CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kopikaw2

pendamping / penjaga

bellaa posted on 28-10-2014 11:41 AM
apa beza pendamping / penjaga, saka & kelebihan tuhan bagi? panglima hitam & panglima hijau tu sap ...

tu org melayu pandai2 je bg nama

edy137 replied at 14-7-2010 08:28 PM
ok2.... maksudnya saudara jenis yang mcmamane.... mmg btol nak tahu.... takpe laa.. nanti saya buat  ...

Saya setuju dgn edy137. Sebenarnya amalan bacaan ayat quran tertentu dgn niat tertentu juga boleh mengundang jin berdamping tanpa sedar. Memang awalnya tak memudaratkan tapi lama kelamaan akan membawa buruk. Sebab tu apa saja amalan yg kita buat mestilah ikhlas kerana Allah Taala dan bukan atas sebab mengharapkan sesuatu yg lain.

Edited by arlyssa at 3-3-2021 09:39 AM
mamichik replied at 27-2-2021 10:50 AM
Saya setuju dgn edy137. Sebenarnya amalan bacaan ayat quran tertentu dgn niat tertentu juga boleh  ...

kalau kita buat amalan yg ikhlas tp dlm masa yg sama mengharap sesuatu hajat drpd Allah kira mcmana tu?
kira tak ihklas ke,
tak bole ke kita buat amalan yg Allah suka dan berniat Allah redha dan tunaikan hajat kita?

contoh kalau kita buat amalan solat dhuha tiap hari dgn niat mengharap rezeki yg luas dari Allah, atau ibu mengandung amalkan surah2 mcm surah yusuf surah maryam sural ali imran niat nak dpt anak cantik, baik dan beriman, kira mcmana tu?

sbb kita nak harap n minta siapa lagi kalau tidak hanya kepada Tuhan? dan amalan2 itu lah adalah usaha2 kita. selain usaha dgn tindakan berusaha bersungguh2, kerja rajin2 dsb.

ini soalan ikhlas mmg betul2 nak tau.

mohon pencerahan.

Edited by mamichik at 3-3-2021 09:50 AM
arlyssa replied at 3-3-2021 09:36 AM
kalau kita buat amalan yg ikhlas tp dlm masa yg sama mengharap sesuatu hajat drpd Allah kira mcman ...

Susah nak jawab soalan ni.. sebab sy sendiri pun susah nak ikhlaskan hati.

Saya ada pernah baca sorang forumer tulis mcm ni, kat bawah ni;

_tak tahulah. ini cdgn saje. tp hati aku lbh kata, tt perlu byk buat solat sunat malam. solat hajat minta penawar,istikharah minta petunjuk jln penyelesaian. solat taubat minta keampunan.

aku bukan alim pun. tp hati aku terdetik benda ni. dan yg pasti *HATI DAN DIRI BERSERAH SEPENUHNYA KEPADA ALLAH*. *MENGAKU DGN HATI YG BESAR,ALLAH LAH TEMPAT BGANTUNG DN MAHA BKUASA DLM ALAM INI*. ini part paling susah.. hati,walau kita kata ikhlas blm tentu keikhlasan tu benar.

tips mudah, selalu bsedekah, walau sebiji gula2,tiap kali sedekah minta Allah pmudahkn segala urusan,dn sembuhkn segalanya.

insyaAllah

........

Tak ingat dlm thread mana sy ambil komen ni..

Bila kt benar2 ikhlas, Allah akan kurniakan rahmatnya walau tanpa kita berharap.

Saya rasa kita perlu ajar utk ikhlas beramal, kt beramal niat ikhlas hanya kerana Allah Taala. Cth, kt niat aku zikir ni kerana Allah Taala. Bukan 'ya Allah, aku zikir ni /buat amalan ni supaya dimurahkan rezeki'. Buat kerana Allah.

Kita tau setiap amalan ada imbuhan Allah bagi pada kita, tapi jgn imbuhan itu dijadikan sebab utk kt beramal. Apa yg kita hajatkan, kita meminta dan memohon hanya kepada Allah melalui doa kita kepadaNya. Sebab kt ni tiada daya upaya melainkan dgn pertolongan Allah.

Menakutkan baca