CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kopikaw2

pendamping / penjaga

tpi, yg budak2 bersilat tu, ada pendamping jugak..mcm mna?

Avenged posted on 12-10-2012 04:54 PM
tpi, yg budak2 bersilat tu, ada pendamping jugak..mcm mna?

Budak2 silat memang macam nie. Macam mana kita nak kenal pendamping kalau kita pun tak kenal dia? Pergi bertapa, dengar jer orang bagi salam terus jadi kawan@ Pendampaing. Boleh ker macam tu? Lain la kalau kita nampak dengan mata kasar. Allah dah sebut tidak aku jadikan Manusia dan Jin kecuali untuk sujud kepada ku...(lebih kurang la....) Jadi selain Manusia, ada Jin dan Malaikat. Allah beri kita Malaikat untuk jaga siang dan malam, jadi kenapa nak ada pendamping lagi?.....

Dah la kita tak nampak dia, pastu ada hati lagi nak jadi pendamping Manusia. Cuba bayangkan, ntah apa yang dia nampak, dia nak bagitau, tapi tak dapat sebab kita tak dengar, apa yang kat dengar kita ntah datang dari memana jer.....Dari pengalaman aku berbicara dengan Hamba-hamba ALLah yang pernah belajar silat, pendamping nie datang "tunjukkan' muka kat aku masa tengah borak dengan diaorang, sampai aku tanya kutip kat mana.....Hangin aku dibuatnya......

Jadi, kalau ader kengkawan yang belajar silat kata ada pendamping ape ker, cakap ngan diaorang, awak nak tengok. Kalau tak der, jangan nak bangga....

arrowtotheknee posted on 12-10-2012 03:56 PM
Nak tanya. Ada satu doa penyeri muka dari satu website ni tp dia panggil Ibu Seri Muka. Kena baca  ...

Wallahu a'lam tentang pantangan ilmu dia, kena tanya sendiri pengamal dan dgrkan jawapan dia barulah kita tahu sebab apa. Bila tahu sebab baru leh padukan jawapan dgn hukum fiqh. Jadi kita tak boleh hukum ini amalan salah, ada jin secara khusus ke ape ke. Begitulah kalau nak jatuh hukum kene ada dalil, bukan hukum berdasarkan gambaran mata seperti, kasyaf melihat jin bila orang baca ayat pendinding. Sedangkan dalam bab hukum, kasyaf, mimpi dan seumpamanya tidak boleh dijadikan hujah dalam berhukum. Kerana belom tentu kasyaf yang disangkan itu benar.

Cuma kita boleh cakap secara general/umum hukum dia sekian2... seperti yang ada pantang nih biasanya ada dampingan dia, sblm ilmu itu nak serap lebih mantap jadi ambik masa 40 hari contoh tu khadam dia sebati dengan tubuh pengamal.

ALLAH-HUMMA INNALLAHHA-KA-NA-BI-MA-RO-HI-MA

Ayat dia kalau dlm arab berbunyi:

اللهمإن الله كان بما رحيما

Pada saya ia lebih kepada ayat 29 dalam Surah Nisa':

إن الله كان بكم رحيما

Yang bermaksud "Sesungguhnya Allah sentiasa mengasihani kamu." Jadi pada saya lebih tepat ayat dibawah. Wallahu a'lam.

te_peng posted on 13-10-2012 12:45 AM
Wallahu a'lam tentang pantangan ilmu dia, kena tanya sendiri pengamal dan dgrkan jawapan dia barul ...

Noted. Trimas.

Luckman posted on 12-10-2012 11:35 PM
Budak2 silat memang macam nie. Macam mana kita nak kenal pendamping kalau kita pun tak kenal dia?  ...

Da cube ckp mcm tu tpi diaorng ckp , x leh tunjuk sebab tok guru x bgi...rsa mcm kene bhong pon ade nk join silat , mak x bgi plak, sebab latihan mlm, klaw pgi , mk bgi

Avenged posted on 13-10-2012 09:27 AM
Da cube ckp mcm tu  tpi diaorng ckp , x leh tunjuk sebab tok guru x bgi...rsa mcm kene bhon ...

