 diutamakan....

dkt dgn office sy.. sy pun skrg tgh pikirr nak tukar taska anak..

Ada pengalaman kerja sebagai guru Taska ker sebelum nie?
Dah buat survey area tu ker sebelum nie??R ...
danedzya Post at 9-7-2010 22:37

Hi danedzya! tq bagi reply.. saya pun byk nak kene survey lagi sebenarnye nie...

Pasal pengalaman tu, saya sendiri memang tak pernah jadi guru Taska coz saya nie keje makan gaji. nak bukak taska nie untuk keselesaan anak2 saya sendiri so tu sebab saya bukak franchise yg dah bertauliah.

Bondamama akan bekalkan sylibus and guru2 yg berpengalaman untuk taska saya nanti. saya takkan jadi salah sorang cikgu kat situ pun..

Tapi saya still akan pergi semua kursus yg ditetapkan tu.. sebab kalau kita tak pergi, jabatan kebajikan masyarakat n bomba takkan keluarkan sijil untuk taska tu nanti...

saya pun dah buat survey area nie sebab saya dah duduk sini 4 tahun. ada lebih kurang 7 taman perumahan and ada lagi satu yg nk buka tapi hanya ada satu taska melayu, satu taska cina n satu tadika kemas. so saya rasa berbaloi kot... saya pon bukan bukak sebab nak buat.. saya nak anak2 saya ade kawan nak main2 n belajar sama2...

and untuk pengetahuan danedzya n ibu2 lain, kita tak boleh suka2 je nak buka taska nie tau... kene minta kebenaran taska yg terdekat n jiran2 sebelah2 tu selain dapat surat kebenaran dari pihak bomba. bomba hanya akan bagi pelepasan kalau kita dah pasang tangga keselamatan yg dari tingkat atas belakang tu ke bawah.

so kalau nak tau taska or tadika tu ade permit tak, tengok dia ade tangga emergency tak? pasal sijil dari jabatan kebajikan masyarat tu, saya dah tanya. kita submit sebelum buka taska tapi hanya akan dapat selepas 3 tahun beroperasi dengan baik dan takde masalah..

lagi satu, kene tnya pekerja2/cikgu2 taska tu diorang ade pergi dapatkan imunisasi tak? sebab tu salah satu tanggungjawab pengusaha taska untuk pastikan cikgu2 tak bawak penyakit or mudah dijangkiti penyakit. akan bahayakan baby n kanak2 jagaan dia..
    so far tu yg saya dah survey.. so kepada ibu2 yg rasa plan saya nie still kureng, bagilaa cadangan ye.. TQ!!

Reply 3# norizzah86

hi, sekarang norizzah hantar anak kat mana ye? saya skang hantar kat yg putra budiman tu.. saya rasa situ ok. jagaan dia best. masa before dia mix tadika n taska dulu memang best! tapi bila dah mix nie, saya kurang selesa laa.. tu sebab nak cari taska lain. tapi takde so buat sendiri lagi best.. hehehe..

lagi satu, menjadi kesalahan untuk wat taska n tadika dalam satu rumah walaupun dua tingkat. nie org JKM tu yg bg tau..

lagi pon, saye nk anak2 sye belajar skit. asik main je... hehe.. nak antar kat saya tak??