CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyghost

Hantu di Tempat Kerja korang

Reply 60# Saat

heheh..tau takut..gurau2 jela saat..
nak ilangkan rase sakit..

Reply  Saat

heheh..tau takut..gurau2 jela saat..
nak ilangkan rase sakit..
melinda_gordon Post at 10-7-2010 14:37

gi minum air yg ustaz jampi tu.

sempat lg si saat ni melawak...hehe...senang cite,kite bdoa je smoga hantu kipas tu btaubat..dberi petunjuk...ALLAH maha adil.. nk tembak die nnt die mati kite lak bdosa..

gi minum air yg ustaz jampi tu.
Saat Post at 10-7-2010 14:52

minum dah..
hari2 kena minum..da nak abis dah pun...
next week rawatan ke 4..

mel tau bismillah 5? cuba try test baca bismillah 5, 7x. tiup kat tapak tangan pastu gosok kat tempat sakit.

Reply 65# Saat

ade abg me ajar..
tapi xhafal sgt la..edy suh baca bismillahilladzi tuh..
sama je kan?

Follow Us
Reply  Saat

ade abg me ajar..
tapi xhafal sgt la..edy suh baca bismillahilladzi tuh..
sa ...
melinda_gordon Post at 10-7-2010 15:03

tu doa pengerak. bagus jugak ayat tu....kena amalkan setiap hari. in fact doa tammah pun sangat bagus.

cuma bila time sakit tu bismillah 5 lebih sesuai skitlah sebab nak sapu dan gosok pada tempat sakit.

ishhh.....geram pun ada ni..kalau hantu kipas mau gak aku tampar 88x laju laju...(laju laju ni yg tak tahan nie).

tu doa pengerak. bagus jugak ayat tu....kena amalkan setiap hari. in fact doa tammah pun san ...
Saat Post at 10-7-2010 15:07

hehe..nape saat lak yg geram?

yerla geram sebab makhluk tak diundang ni buat kaco, degil lak tu. penat oooo kekadang kita dah abis ikhtiar dan buntu fikiran masih tak settle segala kaedah bagai dah buat....time tu laa geram, siap cabar dia timbulkan diri lawan one by one....

pasal tulah aku nak cari org yg leh ajar macam mana nak lawan tukang sihir, kalau lawan jin aje..keluar satu esok masuk 3, keluar 3 masuk 5. sampai bila nak settle. baik terus berdepan dengan tukang sihir, tawarkan ilmu dia terus.

rugilah dulu aku kenal sorang guru agama pondok, pakcik ni cara dia ubat 2x kali je. kali ketiga kalau pesakit datang semula, dia akan lawan tukang sihir terus. kekadang jin tu pun kesian jugak...bukan kehendak dia pun sebab dia pun dah sakit tapi tukang sihir dah kawal dia, kalau dia keluar badan pesakit, jin jin lain dah standby bunuh dia. tukang sihir punya kerja la tu.

opis aku di sebuah mahkamah di semenanjung... mcm2 penah jadi... ada satu masa tengah bicara kes rogol... sorg pompuan (bomoh) pakai serba putih duduk dalam open court... dok jampi aper ntah.. pakat mengantuk abis semua yg dalam court tuh... last2 hakim suh stand down... post pon bulan depan plak... org tanam mcm2 kat ruang opis nie selalu lah... sampai kat tempat letak kereta hakim pon di mandrem nya ...  walaupon main suis dah off... type writer bergerak sendiri...
pengalaman aku bulan lepas pukul 5.30 ptg ada benda main langsir tingkap... walaupon tingkap dah tutup rapat... 3 kali dia main.. aku blah terus...
masa awal2 mahkamah di bukak dulu ada pegawai jumpak pompuan dok main dgn anak atas meja dia pada hari sabtu... demam seminggu pegawai tuh...  kerusi bergerak sendiri walaupon baru di ubah kedudukannya...(tuh berlaku kat mahkamah tinggi)
juruteknik jumpak awek dok melambai2 dari atas bangunan pukul 7.00 ptg...
mcm2 lg lah...

bab gangguan tuh lagilah kerap...guard kena pelempang dalam gelap.. aircond on sndiri

Reply 70# schumacher

uissshhh.....seramnye......citer la lg schumacher.....layannn tu....