TT, Kalau nak belajar silat untuk senaman atau kesihatan x apa, Tapi kalau nak suruh g bertapa ker apa, saya nasihatkan tak payah..Mengarut namanya tu...kang tak pasal2 ada kisah lain lak....Ingat satu, nak apa2 minta pada Allah..,Allah dah bagi malaikat untuk jaga kita, tak yah nak gune benda2 yang tak seharusnya......

Follow Us
Luckman posted on 13-10-2012 10:56 AM
TT, Kalau nak belajar silat untuk senaman atau kesihatan x apa, Tapi kalau nak suruh g bertapa ker ...

Nice Info

hantukiller posted on 15-7-2010 11:42 AM
Penjaga tak semestinya jin, ada juga Allah hantar malaikat@ roh wali untuk tolong jaga sesaorang...t ...

saya tak tau nak klasifikasikan apa..ada org bgtau nampak saya diikuti seorang lelaki jubah putih..katanya dia 'jaga' saya dan suruh zikir..sebelum ni tak pernah rasa apa2 pun...cuma pernah rasa antara sedar dan tidak didatang seorang lelaki beri salam macam dalam solat  je wpun berdiri tapi tangannya kedudukan seperti solat dan jari telunjuk seperti tahiyyat ..namun saya agak tidak selesa bila kita berzikr dikatakan utk pendamping etc..walhal segala amalan perlukan keikhlasan bukan utk sesiapa atau disuruh sesiapa..melainkan semata-mata kerana Allah...bila fikir tentang pendamping...ia mungkin akan membolak- balikkan hati kita...

saya juga nak tanya adakah pendamping ini juga termasuk yang diistilahkan rijalul ghaib atau lelaki yang tidak kelihatan dalam Bahasa Melayu?

miftahuljamilah posted on 17-10-2012 11:40 AM
saya juga nak tanya adakah pendamping ini juga termasuk yang diistilahkan rijalul ghaib atau lelaki  ...

Wah..gembira jumpa perkataan rijalulghaib nih.. tp aku rasa teramaat lah susah nk pastikan itu adalah rijalul ghaib.. bukan 'pak syeikh' jelmaan.

ikut kfahaman aku.. (maaf jika salah..dan sila betolkan) ... rijalull ghaib ni jika diizinkan Allah dan ada hak atas doa yg di rafakkan kepada yg Maha Esa, I.Allah, akan dihadirkan. Bukan mudah utk ketahap itu, namun,  KEIKHLASAN DAN PENYERAHAN YG TULUS KETIKA BERDOA tu terrrsaangat lah penting.

Ini bermakna, ketika tuan/puan berdoa ketika dlm kepayahn, mengharap agar gangguan/serangan ilmu hitam ke apa ke dapat dihapuskan dari terus menyiksa keadaan tuan/puan ketika itu, kosongkan pemikiran dan perasaan hati tuan/puan agar nafsu/amarah/kehendak yg melampaui hak tidak mempengaruhi doa tersebut. Jika reski tuan/puan dapat melihat kehadiran rijalulghaib tersebut, saksikan sahaja apa bentuk bantuan yg Allah turunkan utk tuan/puan ketika itu. Bersyukurlah diatas bantuan tersebut dan jgn lupa hadiahkan Al fatihah kepada tentera Allah itu.

Jika tuan/puan tidak dpt melihat apa yg berlaku, berbaik sangkalah kpd Allah bahawa Allah itu Maha Mendengar dan Maha Mengetahui. .. Teruskanlah berdoa...

Tetapi..jika rijalulghaib itu tiba dlm keadaan mencurigakan... belah lah identitinya...agar kita tidak tersesat... bagaimana,  tuan / puan boleh memohon dgn Allah sekali lagi dgn doa yg khusus (mengikut bahasa n ayat yg tuan/puan faham sendiri) ... contoh: Ya Allah Tuhan yang Maha Pengasih dan maha Mengetahui... aku mohon pd Mu ya Allah, jika ini adalah bantuan yang engkau hadirkan pada saat ini untuk diriku, hadirkan lah ketenangan di jiwa ku ini manakala jika ianya satu muslihat yg memesongkan aku dr Mu ya Allah, Kau musnahkan lah ia... Sesungguhnya Engkau Maha Kuasa Ya Allah...

Last edited by ThousandSwords on 19-10-2012 05:34 PM

Ini cuma share apa pengalaman org la.. tp utk aku buat pon mmg pyh..kene2 bila gh emo tu kn..... Panik..marah... risau...macam2 la perasaan... tp Alhamdulillah... ada lah jugak merasa... Syuuukur sangat..

Apa pun..apa2 ingatan ni adalah utk diri aku sendri. Pasal aku yg selalu lupa diri.. heeee

Wallahualam ala kullihal....

ThousandSwords posted on 19-10-2012 05:30 PM
Wah..gembira jumpa perkataan rijalulghaib nih.. tp aku rasa teramaat lah susah nk pastikan itu ada ...

terima kasih atas penerangan berhubung rijalulghaib ini secara panjang lebar..,maknanya rijalulghaib itu memang ada,dan kita memang boleh bertemu pula dengannya..persoalannya kita mungkin boleh  tertipu dengan unsur2 batil seperti pendamping khadam jin dan sebagainya... ramai yang beranggapan bahawa pendamping/penjaga/khadam itu adalah" pembantu "mereka ..dan kepercayaan tersebut menimbulkan pergantungan..lalu inilah jalan untuk memesongkan manusia...

adakah pendamping nih makan apa yang kita makan?

Diorang makan tulang tulang ...
sup tulang ?
kepala ikan ?

bukan saja diorang , kita pun suka ...

rdzaccess posted on 22-10-2012 02:13 AM
Diorang makan tulang tulang ...
sup tulang ?
kepala ikan ?

huwaaa.... lawakkkkk

saja la tanya sebab arwah cikgu sekolah aku entah apa yang ganggu dia.. semasa hayat arwah darah dalam badan arwah sentiasa hilang ..setiap minggu kena pergi tambah di hospital dalam 4-8 beg sekali masuk ward...doctor pulak tak boleh buat kesimpulan sakit apa..sampai la ke hujung hayat...

Asap dan tulang adalah makanan asas dan makanan mereka boleh bertambah dengan yang lain seperti kita juga basic makan nasi, tapi mee, roti pun makan juga.

Maknanya darah2 pun mrk makan. Zikir juga menjadi makanan mereka. Asap pula selain asap rokok...asap kemenyan yang busuk bagi jin jahat dan setanggi wangi bagi jin soleh juga asap ganja dengan pelbagai gred ganja membezakan gred jin yang makan asap tersebut. Termasuk juga wangian atar menjadi makanan bervitamin E kepada mereka.

betul ke ni....aku dah rasa macam pelik ja makanan depa ni...berzat betul bervitamin2

te_peng posted on 22-10-2012 03:04 AM
Asap dan tulang adalah makanan asas dan makanan mereka boleh bertambah dengan yang lain seperti kita ...
Termasuk juga wangian atar menjadi makanan bervitamin E kepada mereka.

ooohhh.....jadi bagaimana pula dgn wangian kasturi syifa' tu?? pun boleh jadi makanan kpd mereka juga ye....

cikcumil posted on 15-7-2010 12:40 PM
pastu .. asaben ada kenalkan sy dengan sorang akak nie... akak nie la yg nampak lelaki berserban & b ...

dah selesai satu masalah dtg akak ni plak yg bawa masalah..
Nsb baik cumil larang hubby drpd kwn dgn akak ni..
Dibuatnya hubby ketagih asyik nk main nombor je..
Maklumlah dua kali menang..

missmarvolo posted on 16-7-2010 10:39 AM
salam

saye pun nak kongsi cerita gak..

mana sambungan ceritanya?
Ke mata kyra yang kero xnmpk..