Reply 33# mertua

salam mertua,
hehe..bgs tu..xyah pkr2..trs je cabut....

air cond on sndiri tu pakai timer kot? hehe ngee~

Reply 70# schumacher

best betul citer ko. nak dgr lagi..cita la pjg sikit.
   saat & Mel - begurau senda korang bdua yer? hehe..mana2 pun ada hantu kipas tu.kat ofis ni, dia yg kongker pekerja yg br sbb nak hasut dorang tak suka staff yg lain.dia wat camtu sbb semua staff yg dh lame keja kat situ tak nak geng hantu kopas lagi.

Kami diopis juga selalu di sakat oleh penghuni asal opis ni. selepas pukul 5.30 pm ada saja penhuni tetap ini akan buat kerja ditempat yang kami kosongkan. Ada yang ditegur, ada yang dah balik tapi ada, ada yang duduk ditempat gelap dan lain2. Tapi tak pernah pula yang dirasuk cuma terperanjat aje.

salam kawan-kawan..

daisy pun teringin nak cerita pengalaman daisy diusik di opis. daisy ni selalu balik lewat. dalam pukul 5.30pm dok kat pejabat lagi. pejabat kerajaan kan, lepas pkl 5pm mana ada dah orang kat pejabat. kebetulan masa tu hujung tahun. staff ramai cuti.. staf daisy pun bercuti gak jadi dok sorang2 je la. pejabat daisy tu menghadap parking lot. dan bilik daisy pulak betul2 setentang dengan pintu keluar masuk.

masa tu dalam pukul 4.40pm. daisy selalunya akan solat dulu kat pejabat. jadi daisy ambik wudhu dan dok tunggula masuk waktu. kalau tak salah masa tu masuk waktu asar lewat. dekat2 pukul 5pm. jadi daisy melayan FB dulu.. tiba2 je lampu semua tertutup. tapi notebook, printer, aircond semua okay. ehhh peliknya. sebab bilik daisy tinted jadi kalau org masuk daisy selalu tak perasan. jadi daisy keluar round kat luar tu. kat luar tu ada 3 partitions. daisy syak ada geng2 staff lelaki yang usik sebab tau daisy duduk sorang2. tapi takde sapa2 pon. daisy on/off kan balik switch lampu. tak okay jugak. last2 daisy give-up, daisy masuk bilik dan solat. masa tengah solat tu la daisy dengar pintu kayu yang kat luar tu macam digegar kuat. adoilaaa daisy kata dalam hati. dah la aku sorang2 ni. jangan le ko tunjuk rupa depan aku. siap planning (solat pun dah x kusyuk), kalau makin menjadi-jadi aku nak call geng account datang tunggu kat depan pintu pejabat aku (masa tu geng account banyak buat OT sebab nak closing account hujung tahun. tapi pejabat diaorang jauh ke depan. pejabat daisy kat belakang). lepas sembahyang, daisy sambung dengan bacaan ayat al-qursi dan bismillah 9. masa tu dah stop dah bunyi pintu tu. cuma rasa seram masih ada. lampu masih black out,kiranya daisy solat dalam gelap sambil diterangi cahaya dari notebook je.

siap solat dan daisy dah lipat2 telekung, lampu pun datang balik dengan automatiknya. daisy tak tunggu lama.. simpan barang2 terus blah pergi duduk kat depan. hehehehe.. cuak cuak..

Rate

1

salam..

ini pengalaman aku kat ofis,
masa ni dah abis waktu pejabat.. aku ngan kekawan ofis sumer 3 orang
selalu pas habis kerja maen ping pong kat top floor ofis kami..

satu hari tu maen macam biasa, dah dekat maghrib tu kiteorang pon stop la balik rumah
masa nak punch out tu baru perasan card id tag kami sumer bertukar sesama sendiri,

pelik sungguh, padahal kami tak penah keluarkan pon kat tu dari poket..

kat opis aku ada 3 serangkai..nenek,pompuan muda n budak kecik..dah mcm2 wat..tp tetap gak mcm tu...

kat opis aku ada 3 serangkai..nenek,pompuan muda n budak kecik..dah mcm2 wat..tp tetap gak mcm tu...
myariesa Post at 10/9/2010 04:47

ko ajak le pompuan muda tu kawen pe...

Reply 78# myariesa

mya.. ceritala.. rasa macam seram je cerita tu..